Logokonkurss: KLUBI LIPP ja muud rekvisiidid

Logokonkurss: KLUBI LIPP ja muud rekvisiidid

Jutud vabal teemal / huvitavad pildid ja viruaaltuuning
Kasutaja avatar
Ronn
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 570
Liitunud: 22 Jaan 2003 22:41
Asukoht: Tallinn
Autod: 21043 - 2.0L
Kontakt:

Postitus Postitas Ronn »

Pilt
c
CozmonauT
Foorumi kasutaja
Postitusi: 644
Liitunud: 20 Okt 2003 21:14
Asukoht: Saku/Haapsalu
Autod: BMW V8, Pontiac V8
Kontakt:

Postitus Postitas CozmonauT »

Tegin miskit,
http://images3.pictiger.com/images/2b/2 ... 20f82b.jpg
http://images3.pictiger.com/images/fe/a ... 0d7dfe.jpg

Palun abi, ideid asju..tehke kasvõi kavand paberile ning siis kasvõi digikaga pilt ja värki..saab siis teha..

Logo peaks tulema vektori formaadis, st mitmevärviline joon nn "originaal". võib olla ka ühevärviline, kuid mitmevärvilisena on kenam. Logo peaks saama kasutada kleepsuna, särgil, mütsi, lipul jne - st universaalne. (nagu Mess ja teisedki eespool maininud on)

Ja teised ka ikka võiks logosi ja asju lisada.
c
CozmonauT
Foorumi kasutaja
Postitusi: 644
Liitunud: 20 Okt 2003 21:14
Asukoht: Saku/Haapsalu
Autod: BMW V8, Pontiac V8
Kontakt:

Postitus Postitas CozmonauT »

tegin Messi logo veits ümber..
rasterist vektorisse ning tahhokas nüüd Lada oma :) vb oli ennem ka ma ei tea..uuema lada oma :P


siin ilma kirjata "handbrake" ning kiri paksem
http://www.kardaan.org/vajalik/logo/logo3.jpg

mustvalgena, moosic arvas et nii oleks lipule hea
http://www.kardaan.org/vajalik/logo/mv.jpg
m
mess
Ladaklubi Liige
Postitusi: 847
Liitunud: 22 Apr 2002 11:45
Asukoht: Tartu
Autod: '95 Audi A6
Kontakt:

Postitus Postitas mess »

Moosik keelas karmilt kommenteerimise siin teemas ära, aga kuna minu loomingut juba aluseks võeti, siis ma ikka tahaks autorluse korras paar sõna sekka öelda :P

Väga viis! See värvitud variant isegi vahvam, kui fotodel põhinev. Kui siis ainult Eesti Ladaklubi font võiks väheke pehmem olla.

Lipule ma soovitaks just värvilise teha, jääb esinduslikum. Seal pole ka tehnilist probleemi värve kasutada. Kusjuures lipp võiks siis olla selline, et logo on mõlemal pool ja ühel pool on kiri eesti, teisel inglise keeles.

Mustvalge variant oleks nö "säästukamate" särkide jms peale, või kohtadesse, kus värve mingil põhjusel kasutada ei saa.

Üks tähelepanek veel. Logost peaks olema selline variant ka, kus on ära toodud ainult olulisemad kontuurid, nagu siin:
Pilt
et see oleks mõistetav ja kasutatav ka ühes värvitoonis. Võimalikud kasutuskohad oleksid näiteks väljalõigatavad ühevärvilised kleepsud (auto tagaaknale näiteks) tikandid (riietele, mütsidele jms) ja trükised (särgid, templid). Siin peab arvestama, et ümbritsevat värvilaiku ei saa kasutada, samuti ei tohi samad tahoka elemendid olla liialt peened, kolvi seest tuleks mõned kontuurid samuti nö välja lõigata jne.

