Õigekiri Ladaklubi foorumis

Õigekiri Ladaklubi foorumis

Ettepanekud ja probleemid
v
virus
Suletud kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Õigekiri Ladaklubi foorumis

Postitus Postitas virus »

Edit: Teema sai alguse siit http://www.ladaklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=7873
Ning asjade käiku mõjutas loomulikult ka probleemi üleüldine aktuaalsus
Siin teemas ainult antud pealkirjale kohane jutt!

PuZuP


Algselt postitas: logman
et siis endal juba kõik lahti vedru küljest ära amort ka lahti ja kõik mutikad ka ära keeratud puksijuurest ja ka seest 2 tükki aga ära ei tule niimoodi vää no mina ka aru ei saa kuidas ta ikkagi peaks sealt ära käima kui juba endal juba kõik lahti vedru küljest ära amort ka lahti ja kõik mutikad ka ära keeratud puksijuurest ja ka seest 2 tükki aga ära ei tule ja ikkagi peaks ju kuidagi ta sealt alt ära tulema sest endal juba kõik lahti vedru küljest ära amort ka lahti ja kõik mutikad ka ära keeratud puksijuurest ja ka seest 2 tükki aga ära ei tule no vot pilti ka ei ole kust oleks saanud ennem vaadata kuidas see alumine õõtshoob ikka ära käib ja nüüd on jama lahti sest pean varsti ära voodisse minema ja auto jääb ööseks omapead ja äkki läheb keegi vahepeal temaga sõitma ja kuidas ta siis sõidab kui kõik mutikad lahti ja vedru tolkneb järel ja ma ei leia pärast autot üles sest väljas on palju sadanud ja tee kah ei tolma et pilve järgi midagi näha oleks jne.jne. blääblääblää

Tont sind võtaks! Kas kirjavahemärkidest ja lauseehituset kah kunagi midagi kuulnud oled? Mitmendasse klassi lähed kaheksa päeva pärast?

Na tebe kartinu ,skazotshnik!
Punasega joonitud mutrid lahti ja õõts käes. Maas harutad edasi ,kui uuel õõtsal pukse ja seda pikka polti pole ,mis puksidest läbi käib ning asi vask.
Järgmine mure on kindlasti reguleerseibidega ,et mis ja kuidas ja .... Paluks ilma halata! Sillastend aitab kõige paremini ,kui tahad asja õigesti jooksma saada.
Põllurallikale on savi. Võid rehve kah vahetada ja muskel kasvab roolitaga.
usun et sul oli sitt päev aga sa ei pea seda siin välja elama eksju jah mul olid need ka lahti mis joonisel näidatud ja ma vaatasin seda enne tööde tegemist aga tuleb välja et õõts on lihtsalt tugevalt seal kinni kuna ta seal oma 30 aastat juba olnud ei tahtnud väga peksta ka aga tuleb nii välja et tuleb jõudu kasutada
Kasutaja avatar
PuZuP
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1734
Liitunud: 08 Aug 2002 23:52
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Autod: 2106 '79
Kontakt:

Õigekiri Ladaklubi foorumis

Postitus Postitas PuZuP »

No aga mida Logman valesti ütles?
Kui on mitu korda puust ja punaseks tehtud, siis ei ole mõtet ju enam lasteaeda siin kasvatada ja pead silitada...
Kui inimese remondioskus seisneb ainult järjest lollimate küsimuste esitamises, selle asemel, et minna ja see õõts ka tegelikkuses alt ära keerata, siis peab vahest ka kõvemat häält tegema, et mõistuse häält jälle kuskil kajamas saaks kuulda...
Ja õigekirjast ja muidu eesti keelega seonduvast ei hakka siinkohal üldse rääkima...:kuri
...parem kaotada üks minut oma elust, kui kaotada oma elu ühe minutiga...Pilt
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Õigekiri Ladaklubi foorumis

Postitus Postitas logman »

Tead ,Virus.

