2107, Rauno, 1986

2107, Rauno, 1986

Võimalus foorumi külastajatel oma Ladat lähemalt tutvustada
Foorumi reeglid
Autoteema pealkirja vormistamine:
Auto mudel, kasutajanimi, väljalaskeaasta n: 2107, Revolutsionäär, 1989
Tasuks lisada ka märgend kujul projekt-MUDEL n: projekt-2107

Teemasse palun lisada juttu oma masinast ja lisaks ka pildimaterjali.

Pildimaterjali üleslaadimisel kasutada võimalusel foorumi pakutud funktsionaalsust, sest välistelt saitidelt viidatud pildid kipuvad ajaga kaduma.
r
Rauno
Foorumi kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 21 Apr 2011 22:13
Asukoht: Rakvere
Autod: 2011 esimene tänavakõlbulik Vaz 2107

2107, Rauno, 1986

Postitus Postitas Rauno »

Tere foorumlased !
Soetasin siis endale oma esimese tänavakõlbuliku Lada. Päris esimene ta mul ei ole, sest talveks on ka üks lumeraja pill. Aga see ei ole nüüd tähtis.
Tegemist on 1986'da aasta 2107 eksport variandiga.
Südameks 56KW 1500cc mootor ning 5-käiguline kast liigutab seda "vanakest" päris erksalt. Vead: kuskilt ploki vahelt immitseb õli, mootoris on kerge surve sees, vändakaela tihend on läbi, sidur vajab vahetamist/puhastamist, kõik tagumised puksid tuleb vahetada, vent ei käivitu. Üleüldiselt tuleb terve auto üle käia, pidurid ja kõik muud vidinad lahti võtta ja kokku tagasi panna.
"Känd" on üle keevitatud juba eelmise omaniku poolt, ning alla on laotud KYB gaasi amordid+ 02 vedruring. Auto veereb 13" Borbet velgedel( pean vaid suverehvid ka veel soetama, hetkel BF Goodrichi T/A'd all). Kerel läbiv rooste puudub, kuid esiuste alumised servad on läbi roostetanud ning tungraua toed on ka läbi mädanenud.
Eesmärk on auto valmis saada 21' juuniks 2011, minu keskkooli lõpetamise ajaks, loodan et saan ka.:)
Plaanid: Helisüsteem - USB makk, 4 ovaali, 2 tweeterit ja võibolla tulevikus ka mõni bassikast.
Spidoplokil tausvalgus LEDidele ümber teha; keskkonsoolis muuta kõik nuppude asukohad; laevalgustus vahetada välja MAZDA 625 valgusti vastu ( 2kohtvalgustit + üks üldine ühes tükis), Kesklukk ( võimalik, et tulevikus ka signalisatsioon), uued uksepolstrid ( tuhatoosid roogin välja), uus heliisolatsioon.
Kindlasti on vaja ka teha värviparandusi tagaluugil, ning puudu on ka esistange kroom-plaadid.

Suveks auto valmis saan, siis on kindel plaan liituda ka Ladaklubiga :)
Pildid:
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt
Pilt

Kriitika, soovitused ja kõik muu on oodatud.
Otsin ka kahte esimest heas korras ust, kellel on, andke U2U kaudu märku, või telefonil 5122616, Rauno.
Tonn vahele, et lugesid seda.
Kasutaja avatar
veljo15
Foorumi kasutaja
Postitusi: 379
Liitunud: 25 Juul 2010 17:47
Asukoht: Harjumaa,maidla
Autod: 2101 - 210V8 - 2105 - 2106 - 2x2107 - Niva - Vis

Postitus Postitas veljo15 »

Pildilt tundub masin küll väga korralik olevat:)
Edu!
Ladapisik--PISIK KOGU ELUKS !!!
r
Rauno
Foorumi kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 21 Apr 2011 22:13
Asukoht: Rakvere
Autod: 2011 esimene tänavakõlbulik Vaz 2107

Postitus Postitas Rauno »

Tänud, täna sain käed külge ka ühele elektroonilisele kellale, panin ette uue vasaku tule ( millegi pärast olid mõlemad erinevad.. , ja alustasin keskkonsooli disainimist. Ise tegelen hetkel "Pisiasjadega", kuna paps lubas ise kõik korrosioonitõrjed ja õlitamised ise ära teha, niiet mul jääb aega vooluga tegeleda..( krt, olen juba mingi 3x voolu saanud.. :D )
Tonn vahele, et lugesid seda.
r
Rauno
Foorumi kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 21 Apr 2011 22:13
Asukoht: Rakvere
Autod: 2011 esimene tänavakõlbulik Vaz 2107

