Ü:18.09-19.09 Väike piknik Tänavjärve ääres.(Edukalt toimunud)

Ü:18.09-19.09 Väike piknik Tänavjärve ääres.(Edukalt toimunud)

Juba toimunud üritused
e
elucas
Suletud kasutaja
Postitusi: 49
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Ü:18.09-19.09 Väike piknik Tänavjärve ääres.(Edukalt toimunud)

Postitus Postitas elucas »

Teen ettepaneku septembri teisel nädala vahel 18.09-19.09 teha väikse väljasõidu Tänavjärve äärde.Toimuks väike grill ja looduses viibimine.Kes soovib võib ka marjule, seenele minna.RMK kirjeldab kohta nii:Tänavjärv on kesk sood ja raba asuv liivakallastega järv, kus kasvab reostustundlik, harulduseks jäänud vesilobeelia. Kuningannana valitseb ta, juurega köidetuna järvepõhja liiva, kasvatades õiekobaraid, mis valgete või taevasinaga toonitatult veepeeglilt küsivad: "Peeglike-peeglike Tänavjärves, kes on kauneim kogu maal?" Vastust pole vaja, vesirooside vahelt ujub lähemale kühmnokk-luikede paar. Ka elutsevad siin hüüp, täpikhuik, sookurg ja kõige roostikulembesem lind, rooloorkull. Paikkond on korduvalt tule läbi kannatanud, viimane põleng sai alguse Tänavjärve lähedalt tee äärest, tõenäoliselt kuivale pinnasele heidetud suitsuotsast või tikust. Tutt-villpead valendavad nüüd söestunud tüvede taustal kui sõnatu kaebus.Ootan ettepanekuid ja arvamisi asjast.P.S kaasa võtta grillimis värki ja hea tuju.
Kasutaja avatar
Landy
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1053
Liitunud: 03 Mär 2003 22:56
Asukoht: Tallinn
Autod: Oli kunagi Niva 2121
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Käidud ja nähtud-.Väga põnev, kus keset turvast on järsku liiivase rannaga järv.
Järve juures olevate puhkekohtade koordinaadid on:
23:47:41/59:10:36 ja 23:49:49/59:11:01

Niva omanikele võin pakkuda alternatiivse trassi sinna jõudmiseks :-)
http://www.landrover.ee/est/galerii/200 ... retk02.htm

Ekstremistid võivad proovida lähenda ka punkti:23:51:38/5911:32 kaudu.
Arvestades viimase ja vihmasid võib seal päris lõbus olla.
Uuri ka Land Roveri klubi tegemisi!
Kristjan (+372)5010599
-----------------------------------------------------------
Oli kord Niva - http://www.landy.ee/niva/
j
jeejee
Foorumi kasutaja
Postitusi: 371
Liitunud: 14 Jaan 2003 21:06
Asukoht: Tallinn
Autod: 21051

Postitus Postitas jeejee »

Loll nagu ma olen, küsin, et mis maakonnas see koht asub`???
Kasutaja avatar
Landy
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1053
Liitunud: 03 Mär 2003 22:56
Asukoht: Tallinn
Autod: Oli kunagi Niva 2121
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Algselt postitas: jeejee
Loll nagu ma olen, küsin, et mis maakonnas see koht asub`???
Harjumaal Padise Vallas vastu Läänemaa piiri. Seal kõrval asuv Veskijärv on juba Läänemaal.

Jejee kas sul kodus/autos regio atlas on? Kui jah, siis sealt oleks nii minu antud koordinaatide, kui ka nimeregistri järgi selle edukat leidnud.:cool:
Uuri ka Land Roveri klubi tegemisi!
Kristjan (+372)5010599
-----------------------------------------------------------
Oli kord Niva - http://www.landy.ee/niva/
j
jeejee
Foorumi kasutaja
Postitusi: 371
Liitunud: 14 Jaan 2003 21:06
Asukoht: Tallinn
Autod: 21051

Postitus Postitas jeejee »

Regiot pole kahjuks. :(

regio.delfi.ee abiks
Kasutaja avatar
Landy
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1053
Liitunud: 03 Mär 2003 22:56
Asukoht: Tallinn
Autod: Oli kunagi Niva 2121
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

