VAZ 21011, hugovaher, 1976

VAZ 21011, hugovaher, 1976

Võimalus foorumi külastajatel oma Ladat lähemalt tutvustada
Foorumi reeglid
Autoteema pealkirja vormistamine:
Auto mudel, kasutajanimi, väljalaskeaasta n: 2107, Revolutsionäär, 1989
Tasuks lisada ka märgend kujul projekt-MUDEL n: projekt-2107

Teemasse palun lisada juttu oma masinast ja lisaks ka pildimaterjali.

Pildimaterjali üleslaadimisel kasutada võimalusel foorumi pakutud funktsionaalsust, sest välistelt saitidelt viidatud pildid kipuvad ajaga kaduma.
Vasta
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Re: VAZ 21011, hugovaher, 1976

Postitus Postitas hugovaher »

Nii palju kui ma netis neid silte olen uurinud, tundub mulle, et selle ajastu ja sellise kujundusega siltidel on tõesti samasugused numbrid (ühed piklikumad, teised madalamad jne). Neid õigeid numbriraudu leida on vist aga üsna keeruline ettevõtmine.
SexSix kirjutas:Ok. Kingitus 8-) Numbrirauad on olnud ühesugused. Vaielge vastu.
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Lisad

Postitus Postitas hugovaher »

Täna sain kirja.
Kas keegi teab aidata, millise vahendi/liimiga see värvilipik pagasniku luugile paigaldada?

Pilt
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Re: VAZ 21011, hugovaher, 1976

Postitus Postitas SexSix »

Mastiksiga. Musta mastiksiga.
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Värvikood

Postitus Postitas hugovaher »

Aitäh.
Värvikoodi otsin ka ikka veel, et mida sinna paberile sirgeldada. Aga pole veel leidnud.Mõne sinise omanikuga olen ühendust võtnud, aga neil pole enam alles seda sildikest.
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Re: Lisad

Postitus Postitas hugovaher »

See serviseraamat on 2101, 2102 oma. See läheb sõbrale.
hugovaher kirjutas:Täna sain kirja.
Kas keegi teab aidata, millise vahendi/liimiga see värvilipik pagasniku luugile paigaldada?

Pilt
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Virgutusvõimlemine

Postitus Postitas hugovaher »

Pärast talveund esimene tiir. Kõik töötas. Ometi hakkab juhipoolne lähituli põlema viivitusega. Huvitav küll, miks.
Selleks aastaks on tööd palju ees- uste tihendid vahetada, uksed reguleerida. Siis pagassiluugi lukk vahetada. Karterikaitse tuleks maha võtta ja roostest, saastast, vanast värvist puhtaks teha ja uuesti värvida. Vanad veljed ootavad sama saatust. Sillad- esimene ja tagumine ja muidugi pidurid. Kõik iseenesest toimib, aga tahaks uuendada.
Nokitsemist jagub, aga kui ei jaguks, siis poleks mõtet ka autot pidada.
Siin paar pilti tänaõhtusest tiirutamisest:
Pilt
Pilt
Ja paar pilti uuest kodust:
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Re: Lisad

Postitus Postitas SexSix »

hugovaher kirjutas:Täna sain kirja.
Kas keegi teab aidata, millise vahendi/liimiga see värvilipik pagasniku luugile paigaldada?

Pilt
Paari tilga musta põhjamastiksiga, plärtsti :D
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Karterikaitse, stabikavarras

Postitus Postitas hugovaher »

Täna jõudsin siis lõpuks garaazhi, et lahti monteerida karterikaitse ja stabikavarda. Plaanis on need puhtaks teha ja uuesti üle värvida. Stabikavarda uued keskmised kinnitused koos kummipuksidega on mul juba ammu olemas ja ka otsaklambrid (siinkohal jälle tervitused Lääne-Virumaale) ootavad paigaldamist. Kaassõitja poolt otsaklambrit lahti võttes murdus loomulikult üks polt ära, õnneks nõnda, et klamber lahti tuli, aga mida ma selle pooliku poldiga edasi teen, seda pean veel mõtlema. Töö juurde kuulus ka vähemalt kümnel korral kanalist üles ronimine ja õige 13 padruni otsimine koos pea ära löömisega madala kanali lae vastu, aga noh... kes ütles, et see asi kerge peaks olema.
Põhja alt keerasin lahti ka teise kaitsepleki, mis oli aga kummalisel põhjusel kellegi poolt varem keskelt pooleks saetud. Nojah, igast asju juhtub. Mõtlengi nüüd, et poolikut asja uuesti üle värvima vist ei hakka, tuleb uus (või kasutatud vana, aga terve) leida. Niiet kui kellelgi on pakkuda, siis mul läheks tarvis küll.
Autoalune saab peagi välja nägema veidi uuem, sest plaanis on vahetada või korrastada kogu alusvanker. Alustan esisillast. Esisilla tala, õõtsad, zharniirid, roolivardad, -otsad jms ootavad kõik kastis oma aega. Siis peaks kettad, piduriplekid, torud jms ka töösse minema. Käändteljed pean veel muretsema.
Karteripõhi on ka mõlgiga. Lõuna-Eesti kruusateid tean omast käest (auto Otepää kandist). Teede hööveldamisel tõmmatakse kõige suuremad kivid välja ja rataste alt lendavad nagu kahurikuulid vastu põhja.
Mis põhja üldiselt puudutab, siis see on siiski väga hästi säilinud. Ülevaatusemehed on seda mulle kahel järjestikusel aastal alati uuesti kinnitanud. Seda on rõõm kuulda. Hea teada, et pedaale tallates pole ohtu, et jalg läbi põhja läheb või neiu kõrvalistmel ühel hetkel istmega maantee päikesekuuma asfalti kündma hakkab. Ohutus ennekõike.

