Ralliautoga tänavale

Ralliautoga tänavale

Motospordi foorum (üritused ja rallimasinate elu)
Kasutaja avatar
reiner
Ladaklubi Liige
Postitusi: 2371
Liitunud: 12 Dets 2005 17:55
Asukoht: Keila
Autod: 4 x Lada

Ralliautoga tänavale

Postitus Postitas reiner »

Läks siis ühes teises teemas suuremaks aruteluks teemal, et kas ralliautoga võib tänaval sõita või mitte.

Oleks tore kui kõik oma arvamuse siia kirjutaksid ja muidugi ka peaks põhjendama, et miks ta nii arvab. Kui keegi ütleb, et seadus keelab, siis milline?

Ise olen täiesti kindel, et tänaval tohib sõita ralliautoga. Pole küll kuulnud ühestki seadusest mis keelaks (tähendab, et pole üldse kuulnud seda, et sellekohta mõni seadus on ja mis ei ole keelatud, see on lubatud).
Aga oma arvamust, et tohib sõita, põhjendaks siis sellega, et ralliautod millega sportrallisid sõidetakse on sama moodi ARK'is arvel, neil on kindlustused ja muud dokumendid. Erinevuseks on see, et ülevaatust saad teha Eestis ainult kolmes kohas.

reiner.
Lower your standards and you'll never be disappointed!
Kasutaja avatar
PuZuP
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1734
Liitunud: 08 Aug 2002 23:52
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Autod: 2106 '79
Kontakt:

Postitus Postitas PuZuP »

Loomulikult on ARK-s arvel...aga neil on ka EAL-tehniline kaart, mida tavaautodel ei ole...
Fakt, miks ei tohi ongi turvalisuses...kui keretugevdustega auto sõidab keretugevdusteta autole otsa, siis kes jääb kannatajaks...

Tohib sõita tänaval, aga omade nüanssidega
...parem kaotada üks minut oma elust, kui kaotada oma elu ühe minutiga...Pilt
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Algselt postitas: reiner
Läks siis ühes teises teemas suuremaks aruteluks teemal, et kas ralliautoga võib tänaval sõita või mitte.
Milleks sellisel teemal siin arutleda. Arvata võib nii mõndagi. Seadus on ikkagi see, mis asja paika paneb.
Kirjuta ARK küsimuste veebile (on selline koht) ja küsi sealt otse spetsialisti käest. Vastus pane ka siia üles. Ongi asi ühel pool ilma igasuguse läbustamiseta.
Muidugi tuleb ära defineerida ralliauto mõiste. Siin foorumis mõeldakse ikka mingisugust omaaretatud puuriga sõidukit. Päris rallikateni siin niipea ei jõuta.
C
Kasutaja avatar
reiner
Ladaklubi Liige
Postitusi: 2371
Liitunud: 12 Dets 2005 17:55
Asukoht: Keila
Autod: 4 x Lada

Postitus Postitas reiner »

Algselt postitas: motamees... Ongi asi ühel pool ilma igasuguse läbustamiseta.

Läbustamine? Kas mitte foorum pole see koht, kus asjade üle arutletakse, abi pakutakse/küsitakse, teiste arvamuste lugemine? Või olen ma sõnast "foorum" valesti aru saanud?:kuri

Hetkel olen mina huvitatud teiste foorumlaste arvamusest. Eriti nende omadest kes eelmises teemas ütlesid, et ei tohi...
Algselt postitas: motamees
Muidugi tuleb ära defineerida ralliauto mõiste. Siin foorumis mõeldakse ikka mingisugust omaaretatud puuriga sõidukit. Päris rallikateni siin niipea ei jõuta.
Ma oma esimeses postis mainis ka, et ralliautod mis ARK'is arvel, kindlustus jne.
Lower your standards and you'll never be disappointed!
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Algselt postitas: reiner
Läbustamine? Kas mitte foorum pole see koht, kus asjade üle arutletakse, abi pakutakse/küsitakse, teiste arvamuste lugemine? Või olen ma sõnast "foorum" valesti aru saanud?:kuri
Kurjustada pole midagi. Seaduste arutamiseks pead riigikokku kandideerima.
Seadused on täitmiseks.
C
Kasutaja avatar
reiner
Ladaklubi Liige
Postitusi: 2371
Liitunud: 12 Dets 2005 17:55
Asukoht: Keila
Autod: 4 x Lada