1. Läänemaa Suursoo maastikukaitseala (9056 ha), Loode-Eesti suurim soolaam (Eestis suuruselt 7.), on tekkinud madalaveeliste jäänukjärvede soostumisel. Sellest 5373 ha asub Lääne ja 3683 ha Harju maakonnas. Sood piiravad Antsülüsjärve rannamoodustised ja esineb Litoriinamere luidestik. Soostikku läbivad Vihterpalu jõe harud. Unikaalne on soo loodeosa, kus turba alla on mattunud luitevööndid, mis lõikuvad läbi soode.
Eestis ainulaadne kihistumata poolhuumusetoiteline 137 ha suurune Tänavjärv on luidetest ja rabast ümbritsetud. Vee nõrga puhverdusvõime tõttu on ta kergesti reostuv ja bioloogiliselt tasakaalust väljaviidav. Madala ja tasase liivase põhjaga järve ida- ja läänekaldad on liivased, mujal turbased.
Järves kasvab haruldast vesilobeeliat, järvelahnarohtu, lamedalehist jõgitakjat, silmailu pakuvad veel rohked vesiroosikogumikud. Taimharuldustest leidub kaitsealal raba- ja nõmmluga, koldjat selaginelli ja tumedat nokkheina. Tänavjärv on suhteliselt kalarikas.
2001.a. läbi viidud linnustiku inventeerimisel fikseeriti soo aladel võimalike pesitsejatena 48 linnuliiki ja kohati 104 linnuliiki.
I kat. liikidest avastati kaljukotka pesa, nähti haruldast madukotkast. Röövlindudest on tavalisteks liikideks soo-loorkull. Suursoo on oluliseks pesitsusalaks sookurele, mitmetele kurvitsalistele: tikutaja, mustsaba-vigle, kiivitaja, suurkoovitaja.
EL I lisa liikidest pesitsejatena 20 liiki.
Matkaja tarvis on koostatud voldik ja paigutatud suur infotahvel Nõva vallas Veskijärve äärde viiva tee algusesse, enne karjääre, kus leiab vajalikku informatsiooni maastikukaitseala kohta

Ainulaadne keset raba ja sood asuv liivakallastega järv on ida-lääne suunas piklik ja võrdlemisi suur (136,9 ha). Järve keskmine sügavus on vaid 1,8 meetrit ja suurim sügavus 2,5 meetrit. Tänavjärv on oma tüübilt ainulaadne.

Tänavjärve lõkkekohad :
asuvad Läänemaa Suursoo maastikukaitsealal. Juurdepääs on parem Harjumaapoolselt küljelt. Ettevaatust lõkke tegemisel, rabajärve kaldad on tuleohtlikud. Paikkond on korduvalt tule läbi kannatada saanud. Suured põlengualad asuvad Tänavjärve lähedal tee ääres.
Uuri ka Land Roveri klubi tegemisi!
Kristjan (+372)5010599
-----------------------------------------------------------
Oli kord Niva - http://www.landy.ee/niva/
Kasutaja avatar
Pets
Foorumi kasutaja
Postitusi: 101
Liitunud: 10 Dets 2002 21:40
Asukoht: Haapsalu
Autod: 21011

Postitus Postitas Pets »

Põnev pakkumine, pole seda kanti varem külastanud! Jäädes lootma, et tööülesanded ei sega, annan siinkohal üles ennast ja Hr. don`i , oleksime ürituse toimumisest huvitatud.
e
elucas
Suletud kasutaja
Postitusi: 49
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas elucas »

Sai täna kohapeal käidud ja mõned pildid tehtud http://pilt.ee/elucas666 .
Toimuks üritus 18.09-19.09.Vabandan muudatuse pärast,aga loodan ,et kõik kes tulla tahtsid ikka tulevad.Kokku võiks saada 18.09 Haabersti Statoili tankla kõrval parklas kell 09.00.
m
marcu
Suletud kasutaja
Postitusi: 66
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas marcu »

