Kindlustusest

Kindlustusest

Jutud vabal teemal / huvitavad pildid ja viruaaltuuning
Vasta
a
Arvos
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1109
Liitunud: 31 Jaan 2010 22:57
Asukoht: Tallinn, Saue
Autod: 2105, Volvo V70, Mazda 6 BMW 740Individual, mõned Transitid, mõned JAWA-d ja MF70-d ja ZIL-131

Postitus Postitas Arvos »

Ehk on vanas ARK-i baasis ja sellepärast probleem? Kas tegu on autoga mis pikemat aega ehk mõne aasta seisnud vahepeal? Käik ARK-i peaks asja selgeks tegema.
Üks VAZ peab autopargi hulgas alati olema.
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2502
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Auto.

Postitus Postitas SexSix »

06.05.2009 RAHANDUSMINISTEERIUM RIIGILÕIV ESMANE REGISTREERIMINE,KORDUVKAS. REG.MÄRK -2 350.00

Auto osaleb koguaeg liikluses. Asi vist selles, et auto sai külge mahakantud auto numbri. Kantsin ühe auto maha ja jätsin ARK-i hoiule, et kui ostan uue auto siis saab poole hinnaga mahakantud auto numbri. Ennemuiste küsis iizi leht VIN koodi ja asi sai tehtud. Aga nüüd ei saa mitte kuidagi.
a
Arvos
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1109
Liitunud: 31 Jaan 2010 22:57
Asukoht: Tallinn, Saue
Autod: 2105, Volvo V70, Mazda 6 BMW 740Individual, mõned Transitid, mõned JAWA-d ja MF70-d ja ZIL-131

Postitus Postitas Arvos »

Ma arvan, et sul sama probleem millest ülal (6-4-2011 23:20) juttu. Kohaleminekust ja tunni raiskamisest ehk peaks piisama.
Üks VAZ peab autopargi hulgas alati olema.
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2502
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Tuli arve.

Postitus Postitas SexSix »

Tuli arve, mis on oluliselt (+ 11%) kallim eelmise aasta omast. 44, 93 versus 49, 81 .Auto on olnud 853 päeva järjest kindlustatud. 853 päeva tagasi kandus Combi riskikofitsent 0,50 üle uuele liiklusvahendile.
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2502
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Kiri.

Postitus Postitas SexSix »

Liikluskindlustuse seadus.
§ 22. Lepingu ülesütlemine kindlustusandja algatusel
(1) Kindlustusandjal on õigus leping üles öelda, kui leping on olnud maksevaba 24 kuud järjest või kindlustusmakseid ei ole lepingut rikkudes tasutud vähemalt kolm kuud järjest, kuid mitte enne kehtiva poliisi lõppemist.
Et kui auto kindlustusmakseta üle 24 kuu siis võib juhtuda, et auto on lepinguta! Tuleb kontrollida.
https://vs.lkf.ee/pls/xlk/SYSADM.LK_INF ... rm?plang=E...

Tuligi esimene kiri!
Liikluskindlustuse lepingu ülesütlemine
Austatud klient
Lõpetame Teie sõiduki..., VAZ tähtajatu liikluskindlustuse lepingu alates ..., kuna viimase 24 kuu jooksul pole lepingu alusel ühtegi liikluskindlustuse poliisi väljastamist taotletud ja/või poliisi eest tasutud.
Tuleb hakata jälgima kas kõigil autodel on liikluskindlustuse leping.
a
Arvos
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1109
Liitunud: 31 Jaan 2010 22:57
Asukoht: Tallinn, Saue
Autod: 2105, Volvo V70, Mazda 6 BMW 740Individual, mõned Transitid, mõned JAWA-d ja MF70-d ja ZIL-131

Postitus Postitas Arvos »

Tuleb jälgida jah kui ei taha kolmekordset kirvest mitte millegi eest kaela saada. Lisaks tuleb mingil hetkel täitur ka oma ahnete soovidega selga elama.
Üks VAZ peab autopargi hulgas alati olema.
Kasutaja avatar
Kytt
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 2075
Liitunud: 29 Okt 2002 11:32
Asukoht: Tallinn
Autod: 2x2102,21013 & Toyota

Postitus Postitas Kytt »

 
iisak kirjutas:Seletage lollile lihtkeeles ära. Minu 2101 polnud enne ümberregamist pikalt sõitnud/kindlustatud ja pole minu käes olles kordagi kindlustatud olnud.
Miks ei tohi üle 24 kuu kindlustamata olla? Mis juhtub kui on? Minul läks üpris s#%¤"sti. Kus on loogika?
ajutiselt arvelt maha ja probleeme pole. mu esimene punane 02 on 2007 aastast alates ajutiselt arvelt maha võetud ja siiamaani pole ükski kindlustusfirma probleeme tekitand.
a
Arvos
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1109
Liitunud: 31 Jaan 2010 22:57
Asukoht: Tallinn, Saue
Autod: 2105, Volvo V70, Mazda 6 BMW 740Individual, mõned Transitid, mõned JAWA-d ja MF70-d ja ZIL-131