PS! minu tehtud variandil on ka Lada tahhokas, aga 110 oma :P Kuna see pilt oli mul enam vähem kvaliteediga olemas ja fotokat polnud käepärast, siis ei hakanud kopika omast pilti tegema. Kuigi klassikalise lada oma on igati parem!
Kas kerenumbri ümber saab auto ehitada?
Kasutaja avatar
GTA
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1316
Liitunud: 03 Dets 2003 21:37

Postitus Postitas GTA »

Aga kas keegi on mõelnud ka nö. "lööklausele"? Kohendasin oma vana tööd ja pakun välja all järgneva variandi. Slogan pole minu enda mõttevili, vaid pärit '80-tel Lada esindustes jagatud kalendermärkmiku tiitellehelt. Minu arvates sobiks see näiteks t-särkidele, meenetele, kleepsudele jne.

edit: Koma sõna "meie" järel ei tohiks küll seal vist olla aga kuna originaalil ta seal oli, ei hakanud ma seda muutma. Loomulikult saab selle kiirelt eemaldada, kui tekib vajadus;)Pilt
Meskimeni seadus - Kunagi pole aega teha midagi korralikult aga alati on aega ümber teha
VAZ 2105 - "kopika" värskem teised, millele vaid ühe pika joonlauaga varustatud disainerite meeskond püüdis anda veidi nooruslikuma välisilme
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

lipp (Tegelikult pilt särgile)

Postitus Postitas logman »

Parandasin teema tõstmisel pandud postituse pealkirja./28.03. Logman.

Käisin eile Viljandi järvel tiirutamas ja kaifisin mõnuga loodust.

Tuli mõte vaadates talvekämbil tehtud pilte.
Miks mitte kasutada veel võimalust ja jäädvustada end koos autoga meie kaunil rahvustaustal ,mida praegused päikselised ilmad pakuvad.
Ja seejärel lasta pilt trükkida valge särgi seljale. Peaks igale sellile selge olema ,et tegemist on ladaklubilisega Eestist.
Rinnale võib ka igamees oma väikse kasutajanime valmis disainida.
Trükiseid tehakse pea igas linnas ,vaja vaid hästi otsida.
Saab ka ise "triikraua tehnikat" kasutada ,isiklikud kogemused küll puuduvad. Vastavat paberit nägin Pärnus müügil.
Arvutiga pusijad saavad päris hea tausta siit ,aga see ei tule vist päris see.... sõltub oskustest muidugi.
Lihtsalt mõte....
Lisan pildi ,mis sobiks Tartsi särgile.
Täispank punkte Valdzile ;)Pilt
g
grimes
Foorumi kasutaja
Postitusi: 910
Liitunud: 14 Jaan 2005 15:15
Asukoht: Tallinn
Autod: Lada 2105 83a. Ford scorpio 4x4 2.8
Kontakt:

lipp

Postitus Postitas grimes »

Vaata kui ilus pilt. Kohe oleks nagu eesti peale mõeldud :D
Lumi on valge. Mets on must ja taevas on sinune. Ehk siis sini, must, valge.
Nagu eesti lippki.:spin
a
Ardi Soovik
Foorumi kasutaja
Postitusi: 839
Liitunud: 16 Mär 2002 00:20
Asukoht: Raplamaa
Autod: LADAd ca 60tk+1
Kontakt:

lipp

Postitus Postitas Ardi Soovik »

Tegelikult oleks Logmani pilt väga hea ladaklubi logo aluseks.Lada lumepilvega,jäärajal,sinitaeva ja tumeda kuusemetsa taustal.Olemas nii rahvussümboolika,kui lada.
Müüa küttepuid,osutan veoteenust 3t kandevõimega kalluriga.
Osutan palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Kasutaja avatar
PuZuP
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1734
Liitunud: 08 Aug 2002 23:52
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Autod: 2106 '79
Kontakt:

lipp

Postitus Postitas PuZuP »

Algselt postitas: Tegija
Lipp olemas:yllatunud
Hmm...kuidas te nüüd ette kujutate seda, kuidas sellise kujundusega lippu valmistatakse...iseenesest pakun et kui tõesti on sellise kujundusega võimalik teha, siis alla 10000.- see küll ei maksa...seda seepärast, et lipu kujundust on vaja nii raster- kui vektograafikas...et tikkimismasin tunneks ära programmi, mille alusel ta tööle hakkab...idee on loomulikult super, kuid teostus kujuneb veidi raskeks...lihtsalt sellise pildi vastavatele nõuetele tegemine on suht keeruline ja aeganõudev töö pluss veel muidugi erinevad värvid, mida antud pildil on ikka päris palju...kui värvide arvu pealt kokku hoida, siis kaob aga pildi mõte ja sügavus...
...parem kaotada üks minut oma elust, kui kaotada oma elu ühe minutiga...Pilt
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

lipp

Postitus Postitas logman »

