2103, viaccess, 1974

2103, viaccess, 1974

Eesti Ladaklubi liikmete autod
Vasta
Kasutaja avatar
viaccess
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1927
Liitunud: 19 Apr 2003 20:01
Asukoht: Valga
Autod: 2101, Izh Jupiter 5, Vis 23464
Kontakt:

2103, viaccess, 1974

Postitus Postitas viaccess »

Arvata on, kui mõistust pole siis pole.... aga järjekordne Lada mu kollektsioonis.

Paljudele olen ka sellest masinast juba rääkinud, aga täna siis sai löögile.... nimelt anti mul garaa?i võti kus see iludus seisis...

Väike ajalugu: auto kuulus samale inimesele, kelle käest ostsin 2106 , kuna null kuuega ei sõidetud, kasutati seda masinat reisimiseks, ja talvel seisis pukkidel..... siis 90te alguses omanik jäi haigeks ja enam sõita ei saanud kuid isuga käis garaa?is autosid putitamas, ja vahetevahest käima panemas. Aastal 2009 see inimene läks teise ilma ja pärandajad hakkasid vara maha müüma, nii need mõlemad masinad mu kätte jõudsidki...

See auto pole aastast 1992 garaa?ist välja sõitnud, kadunud kõik dokumendid ja võtmed, ka esinumber... hetkel tegelen pärandajatega et dokid taastada, asi nüüd lõpusirgel ;)

Auto siis puhas 03, aastast 1974. Sinine musta sisuga iludus, kerel originaal värv, kuid esineb väga palju pintsliga parandusi ja mõlke. Ka ühes kohas mingi asi kukkunud katusele, väga inetu mõlk seal kohas.

Lähen siis garaa?i, süütelukk näpu vahel (võtmeid pole ju) ja hakkan süütelukku vahetama, samas viskasin aku peale ja panin kummid väikse kompressoriga täis... kell käib ilusti.... kogemata käsi läks roolile - signaal lasi tuutuut... kõik pirnid põlevad.... lukk vahetatud, keeran süüde sisse, proovin starterit.... ketrab!!!! teen kapott lahti ja üritan 19 aastast bensiini üles pumbata.... ja ongi üleval....... istun autosse, tõmban õhuklapp kinni, vajutan paar korda akseleraatorit ja keeran võtit.................. ja ta läks kohe käima :yllatunud isegi esimesest korrast välja ei surnud, ja töötab kõige oma nelja silindriga.... katsetan sidurit... NAGUNII KINNI!!!!!..... aga ei olegi, laseb ilusti käigu sisse panna ja veidike kohalt liigutada... ja ka pidurid pole kinni..... USKUMATU!!! Selline tunne et autoga eile sõideti garaa?i...

Piltidega asi kehv hetkel, on paar klõpsu garaa?i olekust:

Edit 30.03.15: Imageshack pildid läksid kaotsi, arvutist leidsin ainsa pildi esimesest kohtumisest:

Pilt

Umbes nädala pärast ajan välja, siis tuleb ilusam fotosession ;)



[Muudetud: 22/2/2011 viaccess]
Jupid Venemaalt!
e
Ervn
Foorumi kasutaja
Postitusi: 210
Liitunud: 26 Mär 2009 16:17
Asukoht: Tõrva/Tartu
Autod: Ford Sierra
Kontakt:

Postitus Postitas Ervn »

Heh, suudad Sa ka neid heas korras isendeid välja otsida, sõge inimene ütleks moosic :D Edu!
m
masuurik
Postitusi: 1711
Liitunud: 09 Juun 2006 10:56
Asukoht: MUUMIORG
Autod: 1.seeria LADA

Postitus Postitas masuurik »

Loodan,et su naine sinu haigust mõistab.:D Kas nüüd igale pojale ja mehele lada peres olemas?
PILL TULEB PIKA EHITAMISE PEALE!
Kasutaja avatar
zajetz
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1085
Liitunud: 14 Nov 2002 15:31
Asukoht: Tallinn, Nõmme(Pääsküla)
Autod: 4x 2101x ; 626 ; Auris hybrid

Postitus Postitas zajetz »

igaühele pigem kaks ladat
Kasutaja avatar
kaspaar
Foorumi kasutaja
Postitusi: 88
Liitunud: 18 Sept 2010 16:56
Asukoht: rakvere, lääne-virumaa
Autod: Lada Samara, 2105,

Postitus Postitas kaspaar »

kena leid :)
Projekt - Sõidukorras Lada.
[img]pilt[/img]


