Milline õli Ladale ?

Milline õli Ladale ?

Mootoriga ja sisse/väljalaskega seonduvad teemad
r
rs racing
Suletud kasutaja
Postitusi: 162
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas rs racing »

Soovitan soojalt: Liqui Moli, saksa õli ja normaalse hinnaga.
s
skahar
Suletud kasutaja
Postitusi: 348
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas skahar »

...No ma ei tea, isegi minu VFTS sõidab ja on sõitnud AINULT Addinoli täissündiga ja õli ei kurda...kuid kindlasti on ka paremaid...
w
wax
Foorumi kasutaja
Postitusi: 193
Liitunud: 13 Mär 2002 10:16
Asukoht: Tallinn/Võru
Autod: Ladasid enam pole
Kontakt:

Postitus Postitas wax »

Originally posted by olaaf
Mina soovitan valvoline 10W40.
Ikka Valvoline MaxLife, mitte Durablend onju! MaxLife võib Ladale päris hästi mõjuda. :D
m
Marcuz
Foorumi kasutaja
Postitusi: 286
Liitunud: 05 Okt 2002 14:15
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Autod: Avensis 2.0i
Kontakt:

Milline õli siksile?

Postitus Postitas Marcuz »

panin addinoli ja ei kurda
Hüvasti Punane Nool :\'( ..jäänud on mälestus hea...
j
jaks
Suletud kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas jaks »

ühesõnaga siis pesuainetega täissünti ei tasu panna, vaid mingit lääneka mineraalõli.
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1390
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel »

Mina olen viimasel ajal soodsalt kätte saanud Teboili õlisid, ka käigukastis ja tagasillas on sama firma omad. Mootorisse sai pandud isegi ükskord täissünt, tõsi, ostes seda poe hinnaga on see ikka selge raiskamine.
Järgmiseks korraks on kodus juba OMV olemas.
Kuidas Teboil ja OMV muidu kavaliteedi poolest on?
a
asjamees
Foorumi kasutaja
Postitusi: 180
Liitunud: 11 Jaan 2003 21:39
Asukoht: Tallinn
Autod: Auto puudub

õli

Postitus Postitas asjamees »

minu vfts sõidab täissündiga edasi. Aga kui sa otsustad täissünti sisse valama hakkata vaheta mootori tihendid ära muidu jookseb välja (raharaiskamine).
2
2104
Suletud kasutaja
Postitusi: 42
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas 2104 »

mina kütan juba teist aastat valvoline 10W40. Igati asjalik. Külmaga käivitades probleeme polnud.
Kasutaja avatar
Pets
Foorumi kasutaja
Postitusi: 101
Liitunud: 10 Dets 2002 21:40
Asukoht: Haapsalu
Autod: 21011

Postitus Postitas Pets »

Addinoli oli maine on madal selelpärast, et addinoli mineraal, on täis saast(olen näinud selle õliga mootoreid seest ja neid remontinud, kõik kohad on kaetud mingi loomse jäägiga), addinoili poolsyndi ja täissyndi kvaliteet on rahuldav.
siiski soovitan valvoline`i, oma firmas on seda õli paar aastat myydud ja probleeme ei ole, nyyd kasutame penzoili. mineraal tundub kehv(kipub kiirelt saastuma ning voolavus on kehv) aga pool -ja täissymt on ka rahuldavad
r
Rocky
Foorumi kasutaja
Postitusi: 220
Liitunud: 06 Apr 2002 17:04
Asukoht: Otepää
Autod: 2103

Postitus Postitas Rocky »

Ühesõnaga kui ma praegu koju lähen ja punni alt ära keeran, siis 10 mindi pärast võin valvoline-i sisse panna(mineraali)? Kas mingit läbipesu polegi vaja?
2
2107
Suletud kasutaja
Postitusi: 165
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas 2107 »

Võib küll olla, et ongi OK.Aga läbipesuga on kindlam.Ma kasutasin ennemalt läbipesuks Addinoli min. õli, aga nüüd on igas bensujaamas spets asjad olemas.Paned vana õli sisse või on kohe eraldi mögin.
u
ussloom
Suletud kasutaja
Postitusi: 79
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas ussloom »

well, kui sa õli vahetama hakkad siis osta omale ka mingit pesemise vahendit, myyakse 50-70 eeku pudelike

mootor soe,
selle laxid sisse mootor töötab vaixelt mingi aja, suurem saast aetaxe liikuma ja siis vana õli välja

ise pooldan pesemisomadustega õli, sest mis sellest sitast seal ikka koguda

kui su mootor on väga hõre siis aitab paxem õli, see pysib ka natuke

oluline vedelikul sisehõõrdetegur, talvel nagu teate läheb kylma mõjul suuremax, soojaga läheb väixemax

sellest ka siis nö kergjooxuõlid
voolavad ka paremini/kergemini

teinekord kui mootoris õli sorinal kusagilt vahelt läbi jooxeb siis kaob õlisurve, ning see on juba halb, sest kõrgemate pööretega hakkab see mootorit kulutama

ei ole enam kogu aeg metall-õli-metall liuglemine vaid vahetevahel tekib metall-metall ning see on konkreetne viilimine
ning siis asi kulub

tagasilga ja kasti pange transmissiooniõli, poes on kindlasti kirjas ka millega tegu

isegi on mitut sorti hambumuste jaox
hypoid oli tagasilla jaox mõeldud

ja silla ning kasti õlivahetuse jaox on tarvis sellist tuubi, et lased õli sinna sisse, paned tuubi kinni, kastil punn maha ning lurts surud alt hoovast nänni kasti, nagu suur süstal on see siis

ok
z
zigullivend
Suletud kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas zigullivend »