Teema läks sujuvalt üle lipule :P ,mida tegelikult ei soovinud ,aga olgu pealegi siis üks noriv täpsustus minu poolt....
Lipuvabrikus on üldse keegi käinud?
Kas see neetud vektorgraafikasse panemine on siis nii kallis?
Kunagi tegin juttu ühest firmalipust. "Figaro" oli nimeks. Vana-Võidu puiduplatsile oli plaanis lipud püsti ajada. Selleks läks üks mees Tallinnasse ,viskas paberi joonistatud logoga lauale ja paari päeva pärast olid kolm lippu valmis. Pole enam firmat ja pole neid lippe ,kahjuks. Kohtusin eelmisel reedel dr. Tuhaga ,tahtsin ühte neist lippudest talle näidata ,aga ei suutnud linnast seda enam leida - mis kadunud ,see kadunud. :(
Need kolm eksemplari võisid tol ajal ('93-'94 vist :puzzled ) maksta u. 1500.- eeku kokku (!). Kui isegi praeguseks on hind kasvõi kolmekordistunud ,ei ole see poolteist tükist kah mitte ülejõu käiv summa. Ja seda koos selle faking vektoriga. Tasub kindlasti uurida.
Pildi pealetrükkimine - sorry ,see jääb närakas ,plagu.
Ja seega langeb ära taolise moodustise ,nagu mu eelmises postituses näha ,aplikatsioonitehnikas või tikkimise teel valmistamine. PuZuP'il on õigus ,värve ei leidu nii palju. Pole lihtsalt võimalik näiteks nii paljudes toonides sinistki kokku saada ,lumetuisu kujutamiseks vajalikest hallikatest segudest rääkimata.

Ja veel:
Tähelepanelik silm leiab Tallinnas kuskil (täpselt ei tea kus ,sest ei kuulanud süvenenult telefonitoru) ka endise AS Figaro ripakile jäänud logo. On olemas ja lehvib lipul taeva all. Valge taust ,punases ruudus musta mändi kujutav "F" täht. Sellele autole sai kah kunagi peale kleebitud.
Miks ma sellest logost patran? Asi värvides ,selles kombinatsioonis. Ega Hitler kah omal ajal loll polnud. Vaadake Prantsuse lippu või Hansapanga logo. No nagu magnetiga tirivad ligi need kolm erksat ,puhast tooni. Kahvatud ja kaamed ei sobi lipule ,ausalt.
Kas mu avatar ei kriibi silmi?:D
t
Tegija
Foorumi kasutaja
Postitusi: 187
Liitunud: 05 Okt 2004 22:52
Asukoht: Viljandi
Autod: Suzuki Baleno 1.3
Kontakt:

lipp

Postitus Postitas Tegija »

Ma päris seda pilti ei mõelnud aga midagi sarnast (mitte nii kirjut..)
Kasutaja avatar
Pets
Foorumi kasutaja
Postitusi: 101
Liitunud: 10 Dets 2002 21:40
Asukoht: Haapsalu
Autod: 21011

Postitus Postitas Pets »

Liputeema jätkuks.
Olles teinud koostööd reklaamifirmadega, võin väita et pilti on võimalik lipule trükkida ja tegu ei saa olema mingi käkiga. Väidan seda OÜ Groomer toodete kohta. Näide:

Pilt

Pilt

Konkreetse hinna saab ilmselt päringut sooritades, aga mina olen näinud arvet kolme mastilipu kohta millel seisis pea 4000 kroonine rahanumber st. 1500 tk on üsna reaalne. Kuna tegu oli mastilippudega, mille mõõtmed vast liiga suured auto külge või telgivaia otsa kinnitamiseks siis võimalik, et väiksema mõõduga lipp ka odavam on.
Mis puudutab Logmani väljapakutud, Valdzi ülesvõetud pilti, siis sini-must-valge motiiv on ideaalne. Kui lippu kaugelt vaadata saab aru küll, et see on Eesti lipp,lähemal koorub sellest välja pilt, ladaklubi.ee/LadaKlubi/Club Lada Estonia, võib lipule ükskõik millisesse äärde ju toppida.
Pläägutamist teemal, et see pilt ei sobi või teeme mingi pildikonkursi ei taha kuulda, niikuinii venib see mõtetult pikaks ja lõpptulemusena jääme sama asja juurde.
r
Rocky
Foorumi kasutaja
Postitusi: 220
Liitunud: 06 Apr 2002 17:04
Asukoht: Otepää
Autod: 2103