Mõnele kohe ei mõju ei see ega teine. Võiks sinuga nelja "silma all" vestelda privas ,aga vot teen seda just spetsiaalselt siin ,suure ringi silme all ,sest näen ,et sul jääb veel õigust ülegi.
Oled teinud siin Ladaklubi foorumis oma kasutajaks registreerimise ajast alates ,s.o. kahe aasta jooksul ,üle kolmekümne postituse ,milledest mitte ükski ei vasta eesti keele õigekirja elementaarsematelegi nõuetele.

http://www.ladaklubi.ee/foorum/misc.php ... srchfrom=0

See foorum ei ole peldikusein ,kus oma hoolimatust emakeele vastu üles võib näidata! Kaks aastat!!!
Kaua võib? Sellist düsgraafikut näen esimest korda.... Või olen liiga vähe aega siin viibinud?
v
virus
Suletud kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Õigekiri Ladaklubi foorumis

Postitus Postitas virus »

mind vappse ei koti se õigekiri siin mingi mõte on närida siin tähtede kallal nii nüüd õõts alt ära oli lihtsalt nii kinni roostetand sinna et võimatu oli kätte saada kuvalda aitas ja ajage oma õigekirja sokki edasi mul vappse Po**ui
v
virus
Suletud kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Õigekiri Ladaklubi foorumis

Postitus Postitas virus »

No ma oma arust räägin siin normaalselt pole hullu aga on vaja neid tähti närida mõni vend siin foorumis ajab niukest iba et aru ei saa mitte kui midagi ja siis saadetakse mulle u2u si et kas ma olen venelane no ei jõu kohale kus teie ajud siin on on vaja nokkida tegelege suuremate probledega kui se siin.
Kasutaja avatar
PuZuP
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1734
Liitunud: 08 Aug 2002 23:52
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Autod: 2106 '79
Kontakt:

Õigekiri Ladaklubi foorumis

Postitus Postitas PuZuP »

See, et 17 aastane inimene ei oska koma õigesse kohta panna, on minu arust suurem probleem kui Sa, Virus, arvata oskad...(/me hakkab Eesti haridussüsteemi pädevuses aina enam kahtlema)
Lisaks sellele, et Sinu pohhuism häirib teisi foorumi kasutajaid, siis annab see halba maiku ka nimele Eesti Ladaklubi, sest sõnaga Eesti, seostub ka eesti keel, mille alla kuulub ka õigekiri...
Ma ei tea kuidas teistega on, aga mind isiklikult häirib, kui pean mõne inimese postitust lugema viis-kuus korda, et aru saada kust lause algab ja kus lõpeb ning kusmaal tekstis on mõttevahetus...
Sina Virus oled üks neist...
Ei ole ju raske panna koma et-i ette, mis on elementaarne...tekib tunne, et tuleks suisa alafoorum teha: "eesti keele õigekiri algajatele (küsimused ja probleemid siia teemasse)"...
Antud juhul hakkab see probleem muutuma naljakast aktuaalseks...
Seega teen eraldi teema selle kohta, et sellekohast arutelu seal pidada...
...parem kaotada üks minut oma elust, kui kaotada oma elu ühe minutiga...Pilt
m
moosmoosik
Foorumi kasutaja
Postitusi: 636
Liitunud: 25 Okt 2003 16:00
Asukoht: Tallinn/Mustamäe
Autod: ei ainsatki ladat enam !

Postitus Postitas moosmoosik »

seda õigekirjaasja te jäätegi rääkima siia. üks lõpetab nii teised kaks kohe alustavad.
aga kui üks mees ütleb,et tal on kõigest "po**ui" siis näitab ta välja nii üleüldist suhtumist nii siinsete inimeste,kui ka kogu foorumi suhtes. ehk siis kui nii siis ei ole selliste "tattide" koht siin. vb kusagil lasteaiafoorumis...

moosic@paha hakkas
r
Raxo
Foorumi kasutaja
Postitusi: 853
Liitunud: 19 Juul 2002 18:45
Asukoht: Rakvere
Autod: 2101 '72 | Chevy '00 | Hornet '01 | Scania '97
Kontakt:

Postitus Postitas Raxo »

Algselt postitas: Virus
mõni vend siin foorumis ajab niukest iba et aru ei saa mitte kui midagi
Vot, said ise ka aru, et sinu jutust aru ei saada :lol
w
wilson
Foorumi kasutaja
Postitusi: 534
Liitunud: 13 Mär 2004 19:45
Asukoht: haapsalu
Autod: 21053
Kontakt:

Postitus Postitas wilson »

ega siin midagi teha pole! selliseid kasutajaid on veelgi.hakkake aga heaga siis kontosi kustutama :D
a
ando
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1166
Liitunud: 07 Dets 2005 22:12
Asukoht: Tartu
Autod: 2101, 2102, 2108, Niva; Skif

Postitus Postitas ando »

Õigekirjast tuleb lugu pidada, eriti kui soovid saada foorumist normaalset vastust. Mind selle juhtumi juures häirib õigekirjast enam vastuhakkamine. Kui sulle tehakse märkus, tuleb sellest õppida, mitte kasutada foorumi nö anonüümsust, et kellelegi halvasti öelda. Kohe sõimati logman läbi, mõtlemata, mida enda eksimusele. Kahju, et on inimesi, kes arvavad, et vaid koolis tuleb ilusti kirjutada ning igal pool mujal pasandame aga kuis jõuame. :(
lisa: http://www.ladaklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=6235
Jõud taga, peab minema.
v
virus
Suletud kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas virus »

Tavai nii pange edasi.
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Kui juba pajatamiseks läks ,siis meenutaks natuke minevikku ,millest mõnedel pealekasvava põlvkonna liikmetel aimugi pole. Samas võiks avada ka silmi ,et näeks ,mis tänapäeval meie ümber toimub.

Nimelt sel ajal ,kui Eesti kuulus "suure ja vägeva NSVL-i" koosseisu said ühel ilusal päeval kõik Eesti NSV koolid ringkirja Moskvast ,kus "soovitati" hakata panema tõsisemat rõhku üleminekuks üldisele vene keelele.
Algas vägagi närvesööv etapp eesti õpetajate elus. Käisin siis Valgjärve 8-kl. koolis ,kus direktoriks oli ekskommunist ,hilisem Riigikogu liige Olev Toomet. Meie ,õpilaste jaoks ,ei muutunud tollest hetkest suurt midagi ,küll aga pidasid õpetajad direktoriga maha suure sõnasõja ,mis oleks peaaegu lõppenud nii mõnegi õpetaja vallandamisega. Õnneks nii ei läinud ,sest vastuhakud toimusid ka teistes koolides ja kust oleks korraga leitud suurem hulk uut kaadrit.....
Sellest eesti keele väljasuretamise plaanist sain teada aastaid hiljem kooli kokkutulekul oma emakeele õpetaja käest. Kuidas elaksime praegu ,kui kõik see asi oleks Moskva poolt täide viidud? Mis keeles omavahel suhtleksime ja kas meil oleks oma Vabariiki?
Mõni päev tagasi tähistasime taasiseseisvumise päeva. Oht ,et eesti keel kaob ,on muutunud taas aktuaalseks. See oht seisneb eeskätt ühiskonna internetiseerumises ,sest praeguse pealekasvava põlvkonna esindajad suhtlevad väga tihedalt üksteisega arvuti teel. Siin sa ei näe inimest ,ei tunne teda ja nii ongi välja kujunenud omaette släng ja kirjaviis ,mis tahes tahtmata imbub ka igapäevaellu ning kipub seal kinnistuma. Mul on näiteks endal 14.aastane tütar ,kelle kõnes kohtab väljendeid baidevei (btw) ,vattafakk (wtf) ,kamoon ,okei jne.... Selline võõrkeele sissetoomine igapäevases kasutuses olevasse kõneviisi reostab meie emakeelt vägagi koledal kombel.
MSN-is ja jutukates on kadunud suured algustähed ja kirjavahemärgid. Saan aru ,et seal on kiire ja pole aega väga täpselt kõigist reeglitest kinni pidada. Foorum on aga teine teema. Siin küsitakse ja vastatakse täpselt nii nagu oleks seda tehtud enne arvutiajastut kirja (tiguposti) teel. Ja mis näo peab tegema kirja avaja ,kui tema poole on pöördutud palvega ,milles puuduvad komad ,punktid ,suured tähed jne.? Hea näide on reidipeldik ,mille omanikud ei ole absoluutselt huvitatud enda halduses oleva portaali rookimisest. Ja nad ei saagi olla sellest huvitatud ,sest kõneldes küll "jeesti kjeelt" pole nad tegelikult eestlased.
Mõni teadjam võib nüüd öelda ,et paljud inglise keelest tulevad väljendid (just arvuti ja tehnikaga seonduvad) ei ole eesti keelde tõlgitavad ja meie keeles ei leidu neile vastet. Siinkohal vaidlen tuliselt vastu. Kes on vähegi uurinud eesti keelt ja tema ajalugu ning seda ,milliseid uuendusi/mugandusi on eesti keel läbi elanud ,siis need võivad julgelt öelda ,et meie kõnes on kasutusel üks maailma väljendusrikkaim sõnavara ja eesti keel asub oma sisurikkuse ja mitmekesisuse poolest teiste maailma keelte seas esiviisikus. Mõelge ,vaid poolteist miljonit kogu Maa elanikest valdab OMA keelt ,mis on teistest keeltest peajagu üle! Sellise ainulaadse keele väljasuretamine või katse seda välja suretada pookides külge võõraid väljendeid ja lühendeid ,on väga vastutustundetu tegevus.
Kirjavahemärkide kasutamata jätmine ja suure tähe reegli eiramine lause alguses näitavad aga kirjutatu autori lohakust ning hoolimatust kirja adressaadi ehk siis kättesaaja suhtes ,antud keskkonnas ladaklubi foorumi lugejate suhtes.
Tehke omad järeldused. Kellele jõudis pärale ,kellele mitte ,ma ei tea ja võib-olla ei tahagi teada. Oma elu elate ,mitte minu oma ,aga ärge solvuge ,kui teile märkusi tehakse või keelekasutuse pärast eemale tõrjutakse.