Postitus Postitas Rauno »

Räägime pigem autost, mitte sellest, palju ja kes voolu on saanud. Olin rumal ja ei kontrollinud/ei teadnud, et sigaretisüütajal on pidev vool taga..
Tonn vahele, et lugesid seda.
p
Priidic
Ladaklubi Liige
Postitusi: 614
Liitunud: 14 Mär 2002 00:25
Asukoht: Tallinn
Autod: Samara Baltic

Administreeriv toiming

Postitus Postitas Priidic »

 ! Sõnum kasutajalt: Priidic
Teemat on pügatud.
9x mõtle, 1x postita!!! :cool:
m
madis1080
Foorumi kasutaja
Postitusi: 155
Liitunud: 01 Mär 2010 20:50
Asukoht: Märjamaa
Autod: Et kommenteerida teiste Ladasid ja kunagi mõned juppid Ladale maha müüa.

Postitus Postitas madis1080 »

Aus 07 paistab. Lajata ikka paks roostekaitse peale lada suht roostealdis masin.

Aga 12v pole midagi eriti särtsu saada ju. Võta korra küünla juhtmest kinni :lol
r
Rauno
Foorumi kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 21 Apr 2011 22:13
Asukoht: Rakvere
Autod: 2011 esimene tänavakõlbulik Vaz 2107

Postitus Postitas Rauno »

Onküll, aga vajab tööd.. Täna käisin uurimas uut heliisolatsiooni.. 50euroga kataks käik vajalikud kohad ära.
Samas kuulsin ka, et on pandud tavalist katusepappi-tõrvapappi isolatsiooniks. Kas kellelgi on selle kohta midagi rääkida?
Tonn vahele, et lugesid seda.
a
ando
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1166
Liitunud: 07 Dets 2005 22:12
Asukoht: Tartu
Autod: 2101, 2102, 2108, Niva; Skif

Postitus Postitas ando »

Ei kasutata mitte katusepappi vaid katuse jaoks mõeldud pigimatti. Erinevalt kallistest isolatsioonimattidest vajab liimimiseks kuuma, kas põletiga või kuumapuhuriga. Eesmärk on aga analoogne, vähendada pleki vibreerimist. Teema, kus hästi palju pilte ja infot selle kohta: http://www.ladaklubi.ee/foorum/viewthre ... #pid177464
Jõud taga, peab minema.
r
Rauno
Foorumi kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 21 Apr 2011 22:13
Asukoht: Rakvere
Autod: 2011 esimene tänavakõlbulik Vaz 2107

Postitus Postitas Rauno »

Mul tekkis nüüd selline küsimus, et kui ma panen uue helisüsteemi autosse, siis kas peaksin otsima ka mingit võimsamat genekat ja/või akut? 1200w Subwoofer, 200w mid-elemendid.. et nad sõiduajal mul akut tühjaks ei veaks vms..
Tonn vahele, et lugesid seda.
Kasutaja avatar
undu
Foorumi kasutaja
Postitusi: 311
Liitunud: 04 Apr 2010 21:22
Asukoht: Viljandi/ Tartu
Autod: Audi 100 C4

Postitus Postitas undu »

 
Rauno kirjutas:Mul tekkis nüüd selline küsimus, et kui ma panen uue helisüsteemi autosse, siis kas peaksin otsima ka mingit võimsamat genekat ja/või akut? 1200w Subwoofer, 200w mid-elemendid.. et nad sõiduajal mul akut tühjaks ei veaks vms..
Sõidu ajal vaevalt, aga seismise ajal küll, suurematel subwooferitel on tavaliselt ju eraldi aku ka, et ikka auto pärast käima läheks, aga sõidu ajal vist laeb mõlemat siis.
Kasutaja avatar
Tarvks
Foorumi kasutaja
Postitusi: 87
Liitunud: 14 Aug 2008 23:56
Asukoht: viljandimaa, Abja-Paluoja
Autod: vaz 2101, BMW 525i, BMW 525 TDS, BMW 530D
Kontakt:

Postitus Postitas Tarvks »

ma aran et see supakas ei tee genekale ka head, kui kondekat vms vahel pole:)
-
-Imelyk-
Foorumi kasutaja
Postitusi: 228
Liitunud: 11 Mai 2009 07:44
Asukoht: Saaremaa

