Ettepanekud klubi, foorumi ja koduka paremaks funktsioneerimiseks

Ettepanekud klubi, foorumi ja koduka paremaks funktsioneerimiseks

Ettepanekud ja probleemid
Vasta
r
Raxo
Foorumi kasutaja
Postitusi: 853
Liitunud: 19 Juul 2002 18:45
Asukoht: Rakvere
Autod: 2101 '72 | Chevy '00 | Hornet '01 | Scania '97
Kontakt:

Postitus Postitas Raxo »

Selline soovitus, et uue privaatsõnumi saabumisel kõlava hääle võiks ära korjata, aeglustab tegutsemist (mitte väga, aga siiski).
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

See hääl (mulks! :D ).
No ei tea ,mulle igatahes passib ,kui sisse login ja arvuti aeglustub (kõlareid pole järel). See rohkem maitseasi ,aga olen harjunud ,sest tean ,et kohe on keegi mulle kirjutanud ja kirju on meeldiv saada :)
Tegelikult on tähtsamaid asju....
Istusime eile õhtul peale rongkäiku varajase hommikuni Valdziga ja leidsime foorumi sisus ning kujunduses hoopis tähtsamaid puudujääke ,mis ka kenasti kirja said pandud. Loodame mõlemad ,et 15. jaanuariks on need vajalikud muudatused adminnide poolt korralikult läbi viidud. Vastavad juhendid edastab neile tehnilistel põhjustel Valdz.
Kasutaja avatar
reiner
Ladaklubi Liige
Postitusi: 2371
Liitunud: 12 Dets 2005 17:55
Asukoht: Keila
Autod: 4 x Lada

Ost/Müük & "läbu"

Postitus Postitas reiner »

Pakuti välja, et ostu/müügi teemas saab ainult kuulutuse üles panna ja rohkem midagi. Minu arust see vale.

1) Kui näiteks minul tekib mõni küsimus müüdava asja kohta ja müüja on varem samale küsimusele juba korduvalt vastanud siis see muutub müüja jaoks tüütavaks, vähemalt minule muutuks. Et ühesõnaga saab küsimused otse teemasse esitada ja vastuseid saavad hiljem kõik lugeda.

2) Saab tekitada sellise "oksjoni" moodi asja (Hinna pakkumiste tegemine ei ole läbustamine, imo)

3) Kui keegi müüb jälle mingit asja, nt autot, ja mina olen seda autot kohapeal vaatamas käinud siis saan ka mina ju selle kohta omapoolse kommentaari öelda.

4) Et seda läbustamist ei tekiks, siis tuleb ära keelata ühte teemasse mitme järjestikuse postituse tegemine, et ei tekiks sellist asja nagu oma kuulutuse esile toomine (Nagu näiteks Hinnavaatluse foorumis). Kui nüüd aus olla, siis on siin foorumis seda sorti "läbu" suht palju. Näiteks teema "külastajate autod" all päris paljud teevad iga pildi jaoks eraldi postituse. Kui ma ei eksi siis annab ühte postitusse mitu pilti panna või teine variant on see, et laadige oma pildid kuskile mujale üles ja lisage oma postitusse link.

(näide)
No hard feelings Overspeed, aga sinu teemas on vahepeal 5 posti järjest sinu omad, erinevate piltidega. Oleks võinud ju ühe posti teha 5 pildiga...
See kehtib ka teistele kasutajatele...
Lower your standards and you'll never be disappointed!
Kasutaja avatar
Kytt
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 2074
Liitunud: 29 Okt 2002 11:32
Asukoht: Tallinn
Autod: 2x2102,21013 & Toyota

Postitus Postitas Kytt »

piltide värgist niipalju, et vähemalt mina pole nii võimekas itimees, et suudaksin mitut pilti yhte postitusse panna, samamoodi julgen ma väite et mitme pildi yhte postitusse panemine raskendatud ka paljudel teistel
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Vastuseid Reinerile.
1.) Küsimuste esitamiseks on tel., U2U vm. kanalid (msn., @mail).
Need kõik tavaliselt olemas müüja profiilis (kui on nõuetekohaselt täidetud) või ostu-müügi kuulutuses.
Kui müüja tüdineb ühesugustele küsimustele vastamisest ,saab ta ju iga kell kuulutust täiendada.
2.) Oksjoni teema on foorumis juba olemas http://www.ladaklubi.ee/foorum/forumdisplay.php?fid=58
3.) Ei ole ilus teiste kaupa maha teha ,sest ka sulle ei meeldiks kui keegi sinu pakkumist saastaks nimetatakse. (enesel siit foorumist õpitud kogemus)
4.) Kõigil ei ole vaba serveriruumi ja kõik ei oskaks seda kasutadagi ,eriti vanemad foorumi külastajad.