Tänan tähelepanu eest!

/Logman.

Tänan siinkohal ka oma õpetajaid Helgi Jõelat ja Maimu Kindmaad praegusest Valgjärve Põhikoolist.
Algselt postitas: moosmoosik
seda õigekirjaasja te jäätegi rääkima siia. üks lõpetab nii teised kaks kohe alustavad....
Selle lausega on Moosicul õigus. Rääkima jäämegi. Vaja on tegutseda.
Väga hea näide on Via moderaatoritegevus külastajate autode teemas ,kus piltide suurusega oli veel paar kuud tagasi päris suured probleemid. Enam ei ole ,sest mõõtudele mittevastavad pildid kustutab ta halastamatult.
Täpselt niimoodi peaks toimima ka postitustega ,mis pole kooskõlas elementaarsete õigekirjareeglitega. Kui on ikka niipalju arusaamatu tekst ,et valge inimene sellest ühe lugemisega aru ei saa ,siis aidaa! - kaduviku teele.... kuniks õpitakse.
c
CozmonauT
Foorumi kasutaja
Postitusi: 644
Liitunud: 20 Okt 2003 21:14
Asukoht: Saku/Haapsalu
Autod: BMW V8, Pontiac V8
Kontakt:

Postitus Postitas CozmonauT »

Tehke mind maha või mis iganes, minumeelest kirjutab Virus küll normaalselt. ei tasu nokkida mingite x asjade pärast.
m
moosmoosik
Foorumi kasutaja
Postitusi: 636
Liitunud: 25 Okt 2003 16:00
Asukoht: Tallinn/Mustamäe
Autod: ei ainsatki ladat enam !

Postitus Postitas moosmoosik »

asi ei käi ainult viruse kohta. ta oli lihtsalt see kes hetkel hambusse jäi. selliseid on veel ja üsna palju,kuid nendel oleks hea ise aru saada,et jutt nende kohta käib.
cozmo ära põe,ma ka ei põe .... ! :D
a
ando
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1166
Liitunud: 07 Dets 2005 22:12
Asukoht: Tartu
Autod: 2101, 2102, 2108, Niva; Skif

Postitus Postitas ando »