Postitus Postitas Arvos »

Kui on üle 24 kuu poliis tegemata, lõpeb leping. Pärast seda hakkab lkf arvestama kolmekordset makset, mida mitte makstes läheb nõue täituri kätte kes lisab oma kirve.
Ajutiselt arvelt maha jah aga minu teada saab see arvelt maha ajutiselt kuni kaheks aastaks. Seega seis sama.
Üks VAZ peab autopargi hulgas alati olema.
Kasutaja avatar
Kytt
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 2075
Liitunud: 29 Okt 2002 11:32
Asukoht: Tallinn
Autod: 2x2102,21013 & Toyota

Postitus Postitas Kytt »

ma ei mõista, mis moodi on võimalik arvelt maha võetud autol nõuda kindlustuslepingut.
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2502
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

LKF seadused muutusid.

Postitus Postitas SexSix »

§ 22. Lepingu ülesütlemine kindlustusandja algatusel
(1) Kindlustusandjal on õigus leping üles öelda, kui leping on olnud maksevaba 24 kuud järjest või kindlustusmakseid ei ole lepingut rikkudes tasutud vähemalt kolm kuud järjest, kuid mitte enne kehtiva poliisi lõppemist.
a
Arvos
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1109
Liitunud: 31 Jaan 2010 22:57
Asukoht: Tallinn, Saue
Autod: 2105, Volvo V70, Mazda 6 BMW 740Individual, mõned Transitid, mõned JAWA-d ja MF70-d ja ZIL-131

Postitus Postitas Arvos »

 
Kytt kirjutas:ma ei mõista, mis moodi on võimalik arvelt maha võetud autol nõuda kindlustuslepingut.
Arvelt maha võetud autolt ei saagi lepingut nõuda. Kuid kui ajutise mahavõtmise kaks aastat täis saab, siis hakkab kell tiksuma.
Üks VAZ peab autopargi hulgas alati olema.
a
Arvos
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1109
Liitunud: 31 Jaan 2010 22:57
Asukoht: Tallinn, Saue
Autod: 2105, Volvo V70, Mazda 6 BMW 740Individual, mõned Transitid, mõned JAWA-d ja MF70-d ja ZIL-131

Postitus Postitas Arvos »

Nagu ma aru olen saanud, on totruse eesmärk korrastada ark-i baasi, et kaoks sealt olematud ja seisvad masinad. Et omanikud oleks sunnitud arvelt maha võtma.
Üks VAZ peab autopargi hulgas alati olema.
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2502
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Käik ARK-i.

Postitus Postitas SexSix »

Käisin täna ARK-is ja võtsin kolm autot ajutiselt arvelt maha. Avaldusse pead kirjutama ka kuupäeva. Kaks aastat siis hooletu.
e
Edel
Foorumi kasutaja
Postitusi: 453
Liitunud: 28 Dets 2007 22:28
Asukoht: Lehola
Autod: VAZ-21061`84, Moskvits-2140`81, Audi A4 1.8 `99
Kontakt:

Postitus Postitas Edel »

 
iisak kirjutas: Miks ei tohi üle 24 kuu kindlustamata olla? Mis juhtub kui on? Minul läks üpris s#%¤"sti. Kus on loogika?
Jahutud seda teemat küll ja mitte ainult siin foorumis. Kui on 24 kuud kindlustamata (maksevaba kindlustusleping) siis hiljemalt viimasel päeval lähed ja teed uue maksevaba kindlustuslepingu ja jälle 24 kuud hooletu.
Tegelt sain aru, et möödunud suvel kehtima hakanud uue liikluseadusega lühenes see periood 12 kuu peale? Et peab hakkama iga 1 aasta tagant uut kindlustuslepingut sõlmima või vähemalt korraks poliis teha?
Minul on Ziguli, aga mis on sinul?
Kasutaja avatar
siim789
Foorumi kasutaja
Postitusi: 735
Liitunud: 07 Apr 2006 18:56
Asukoht: Rapla, Alu
Autod: Vaz 2107 90a, Ford Taunus 81a, BMW e39 530dA Touring 00a

Postitus Postitas siim789 »

Minul üks masin hetkel ca 4 aastat seisnud ilma kindlustuseta. Trükkisin huvi pärast auto numbri sinna LKF päringusse ja näitab, et kindlustusandjaks endiselt IF, aga poliisi pole. Järelikult on siis leping kehtiv. Kunagi sai IF büroos käidud ja kindlustus peatatud. Seal kirjutasin ka mingi avalduse, kuhu läks kirja, et sõiduk läheb remonti.

