P: Lada 112 suri mu käte vahel

P: Lada 112 suri mu käte vahel

Teemad, mis puudutavad uuemaid esiveolisi Ladasid - 08/09; 110/111/112 ja teised.
Vasta
k
kriko
Suletud kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

P: Lada 112 suri mu käte vahel

Postitus Postitas kriko »

Tervitus,

Pole siin foorumis eriti aktiivne olnud, kuid nüüd pöördun teile poole lootuses abi saada. Nimelt tabas mind teatav ebaõnn, mille tagajärjel minu Lada 112, 16 klapiline (aastast 2001) enam ei sõida.

Täpsem kirjeldus siis asjade käigust. Summercamp 2006 tegi üks tore klubiliige mu autole diagnostikat ning tuvastas mingisuguse kala mootoris, mis ei pidanud oluline olema ja vea bensupumba elektrisüsteemis (katkestusi oli esinenud).

Hilisemal sõitmisel oma Ladaga esines kohati probleeme tugevatel kiirendustel (möödasõitudel), kui pööretega sai üsnagi piirajasse mindud siis kohati hakkas masin jõnksutama ning jõud kadus ära (umbes 4000p juures, piiraja on 5500). Enne viimast juhtumist jõudis asi ka nii kaugele, et Check Engine tuli hakkas vilkuma (oranzhilt).

Viimane nädalavahetus sai käidud autoga Saaremaal ning Kuivastu sadamasse maabudes hakkasid probleemid pihta - auto käitus nagu üks silinder ei töötaks, ehk siis igasugune jõud oli kadunud kiirendus praktiliselt puudus, sõita tuli suurte pööretega jne. Huvitaval kombel sõit Virtsu sadamasse möödus ilma probleemideta, kiirused 120-130 km/h polnud autole mittemingisuguseks probleemiks. Peale maabumist oli neid kiiruseid võimalik saavutada, kuid äärmiselt pika aja peale. Check engine tuli põles pidevalt, hullemate jõnksutamiste juures oli märgata check engine tule vilkumist (koguaeg oli oranzh).

Peale mandrile tagasijõudmist sai isaga küünlad üle kontrollitud - kõik nägid üsna viisakad välja. Sai siis auto kokku lapatud ja enam ta ei käivitunud. Mootor hüppas kohutavalt, poleks nagu enam kütust kätte saanud.

Tankinud olen alati kas UnoX, Neste või Statoili tanklatest bensiin 95E kütust. Auto on regulaarselt käinud Lada Eesti hoolduses ning viimane neist oli 60 000 km peal, praegu 70800 ees.

Siinkohal paluks abi. Kas oskab keegi soovitada mõnda ettevõttet Tallinnas, kellel on piisav kompetents Ladadega tegelemisel? Muidu pöörduks Lada Eestisse, kuid nemad on nüüdseks juba kinni.

Või on võimalik mõne foorumikaaslase abiga sooritada diagnostikat ja enamvähem probleemi asukoht kindlaks teha?
p
poaks
Suletud kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas poaks »

mul isal sama auto ja ta käib paides hoolduses sest tallinn pani pillid kotti aga äkki saad sealt abi, paides on see Ladade hooldus prääga ajutine
o
olaaf
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 4924
Liitunud: 12 Juun 2002 09:16
Asukoht: nõmme
Autod: 2105 s1300, 1119

Postitus Postitas olaaf »

tee ajule restart ja mine osta torrerost pardakompuuter.
pole keegi meist ilma hakkama saanud - ei saa sina ka.

hendu oskab foorumist ilmselt täpseid juhtnööre paigaldusnippide kohta..
messil samuti peal asi.

ehk on sul aju viga?! oranzhilt ei tohiks see tuleke vilkuda - viitab madalale pingele nagu indikaatoril..

edu igatahes..
Männiku laiali Garage
"90 percent of carb problems are ignition related.."
k
kriko
Suletud kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas kriko »

Ajule on restart tehtud, hoidsin aku klemmi umbes 10min lahtiselt - tulemust ei andnud.

Kompuutrit hetkel väga osta ei tahaks, kuna finantsseis ei võimalda eriti väljaminekuid. Seepärast oleks hea, kui mõni foorumikaaslane, kellel see asi olemas on saaks oma seadeldist mingi koguse õllede eest laenata.

Eks ma üritan Paide Ladaga ühendust võtta, kellegil nende number olemas on? www.lada.ee annab vaid "lehekülg suletud" teate.

Oranzhilt vilkumise kohta. Uurin Lada käsiraamatust, seal oli selle kohta juttu olnud. Ma küll kindel pole, kuid tal oli vist 3 re?iimi - põlev oran?, vilkuv oran?, põlev punane. Pinge peaks küll paigas olema, seda sai just hiljuti kontrollitud. St. aku ja aku laetus on normis, samuti paistab generaator oma tööd üsna hästi tegema.
t
tiit
Foorumi kasutaja
Postitusi: 622
Liitunud: 06 Nov 2003 09:52
Asukoht: hiiumaa
Autod: 21083 1995
Kontakt:

Postitus Postitas tiit »

kas bensupump töötab? mõõda bensu surve ära. campil diagnoosisin mina su autot. Siis näitas bensupumba ahelas katkestust, äkki on pump ise vigane?? Kui süüte sisse keerad kas siis on kuulda et pump läheb käima?
t
tiit
Foorumi kasutaja
Postitusi: 622
Liitunud: 06 Nov 2003 09:52
Asukoht: hiiumaa
Autod: 21083 1995
Kontakt:

Postitus Postitas tiit »

Algselt postitas: kriko
Tervitus,

Siinkohal paluks abi. Kas oskab keegi soovitada mõnda ettevõttet Tallinnas, kellel on piisav kompetents Ladadega tegelemisel? Muidu pöörduks Lada Eestisse, kuid nemad on nüüdseks juba kinni.

Või on võimalik mõne foorumikaaslase abiga sooritada diagnostikat ja enamvähem probleemi asukoht kindlaks teha?
http://www.ladaklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=10651
h
hendu
Ladaklubi Liige
Postitusi: 296
Liitunud: 04 Juun 2006 19:48
Asukoht: Tallinn
Autod: 2105

Postitus Postitas hendu »

Kompuutri paigaldusest vast teen pilte õhtupoole ja riputan ülesse ka, kuna vaja uurida spido ploki kala (spido plokis ükski "kell" ei toimi, samas kompuutrist näeb kõike, igasugune abi teretulnud ;)).

EDIT: täna kahjuks ei jõudnud, aga kui läheb suuremaks konsooli lammutamiseks, eks siis teen paar pilti ka.
k
kriko
Suletud kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas kriko »

Tänaseks on Lada korras. Sai pukseeritud ta Paidesse ning seal Autocentrumisse sisse antud. Tuli välja, et küünlajuhtmed ja küünlad olid läbi. Kuna viimasest hooldusest Tallinnas vaid 10 000 km möödas siis arvati, et küülad olid jäetud vahetamata.
Vasta