mina olen tulija (kui päev enne auto ära ei lagune).
Igatahes jälgin huviga mis kell kokku saame jne. Nagu ma aru sain on seal väga habras loodus, kas kusagil enne möllame ka või lihtsalt väike koosviibimine enne Suurt Sügist Elucas kas plaanid jääda ööseks või õhtul kotto tagasi (see vist suuresti ilmast kinni)
Kasutaja avatar
Landy
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1053
Liitunud: 03 Mär 2003 22:56
Asukoht: Tallinn
Autod: Oli kunagi Niva 2121
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Algselt postitas: Marcu
mina olen tulija (kui päev enne auto ära ei lagune).
Igatahes jälgin huviga mis kell kokku saame jne. Nagu ma aru sain on seal väga habras loodus, kas kusagil enne möllame ka või lihtsalt väike koosviibimine enne Suurt Sügist Elucas kas plaanid jääda ööseks või õhtul kotto tagasi (see vist suuresti ilmast kinni)
Kohapeal eriti möllata ei saa/tohi.
Talvel on seal suure lumega päris mõnus. Eriti, kui neil väikestel teedel sügisene suurvesi alla on jäänud :lol.

Samas on mul olemas 4x4 autode (teoorias kuiva ilmaga ka kõigi LADA-ga võetav, sest olen seda VW golfiga sõitnud) omanikele sinna sõiduks alternatiivne marsruut, mis veidi põnevam, aga täiesti legaalne. Start oleks Keila Statoilist.

Pärast võin lähikonnas põneva safari teha (kui oma auto jonksu saab).
Uuri ka Land Roveri klubi tegemisi!
Kristjan (+372)5010599
-----------------------------------------------------------
Oli kord Niva - http://www.landy.ee/niva/
m
marcu
Suletud kasutaja
Postitusi: 66
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas marcu »

Kas plaanid mineku suhtes ikka jõus, palju kindlaid huvilis on?
e
elucas
Suletud kasutaja
Postitusi: 49
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas elucas »

Minul kindel plaan minna.Start võiks olla jah Keila Statoilist kell 09.00 määratud kuupäeval.Ööseks jäämine sõltub suuresti ilmast.Veel võiks soovijad oma nimed siia kirja panna.
b
Boxer
Foorumi kasutaja
Postitusi: 125
Liitunud: 31 Aug 2003 20:23
Asukoht: Harju mk, Harku v, MUraste küla, Muraka 55
Autod: Vaz 2103 - 1974
Kontakt:

Postitus Postitas Boxer »

põhimõtteliselt kui mingeid ootamatuid takistusi ette ei tule, oleks isegi tulija. Huvitav kas mõni muu sõiduauto ka tulemas oleks :puzzled
z
Ziil
Foorumi kasutaja
Postitusi: 115
Liitunud: 30 Juul 2003 09:52
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ziil »

Võiks ju isegi minna kui midagi ette ei tule..
z
zikz
Foorumi kasutaja
Postitusi: 346
Liitunud: 08 Veebr 2003 22:12
Asukoht: Tallinn
Autod: citroen,fiat,renault

Postitus Postitas zikz »

sama siin kui midagi ette ei tule siis kohal
p
Priidic
Ladaklubi Liige
Postitusi: 614
Liitunud: 14 Mär 2002 00:25
Asukoht: Tallinn
Autod: Samara Baltic

Postitus Postitas Priidic »

pole käinud pole näinud:puzzled

huvi olemas, kui tõesti midagi enneolematut ette ei tule siis tulija:)
9x mõtle, 1x postita!!! :cool:
l
laizk
Suletud kasutaja
Postitusi: 173
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas laizk »

kui ilmad lubavad ja midagi ette ei tule, siis üritaks ikka ka lõpuks kohale tulla
Kasutaja avatar
Landy
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1053
Liitunud: 03 Mär 2003 22:56
Asukoht: Tallinn
Autod: Oli kunagi Niva 2121
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Täpsemat infot toimumisaja ja kogunemiskoha kohta paluks!
Uuri ka Land Roveri klubi tegemisi!
Kristjan (+372)5010599
-----------------------------------------------------------
Oli kord Niva - http://www.landy.ee/niva/
e
elucas
Suletud kasutaja
Postitusi: 49
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas elucas »

Kogunemine 18.september.2004.a. kell 09.00. Keila Statoilis.
m
marcu
Suletud kasutaja
Postitusi: 66
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas marcu »

Mina pean kahjuks ettenägematute asjaolude tõttu alt ära hüppama. Sry. Loodan, et tuleb lahe väljasõit, tehke palju pilte ja pildid netti :) Olge tublid.
Suletud