GPS,võimalused,hinnad jms. teave.

GPS,võimalused,hinnad jms. teave.

Kõik 4x4 seonduv
Vasta
a
Ardi Soovik
Foorumi kasutaja
Postitusi: 839
Liitunud: 16 Mär 2002 00:20
Asukoht: Raplamaa
Autod: LADAd ca 60tk+1
Kontakt:

GPS,võimalused,hinnad jms. teave.

Postitus Postitas Ardi Soovik »

Sooviksin teadjamatelt (eeskätt Landylt) infi.Olen kuulnud,et Eesti on 6 GPS süsteemi satellidi vaateväljas ja asukoha määramiseks piisab 4-st.Huvitab kasutamisvõimalused hinnad jms.Mul eeskätt vaja oma (riigilt tasuta saadud)metsatükkidel piirisihtide väljaraiumiseks.
Müüa küttepuid,osutan veoteenust 3t kandevõimega kalluriga.
Osutan palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
a
aadu
Suletud kasutaja
Postitusi: 45
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas aadu »

3D navigatsioniks on tõesti vaja nelja satelliidi signaali. Siis on täpsus maastikul alla kümmne meetri. See ei ole aga kahjuks alati saavutatav.Segada võivad kõrged majad või paks mets. Teatud määral kompenseerib seda vastuvõtja tarkvara, mis arvestab liikumiskiirust ja suunda. Uuematel gps-idel on ka sisseehitatud kompass.
Kasutusvõimalusi on alates sennekäigust kuni tundmatus piirkonnas autosõiduni. Gps-i saab sisestada hulga teekonnapunkte ja organiseerida neist teekondi. Kui gps-ile lisada veel sülearvuti, siis on võimalik näha ka oma asukohta kaardil.
Landy on hindadega kindlasti kõige rohkem kursis.
j
jan007
Suletud kasutaja
Postitusi: 54
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas jan007 »

Metsas müttamisel arvesta sellega, et seal satelliidid eriti ei paista, healjuhul 1-2 peakohal aga see juba liiga ebatäpne. Aga metsaservas saad vajaliku punkti ja suuma määrata kyll ning siis kirves käes ja punuma teise metsaserva suunas. Lagendikud kah abiks muidugi. Hetketäpsuse näitab aoparaat ekraanil ära. Kõige odavam GPS on Garmin eTrex (2900 praegu hinnaks) mis aga ei oma sisemist kompassi, ta vajab kasvõi meeter liikumist suuna määramiseks, kõik muu vajalik tal olemas. Kaabel muidugi arvutiga ühendamiseks vaja juurde osta, poes miskit 990 aga mina hankisin Soomest poole odavamalt. Kuna minu praegune läpakas ei oma com porti, siis sai Ordist lisaks ostetud com->USB üleminek, miskit 350 oli vist. Tarkvaraks olen siiani kasutanud Regio CD atlast ja igasugu tasuta programmikesi mida netis sadu.
Võid lugeda näiteks http://www.am.ee/index.aw/section=2514 aga see pole ainuke eestikeelne inf, edasi võid Netist ise otsida või kysida siit. Eks Landy jätkab nüüd Magellani teemadel..:-)

JAN@3a autoorienteerumist ja (ratta)matkamist eTrex'iga ja rahul
Kasutaja avatar
Landy
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1053
Liitunud: 03 Mär 2003 22:56
Asukoht: Tallinn
Autod: Oli kunagi Niva 2121
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Algselt postitas: Ardi Soovik
Sooviksin teadjamatelt (eeskätt Landylt) infi.Olen kuulnud,et Eesti on 6 GPS süsteemi satellidi vaateväljas ja asukoha määramiseks piisab 4-st.Huvitab kasutamisvõimalused hinnad jms.Mul eeskätt vaja oma (riigilt tasuta saadud)metsatükkidel piirisihtide väljaraiumiseks.
Kõige täpsem (hinna)info saamiseks võta palun minuga ühendust 5010599, kuid selgitan siin heale off-road kolleegile Aadule lisaks GPS-i võimalusi.

Esmalt märgin ära, et jutt käib laiatarbe GPS-vastuvõtjatest, sest on olemas ka täpis-GPS'i millega on võimalik asukohta määrta vähem, kui 1 cm täpsusega.

Minimaalne stelliitide hulk, mis peab näha olema, et end positsioneerids on 3, kuid sellisel juhul võib viga olla kuni mitusada meetrit. Alates 4-st satelliidist on võimalik end positsioneerida kuni 3m täpsusega. Täpsema asukoha määrmiseks on töötud välja maapealsete tugijaamade võrgustik . USA-s on selle nimeks WAAS ja euroopas 2005 rakenduv süsteem nimega EGNOS. See võimldab vähendada suurtelt objektidelt peegelduvast sigenaalist tingitud hälbeid asukoha määrmisel.

Käsi-GPS-ide hinnad algavad umber 3000-st kroonist, kuid vähegi asjalikuma ja rohkemate funktsioonidega GPS-i ostmiskes peab arvestama vähemalt 5000 krooniga.

Ühendades GPS-i sülearvutiga, kus on vastava kaarditarkvara abil võimlik liendada oluliselt GPS-i kasutusvõimalusi.
Pakun momendil täpseimat digitaalset topograafilist laiatarbe tarkvara APS Info. Sisaldab programm NSVL kindralstaabi kaarti ja Eesti katstrikaart. Lisaks on võimalik lisada ortofotosid ja uuemaid täpiskaarte.
Kaardiga tutvumiseks ja ehk ka ostmiseks võta palun minuga ühendust.