Hoolimata sellest, et foorum on üldiselt päris puhas, on siiski ka üksikuid näiteid sellest, kuidas hooletusest/teadmatusest tehakse vigu, mis häirivad teksti mõistmist. Mina isiklikult ei hakkagi inimese muresse süvenema, kui tema teksti mõistmiseks pean olema hea ennustaja. Kui su tekst näeb välja, nagu oleks proovitud pärast pudelit viina pea alaspidi oma muret ühe minuti jooksul seletada, siis on loogiline, et kaine inimene ei mõista seda. Kui tõesti kahtled oma kirjaoskuses, siis on olemas veebilehekülg http://www.eki.ee, kust saad uurida probleemsete sõnade õigekeelsuse ja eesti keele kohta üldiselt. Kui ei viitsi või tundub keeruline, kasuta mõnd tekstitöötlusprogrammi nagu Word(MSO) või Writer(OpenO) ning kontrolli oma tekst eestikeelse spelleriga üle.

Stiilinäide puuduvatest või üleliigsetest tähtedest(punasega) ja õigekirjavigadest(rohelisega). Suured tähed loomulikult puuduvad seal, kus need keeleteadlaste arvates olla võiksid.
Algselt postitas: M.K
tere,
mul on sihuke propleem et mul on lada 01 mis ei taha suurtel pööretel töötata. asi on järgmine. kui vajutad kohapeal seistes kaasi põhja tuleb korraks suured pöörded siis langevad pöörded järsult, tõstad korraks jala pedaalilt pealt maha ja vajutad uuest põhja tulevad suured pöörded ning siis jälle langevad. (muidu kohapeal käib suht normaalselt)

AUTO ON UMBES 10 AASTAT SEISNUD.


oleks hea kui keegi saaks aidata:D ma ise arvan et kas ei peak proovima karpat timmida. (karpa tegin puhtaks ning pensupumba ka, 2 tutikat ja 2 sutsuke vanat küünalt on peal aga enne nede vahetamist oli see propleem juba, bensuvilter on uus, kõik püttid töötavad kohe alguses külmast peast)
Allikas:http://ladaklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=25498

Kui komasid paned, lähtu loogikast ja sellest, kus sina neid näha sooviksid. Väga hästi aitab häälega kirjutatava teksti dubleerimine. Siis saad aru, kuhu tuleb väike paus(koma) ja kuhu suur paus(punkt). Pärast punkti tuleb tühik ja uus lause algab suure tähega. Kui komad ja punktid ära unustad, siis võib juhtuda nii:
Algselt postitas: tepka
kui kunagi ehitamiseni jõuan siis ma ei taha sellest mingit ökot teha mis muidugi ei tuleks kasuks kui too öko on rohkem ehitamise rõõm :D kuna masin on mull risu sarnane :) kuna mingi 4 aastat on masin nii sama õues seisnud ül tegemata kui sellest tahaks läbi saada siis tuleb masin üle värvida tänu nii pikale seismisele on lagi hallitama läinud ühesõnaga terve sisu tuleb uus teha nii nagu endale meelepärast on aaa ja esi istmed tuleb ka uuemad panna sest mis praega on nendel on ribad taga ja mõned lisad mõlguvad ka mõtteis mida võiks teha kuid ühe käest tahan jah sõna saada et need lisad paigaldada saaks ühe lausega peaks masinast tulema lõpuks masin mida eesti maal selise varustusega ei tohiks olla kui siis 1 2 tk on ,aga eks aeg näitab kas jõuan kunagi sinna maani või mitte kui jõuan siis panen kogu ehitamisest pilte ka üles ennem ma teid traumeerima ei hakka :)
Allikas:http://ladaklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=25859

Kui sa kirjutad loetavalt, siis sinu keeruka probleemi mõistmine on kiirem ja efektiivsem ning seetõttu on kogu sinu tekst atraktiivsem neile, kes tõepoolest on võimelised aitama. Nutikalt sõnastatud probleem/küsimus ja loetavalt vormistatud tekst on pool lahendust. Ladaklubi foorum ei ole lõpukirjand, kus pedagoog karistab eksimise korral piitsaga, kuid ilusat eestikeelset teksti meeldib ju meile kõigile lugeda.

Edusamme oodates,
Ando.

