Kõlarite paigaldus esiustesse?

Kõlarite paigaldus esiustesse?

Arutlused autoaudio teemal
h
harts
Suletud kasutaja
Postitusi: 30
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Kõlarite paigaldus esiustesse?

Postitus Postitas harts »

Sooviks teada kas kellegil on kogemust? Huvitaks siis ikka korralik install, mitte selle polstri sisse suvalt pandud.
Mõtlen panna 6.5" komponent kõlareid ette. Teravused siis armatuurile.
Kasutaja avatar
Ronn
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 570
Liitunud: 22 Jaan 2003 22:41
Asukoht: Tallinn
Autod: 21043 - 2.0L
Kontakt:

Postitus Postitas Ronn »

Endal on pandud sedasi, nagu alla olevatel piltidel näha on. Sai tehtud kõrgendused, kuna ilma ei mahtunud uste sisse ära. Kui paned võimsad kõlarid esiustesse siis pane kinldasti ka uste sisse helisummutust. Mul ei ole ja kui makk kõvasti mängib ja väljast kuulata siis selline tunne, nagu makk oleks pandud plekk ämbri sisse. Eks endal ka plaan teha lõpuke helisummutus tänu sellele.

Pilt
Pilt
h
harts
Suletud kasutaja
Postitusi: 30
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas harts »

päris hea :)
aga kas kinnitasid ikka täitsa ukse külge või on polstiri küljes ainult?
aga kuidas on vee probleemiga? pole ohtu et vett peale satub ukse seest?

ise plaanin DLS'e mudel on veel valimisel kolme hulgast. B6 , C6 või PS6.
võim ka kindlasti vahele:D
Kasutaja avatar
Ronn
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 570
Liitunud: 22 Jaan 2003 22:41
Asukoht: Tallinn
Autod: 21043 - 2.0L
Kontakt:

Postitus Postitas Ronn »

Kinnitatud on need polstri külge ja polstrid on ilusti kinni ukseküljes. See pidi oleme nn ajutine varjant aga paistab, et kõik, mis on ajutine on igavesti. Kuna uksed on mul korralikud ja ei roosteta siis ei olega seal aukke, kust saaks vesi sisse minna, seega ei ole see minupuhul probleem.
a
allah
Foorumi kasutaja
Postitusi: 282
Liitunud: 23 Okt 2003 18:48
Asukoht: Tallinn
Autod: 02, 013, 083

Postitus Postitas allah »

Akende vahelt ei tule siis vett läbi või?
Kui mul ukse alumised augud kinni olid tuli peale vihma ukse seest umbes pool liitrit vett välja.

Ma endal ei taha ukse polstreid lõhkuma hakata ja mõtlesin panna esimeste istmete alla (tuleb vist kastid ka teha).
On keegi istmete alla paigaldanud kõlareid? Kui on siis võis kogemusi jagada.
z
zikz
Foorumi kasutaja
Postitusi: 346
Liitunud: 08 Veebr 2003 22:12
Asukoht: Tallinn
Autod: citroen,fiat,renault

Postitus Postitas zikz »

Algselt postitas: allah
Akende vahelt ei tule siis vett läbi või?
Kui mul ukse alumised augud kinni olid tuli peale vihma ukse seest umbes pool liitrit vett välja.

Ma endal ei taha ukse polstreid lõhkuma hakata ja mõtlesin panna esimeste istmete alla (tuleb vist kastid ka teha).
On keegi istmete alla paigaldanud kõlareid? Kui on siis võis kogemusi jagada.

kui keskuse kõlar panna ja ise sees istuda siis kõrged ei tule läbi
Kasutaja avatar
Ronn
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 570
Liitunud: 22 Jaan 2003 22:41
Asukoht: Tallinn
Autod: 21043 - 2.0L
Kontakt:

Postitus Postitas Ronn »

Mul oli ka alguses pingi alla kõlarid. Kui sai aga äkk pidurdus tehtud siis olid kõlarid pedaalide juures ja see oleks võinud lõppeda väga õnnetult. Seega püüdke kõik ajsad autos kinnitada.
k
kriisa
Suletud kasutaja
Postitusi: 408
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas kriisa »

Ette armatuuri alla sinna kus üks lõppeb, tuleb teha klaasriidest kick-panelid ja nende sisse kõlarid pannal, kellelgi klubist olid ka need ja päris kena oli.
h
harts
Suletud kasutaja
Postitusi: 30
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas harts »

Icc no selge on see et kõlareid istme alla ei pane raudselt. Jutt käib ikka installist auto külge. Kellel on oma autos pandud kõlle ette ustesse või siis sinna jalaruumi kuidagi võiks pildi siia panna.
Tänud ette.
k
kriisa
Suletud kasutaja
Postitusi: 408
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas kriisa »

Tuhlasin oma arvuti pildikaustades ja leidsin paar pilti, olen need kunagi siit foorumist salvestanud, sellne lahendus peaks olema päris hea kõlarite jaoks, kui kõlarid on nii paigutatud, siis peaks heli kõige paremini kuulajateni jõudma.