Postitus Postitas Rocky »

Kas siis tuleb mingi hääletus selle lipu koha pealt või mitte? Arvan et lipp peaks olema ikka lipp (ladaklubi initsiaalid, silmatorkav kujundus...midagi logo taolist. Pilt riidele trükitult ei täida minu jaoks nõudeid lipule. Välja on ju eelnevalt pakutud palju lihtsaid ja selgesti mõistetavaid lahendusi-näiteks Mess-i poolt. Foto jäägu ikka albumisse või tõesti selja peale. Lipuks mitte. Ja sellest sini-must-valgest motiivist ei saa sellele viitamata mitte üks kurat aru. Kujutage seda lippu kokkutulekul näiteks 8 meetri kõrgusel ja küsige endalt -mis on slaidil? Kui asi otsustatud siis muidugi hilja, see lihtsalt minu tagasihoidlik arvamus!
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Tegin pärimise "fotolipust" Lipuvabrikule ja Groomer OÜ-le ,ootan vastuseid ja annan teada kui vastused käes. Millegipärast ei looda head tulemust... :(
Igatahes on asjaga kiire ja kuigi Moosik ei taha siin näha neid komme olen seda meelt ,et tegevus lipusaamise suunal oleks aktiivne. Kiireks läheb kui tahetakse Prahas klubi korralikult esindada. Raha ,usun ,et leiab. Liikmemaksudele ei looda eriti ,pessimist olen. Ajalt õpitud.
z
znif
Foorumi kasutaja
Postitusi: 41
Liitunud: 16 Mär 2007 12:50
Asukoht: Valgamaa
Autod: 2106

Postitus Postitas znif »

Edisin siis igavusest veidi seda ilusat pilti:
Pilt
r
Rocky
Foorumi kasutaja
Postitusi: 220
Liitunud: 06 Apr 2002 17:04
Asukoht: Otepää
Autod: 2103

Postitus Postitas Rocky »

Messi logo mis Doris lisas on minu meelest parim lahendus. Informatiivne-kohe selge kelle ja millega tegemist, must taust tõmbab tähelepanu ja sobiks lipuks ideaalselt. Värvilahendus konservatiivne, samas silmatorkav. Tundub ametlikum ja erinevates situatsioonides kasutatav. Sobiks ka näiteks seinale kinnitamiseks logona. See kopikaga pilt iseenesest väga hästi tabatud võte, ent informatiivsusest jääb puudu. Kui sinna lisada veel mingi tekst, siis läheks asi veel segasemaks ja 6m kõrgusel oleks x korda x sentimeetrit arusaamatut "infomüra". Heledamas taevas oleks paremini näha vaid keskmine triip. Samas kuulub pilt kahtlemata väärtuslike võtete hulka ja kuskil võiks seda sini-must-valget teemat kasutada küll.
Kasutaja avatar
Kytt
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 2074
Liitunud: 29 Okt 2002 11:32
Asukoht: Tallinn
Autod: 2x2102,21013 & Toyota

Postitus Postitas Kytt »

fotolippu ma isiklikult kyll klubi lipuna näha ei sooviks, ei usu kohe mitte selle kvaliteeti ja vastupidavusse.
teine asi on selle eelpool välja toodud musta taustaga lipuga, olge nyyd head ja mõelge natuke kaasa, mis saab musta värvi lipust peale seda kui ta piisaval määral päikesevalgust saab............... ma arvan et aitab yhest sellisest päevast nagu oli summercamp2004 viimane päev ja sellest ilusast mustast lipust on alles üks hall plagu. minuarust peaks nii lipp kui logo siiski ühtima, sellise logoga särke saaks teha vaid fototrykis(elik peale kolme-nelja pesu on to pilt seal särgil poole kehvema kvaliteediga). kvaliteetset tikandiga särki sellise logoga ei ole võimalik teha.

minujaoks peaks klubi lipul olema siiski klubi logo.
klubi logo peaks aga vastama teatud tingimustele:
-tikitav
-prinditav
-esteetiline nii paberkandjal kui riidel, nii plastikul kui graveerituna

seega nagu ma juba kunagi mingis teemas ytlesin, see mis paistab ilus ja ideaalne arvutiekraanilt ei pruugi seda olla lipul, särgil, kleepsul
r
Rocky
Foorumi kasutaja
Postitusi: 220
Liitunud: 06 Apr 2002 17:04
Asukoht: Otepää
Autod: 2103

