Eelinfo: Talvine vanatehnika seiklussõit 12.01.19 Tallinn-Haapsalu-Hiiumaa

Eelinfo: Talvine vanatehnika seiklussõit 12.01.19 Tallinn-Haapsalu-Hiiumaa

Juba toimunud üritused
Vasta
Kasutaja avatar
Jonx
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1388
Liitunud: 06 Nov 2003 21:53
Asukoht: Kärdla
Autod: 2101
Kontakt:

Eelinfo: Talvine vanatehnika seiklussõit 12.01.19 Tallinn-Haapsalu-Hiiumaa

Postitus Postitas Jonx »

Ahoi Vanatehnika huvilised!

Viimased paar aastat olen oma peas põrgatanud mõtet ühest vahvast sõidust. Tänaseks on seis selline, et on olnud piisavalt aega asja seedida, kogemusi koguda ning lõpuks sõit ka teoks teha. Varasem praktika on näidanud, et ma ei ole suutnud väga aktiivselt vanatehnika fänne mobiliseerida ja seetõttu vajus ka unarusse Retro Night Race sari. Seega, kas see üritus teoks saab, see sõltub suuresti teist kallid kaasfoorumlased.

Sõit on oma olemuselt segu orienteerumisest, seiklusest ja klassikalisest talverallist. Rada kulgeb põnevatel teedel ja viib osalejad Tallinnast läbi Haapsalu Rohukülla, kus ootab praam. Praamil saab oma sõiduvahendit kohendada ja kinnitada keha. Heltermaal maabudes jätkub seiklus, mis viib osalejad läbi Kärdla võistluse sihtkohta, milleks on Lõokese hotell Käinas. Õhtul võtan asjad kohalikus ööklubis kokku ja autasustan parimaid. Kes soovib, see pidutseb hommikuni, kes soovib läheb puhkab end välja.

Rajal saab sõita nii aja-, täpsuse- kui ka osavuse peale. Saab ka proovida masina kiiruslikke võimeid ja lahendada mõningaid lisaülesandeid. Kes aga soovib võtta asja vabalt ja mõnuga, siis ka teile on mõeldud. Mis ülesanded rajale tulevad selgub jooksvalt.

Seiklema on oodatud kõik vanatehnika huvilised sõltumata auto margist. Sõidame kolmes võistlusklassis:

a) Oldtimer - 1900-1983
b) Youngtimer - 1984-1996
c) Vanakooli mehed ilma äpita

Seiklusel kasutan juba Seiklusministeeriumi üritustel traditsiooniks saanud seikluse äppi, millega on tulemused kohe live-s näha. Samuti on näha ka osalejate asukoht, kiirus ja kiiruseületused. Kui keegi on veel nuputelefoni usku, siis saab ka ilma seikluse äpita rajale paber kontrolllehega ja täiesti omas klassis.

Kindlasti tekib paljudel küsimus, et miks teha suhteliselt sarnane üritus juba legendaarse Talveralli kõrvale? Põhjuseid on mitu - selle seikluse eesmärgiks on kaasaegne ajavõtt, kiired tulemused, võrdsed tingimused kiirusepiirangute ja nende kontrolliga, ning lives(ja ka järelvaadatavad) võistlejad. Lisaks veel loogilised ja selged küsimused, vastuse variantidega ja vastamise piiranguga punkti raadiuses. Segaste küsimuste korral lahendus osalejate kasuks. Üks oluline aspekt on ka turvalisus, mille peaks tagama maksimaalse kiiruse piirang, et osalejad ei saaks oma kaotatud aega enda ja teiste võistlejate eludega riskides tagasi sõita. Tulemuste arvestamisel on kõik ülesanded võrdsed, st võitu ei too parim ristsõna lahendus vaid hea ja kaalutletud sooritus kõikide ülesannete punkte kokku liites ja neist kiiruse trahve maha arvates.

Kui mu mõte liigub õiges suunas, siis andke oma huvist antud sõidu vastu siin teemas teada. Ametliku registreerimise avan koos täpse juhendiga piisava huvi korral Automoto foorumis neljapäeval 01. novembril.

Automoto foorumi teema: http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=61357

Personaalsete küsimuse ja ideede korral võib mulle kirjutada: Joonas@seiklusministeerium.ee


Joonas
Autoorienteerumine, Linnaseiklused, Seikluskoolitused, Suvepäevad - http://www.seiklusministeerium.ee
e
etsttt
Foorumi kasutaja
Postitusi: 75
Liitunud: 19 Juul 2018 18:06
Asukoht: Soome, Tuusula
Autod: Lada 2107. 87` . Fiat 127. 80`, Volvo 480. 87`2tk, Peugeot 206 99`. 2tk

Re: Eelinfo: Talvine vanatehnika seiklussõit 12.01.19 Tallinn-Haapsalu-Hiiumaa

Postitus Postitas etsttt »

Super lahe... Loodan ka osa võtta siis Fiat 127... Soome museoautoga...
Vasta