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
Ronn
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 570
Liitunud: 22 Jaan 2003 22:41
Asukoht: Tallinn
Autod: 21043 - 2.0L
Kontakt:

Postitus Postitas Ronn »

Kuulajateni jõuab jah hästi aga arvan, et ruumi sealt vähemaks võtta kus seda peaaegu polegi on suht mõttetu. Üldiselt on 07 armatuuris ka originaal kõlarite augud, kuhu heal juhul mahuvad 13cm kõlarid ilusti ära ilma, et ei peaks armatuuri lõhkuma. See eeldab aga seda, et peab ostma väiksed aga võimsad kõlarid , mis on aga piisavalt kallid.
h
harts
Suletud kasutaja
Postitusi: 30
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas harts »

No hetkel tundub see viimane variant eriti hea. Mul plaan panna 2 ribalised kõllid. Siis jääb alla veel jala ruumi küll... jalad ju pedaalidel ikka mitte kuskil vastu seina:D
k
kriisa
Suletud kasutaja
Postitusi: 408
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas kriisa »

Siseneda on halvem, kõlareid kattev võrk pekstakse jalgadega mõlki ilmselt, mul lähevad üsna tihi jalad vastu uksepolstrit ja ka sinna kohta kus need kõlarid on. Ohvreid tuleb tuua :) et saaks kõlarid sinna paigutada.
h
harts
Suletud kasutaja
Postitusi: 30
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas harts »

kui kinnised kastid ehitada siis on probleem ka kasti mahuga vict... peab seda veel enne ostu kohapealt järgi uurima aga kindlasti tuleb üks variant valida. arvan et jalaga neid taguma ei hakka päris ja iga vend sinna ette ei istu niiet oma masin. :)
k
kriisa
Suletud kasutaja
Postitusi: 408
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas kriisa »

Kickpanelite ehitusel ei saagi väga kasti ruumala arvestada, sest ruum piiratud, tuleb lihtsalt kinnine kast ja ongi kogu lugu. Jalaga taguma jah ei hakata, aga vastu võib ikka minna, ma üritan ka jalgu vastu uksepolstreid mitte ajada, aga kipuvad ikka minema.
z
zikz
Foorumi kasutaja
Postitusi: 346
Liitunud: 08 Veebr 2003 22:12
Asukoht: Tallinn
Autod: citroen,fiat,renault

Postitus Postitas zikz »

ruumalaga peab siiski arvestama, ja peale kinnise kasti pole mõtet neile tehagi
k
kriisa
Suletud kasutaja
Postitusi: 408
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas kriisa »

Mäletab äkki keegi kelle autost need pildid on mis ma panin? mingi punane kopikas oli, aga kasutajanime ei mäleta, ta veel müüs neid kickpaneleid, midagi 1000 krooni ringis oli hind. Keegi audiofiil ilmselt :)
Tema käest saaks ju uurida kuidas ta need kastid tegi ja kuidas helile mõjus.
z
zikz
Foorumi kasutaja
Postitusi: 346
Liitunud: 08 Veebr 2003 22:12
Asukoht: Tallinn
Autod: citroen,fiat,renault

Postitus Postitas zikz »

Algselt postitas: Kriisa
Mäletab äkki keegi kelle autost need pildid on mis ma panin? mingi punane kopikas oli, aga kasutajanime ei mäleta, ta veel müüs neid kickpaneleid, midagi 1000 krooni ringis oli hind. Keegi audiofiil ilmselt :)
Tema käest saaks ju uurida kuidas ta need kastid tegi ja kuidas helile mõjus.


nimetu pildid need
h
harts
Suletud kasutaja
Postitusi: 30
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas harts »

Nende kõlarite manuaalis kirjas et kui suletud kasti paigaldada siis peab maht olema 10-12 liitrit. Järelikult tuleks seda ka järgida vist.
Kahju et neid näiteid vähe on ainult:(
k
kriisa
Suletud kasutaja
Postitusi: 408
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas kriisa »

Küsimusega siis nimetu poole pöörduge kellel ehitus on plaanis. Kickpaneli maht ei saa kuidagi olla 10-12 liitrit, seal lihtsalt pole sellist ruumi, pead väiksema kastiga siis tegema, vast annab parema tulemuse kui vabas õhus mängiv kõlar.
Vasta