Postitus Postitas Rocky »

Samas ega Ladaklubi lipp ei lehvi ka suvi otsa väljas päikese käes nagu näiteks omavalitsuse lipud ja vimplid. Ei tea kui tihti nemad meie vabariigi lippu vahetavad aga kindlasti mitte peale igat päikesepaistet. Tahaks loota ka et lipu materjal on midagi muud kui saja kroonisel T-särgil. Kui see lipp ka natuke pleegib on kontrastid siiski paremini märgatavad kui sellel teisel natüür mordi variandil.
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1389
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel »

Kunagi ma uurisin, mis klubile lipu tegemine maksab. Aluseks võtsin siis foorumi logo (valge taust, sinised piirjooned ja hõbedane lada laevuke). Enam ma seda kuskilt teemast ei leidnud, aga mailboxis oli isegi vastus veel olemas. Kui kujundus on olema, siis ei ole hind minu arvates üldsegi tappev.
Lipuvabrikust:

Hinnapakkumine erikujunduslikule lipule.

Mõõtmed: 105 x 165 cm (standartne lipu mõõt)
Valge taust + 2 logo värvi.

Hind: 1175.-/tk +18%

Vajame kujundust coelis ja vector graafikas.
Samuti vajaksime võimalusel PMS-e (Pantone värvitoone).
Milliseid kinnitusi Te lipule sooviksite?
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Algselt postitas: Rocky
... Pilt riidele trükitult ei täida minu jaoks nõudeid lipule. Välja on ju eelnevalt pakutud palju lihtsaid ja selgesti mõistetavaid lahendusi-näiteks Mess-i poolt....
Aga see Messi kavandatu jääb ju kah pilt. Ei kujuta ette ,kuidas see aplikatsioonina peale pannakse.
Kui võrrelda >Lipuvabriku lehelt< Hobby Halli ja Artis Peritus lippe ,siis on vahe ikka mäekõrgune Perituse kasuks. Seepärast soovitan võimalusel kalduda ikka aplikatsioontehnika poole. Või äärmisel juhul siiditrükis teha (hotell Draakon sealsamas.)
Algselt postitas: Rocky
.... Tahaks loota ka et lipu materjal on midagi muud kui saja kroonisel T-särgil. Kui see lipp ka natuke pleegib on kontrastid siiski paremini märgatavad kui sellel teisel natüür mordi variandil.....
Copy-paste OÜ Groomeri lehelt:

Lipud valmistatakse kahesugusest kangast: õhuke paistab siidine ja paksem sarnaneb peenvillasele. Mõlemad materjalid on 100 % polyester, spetsiaalsed lipukangad, mis on eriti vastupidavad muutuvates ilmastikutingimustes. Lipp lehvib ka väheses tuules ja vihmase ilmaga. Kuna kasutatakse kiusisest trükki, püsivad värvid muutumatult. Lipp on pestav.

Omalt poolt lisan ,et Lipuvabrik kasutab võrkjat polyesterkangast. Võib olla on sama ,mille kohta Groomer ütleb "peenvillane". On ikka väga tugev ja sellisest värvilisest kangast väljalõigatud aplikatsioonid ei pleeki. Vähemalt ei pleekinud nad 1,5 aastat iga päev lehvinud kaks korda pestud lippudel.

Ja veel:
Sain vastuse Lipuvabrikust Valdzi tehtud foto põhjal valmistatava lipu kohta. Mõõdud 105X165 cm nagu majalippudelgi. Saab teha küll. Digitrükitehnikas. Ja pidi jääma ka normaalne. Võimalik teha kahelt poolt vaadatav lipp nii ,et teisel poolel jääb kujutis lihtsalt peegelpildis. See aga on pisike miinus ,sest kui tuleb tahtmist lisada mingid kirjad(?).... no kujutate ette? Samas on kõikide firmade selliselt tehtud lippudel olevad kirjad-kujutised teiselt poolt vaadates peegelpildis.
Nõuded: parema resolutsiooniga pilti vaja ,kui oli see ,mille saatsin (läks seesama ,mis siingi üleval) ja hinnaks tuleb 750.- pluss 18% võrdub 885.-eeku. Seda ilma lisakirjadeta.
Ühe võimaluse kasutamine vähemalt mingid selgemad jooned saanud.
Vasta