P.S. Kui soovid sihid kergema vevaga sisse ajada, siis kutsu off-road mehed kohale, kes hea meelega esialgse tarssi sisse ajavad ja edaspidi sihte võsastumst hoiavad.
Uuri ka Land Roveri klubi tegemisi!
Kristjan (+372)5010599
-----------------------------------------------------------
Oli kord Niva - http://www.landy.ee/niva/
Kasutaja avatar
Landy
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1053
Liitunud: 03 Mär 2003 22:56
Asukoht: Tallinn
Autod: Oli kunagi Niva 2121
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Algselt postitas: JAN007
Eks Landy jätkab nüüd Magellani teemadel..:-)
Ja mitte ainult Magellan, minu pakutvasse valikusse kuulub juba aasta algusest ka kogu Garmini tootevalik.
Ise kasutan juba teist aastat Garmini GPS76-t, sest eelmine III Plus läks minu tahte vastaselt teiste inimeste valdusesse.

Ardile soovitaks Magellanist näiteks Sportark Map'i või Pro Color'it ja garminilt GPS72 (76 ilm välisantennipistikuta)või GPSMAP 60c.
Aga kõige sobivama mudeli peame ikka ilmselt omavahelisel kohtumisel leidma.
Uuri ka Land Roveri klubi tegemisi!
Kristjan (+372)5010599
-----------------------------------------------------------
Oli kord Niva - http://www.landy.ee/niva/
a
Ardi Soovik
Foorumi kasutaja
Postitusi: 839
Liitunud: 16 Mär 2002 00:20
Asukoht: Raplamaa
Autod: LADAd ca 60tk+1
Kontakt:

Postitus Postitas Ardi Soovik »

Mis min.nõuded on läptopile.Ekraan,op.süsteem jne.
Mul poleks selle vastu midagi kui off-roadi mehed, minu metsas masinaid proovivad.Samas ei näe ka mõtet, seda teenusena tellida.Ka naabritega kokkuleppel saaks piirid sisse aetud.Muidu maatükk ,,Jõeääre,, asukohaga Raplamaa,
Juuru vald,Lõiuse küla on nähtav avaliku teenusena maaregistrist siin:
http://www.maaamet.ee/index.php?menu_id ... &lang_id=1
Müüa küttepuid,osutan veoteenust 3t kandevõimega kalluriga.
Osutan palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Kasutaja avatar
Landy
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1053
Liitunud: 03 Mär 2003 22:56
Asukoht: Tallinn
Autod: Oli kunagi Niva 2121
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Algselt postitas: Ardi Soovik
Mis min.nõuded on läptopile.Ekraan,op.süsteem jne.
Nõuded on arvutile minimaalsed.

Miinimum:
Pentium protsessor
16MB RAM
3GB HDD (Programmi st. kaardipankade min. install on 2 CD-d)
Win95
Värviline ekraan
COM/USB port GPS-ile

Soovitvalt (mugavuse huvides) vähemalt:
Celeron/P-II (või samaväärne AMD)
64MB
Mid suurema lahutusvõimega ja suurusega ekraan, seda mugavam kasutada

Mul poleks selle vastu midagi kui off-roadi mehed, minu metsas masinaid proovivad.Samas ei näe ka mõtet, seda teenusena tellida.
Mingit teenust pole vaja tellida!:lol
Lihtsalt annad sullegi tuttvates foorumites 4x4.ee ja 4x4offroad.ee ning ka siin Niva almjaotuses teada, et sellel kuupäeval ja kellajal selliste koordinaatidega kohas toimub maaomaniku heakskiidul safari.
Sinu ülesandeks on vaid tarss ära märkida ja mehed metsa lahti lasta. Kui tahad off-roadijad eriti õnnelikuks teha, siis võid sümboolse osalustasu ka teha ja selle eest kuuma rüübet ja mingit suupistet pakkuda.
Uuri ka Land Roveri klubi tegemisi!
Kristjan (+372)5010599
-----------------------------------------------------------
Oli kord Niva - http://www.landy.ee/niva/
a
Ardi Soovik
Foorumi kasutaja
Postitusi: 839
Liitunud: 16 Mär 2002 00:20
Asukoht: Raplamaa
Autod: LADAd ca 60tk+1
Kontakt:

Postitus Postitas Ardi Soovik »

See nii pisike maatükk(5ha),seega pikki piiri sõites 1,1km.Samas jookseb piir läbi võsastike.Vt katastrikaarti.
Sellel pole küll mingit mõtet võistlust pidada.
Müüa küttepuid,osutan veoteenust 3t kandevõimega kalluriga.
Osutan palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Kasutaja avatar
Landy
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1053
Liitunud: 03 Mär 2003 22:56
Asukoht: Tallinn
Autod: Oli kunagi Niva 2121
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Algselt postitas: Ardi Soovik
See nii pisike maatükk(5ha),seega pikki piiri sõites 1,1km.Samas jookseb piir läbi võsastike.Vt katastrikaarti.
Sellel pole küll mingit mõtet võistlust pidada.
Ma ei räägi võistlusest, vaid safarist- need kaks täiesti eraldi asja. Kui ümbruskonnas veel põnevaid kohti, siis peale sinu maal võsa maha ajamist suunduksid nad edasi mujale tiirutama.
Lähene loomingulisemlat!:cool:
Uuri ka Land Roveri klubi tegemisi!
Kristjan (+372)5010599
-----------------------------------------------------------
Oli kord Niva - http://www.landy.ee/niva/
Vasta