Postitus Postitas reiner »

Algselt postitas: motamees
Kurjustada pole midagi. Seaduste üle arutamiseks pead riigikokku kandideerima.
Seadused on täitmiseks.
Ma ei taha seaduste üle arutada. Lihtsalt tahan teada miks teised foorumlased endas nii kindlad on. Ütlevad, et seadus ei luba ja ise mulle(teistele ka) seda seadust ei näita.:D
Ma pole elu sees kuulnud sellisest seadusest. Kui see oleks olemas siis ma arvatavasti teaks sellest kuna olen viimased 7 aastat ralliga tihedalt seotud olnud..
Ja selle üle ma ei vaidlegi, et seadused täitmiseks on.


(Saatsin ARK'i kirja ka juba, et kui mitte täna siis homme vast ikka saab teada)
Lower your standards and you'll never be disappointed!
k
kopka
Suletud kasutaja
Postitusi: 35
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas kopka »

aga mille jaoks on ikkagi vaja ralliautoga niisama tänaval sõita see jäi ka rally.ee“s segaseks
d
doris
Postitusi: 588
Liitunud: 18 Nov 2003 14:51
Asukoht: Nõmme
Autod: 2105, 21083
Kontakt:

Postitus Postitas doris »

seltsimees jukii on nii järjepidev et on sama küsimuse ka rally.ee 's esitanud, kus ta kahjuks suht naerualuseks jäi.. Seal käivad siis kommenteerimas üldsjuhul inimesed kes tegelevad igapäevaselt ralliga niiet tehke omad järeldused
http://www.rally.ee/?a=a030&b=799
Roolin nii kuis jaksan
Kasutaja avatar
pedrox
Foorumi kasutaja
Postitusi: 586
Liitunud: 04 Sept 2005 15:07
Asukoht: Pärnu
Autod: Vaz 21061, Vaz 21063, Audi A2 1.4, Audi A6 Allroad 2.7 Biturbo

Postitus Postitas pedrox »

Üks turvapuuriga CTR alles viis mõne aja eest 3 inimest hauda Pärnumail, nende hulgas ka andeka autokrossi sõitja.
Kas on tõesti Eesti teedele liiklema vaja tapjaautosid, mis just oma turvapuuriga teistele ohtlikud on???
d
doris
Postitusi: 588
Liitunud: 18 Nov 2003 14:51
Asukoht: Nõmme
Autod: 2105, 21083
Kontakt:

Postitus Postitas doris »

kaua võib seda pärnumaa lugu jahuda - see auto ei olnud turvapuuriga
Roolin nii kuis jaksan
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Algselt postitas: reiner
Ma pole elu sees kuulnud sellisest seadusest. Kui see oleks olemas siis ma arvatavasti teaks sellest kuna olen viimased 7 aastat ralliga tihedalt seotud olnud..
Mõtlesin viimase postituse juures, et enam ei läbusta, aga näpud ei seisa paigal, peale Dorise postitust.
Ega sa (Reiner) pole mingi advokaat. Inimesed surevad kõrges eas maha ja ei ole ka väga paljude seadustega kursis. Rääkimata siis 15 aastasest poisist. Isegi advokaadid spetsialiseeruvad teatud asjadele, sest kõike ei jõua õppida.

Defineerime siis tihedalt ralliga seotuse ka siia foorumi konteksti - Kas see on pidevalt rallide vaatamine päris elus (raja ääres), või televiisorist?

Ja kui vana sa ikkagi oled? Meie foorumi andmetel oled 18, teises foorumis aga väidad end olevat 15 aastane.
C
Kasutaja avatar
reiner
Ladaklubi Liige
Postitusi: 2371
Liitunud: 12 Dets 2005 17:55
Asukoht: Keila
Autod: 4 x Lada

Postitus Postitas reiner »

Algselt postitas: motamees

Defineerime siis tihedalt ralliga seotuse ka siia foorumi konteksti - Kas see on pidevalt rallide vaatamine päris elus (raja ääres), või televiisorist?

Ja kui vana sa ikkagi oled? Meie foorumi andmetel oled 18, teises foorumis aga väidad end olevat 15 aastane.
Ralliga seotus? Aastast 2000- 2004 sõitis isa rallit. Viimased kaks aastat lihtsalt olen seotud olnud. Ja see aasta olin kaks korda kaardilugeja rollis.