Pilte minu autost alates 18.04.2011:
http://www.photobucket.com/ladaklubi
a
Arvos
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1103
Liitunud: 31 Jaan 2010 22:57
Asukoht: Tallinn, Saue
Autod: 2105, Volvo V70, Mazda 6 BMW 740Individual, mõned Transitid, mõned JAWA-d ja MF70-d ja ZIL-131

Postitus Postitas Arvos »

Õige tegu. Kõik hea kraam tuleb ära võtta.
Üks VAZ peab autopargi hulgas alati olema.
h
hunter
Ladaklubi Liige
Postitusi: 255
Liitunud: 19 Nov 2006 10:22
Asukoht: Jüri-Pildiküla
Autod: vaz 2103 ja 21013 UAZ 31512

Postitus Postitas hunter »

Oi,korralikud 03-med teevad kohe meele heaks.Kohe nõrkus selliste vastu,et mine või enda oma ka lume alt välja kaevama.
Igatahes jõudu!
a
ahtung
Foorumi kasutaja
Postitusi: 110
Liitunud: 01 Juun 2010 23:20
Asukoht: Pärnumaa, Lõpe
Autod: Puudub
Kontakt:

Postitus Postitas ahtung »

Mis tala seal esimesel pildidl paistab? Tundub nagu oleks seal ees,et autot välja ei saaks ajada.Varguse vastane seadeldis?:D
Muidu täitsa korralik auto.Edu!

[Muudetud: 1-3-2011 ahtung]
Traksid peale!;)
Kasutaja avatar
viaccess
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1927
Liitunud: 19 Apr 2003 20:01
Asukoht: Valga
Autod: 2101, Izh Jupiter 5, Vis 23464
Kontakt:

Postitus Postitas viaccess »

Paberivaba ARK teeb imet, et laseb Swedbanki kaudu sisse logida ja isegi kõik maksud kinni maksta, aga allkiri käib vaid ID kaardiga..... kahjuks selgus et mu ID kaart kordagi kasutamata miskipärast ei funka, kiip vigane ja allkirja anda ei saa..... nüüd üritan autot naise nimele saada.......
Jupid Venemaalt!
Kasutaja avatar
viaccess
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1927
Liitunud: 19 Apr 2003 20:01
Asukoht: Valga
Autod: 2101, Izh Jupiter 5, Vis 23464
Kontakt:

Postitus Postitas viaccess »

Polnud aega fotosessioni tegema hakata, aga paar pildikest ikka ;)


Pilt


Pilt

Auto kolinud enda garaa?i, sinna jääb seni kuni soojaks läheb, siis panen sõitma :D
Jupid Venemaalt!
a
aargo
Foorumi kasutaja
Postitusi: 164
Liitunud: 31 Mai 2010 16:02
Asukoht: Viljandimaa / Tuhalaane
Autod: Vaz 2107 83a 1,6 / Mazda 626 93a 1,8 78kw

Postitus Postitas aargo »

74a ja sellises seisukorras.. üldsegi pole mitte paha :lol
Pole päris süvenunud asjasse veel aga...mitmes lada siis on juba?:)
Üldjuhul minu arvamus 03-st selline et, muidu on kõik tip-top, aga ma ei tea, miskipärast mulle tagatuled ei meeldi ;) samas esitiiva peal suunatulede ette minev liist on jällegi igati vinge. :D:D
Aga žiguli on ka auto :)
Kasutaja avatar
-lada-
Foorumi kasutaja
Postitusi: 509
Liitunud: 03 Jaan 2010 17:05
Asukoht: muhu/tallinn
Autod: lada 2103, 2106, 21013

Postitus Postitas -lada- »

Minu arvates jätab 03 enda esimese iluvõre ja taguteledega sellise memmeka mulje, 06 juba vähe ülbem:cool:
m
madis1080
Foorumi kasutaja
Postitusi: 155
Liitunud: 01 Mär 2010 20:50
Asukoht: Märjamaa
Autod: Et kommenteerida teiste Ladasid ja kunagi mõned juppid Ladale maha müüa.

Postitus Postitas madis1080 »

Endale meeldib 03 rohkem kui 06 jällegi. Eriti vihane vms näeb veel siis välja kui rehvid on valgete kirjadega- millegi pärast just sobib see 03mele ja nii on 03 mällu sööbinud punane ja rehvidega millel on valged kirjad:sein Aga paistab väga kobe pill olevad edu selle masinaga
0
06VAZ
Foorumi kasutaja
Postitusi: 196
Liitunud: 07 Sept 2009 00:37
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas 06VAZ »

Teema sissejuhatava jutu kohta ütleks, et kui auto on korralikult hooldatud ja tal on ka korralikud hoiutingimused, siis naljalt ei lähe tal ei pidurid ega sidur peale.

