Veljed sirgeks :) tegelikult ümmarguseks

Veljed sirgeks :) tegelikult ümmarguseks

Praktilised nõuanded, kuidas koduste vahenditega ja odavalt midagi ehitada
Suletud
t
tiit
Foorumi kasutaja
Postitusi: 622
Liitunud: 06 Nov 2003 09:52
Asukoht: hiiumaa
Autod: 21083 1995
Kontakt:

Veljed sirgeks :) tegelikult ümmarguseks

Postitus Postitas tiit »

Kuna oli endal just selline töö pooleli ja üks klubiline küsis telefoni teel kuidas seda ikka tehakse, siis tegin mõned illustreerivad pildid. Üldjul on velg oma kuju muutnud kas millegi otsa sõites või oskamatult ja valede riistadega rehvi (de)monteerides. Vajalikud tööriistad mida mina kasutasin: tungraud, pliiats, ja kummihaamer (pildil siiski näha puust haamer). Lisaks sellele veel mingi koht kuhu velg otsa panna et muljutud kohad pliiatsiga ära märkida. Võib teha ka auto alla aga kõver on ju üldjuhul ikkagi sisemine äär. Niisiis kasutasin mina Ascona alt ära kukkunud silda mis mul kuuris vedelesPilt
t
tiit
Foorumi kasutaja
Postitusi: 622
Liitunud: 06 Nov 2003 09:52
Asukoht: hiiumaa
Autod: 21083 1995
Kontakt:

Postitus Postitas tiit »

Seejärel lõikasin 10x10cm prussist välja ümara klotsi mis ilusti velje sisse istusPilt
t
tiit
Foorumi kasutaja
Postitusi: 622
Liitunud: 06 Nov 2003 09:52
Asukoht: hiiumaa
Autod: 21083 1995
Kontakt:

Postitus Postitas tiit »

Kui koht oli peale märgitud siis jäigi vaid tungraud õigele kohale panna ja pressida. Tuleb ikka pisut "üle" pressida sest pärast annab tagasi. Mina tegin nii et kui tungraua ots oli vastas siis pumpasin 2 kordaPilt
t
tiit
Foorumi kasutaja
Postitusi: 622
Liitunud: 06 Nov 2003 09:52
Asukoht: hiiumaa
Autod: 21083 1995
Kontakt:

Postitus Postitas tiit »

Et tulemus saaks parem tuleks mõlemale poole tungrauda kummivasaraga natuke koputadaPilt
t
tiit
Foorumi kasutaja
Postitusi: 622
Liitunud: 06 Nov 2003 09:52
Asukoht: hiiumaa
Autod: 21083 1995
Kontakt:

Postitus Postitas tiit »

jääbki üle kontrollida ja vajadusel kogu operatsiooni korrata
Suletud