Lada 112 velje vahetus

Lada 112 velje vahetus

Teemad, mis puudutavad uuemaid esiveolisi Ladasid - 08/09; 110/111/112 ja teised.
Vasta
Kasutaja avatar
Wizzer
Foorumi kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 06 Okt 2015 18:58
Asukoht: Saaremaa
Autod: Lada 112 1.5 GLI / Toyota Avensis T22

Lada 112 velje vahetus

Postitus Postitas Wizzer »

Tere!

Küsimus siis selline, et Lada 2112'le mahuvad originaalselt 4x98 kuid kas oleks võimalik suruda ka 4x100 peale? Vanematel ladadel on seda tehtud kuid ei tea kas saaks ka uuematel seda korda saata. Tahaks uued papud alla panna kuid enamus on 4x100 ja ei julge enne osta kui olen asjas ikka kindel, et alla lähevad.
-
Leidub siin kedagi kes on omale korralikud veljed alla ostnud? Mind väga huvitab kui priskeid saaks alla panna ilma, et koopaid lõhuks (eriti tagumisi kuna neil on peamiselt pool velge koopa sees).
Ette tänades:
Hander
e
Edel
Foorumi kasutaja
Postitusi: 453
Liitunud: 28 Dets 2007 22:28
Asukoht: Lehola
Autod: VAZ-21061`84, Moskvits-2140`81, Audi A4 1.8 `99
Kontakt:

Re: Lada 112 velje vahetus

Postitus Postitas Edel »

Wizzer kirjutas:Tere!

Küsimus siis selline, et Lada 2112'le mahuvad originaalselt 4x98 kuid kas oleks võimalik suruda ka 4x100 peale? Vanematel ladadel on seda tehtud kuid ei tea kas saaks ka uuematel seda korda saata. Tahaks uued papud alla panna kuid enamus on 4x100 ja ei julge enne osta kui olen asjas ikka kindel, et alla lähevad.
-
Leidub siin kedagi kes on omale korralikud veljed alla ostnud? Mind väga huvitab kui priskeid saaks alla panna ilma, et koopaid lõhuks (eriti tagumisi kuna neil on peamiselt pool velge koopa sees).
Ette tänades:
Hander
4x98 pealt 4x100 minnes saab Ladal kasutada ujuva koonusega polte, näiteks sarnane http://www.internetipood.com/et/a-velg/ ... juv-koonus ainult Lada poldil on peenkeere, ehk 1,25. Muidugi peavad sobivad olema ka velje keskava ning ofset. Kindlasti proovida velge ka alla.
Minul on Ziguli, aga mis on sinul?
Kasutaja avatar
Wizzer
Foorumi kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 06 Okt 2015 18:58
Asukoht: Saaremaa
Autod: Lada 112 1.5 GLI / Toyota Avensis T22

Re: Lada 112 velje vahetus

Postitus Postitas Wizzer »

Edel kirjutas: 4x98 pealt 4x100 minnes saab Ladal kasutada ujuva koonusega polte, näiteks sarnane http://www.internetipood.com/et/a-velg/ ... juv-koonus ainult Lada poldil on peenkeere, ehk 1,25. Muidugi peavad sobivad olema ka velje keskava ning ofset. Kindlasti proovida velge ka alla.
Sattusin ka ise ujuvate poltide peale kuid olen kuulnud, et need ei pidavat kuigi turvalised olema? Võin ka rängalt eksida kuid nii mulle vähemalt räägiti :)
h
hendu
Ladaklubi Liige
Postitusi: 296
Liitunud: 04 Juun 2006 19:48
Asukoht: Tallinn
Autod: 2105

Re: Lada 112 velje vahetus

Postitus Postitas hendu »

Kasutasin Lada 112-l ujuva seibiga polte, kuna veljed tsentreerisid keskavaga rummu peal ära, siis ei olnud ühtegi probleemi. Sõitmas sai käidud nii Rapla kardirajal kui vanal Sauga ringrajal. Velgedena olid esimesena kasutusel Kosei WK139 15x6,5", ET38, kuna mul olid kasutusel Eibachi -50mm vedrud, siis tuli logarid eemaldada, aga ma enam ei mäleta kuhu täpsemalt logaris pihta käis. Hiljem sai kasutatud 4x98->4x100 adaptereid ja vist ei käinud koopas kuhugi vastu.
Vasta