Tähelepanu:Näited on võetud avalikust ruumist ning autorid ei pea tundma end isiklikult solvatutena. Kui julged teha, julge ka tunnistada ja loodan, et edaspidi kedagi niimoodi esile tõstma ei pea.
Lõbus fakt:Minul kulus postituse tegemiseks ca 15 minutit. Kontrollisin sõnastust, komasid ja üldist väljanägemist. Pärast postitamist loen teksti veelkord üle ning kui vaja, kasutan muuda nuppu. Miks? Kuna ma austan kaasfoorumlasi ning ei soovi neile valmistada vaimseid kannatusi oma teksti loetamatuse tõttu.

[Muudetud: 25-3-2011 ando]
Jõud taga, peab minema.
a
Arvos
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1103
Liitunud: 31 Jaan 2010 22:57
Asukoht: Tallinn, Saue
Autod: 2105, Volvo V70, Mazda 6 BMW 740Individual, mõned Transitid, mõned JAWA-d ja MF70-d ja ZIL-131

Postitus Postitas Arvos »

Eks see väljendusviis ja õigekiri üsna koomiline on vahel ja ajab kohati muigama. Tähtis on siiski asja olemus minu arvates. Olen nõus, et vahel läheb keeruliseks tekstist aru saada kuid siiski on see võimalik. Pole ju tegemist lõpukirjandiga, et kirjatükk oluliselt õigesti üles ehitatud on ja ideaalses õigekirjas. Midagi pole parata kui muidu täiesti asjalik tehnikahuviline ei oska õigekirja. Muide see õigekirja probleem on ka mujal autotehnika vallas ikka väga suur. Näiteks ühe teise suurema foorumi pealik ISE ka ei tea õigekirjast eriti midagi. Konkreetselt pole oluline kellest on jutt. Kuid kes natukenegi netis autotehnika rubriigis ringi kolab, teab kohe keda silmas pean. Nimetatud pealikul oli isiklikus elus ootamatu tõsine finantsprobleem lahendada. Oli tema postitanud mure ja abipalve kaasfoorumlastele, sinna oli lisaks postitanud tema naine ning lõpuks ka kõige põhjuseks olnud ämm. MITTE ÜKSKI neist kolmest polnud emakeele tunnis omal ajal liialt silma paistnud ilmselt. Probleem ise oli tõsine aga kirjaviis ja tekst olid küll nii, et andke armu:).
Olen minagi saatnud juhuslikult vaadatud Kanal11 Night Chati toimetusele kirja kus avaldasin muret vene neiu kirjaoskuse pärast. Sõnamängus oli aluseks tähed AADRM. No mitte kuidagi ei tule sellest välja DRAAMA. DRAMA saab kokku aga sellist sõna mina Eesti keeles ei tea. Kui keegi ära ei arvanud, hakkas neiu andma vihjeid, et D ja DR. DRAAMA peale jäi ta rahule. Et neiu oli muust rahvusest kui Eesti, siis kasutasin tema kohta sõna "muulane". Ma ei olnud kindel, et tegu on venelasega. Minu arvates oli selles sõnamängus küll õigekiri oluline. Vastuse sain programmi juhilt kes pahandas sellepärast, et halvustan rahvust. Seda aga ma ei teinud. Minu saadetis oli aga üksipulgi läbi uuritud ja juhiti tähelepanu ühele komakohale. Tõepoolest oli koma seal kus seda vaja polnud.
Ma arvan küll, et sellepärast pole vaja kellelgi hakata tõsist vaeva nägema, et rääkida kaasa mõne tehnilist laadi probleemi lahendamisel. Või mis veel hullem, seetõttu hakata eemale hoidma. Loomulikult on tore kui vähemasti püütakse end arusaadavalt väljendada. Kui see aga ei õnnestu, võib ju leppida sellega. Samuti võib keegi kes õigekirjas hästi kodus on, postituse omalt poolt arusaadavaks lahti kirjutada:)
Rohkem mõistmist härrased!