Aga näiteks mossedega kipub mõnikord küll nii olema, et peale pikka seismist esimest korda käivitades kipub mootor välja surema. Teeb ainult "bõdõdõt" ja "potsss..."
Oma Ladal ja Volgal pole see-eest sellist asja kohanud.
Vahet pole, kaua kumbki auto seisab. Tõstad aku peale, pumpad bensiini üles, keerad võtit ja.... ta käib. Ja jääbki käima.

Õnnitlused minu poolt ka vastsele rariteediomanikule. Peenikeste õhuvõtuavadega korralikke 2103-sid enam eriti palju järgi jäänud pole.

[Muudetud: 25-3-2011 06VAZ]
Kasutaja avatar
MuKi14
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1149
Liitunud: 01 Veebr 2007 21:41
Asukoht: Pärnu
Autod: 2106

Postitus Postitas MuKi14 »

mismõttes - registreerimine eestis 02.01.1974 :D mul oli ilge jama dokidega, ei sobinud mu sinided kuhugi ja sain auto kõva 2450 krooniga arvele ainult, registreerimine eestis 25.08.2010 mis oli ühtlasi ka mu sünnpäev... :P
Kasutaja avatar
viaccess
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1927
Liitunud: 19 Apr 2003 20:01
Asukoht: Valga
Autod: 2101, Izh Jupiter 5, Vis 23464
Kontakt:

Postitus Postitas viaccess »

Juhtus nii et ühtegi sõitvat masinat naisele enam polegi, pemmil jooksis mootor kokku ja passat sai hea pakkumise korral rendile antud, aga ühe autoga me sõita ei oska, siis hakkasin ühte autot otsima et naisel sõita oleks.......
Pikad otsimised ei andnud tulemusi, ja siis tuli meelde üks jalus seisev auto..... jajaaa.... seesama.
ARKis taastasin kadunud number...... pesin puhtaks (kulus ligi 3 tundi et maha pesta 20 aastane tolm) üks klõps ja homme ülevaatusele:

Pilt

Salongis ikka veel 20 aastane tolm :)

Pilt

Selline huvitav kombinatsioon:

Pilt

Ja leidsin autost veel paar asja mis kuuluvad nostalgilisse nurka, aga panen ikkagi siia...
Autobussi pilet:

Pilt

Üks korralik lõuna jäi eelmisel omanikul söömata:

Pilt

Sõidab see auto suvel nüüd igapäevaselt, vaatame edasi mis saab..... Kui muidugi ülevaatuselt homme läbi läheb....
Jupid Venemaalt!
Kasutaja avatar
viaccess
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1927
Liitunud: 19 Apr 2003 20:01
Asukoht: Valga
Autod: 2101, Izh Jupiter 5, Vis 23464
Kontakt:

Postitus Postitas viaccess »

Ka sellel autol pole enam kohta hoidmiseks.
799.- eest saab väga korraliku autot, küll väljanägemine pole ideaalne.... hea oleks üle värvida.
Jupid Venemaalt!
Kasutaja avatar
viaccess
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1927
Liitunud: 19 Apr 2003 20:01
Asukoht: Valga
Autod: 2101, Izh Jupiter 5, Vis 23464
Kontakt:

Postitus Postitas viaccess »

Ilmselt võtan ühe projekti käsile.... plaanide pärast auto kaotab oma originaalsust.
Kellel kahju suht rariteetsest autost saab endiselt osta 800 euriga. Kui ära ei osteta, ehitan ümber....

P.S. Vajadusel taastan pildid ära, imageshackist kadusid mõned ära ja teised läksid suureks :P
Jupid Venemaalt!
Kasutaja avatar
viaccess
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1927
Liitunud: 19 Apr 2003 20:01
Asukoht: Valga
Autod: 2101, Izh Jupiter 5, Vis 23464
Kontakt:

Postitus Postitas viaccess »

Kuna prantslane sõitis ära Narva, ajasin taas sellele pillile hääled sisse.
Nagu tavaliselt ainult keera võtit...
Soodsalt pakuti ka 4x98 15 tolliseid velgi (ET30 ja 7tolli laiad), ette pidi keskava natu suuremaks teha. Istuvad hästi ja kuskil vastu ei käi.
Rehvid 195/50 R15.
Mõni klõps ka:

Pilt

Pilt

Kes tunneb koha ära?

Pilt
Jupid Venemaalt!
Kasutaja avatar
viaccess
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1927
Liitunud: 19 Apr 2003 20:01
Asukoht: Valga
Autod: 2101, Izh Jupiter 5, Vis 23464
Kontakt:

Postitus Postitas viaccess »

Ka see auto vahetas omaniku!
Jupid Venemaalt!
Vasta