Kett klõbiseb

Kett klõbiseb

Mootoriga ja sisse/väljalaskega seonduvad teemad
Vasta
2
2xniva
Foorumi kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 24 Apr 2019 07:30
Autod: niva

Kett klõbiseb

Postitus Postitas 2xniva »

Tere ,
olen siin uus kasutaja ja pöördun sellise murega
autoks on 1995 aasta niva ja hakkas ühel päeval klõbisema . vahetasin õli ära , panin filtri uue .
pöörded kõrgemal on siis kaob nagu klõbin ära . olen siin googeldanud väheke ja erinevaid jutte leian mootoriketist.
tean et mootori otsas on see kaan mille taga näeb ketti . millest ma peaksin alustama , kas tal on automaatne ketipinguti või saab seda peale ka keerata ?
a
ando
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1166
Liitunud: 07 Dets 2005 22:12
Asukoht: Tartu
Autod: 2101, 2102, 2108, Niva; Skif

Re: Kett klõbiseb

Postitus Postitas ando »

Ketipinguti asub veepumba kohal ja plokikaanel oleva kolmiku all, keeratakse 13mm võtmega lahti, koormatakse kett, keeratakse kinni. Kui ei lähe paremaks, võib olla vajadus pingutit pikemaks teha kompenseerimaks veninud ketti!

Kui see ei aita, siis võib olla purunenud ketileevendi - seda saad kontrollida eemaldades klapikambrikaane.

Kui leevendi on terve, siis võib olla pingutustald jõudnud oma tööea lõppu, mis tähendab otsakaane eemaldamist ja pingutustalla vahetust.
Jõud taga, peab minema.
2
2xniva
Foorumi kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 24 Apr 2019 07:30
Autod: niva

Re: Kett klõbiseb

Postitus Postitas 2xniva »

Tere :) et ma midagi ära ei lõhuks küsiks kuidas ma ketti koorman .keeran pinguti 13mm lahti ja siis mingi käik sees lükkan auto pingesse või keeran vänvõlli otsast pingesse ?
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Re: Kett klõbiseb

Postitus Postitas SexSix »

Keerad päripäeva väntvõlli, paar tiiru. Lõpeta, kui mootor saavutab suurima takistuse väntvõlli keeramisele.
2
2xniva
Foorumi kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 24 Apr 2019 07:30
Autod: niva

Re: Kett klõbiseb

Postitus Postitas 2xniva »

no selge katsun õhtul proovida mis välja tuleb . number 1 keeran selle 13mm pinguti lahti ja siis keeran ta pingesse jh nii nagu sain aru
2
2xniva
Foorumi kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 24 Apr 2019 07:30
Autod: niva

Re: Kett klõbiseb

Postitus Postitas 2xniva »

Peale keti pingutamist sai vaikseks
Vasta