Peaks vist igaks juhuks IF-st uurima, kas asjad ikka on korras. Mingeid hoiatuskirju igatahes ei ole tulnud.
Kasutaja avatar
Kytt
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 2075
Liitunud: 29 Okt 2002 11:32
Asukoht: Tallinn
Autod: 2x2102,21013 & Toyota

Postitus Postitas Kytt »

Hirmutasite ära mind siin selle jutuga, seega kontrollisin eesti.ee-st järgi ja sealne päring ütleb: TeadeIsikul koodiga 38301****** ei ole liiklusregistris registreeritud ühtegi kindlustuslepinguta sõidukit.
Samas lõppes dvoikal kohustuslik liikluskindlustus 2007 aasta keskel niiet sellest ikka omajagu rohkem kui kaks aastat möödas, saa sa nüüd asjast aru.
Mul samuti IFi leping, niiet Siim, kui neile helistad, siis anna siingi teemas teada mis kontorirotid sulle vastasid.
a
Arvos
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1109
Liitunud: 31 Jaan 2010 22:57
Asukoht: Tallinn, Saue
Autod: 2105, Volvo V70, Mazda 6 BMW 740Individual, mõned Transitid, mõned JAWA-d ja MF70-d ja ZIL-131

Postitus Postitas Arvos »

 
EdR kirjutas: Tegelt sain aru, et möödunud suvel kehtima hakanud uue liikluseadusega lühenes see periood 12 kuu peale? Et peab hakkama iga 1 aasta tagant uut kindlustuslepingut sõlmima või vähemalt korraks poliis teha?
Selle asjaga on nii, et üle aasta tagasi rääkis Salva mulle, et tahetakse läbi suruda muudatust, mille kohaselt on kohustuslik aastas vähemalt üks päev kindlustada autot. Kuna aga üks päev on sama hinnaga või kallim kui kuu aega, siis sisuliselt määritakse pähe kuu aega kindlustust, et siis väljapressimisega sult ikkagi raha kätte saada. Kuhu see asi praeguseks jõudnud on, ei tea.

Siim, lkf.-il ei paista olevat arvutiprogrammi, mis saadaks automaatselt kirjasid/nõudeid lepinguta autoomanikele. See ei tähenda, et mingil hetkel seda ei tuleks. Puhas raha ju mitte millegi eest, vaja ainult kokku korjata. Tundub, et seda teeb inimene siis kui mahti saab või viitsib. Mul läks ka 05 pea kuu aega üle, Salva lohutas, et kui ei ole praeguseks kirja tulnud veel, siis ehk ei tulegi. Ei tulnudki. Olen mina saanud selga kolmekordse korra enne ja paar tuttavat samuti. Ju siis sa oled kahe silma vahele jäänud või pole veel jõutud. Ma sain isegi Jawa pealt mil pole poliisi kunagi olnud ja pärast ostmist mitu aastat seisnud.
Üks VAZ peab autopargi hulgas alati olema.
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2502
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Erinevad seltsid.

Postitus Postitas SexSix »

Kiri tuli Gjensidige poolt. If jällegi ütles, et nemad ei hakka saatma kirju, et siis kolmekortset hinda tagantjärgi saaks küsida. Eks igal seltsil on oma arusaam seadusest.
Sai ühele veokale aastane kindlustus tehtud- Salvas 68,40 €. Aga iizi.net pakub 108,89- 220,20 € hinda! Iizi.net ei pakugi Salva kindlustust. Kui minna kohale Iizi.net kontorisse siis pakutakse ka Salva kindlustust.
a
Arvos
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1109
Liitunud: 31 Jaan 2010 22:57
Asukoht: Tallinn, Saue
Autod: 2105, Volvo V70, Mazda 6 BMW 740Individual, mõned Transitid, mõned JAWA-d ja MF70-d ja ZIL-131

Postitus Postitas Arvos »

Kindlustusseltsid ei saadagi nõudeid. Saadab liikluskindlustuse fond, mille serverist saadakse kindlustaja andmed, riskid jne. Salva ütles ntx, et nemad ei ole üldse huvitatudki kolmekordse koorimisest ja nad ei kiida seda heaks aga midagi pole parata, sellega tegeleb lkf.
Salva oli ka kunagi iizi.net-is. Iizi võtab aga minu teada 10 % vahelt ja ilmselt peeti seda kalliks ning lahkuti iizi-st. Veokaga aga vaatasin minagi, et iizi-s olid tunduvalt kallimad pakkumised. Vaat, et lausa poole võtta.
Üks VAZ peab autopargi hulgas alati olema.
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1391
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel »

Viimasel ajal on Inges jälle soodsat kindlustust hakanud pakkuma. Tasub vaadata nende enda kodulehe kaudu, seal soodsamad pakkumised veel kui Iizi vms maaklerite kaudu.
Vasta