Ja lõppu soovitan ise kah natuke vaeva näha või raha kulutada. Avada oma meiliboks ,u2u või sirutada käsi telefoni poole.
Sa ei kujuta ette ,milline läbu valitses ostu-müügi teemas enne seda kui vastamise võimalus ära kaotati :P
Kasutaja avatar
reiner
Ladaklubi Liige
Postitusi: 2371
Liitunud: 12 Dets 2005 17:55
Asukoht: Keila
Autod: 4 x Lada

Postitus Postitas reiner »

1) Okei, las ta jääb.
2) Nagu näha on see väga aktiivne teema:P
Lihtsalt kõik ei tule selle peale, et kui midagi osta tahaks siis võiks seda vaadata "Oksjoni" alt. Ost/Müük nagu vähe loogilisem..
3) Kes ütles, et ma tahan teise mehe kaupa maha teha? Äkki on vastupidi? Et mul endale pole piisavalt resurssi, et osta siis soovitan teistele...

Ostu/müügi kohapealt nii palju veel, et kui teie arust nii parem on siis las ta olla, mina lihtsalt avaldasin oma arvamust, selleks see teema ju on:rolleyes
Algselt postitas: MUST KYTT
piltide värgist niipalju, et vähemalt mina pole nii võimekas itimees, et suudaksin mitut pilti yhte postitusse panna, samamoodi julgen ma väite et mitme pildi yhte postitusse panemine raskendatud ka paljudel teistel
Kui sa oskad juba ühe pildi oma postitusele lisada, siis miks peaks järgmise(te) lisamine keerukam olema
:puzzled
Aru ma ei mõista.
Lower your standards and you'll never be disappointed!
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Kytt ja paljud teised kasutavad faili lisamise nuppu. Niimoodi läheb pilt otse foorumit haldavasse serverisse ja jääbki sinna ,kuniks postitaja ise või keegi modedest sealt kustukummiga üle käib.
Teistest veebiruumidest lingitud pildid on kohe kadunud ,kui nende serveritega midagi juhtub, ruumi kasutaja jätab huvipuudusel maksud maksmata vms.
Uuri väheke külastajate autosid ,eriti vanemaid. Teemad on alles ,autod juba müüdud ja piltide asemel haigutavad kohati tühjad augud. Kurb ,kas pole? Tahaks näha ,aga ei saa ,sest ajalugu on auklikuks muutunud.

näide: http://www.ladaklubi.ee/foorum/viewthread.php?tid=8324
Kasutaja avatar
reiner
Ladaklubi Liige
Postitusi: 2371
Liitunud: 12 Dets 2005 17:55
Asukoht: Keila
Autod: 4 x Lada

Postitus Postitas reiner »

Milline see faili lisamise nupp on?:puzzled
Ja kui seda nuppu kasutada kas siis muutub teise pildi lisamine samasse postitusse väga keeruliseks?

Ma just ennem uurisin seda sinu antud näidet, kurb on ta küll...
Lower your standards and you'll never be disappointed!
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Algselt postitas: reiner
Kui sa oskad juba ühe pildi oma postitusele lisada, siis miks peaks järgmise(te) lisamine keerukam olema
:puzzled
Aru ma ei mõista.
Mina näiteks ei oska rohkem pilte ühte postitusse panna. Minu jaoks on see praegu ületamatu. Senikaua teen nii, kui see ära keelatakse.
Algselt postitas: reiner
Küsimus selline, et palju peab nullviite ümber tegema, et tollele nullkolme armatuur paigaldada?
Kui sa oskad juba ühte asja oma auto juures teha, miks peaks siis armatuuri vahetamine keerukam olema?
:puzzled
Aru ma ei mõista.