Mõned pildid hetkeseisust.

Pilt
Pilt
Pilt

Järgmisel pildil paistab alumise kollase pläraka juures vasakul murdnunud poldi ots. Olgu ta neetud, ja kogu tema sugu! Ja nüüd siis ka häbiposti seatud.

Pilt

Kätte sain!
Pilt
a
ando
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1166
Liitunud: 07 Dets 2005 22:12
Asukoht: Tartu
Autod: 2101, 2102, 2108, Niva; Skif

Re: VAZ 21011, hugovaher, 1976

Postitus Postitas ando »

Plekk lõigatakse pooleks, et karterikaitset eemaldamata saaks näiteks geneka kätte.

Kena masin, edu nokitsemisel.
Jõud taga, peab minema.
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Re: VAZ 21011, hugovaher, 1976

Postitus Postitas SexSix »

Pead suuremalt ette võtma. Mootor rippu ja esisild tervenisti alt ära. Uus sillatala, uued õõtshargid (murdunud polt õõtshargi küljes ju) jne.
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Re: VAZ 21011, hugovaher, 1976

Postitus Postitas hugovaher »

Aitäh!
ando kirjutas:Plekk lõigatakse pooleks, et karterikaitset eemaldamata saaks näiteks geneka kätte.

Kena masin, edu nokitsemisel.
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Re: VAZ 21011, hugovaher, 1976

Postitus Postitas hugovaher »

Jah, ei ole ilmselt pääsu. Kuigi, ma vaatasin, et sel poolel, kus mul alumine polt ära murdus oli ülemine polt selline, mis ära käis. St see polt, mis läbi õõtsa läheb, ei olnudki seal kinni. Mul on kahtlus, et kunagi on ilmselt ülemine ka ära murdunud ja siis asendatud ära käiva poldina, muidu on nad ju õõtsa küljes kinni. Aga tagasi algusesse- mul oli kuri plaan see esisild ette võtta ja nüüd on põhjus olemas.
SexSix kirjutas:Pead suuremalt ette võtma. Mootor rippu ja esisild tervenisti alt ära. Uus sillatala, uued õõtshargid (murdunud polt õõtshargi küljes ju) jne.
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Veelkord sellest sildist kapoti all

Postitus Postitas hugovaher »

Mulle ei ole andnud rahu see ära kulunud silt kapoti all. Ühest küljest on see silt originaal ja ta võiks sinna kapoti alla sellisena ka jääda. Aga noh... ei saanud teisiti, pidin ikka proovima.
Olin üritanud leida alternatiive, aga probleeme oli uue sildi materjali sarnasusega (liiga paks, liiga läikiv) ja trüki (kujunduse) kattuvusega ja -tehnikaga. Mis aga kõige raskem oli- leida samasuguseid stantse numbrite jaoks (need piklikud numbrid).

Niisiis, olin siin talve minekul jälle alguses tagasi ja otsustasin kasutada viimast õlekõrt.
Saatsin õige mitmesse trükifirmasse kirja, kus avaldasin soovi taastada vana silt. Mõte oli see, et kuna silt oli mul sile (pisut kõverust, kuid mitte oluliselt) ja numbri stantse ei leia, siis võiks proovida samale plaadile uus trükk teha.
Mitmed keeldusid. Mitmed ei vastanud. Aga üks Tartu piiril tegutsev firma pakkus, et ta teeb proovi. Kaotada ei olnud mul midagi, kui ebaõnnestub, siis lihtsalt uuesti puhtaks ja jääbki nii. Töö võeti ette põhjalikult- minu sildil oli selleks ajaks üksnes aimatav tekst. Selle põhjal taastati kirjad ja raamid (joonistati uuesti) ja trükiti samale plaadile uus tekst.
Tulemus suurepärane! Serico spetsialistid teavad, mida nad teevad! Kiitus! Töö on oma hinda väärt ja kuna tegu on eriteenusega (restaureerimine), siis on see ka paraku kallim, kui uus silt Venemaalt või Valgevenest (kah proovitud). Kui on soov värskendada vana silti (mis sirge), siis see variant on täiesti toimiv ja julgen neid mehi soovitada.
Pilt ka.