Postitus Postitas -Imelyk- »

Supaka nominaal võimsus 1200w ?
Arvan et kui ok aku on siis pole vaja midagi muuta...:puzzled
Kuid see minu arvamus.
Kasutaja avatar
MuKi14
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1149
Liitunud: 01 Veebr 2007 21:41
Asukoht: Pärnu
Autod: 2106

Postitus Postitas MuKi14 »

Sõiduajal tühjaks vadamise vastu aitab korras genekas, kuigi sellise süsteemiga kipub 40A väheks jääma (05/07 peaksolema vist 55A genekaga?), uuema aja Niva genakes 80A oleks täitsa hea variant.
Kondekas käib vahele, et ei oleks suurt pinge kõikumist ja et diskotama ei hakkaks.
Kasutaja avatar
RagnarM
Foorumi kasutaja
Postitusi: 114
Liitunud: 06 Okt 2009 18:06
Asukoht: haapsalu
Autod: vaz 2105 export

Postitus Postitas RagnarM »

kuradi kena 07 iseenesest.
r
Rauno
Foorumi kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 21 Apr 2011 22:13
Asukoht: Rakvere
Autod: 2011 esimene tänavakõlbulik Vaz 2107

Postitus Postitas Rauno »

Aitäh Ragnar. Aga seda geneka asja olen varemgi kuulnud.. nüüd lihtsalt tean täpsemalt millist mul vaja on.. Aga kas midagi halba sellest juhtuda ei saa, kui panen nö. võimsama geneka? mingi ülelaadimine vms?
Tonn vahele, et lugesid seda.
Kasutaja avatar
undu
Foorumi kasutaja
Postitusi: 311
Liitunud: 04 Apr 2010 21:22
Asukoht: Viljandi/ Tartu
Autod: Audi 100 C4

Postitus Postitas undu »

Kui asi korralikult tehtud, samuti elektrivärk ja kaitsmed juhtmed korras on, siis vaevalt midagi peaks juhtuma.
r
Rauno
Foorumi kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 21 Apr 2011 22:13
Asukoht: Rakvere
Autod: 2011 esimene tänavakõlbulik Vaz 2107

Postitus Postitas Rauno »

No, aga oletame, mis VÕIB juhtuda? kui võib ofc..
Tonn vahele, et lugesid seda.
Kasutaja avatar
MuKi14
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1149
Liitunud: 01 Veebr 2007 21:41
Asukoht: Pärnu
Autod: 2106

Postitus Postitas MuKi14 »

Vahetpole kui võimas genekas on, selleks on ju pingeregulaator. :P Pinge üle 13.9 - 14.2 ei lähe lihtsalt, et rohkemate ampritega genekaga ei koorma kõik elektrivärgid akut.
r
Rauno
Foorumi kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 21 Apr 2011 22:13
Asukoht: Rakvere
Autod: 2011 esimene tänavakõlbulik Vaz 2107

Postitus Postitas Rauno »

Sai täna veel natuke nokitsetud ja spidoplokile sinine taustvalgus peale pandud ( 3 lediga ribad, 6 tükki) pildid panen hiljem..
Aga tahaks siiski ka peale aretada läbipaistvad nõelad, et ka neile LEDid taha panna, originaalid on kuidagi.. nah, ei istu mulle lihtsalt. Siit ka küsimus, et kas kellelgi vedeleb 2 spido/tahho seierit kuskil, või teab millise auto omad istuvad kõige paremini, et oskaksin otsida.
Samas jääb kahjuks see autoehitus nüüd MAI lõpuni seisma, sest tuli hea pakkumine tööd teha ja siis juuni 2 esimese nädalaga auto valmis teha. Siiski ootan ka pakkumisi kahele esiuksele..
Tonn vahele, et lugesid seda.
Kasutaja avatar
Viin
Foorumi kasutaja
Postitusi: 849
Liitunud: 22 Aug 2008 21:35
Asukoht: Pärnumaa/Tallinn
Autod: BA3 2105 & Riva Junior
Kontakt:

Postitus Postitas Viin »

Põhimõtteliselt on mul sama näidikute tegemine käsil. Seierid soovitaks võtta sellised, mida lihtsamini leiad kuna lõikuma pead neid nagunii. Minule juhtus 2005a. Peugeot´i spidopokk(sealt sain muudki huvitavat:cool: ). Jätad originaal sihverplaadid?

Edu! :D
Vasta