Siit järeldus. Keegi ei oska kõike. Ühele on üks asi käkitegu, teisele sama asi ületamatu (vähemalt sel hetkel).
C
Kasutaja avatar
reiner
Ladaklubi Liige
Postitusi: 2371
Liitunud: 12 Dets 2005 17:55
Asukoht: Keila
Autod: 4 x Lada

Postitus Postitas reiner »

See oli nüüd küll halb näide, minu arust. Sest kui ma oskan oma auto juures ühte asja teha, nt oskan ratast vahetada, see ei eelda minult seda, et ma kohe oskan ühe auto armatuuri teisele installeerida.
Aga kui sa juba ühe pildi oled juba lisanud siis ei tohiks olla järgmise lisamine keerukam.
Järelikult pole mina niimoodi pilte postitusse lisanud nagu teete teie ja mind täitsa huvitab kuida te seda teete. Ja äkki ma oskan siis aidata?

Ja ärge arvake, et ma nüüd viha teie kõigi pihta pean vaid lihtsalt mind huvitab, et miks te seda pildi asja nii teete:)
Lower your standards and you'll never be disappointed!
Kasutaja avatar
Kytt
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 2074
Liitunud: 29 Okt 2002 11:32
Asukoht: Tallinn
Autod: 2x2102,21013 & Toyota

Postitus Postitas Kytt »

kui sa teemadele vastamiseks "kiirvastust" kasutad, siis sa ei saagi teada seda teist varianti.
kui aga vastamiseks klõpsad "vasta" nupule, siis täitsa all on kiri: "lisatud fail", seal kõrval nupp "browse" nu ja edasine peaks suht selge olema ;)

ja pealeselle, milleks ma peaksin kõiki pilte kuhugi serverisse vms. yles laadima kui ma võin neid ka otse oma arvutist foorumisse brousida
Kasutaja avatar
reiner
Ladaklubi Liige
Postitusi: 2371
Liitunud: 12 Dets 2005 17:55
Asukoht: Keila
Autod: 4 x Lada

Postitus Postitas reiner »

Algselt postitas: MUST KYTT
kui sa teemadele vastamiseks "kiirvastust" kasutad, siis sa ei saagi teada seda teist varianti.
kui aga vastamiseks klõpsad "vasta" nupule, siis täitsa all on kiri: "lisatud fail", seal kõrval nupp "browse" nu ja edasine peaks suht selge olema ;)

ja pealeselle, milleks ma peaksin kõiki pilte kuhugi serverisse vms. yles laadima kui ma võin neid ka otse oma arvutist foorumisse brousida
Ma ei kasuta "kiirvastust" ja seda faili lisamise asja ma pole lihtsalt ennem kasutanud, nüüd tean ja järgmine kord kui hakkan pilti siia panema siis proovin selle variandi ära.

Sa ei peagi oma pilte kuskile serverisse laadima, keegi ei käsi, ma lihtsalt tõin näite, et nii saab ka.
Lower your standards and you'll never be disappointed!
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Sest nii on palju lihtsam. Peab vaid natuke oma arvutis sobrama, et kaustast pilt leida.
Ei pea avama mingit eraldi lehte ,kus pilt olemas.
Ei pea sealt võtma pildi aadressi.
Ei pea kopeerima-pasteerima.
Ei pea mässama [img] asjandusega.
;)
A mismoodi saab ilma serverisse laadimiseta mitut pilti korraga siia üles panna? Mul siiani kõik eelnevalt hotis ,msn-is või veel kuskil üleval ja sealt tulevad otselinkidena nähtavateks.
Kasutaja avatar
reiner
Ladaklubi Liige
Postitusi: 2371
Liitunud: 12 Dets 2005 17:55
Asukoht: Keila
Autod: 4 x Lada

Postitus Postitas reiner »

Kui sa tahad enda pilti panna üles, mis su arvutis ainult, siis tõesti lihtsam nii.
Aga kui sa tahad sellist mis kuskil mujal lehel, siis 2 võimalust:
1. Lähed sellele lehele kus see pilt vaatad ta URL'i ja lisad ta siia pildi lisamis nupuga(kopeerid pasteerid selle aadressi, mitte faili lisamisega. (sellel juhul kui see pilt maha võetakse siis seda enam siin ka ei näe, kahju)
2. Võimalus on see, et sa lähed sinna lehele kus see pilt on, salvestad ta endale arvutisse ja siis lisad faili lisamise nupuga ta siia.