Pilt
Viimati muutis hugovaher, 01 Juun 2018 15:03, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Karterikaitse, põhjaplekk ja stabikavarras käes

Postitus Postitas hugovaher »

Nüüd vist võib hakata lammutama ja siis jälle kokku panema.
Viimased jupid puhastusest ja värvimisest koos uute pukside ja klambritega.

Pilt
Kasutaja avatar
Zetec
Foorumi kasutaja
Postitusi: 128
Liitunud: 30 Mär 2007 21:32
Asukoht: Tartu
Autod: Ziguliidest 75a 2101, 85a 2106

Re: VAZ 21011, hugovaher, 1976

Postitus Postitas Zetec »

Müts maha väga põhjaliku pisiasjadele keskendumise eest.

Ja rõõm on see, et antud isend liigub ringi Tartu kandis, äkki kunagi hämaramal ajal trehvab, ise niiväga pisi asjadele rõhku pole pannud seega minu isend oleks väga trööstitu antud sinise ees. Või äkki just tekitaks motivatsiooni paremuse poole liikuda. :oops:
v
Vaalo
Foorumi kasutaja
Postitusi: 140
Liitunud: 01 Nov 2007 16:24
Asukoht: Tallinn
Autod: vaz 2101, vaz 21033

Re: VAZ 21011, hugovaher, 1976

Postitus Postitas Vaalo »

Tere! Kuidas kavatsed stabika eesmiste pukside klambripooled omavahel kinnitada? Tehases teatavasti komplekteeritakse stabikas koos puksidega, need klambrid on poldiavade kohalt kokku valtsitud/stantsitud ja kummipuks on nende vahel suht suure pinge all. Poldi-mutriga kokkuvedamine ei pruugi õnnestuda...
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Re: VAZ 21011, hugovaher, 1976

Postitus Postitas hugovaher »

Tänan. Võibolla keskendun teinekord liiga palju pisiasjadele ja suuremad tööd jäävad seetõttu unarusse :) Kui uue esisilla alla saan, siis hakkan õhtuti linna peal ka tiirutama. Ehk trehvab.
Zetec kirjutas:Müts maha väga põhjaliku pisiasjadele keskendumise eest.

Ja rõõm on see, et antud isend liigub ringi Tartu kandis, äkki kunagi hämaramal ajal trehvab, ise niiväga pisi asjadele rõhku pole pannud seega minu isend oleks väga trööstitu antud sinise ees. Või äkki just tekitaks motivatsiooni paremuse poole liikuda. :oops:
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Re: VAZ 21011, hugovaher, 1976

Postitus Postitas hugovaher »

See on hea küsimus. Ma pole nii kaugele veel jõudnud. Ma vajan päris kindlasti ka lisajõude abiks, hetkel panustan nende kogemustele ja teadmistele. Aga see töö peaks olema teostatav. Sõber Virumaalt mainis, et rassimist oli, aga hakkama sai.
Vaalo kirjutas:Tere! Kuidas kavatsed stabika eesmiste pukside klambripooled omavahel kinnitada? Tehases teatavasti komplekteeritakse stabikas koos puksidega, need klambrid on poldiavade kohalt kokku valtsitud/stantsitud ja kummipuks on nende vahel suht suure pinge all. Poldi-mutriga kokkuvedamine ei pruugi õnnestuda...
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Tänased tööd

Postitus Postitas hugovaher »

Hüppasin korraks garaazhist läbi ja vahetasin kähku ära pagasiluugi luku ja vastuse (oli veidi nokitsemist, et luuk jälle lukku käiks), tagatule tihendi (vana oli juba liiga kokku tõmmanud, teise tule oma vahetan lähipäevil ka ära) ja kruvisin maha paisupaagi, et see ära puhastada ja uus plastvoolik külge panna. Sai tehtud.
Pilt
Pilt
Pilt
Kasutaja avatar
hugovaher
Foorumi kasutaja
Postitusi: 211
Liitunud: 07 Aug 2016 16:59
Asukoht: Tartu
Autod: 21011

Paisupaak

Postitus Postitas hugovaher »

Vasta