Otsin taga autot: VAZ 2101 1,2 43kw, 76a, roheline, Reg nr: 453 GAF

Otsin taga autot: VAZ 2101 1,2 43kw, 76a, roheline, Reg nr: 453 GAF

Ettepanekud ja probleemid
Kasutaja avatar
babyboy
Foorumi kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 14 Mai 2012 13:16
Asukoht: TARTU

Postitus Postitas babyboy »

Nonii, rohkem kui aasta on mööda läinud. Ikka ei midagi.
Siiani pole info raasugi sellest autost.
Keegi pole ühendust võtnud.
Ainult kustuta ajutiselt.
Ei aidanud mingid avaldused ARKI ega midagi, siiani minu nimel.

Palun, leiame selle auto üles.

quattrors6t@gmail.com
Uuenenud number: +37253861407
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

No uuenenud seaduste järgi on see auto nüüd arvelt kustutatud ja kantakse registrisse tagasi siis, kui ülevaatus-kindlustus tehtud. Ehk momendist, mil masin taas tänavalegaalne.

https://eteenindus.mnt.ee/public/soiduk ... Avalik.jsf

Milles sügavam küsimus?
Tahad autot füüsiliselt oma hoovile tagasi?
Kasutaja avatar
babyboy
Foorumi kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 14 Mai 2012 13:16
Asukoht: TARTU

Postitus Postitas babyboy »

Ei soovi ma seda oma hoovile.
Tahaksin sellest lõplikult lahti saada ja seaduslikult ja ametlikult.
Selles mõttes, et ma enam seda autot MNT ameti kodulehel enam ei näeks oma aktiivsete sõidukite all.
Niikaua kui näen, on minu jaoks ikkagi nii, et see asi pole õige ja seaduslik. Kuidas saad olla omanik, kui see mida omad, seda sinu valduses ei ole.
Sest kripeldab ka see, et tolleaegne paberimajandus ei olnud korrektne. Tahaksin asjad lõpetada korrektselt.

MNT:
"Liiklusregistris on auto registrikanne peatatud alates 01.10.2014 vastavalt liikluskindlustusseadusele.
Teie, kui registrijärgse omaniku jaoks tähendab see märge, et enam ei ole vaja iga kahe aasta tagant antud autot ajutiselt kustutada.
Hetkel ei saa Te rohkem midagi selle probleemi lahendamiseks teha. "

Ehk siis pean ootama 01.10.2016 aastani, et alles siis kaob see auto mu nime alt?
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Tunnistan, et pole seda uut seadust korralikult läbi lugenud ja enese ajus läbi töötlenud.
Aga puhtalt enese tarkusest arvan, et masin sinu nimelt ei kao enne kui paberimajandus, mis varemalt korrektselt korrastamata jäi, saab korrastatud.
Samas olen ka ise müünud kaks autot niisama lahkelt ilma igasuguste paberite määrimiseta ja muret nende käekäigu pärast ei tunne. Milleks peaksin? Mis läinud see läinud, hoov tühi, raha ammu kulutatud ja aidaa!
Kui keegi peaks kunagi tahtma seda varandust oma valdusesse saada (riigi kohtutäitur näiteks :lol ...), siis on see rohkem tema mure.
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Postitus Postitas SexSix »

No selle rohelise siksiga pildimasinasse lennates. Kiiruseületuse korral tuleb trahv omanikule, ARKis kirjas olevale omanikule.
Kasutaja avatar
babyboy
Foorumi kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 14 Mai 2012 13:16
Asukoht: TARTU

Postitus Postitas babyboy »

Siiani pole seaduses mingit muudatust olnud.
Siiani pole auto reaalne omanik ühendust võtnud.
See kellele minult auto läks, võttis vahepeal ise ühendust, kuid see ei tea ei ööd ega mütsi. Tema mälu järgi läks auto kas Põlvamaale või Võrumaale, kuskile kellegi kuuri seisma.

Aga võimalik, et auto on jälle mingi X+korda reaalset omanikku vahetanud.
Kasutaja avatar
indrek56
Foorumi kasutaja
Postitusi: 68
Liitunud: 19 Juun 2015 21:23
Asukoht: Tartu
Autod: Lada Samara 21083
Kontakt:

Postitus Postitas indrek56 »

Saan ka kinnitada: olukord siis autoomanikul see, et auto tema nimel, kuid pole ei dokumente, ei autot, ei müügilepingut. Tean samasugust kogemust - MNT ütlebki, et ei saagi midagi teha. See, et selline olukord üldse tekkida saab, ei paista ei nende ega ühegi teise instantsi mure olevat kelle võimuses on seadusandlust mõjutada...
P.S. kui ma ei eksi, siis viimase seadusemuudatuse üks eesmärke olla olnud muuhulgas registriandmete korrastamine. Siin peaks sarkastiline irve olema.
Vasta