Parimat soovides,
alati enne postitamist paar korda üle lugedes,
Arvos

Näed sa ja oligi lohakuse viga see, keda asemel oli kelda:P

[Muudetud: 25-3-2011 Arvos]
Üks VAZ peab autopargi hulgas alati olema.
r
roheline03
Foorumi kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 02 Apr 2008 21:29
Asukoht: Rapla
Autod: Vaz 2103, Vaz 21011, Niva

Postitus Postitas roheline03 »

Tõesti, foorumi-tasemel eesti keel peaks olema loetav ka teistele lugejatele, mitte ainult endale. Mõne postitusega on küll nii, et loen vahel mitu korda, alles siis jõuab kohale, mida öelda soovitakse. Mind isiklikult häirib foorumit lugedes seesama, mida Logman kirjeldas, släng. Ega üldiselt ei ole tore lugeda " kui ntx kyynlad 2ra vahetan, kas siis viga v6ib 2ra kaduda??" Minumeelest kuuluvad kirjakeeles täpitähtede asemel kasutatavad numbrid samuti slängi alla.
See on lihtsalt näide, mitte otseselt kellegi poole suunatult, aga ikkagi, eestikeelne foorum, palun kirjutame ka eesti keeles. Need "2"-d ja "6"-d kirjakeeles jätke siiski MSN-i vestlustesse. Ise nii ei kirjuta, aga isegi MSN-is häirib mind see "tled siia kh w??"

Vaevalt, et minu postitus midagi siin foorumis korda saatma hakkab, aga soovisin lihtsalt viia tähelepanu sellele, et õigekiri võiks korras olla ja kui tõesti ei oska, siis küsige emme-issi käest.

Tänan tähelepanu eest,

M.

Edit: ühest kohast olidki jutumärgid puudu ;)

[Muudetud: 25-3-2011 roheline03]
Kasutaja avatar
Kytt
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 2074
Liitunud: 29 Okt 2002 11:32
Asukoht: Tallinn
Autod: 2x2102,21013 & Toyota

Postitus Postitas Kytt »

Kell on küll öö, aga üht pean ma siiski lisama. need "2", "6", "y" emakeelsete täpitähtede asemel tuleneb tihti arvuti klaviatuuri võimalustest. Minugi esimeseks rüperaaliks(muideks üdini eesti keelne sõna) oli masin, mis tehasest tulnud rootsi keelse klaviatuuriga ning tõesõna ei näinud ma mingit mõtet ürtada meelde tuletada neid "koode", mida vajutades arvuti eesti keelele omaseid tähti suutis kuvada.
Üldiselt on siiski aru saada, kes üritab õigesti kirjutada aga sellega tihti hakkama ei saa, ning kellel on kirjakeelest üdini ükskõik. Viimaste postitused foorumist väga pikalt ei püsi, kas kustutab need moderaatori "kuri käsi" või muudab autor teksti ise peale mõningase noomituse saamist privaatkanalite kaudu. Olulisim asja juures on see, et ka teised inimeset kirjutatust aru saaksid. Kui juhtud kahtlema oma kirjutises, lase see kellegil teisel üle lugeda, olgu selleks vanemad, elukaaslane või kasvõi lapsed - erapooletu kõrvaltvaataja soovitused enne postituse tegemist on alati kasulikumad, kui foorumis probleemi lahenduse asemel õigekeelega seonduvat teksti lugeda.
r
ristoteab
Foorumi kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 02 Mai 2011 21:03

Postitus Postitas ristoteab »

kle ando ma ei saa aru milles on probleem?! nahhui ma kirjutan 6ieti oma arust..
Kasutaja avatar
Viin
Foorumi kasutaja
Postitusi: 849
Liitunud: 22 Aug 2008 21:35
Asukoht: Pärnumaa/Tallinn
Autod: BA3 2105 & Riva Junior
Kontakt:

Postitus Postitas Viin »

 
ristoteab kirjutas:kle ando ma ei saa aru milles on probleem?! nahhui ma kirjutan 6ieti oma arust..
:lol

 
logman kirjutas:Abiks.
(Võib-olla?:puzzled )Pilt
Kas mulle ainult tundub või on õigekiri kohustuslik ainult foorumikasutajatele?

 
Ladaklubi liige kirjutas:ma väga ei hädaldagi,lihtsalt tavaliselt olnud laupäeviti aga see selleks...ok no niiiiiiiiiiväga ei sobi jah aga eks tulen ikka:D
Ei midagi isiklikku Ott, lihtsalt näiteks, no offence.
Vasta