Palju siksi mootorisse õlivahetusel õli läheb?
4 või 5 liitrit?
o
olaaf
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 4924
Liitunud: 12 Juun 2002 09:16
Asukoht: nõmme
Autod: 2105 s1300, 1119

Postitus Postitas olaaf »

karterisse on seni läinud 3,8l :D
Männiku laiali Garage
"90 percent of carb problems are ignition related.."
l
Laurix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 133
Liitunud: 27 Mai 2002 15:09
Asukoht: Harjumaa
Autod: M400/1 Omega2.4
Kontakt:

Postitus Postitas Laurix »

on pandud ka 4.5 a siis näitas õlivarras 1cm üle max-i:P õlifiltri purunemise tagajärjel vajus tase normi ka:lol
põlluralli rules
f
FlammablE
Foorumi kasutaja
Postitusi: 45
Liitunud: 27 Mär 2007 00:07
Asukoht: Tallinn-Tartu
Autod: Auto puudub

Postitus Postitas FlammablE »

Tere! Millist õli soovitate mosses kasutada? mõtsin, et vahetan õli ära(praegune on kaua seisnud ziguli õli). võiks ka natukene ekstreemsemates tingimustes normaalselt õlitada. ise mõtlesin poolsünti, aga isa soovitab mobil1 mineraali.(ise kasutab, niiet lihtsam, kui kõik autod 1 õliga). kumba soovitate? kas mobil on korralik? kui poolsünti, siiiis millist?
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Vastu talve soovitaks vähemalt poolsünti. Mobilit ei pea just tarvitama. Vaata lihtsalt hinnaklassi järgi. Kõigile on antud ju õli tootmiseks mingi litsents millest peab kinni pidama. Mobil on kõige rohkem rahva suus sellepärast et tal reklaamirahad kõige suuremad. Siit ka kallim hind võrreldes teistega. Ise kasutan mingit KING OILSi poolsünti. 5l kansa maksab 285EEKu Möödunud talvel panin kahele Ladale selle õli. Neil oli raskusi käivitamisega mis pärast seda kadusid. Olen pannud ka teistele seda aga sealt adekvaatne tagasiside puudub. Ühes postituses oli arusaam et pesevad ained on ainult täissündis. See vale arusaam. Pesevad omadused on tänapäeval kõigis õlides. Kaasa arvatud VAZi õlis. Vahe ainult selles kuidas nad toimivad.
C
k
Kristo
Foorumi kasutaja
Postitusi: 292
Liitunud: 22 Nov 2002 11:44
Asukoht: Tartu
Autod: Auto puudub

Postitus Postitas Kristo »

Mina panin nyyd enda omale Valvoline Maxlife 10W40 poolsündi. Maksis 5 liitrine kanister 425 EEK'i. Hind suhteliselt kallis, aga see õli pidi just vanemaid mootoreid hoidma (üle 100 000 km läbisõiduga). Eks näis kui hea ta siis on, seda õli siin juba varem kiideti :)
Ma panin teda sinna 4.5l. Natuke palju läks aga MAX triibust on ta mingi 3-4mm üle.
Kui selle Maxlife'i ära ostsin siis mõtlesin, et tegelikult oleks võinud natuke rohkem raisata ja osta Mobil1 RallyFormula täissündi aga ma usun, et see Maxlife õigustab ennast täielikult :)
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Valvoline sünt on sama hea kui Mobili oma aga odavam
Ja see mis sa omale panid on Lada mootorile kui maiuspala. Loodame et mitte nii kui üks mees ütles. Oli nii hea õli et mootorile lausa meeldis seee (mootor sõi õli ära)
C
e
effekt
Foorumi kasutaja
Postitusi: 225
Liitunud: 26 Aug 2003 12:39
Asukoht: kristiine
Autod: 523i sedaan
Kontakt:

Postitus Postitas effekt »

olen näinud mootorit, kus kasutati ka liiga head õli. kuna ennem oli sõidetud mingi mineraaliga ja siis mindi üle täissündile ja kanalitesse oli juba kogunenud vanast õlist shitta siis uus õli ajas selle kõik liikuma ja ummistas kanalid ära, mille tulemusel jooksis mootor kokku lihtsalt. :D alguses oli endalegi üllatuseks, sai ju arvatud, et hea õli on kõigile hea.:)
jahil
Vasta