Automaki pistik

Automaki pistik

Arutlused autoaudio teemal
Vasta
m
Mrpumpkinkiller
Foorumi kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 19 Dets 2012 07:47

Automaki pistik

Postitus Postitas Mrpumpkinkiller »

Leidsin garaažist ühe automaki mis sai kunagi 03e pealt maha krutitud. Nüüd tahaks uue 03e peale panna selle maka ja hakkasin seda pistikut vaatama mis raadio küljes on.

Raadio ise on selline:
Pilt

Pistik on selline:
Pilt

Ja on nagu kuus kontakti, aga taga ainult neli juhet+mingi pask:
Pilt

Ei osak nagu arvata mis sellega teha. Samas kunagi ta nagu vist töötas aga see oli nii ammu et ei mäleta kindlalt.
Kasutaja avatar
Fortran
Foorumi kasutaja
Postitusi: 57
Liitunud: 26 Juun 2011 22:08
Asukoht: Tartu
Autod: VAZ 21013

Postitus Postitas Fortran »

Kuna Sul on makipoolne pistik piltide järgi päris räbal, siis oleks mõistlik see kõik eemaldada. Enne eemaldamist tasub meelde jätta, milline juhe millise pini külge oli joodetud. Edasi peaks aitama see sait: LINK
Ehk siis ühendad vastavad kõlari juhmed vastavate makijuhtmetega, mingit pistikut ei olegi vaja (otsad kokku joota).

Muidugi üks võimalus on otsida Internetist (nt eBay vms portaali vahendusel) üleminekukaablit märksõnaga DIN to RCA cable või connector. Siis saad otsad ühendada juba kõlaritega eeldusel, et viimastel on samuti RCA-pistik. Ja eeldusel, et kogu see vana teema seal on töökorras üldse.
o
osaw
Foorumi kasutaja
Postitusi: 62
Liitunud: 23 Dets 2010 00:18
Asukoht: Türi
Autod: 21033

Postitus Postitas osaw »

Esmalt pane makile vool taha ning vaata kas on silmaga nähtavaid, ninaga haistetavaid elumärke. Siis võta mingi kõlar ja kontrolli kas hääl välja tuleb.
Pilt
(pilt fortrani lingist)

Kui kõlari juhtmeid igale poole ja igas kombinatsioonis pistes heli välja tuleb (kasuta katsetamiseks mingit vana kõlarit, mida sa ei nuta nädal aega taga kui see katki minema peaks), siis tead et makk töötab ja -jutud ning võid hakata muretsema kuidas raadio kõlaritega ühendada.

Pilt ega kirjeldus pole kõige informatiivsemad, ning tõstatavad mõned küsimused: Mida see sinise juhtme jupp teeb? Kuhu läheb "muu pasa" juhe?


Kui makk töötab ja heli tuleb, siis mõtle tuleviku peale, kas sa tahad et makk näeks välja nagu päris, või on sul sellest suva?. Viimasel juhul ühenda kõlarid juhtmete otsa, esimesel juhul tee korda emase DIN pistiku kontaktid (ehk tee "muust pasast" "hall juhe" ning võibolla on isegi sinisel juhtmel teine pool olemas). isaseid DIN pistikuid võiks leida igalt poolt kus pistikuid müüakse, aga kui sul kodu lähedal ei pakuta, siis telli näiteks oomipoest: http://www.oomipood.ee/category/avpisti ... ]=DIN&af=1
Vasta