VAZ 2103 kella parandamisest

VAZ 2103 kella parandamisest

Audio, elektrisüsteem, turva
Vasta
o
olevtoom
Foorumi kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 04 Nov 2019 11:11
Asukoht: Tartu
Autod: VAZ 2103

VAZ 2103 kella parandamisest

Postitus Postitas olevtoom »

Tere,

kas kellelgi on kogemust "luksi" kella elluäratamisega? Ma sain neid autoga kaks tükki kaasa ja loomulikult kumbki ei tööta.
Vene foorumitest lugesin, et enamasti on tegu mehaanilise kulumisega -- kui õigesti aru sain, hakkab ankur kuhugi vastu käima. Kaevasin niisiis ühe kella lahti ja leidsin, et ankur käib täiesti vabalt. Kui näpuga pisut hoogu anda, võngub ankur (ja liigutab sekundiosutit) kahe-kolme sekundi vältel.
Seetõttu arvan, et kutu on elektroonikaplaat, ja selle remondi kogemusi sooviksingi saada.
Venelastelt sain veel teada, et sama väljanägemisega kellal võib olla kaks (või isegi kolm) peamiselt just elektroonika osas erinevat sisu, ja et kõige vanemad on sellise skeemiga:

Pilt

Lihtsa vaatluse põhjal arvan, et mul just selline ongi, nii et kui keegi sellise kallal juba tina pannud on, andku palun teada. (Mina kavatsen kõigepealt vahetada kondensaatori C2 ja mõlemad transid).
o
olevtoom
Foorumi kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 04 Nov 2019 11:11
Asukoht: Tartu
Autod: VAZ 2103

Re: VAZ 2103 kella parandamisest

Postitus Postitas olevtoom »

Tere taas,

lõpuks jõudsin elektroonikaplaadi uurimiseni. Jootsin sealt maha stabilitroni V1, elektrolüütkondensaatori C2 ja mõlemad transistorid (V2 ja V3). Kontrollisin need jupid üle ja tundusid korras olevat. Plaadile jäänud takistid ja kondensaator on ka korras, seega jäid kahtlusaluste nimekirja ainult poolid L1 ja L2.
Nende väljaviigud on kinnitatud nelja "posti" külge:

(kella pilt)

ja kui ma postide 1 ja 2 vaheliseks takistuseks mõõtsin 995 oomi, siis võiks postide 3 ja 4 vahel midagi umbes samasugust olla, kuid ei ole. On lõpmatus, mis ilmselt tähendab katkestust poolis.

Internetis sattusin sellise artikli otsa:

(kella parandamisest)

kus autor väidab, et tal õnnestus poolid taastada neilt mõne traadikeeru mahakerimisega. Mina kahjuks nii peene tööga hakkama ei saa (ülaltoodud pildi mastaabi saamiseks pange tähele, et trükiplaat toetub üheeurosele mündile).

Seetõttu -- kui keegi arvab, et suudaks selle mahakerimisega toime tulla, andku palun mulle märku kas erasõnumiga siin foorumis, e-kirjaga aadressile olevtoom@gmail.com või telefonil 52 4o 222.
Vasta