Plokikaane tihend “märg”, plokilt niriseb alla

Plokikaane tihend “märg”, plokilt niriseb alla

Mootoriga ja sisse/väljalaskega seonduvad teemad
Vasta
v
Vazmjorka
Foorumi kasutaja
Postitusi: 222
Liitunud: 05 Mär 2017 19:03
Autod: Lada Samara 2109 (снегурочка) ja Vaz 2106 (Vazmjorka)

Plokikaane tihend “märg”, plokilt niriseb alla

Postitus Postitas Vazmjorka »

Tere

Mure selline, et kap remondi läbinud mootoril on plokikaane tihend märg. Lisaks on õrnalt nirisenud õli mööda plokki alla. Plokk kõik ilus puhas ja ühel hetkel vaatad õli on natuke nirisenud.
Esmalt peale kap remonti oli ka seda näha aga vanemad mehed teadsid öelda et uus mootor ja algul võibki olla nii. Hiljem olles sõitnud umbes 5000 km, läks tosool väga tumedaks. Üks päev vaatasin paisupaaki ja seal oli pool paaki paksu ollust ja väike kiht tosooli. Paksuks olluseks oli õli. Ometi mootorisse juurde ei pidanud panema õli selle aja jooksul ja koguaeg püsis normis.
Peale seda jama sai vahetatud plokikaane tihend. Eelmine tihend vahelt ära ja mitmed silmad uurisid seda kulli pilguga. Keegi ei tuvastanud silmnähtavat viga aga sellegi poolest sai uus tihend vahele. Nüüdseks sõitnud peale remonti umbes 1500km ja olen täheldanud, et taaskord on tihend märg ja mööda plokki jooksevad õli nired. Kardan, et mõne tuhande km pärast taas õli paisupaagis.

Kas probleemiks võib olla kõver kaas?
.... ________
.. /_________\ BA3 2106-2103 ;)
. (OOIIIIIIOO)
. U...............U
Kasutaja avatar
yzone
Foorumi kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 13 Juul 2003 19:23
Asukoht: Viimsi
Autod: kollane

Re: Plokikaane tihend “märg”, plokilt niriseb alla

Postitus Postitas yzone »

Kindel, et klapikambri kaane vahelt õrnalt ei leki?
v
Vazmjorka
Foorumi kasutaja
Postitusi: 222
Liitunud: 05 Mär 2017 19:03
Autod: Lada Samara 2109 (снегурочка) ja Vaz 2106 (Vazmjorka)

Re: Plokikaane tihend “märg”, plokilt niriseb alla

Postitus Postitas Vazmjorka »

yzone kirjutas: 20 Juul 2021 18:09 Kindel, et klapikambri kaane vahelt õrnalt ei leki?
Täitsa kindel.
Halli pealt peaks olema näha kohe aga õrnad nired saavad alguse plokikaane ja ploki vahelt. Lisaks tihend on “märg”/õline. Mootor on restaureeritud ja ilusti puhas siis on näha kust mida lekib.
.... ________
.. /_________\ BA3 2106-2103 ;)
. (OOIIIIIIOO)
. U...............U
Kasutaja avatar
ToM
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1066
Liitunud: 26 Juun 2007 00:24
Asukoht: Kohila/Tallinn
Autod: 2107, 2101

Re: Plokikaane tihend “märg”, plokilt niriseb alla

Postitus Postitas ToM »

Eks jah kaas ja/või plokk kõver. Kui läksid uued vene poldid siis need ka vist pigem kahtlased asjad? :ugeek:
m'kay
e
Edel
Foorumi kasutaja
Postitusi: 453
Liitunud: 28 Dets 2007 22:28
Asukoht: Lehola
Autod: VAZ-21061`84, Moskvits-2140`81, Audi A4 1.8 `99
Kontakt:

Re: Plokikaane tihend “märg”, plokilt niriseb alla

Postitus Postitas Edel »

Mina olen pannud plokist kaande kulgevale õlikanali ümber lisaks tihendile ka kergelt hermeetikut.
Minul on Ziguli, aga mis on sinul?
j
Jass
Foorumi kasutaja
Postitusi: 257
Liitunud: 26 Sept 2017 15:54
Asukoht: Harjumaa, Tallinn
Autod: Supermirafiori 2,0TC; Croma 2,0; Tipo 1,6; Punto 1,2

Re: Plokikaane tihend “märg”, plokilt niriseb alla

Postitus Postitas Jass »

Serviti 1m laia metalljoonlauaga tuleks valgusega kontrollida ploki ja plokikaane sirgsust mõlemas suunas. Tänapäeva plokikaane tihendid paigaldatakse kuivalt. Ma olen küll kasutanud paksu grafiitmääret, millaga olen tihendi mõlemalt poolt kokku määrinud. Sellise meetodiga olen pannud isegi vana tihendi tagasi. Sama ka jahutusvedeliku lõdvikutega – roheline seep vahele ja pole kummagi meetodiga pidamisega kunagi probleeme olnud :)
Newton: mida kergem auto, seda suurem sõidurõõm.
Vasta