Aga millisesse serverisse laadimata? Kas nö isiklikku või ladaklubi?
Isiklikku serverisse laadides on asi lihtne
Lihtsalt vajutad seda pildi lisamise nuppu ja sisestad aadressi ja iga pildi jaoks kordad seda protseduuri.
Pilt
Pilt
jne..

Aga seda teist varianti ma pole veel proovinud, et siia serverisse laadmisega..
Proovisin just ära, ja ei saagi üle ühe pildi/faili. Sorri, aga see on nõme, kui juba lisada saab siis võiks saada rohkem kui ühe..:puzzled
Lower your standards and you'll never be disappointed!
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Näedsa ,sinu pildid on pri serveris. Ega nad kah ise sinna ei sattunud. Minu omad hotis (tasuta) või planeti omas (tasuline). Isiklikku serverit pole ja ei tule kah ,kuigi saaks teha (turvalisus lonkab ,õigemini oskused seda kinni müürida).
Väikeste failide lisamisega kuskile serverisse ja siia allalinkimisega saaks ka mota hakkama ,kui hästi pingutaks ,kuid milleks....kui lihtsaim moodus ikkagi kasutada "lisa faili" ja asi joones.
Kui ise kunagi ftp-ga üleslaadimist alustasin ,olin mitu tundi higine. Pea kuu aega mürasin keeruliste asjade kallal ,mis nüüd väga lihtsad tunduvad.
Samuti ei saa mina aru ,mis lada juures nii keerulist on ,et selleks terve foorum mitu korda läbinämmutatud teemadega olemas on :D
Kasutaja avatar
pedrox
Foorumi kasutaja
Postitusi: 586
Liitunud: 04 Sept 2005 15:07
Asukoht: Pärnu
Autod: Vaz 21061, Vaz 21063, Audi A2 1.4, Audi A6 Allroad 2.7 Biturbo

Postitus Postitas pedrox »

Ju ma ka siis nii rumal veel olen, et ei oska mitut pilti ühe postituse alla panna. Minu jaoks on Browse mugav ja nii ma talitan ka edasi. :)
f
fanatt
Foorumi kasutaja
Postitusi: 309
Liitunud: 22 Jaan 2006 20:10
Asukoht: saaremaa
Autod: VAZ 2101, 21063, Mitsubishi ECLIPSE

Postitus Postitas fanatt »

Idee: Avatare võiks saada ka arvutist ehk siis "browse" nupuga. muidugi peaksid need eelnavel vastavasse mõõtu tehtud olema. Või on selline võimalus olemas ja ma olen nii rumal et ei leia seda ülesse? Se piltide eelnev interneti laadimine on üks paras "kammahaara".
pidur = kiiruse surm
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Minuarust ei tohiks avaldada kuulutusi, kus ostetakse/müüakse kere numbreid ja dokumente.
Ja siis pärast imestame, miks auto registreerimisel kord nii range on? Mul näiteks vaatasid kere numbrit ka pardatsoki poolt.
Illegaalne tegevus jäägu ikka avalikust ruumist eemale.
C
c
CozmonauT
Foorumi kasutaja
Postitusi: 644
Liitunud: 20 Okt 2003 21:14
Asukoht: Saku/Haapsalu
Autod: BMW V8, Pontiac V8
Kontakt:

Postitus Postitas CozmonauT »

kas keegi tarkpea ei võiks foorumile koodijupi lisada mis muudaks foorumis kuvatavad pildid automaatselt 640x480px ?
k
krysto
Foorumi kasutaja
Postitusi: 76
Liitunud: 12 Mär 2003 09:01
Asukoht: Kusagil
Autod: Sebring 2.7

Postitus Postitas krysto »

Palun kodulehe haldajal võtta minuga ühendust,annan õige koodijupi mis näitab ka täpitähti "viimased postitused foorumis"
Vasta