Ja millise foorumi andmetel ma 15 olen?
:lol
18 olen.
Lower your standards and you'll never be disappointed!
Kasutaja avatar
reiner
Ladaklubi Liige
Postitusi: 2371
Liitunud: 12 Dets 2005 17:55
Asukoht: Keila
Autod: 4 x Lada

Postitus Postitas reiner »

Algselt postitas: kopka
aga mille jaoks on ikkagi vaja ralliautoga niisama tänaval sõita see jäi ka rally.ee“s segaseks
Ei olegi vaja! Lihtsalt asi on põhimõttes, et tegelikult ju tohib, aga keegi ei sõidagi, sest need autod on teiseks otstarbeks mõeldud.
Ja nagu ma teises teemas ütlesin, et ei ole just kõige odavam sõita mingi N-rühma Mitsu või Subaruga tänaval. Kas keegi üldse teab palju maksab "vertsu" üks kiiruskatsel läbitud kilomeeter?
Lower your standards and you'll never be disappointed!
r
Raxo
Foorumi kasutaja
Postitusi: 853
Liitunud: 19 Juul 2002 18:45
Asukoht: Rakvere
Autod: 2101 '72 | Chevy '00 | Hornet '01 | Scania '97
Kontakt:

Postitus Postitas Raxo »

Algselt postitas: reiner
Ütlevad, et seadus ei luba ja ise mulle(teistele ka) seda seadust ei näita.:D
Ma pole elu sees kuulnud sellisest seadusest. Kui see oleks olemas siis ma arvatavasti teaks sellest kuna olen viimased 7 aastat ralliga tihedalt seotud olnud..
Ja selle üle ma ei vaidlegi, et seadused täitmiseks on.
Kui oled vastavatest seadustest teadlik, siis järeldan, et tead isegi, kust neid leida võib.
Kasutaja avatar
PuZuP
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1734
Liitunud: 08 Aug 2002 23:52
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Autod: 2106 '79
Kontakt:

Postitus Postitas PuZuP »

WRC autodel on natuke teine teema...nö. Normal mode ja Max mode...
Huvitav kummaga katseid sõidetakse...:P
Normal ongi mõeldud ülesõitudeks, niisama boksialas ja kus vaja liikumiseks...
...parem kaotada üks minut oma elust, kui kaotada oma elu ühe minutiga...Pilt
Kasutaja avatar
reiner
Ladaklubi Liige
Postitusi: 2371
Liitunud: 12 Dets 2005 17:55
Asukoht: Keila
Autod: 4 x Lada

Postitus Postitas reiner »

Algselt postitas: Raxo
Kui oled vastavatest seadustest teadlik, siis järeldan, et tead isegi, kust neid leida võib.
Kas ma mitte ei öelnud, et ma pole kuulnud sellistest seadustest?:rolleyes
Lower your standards and you'll never be disappointed!
Kasutaja avatar
Kytt
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 2075
Liitunud: 29 Okt 2002 11:32
Asukoht: Tallinn
Autod: 2x2102,21013 & Toyota

Postitus Postitas Kytt »

Algselt postitas: motamees
Ja kui vana sa ikkagi oled? Meie foorumi andmetel oled 18, teises foorumis aga väidad end olevat 15 aastane.
kui LK foorumi reiner ja rally.ee foorumi jukii on yks ja see sama isik(kirjutatud jutu stiil annab aluse seda arvata), siis ka mul sama kysimus vanuse kohta
tsitaat http://www.rally.ee/?a=a030&b=799 02.12.2006 16:30:
"arvan et see oleks suht normaalne s6ita ralliautoga tänaval,igaühel ikka sellist ei ole . ise olen veel 15, kohe 16 ja siis saaks isaga s6ita. ise teeksin kutsika load ära."
Kasutaja avatar
pedrox
Foorumi kasutaja
Postitusi: 586
Liitunud: 04 Sept 2005 15:07
Asukoht: Pärnu
Autod: Vaz 21061, Vaz 21063, Audi A2 1.4, Audi A6 Allroad 2.7 Biturbo

Postitus Postitas pedrox »

Läbu ei ole tõesti vaja aga dorisele vastuseks. Oma enda silmaga neid mõlemaid masinaid nähes võin ma küll arvata, et CTR oli tugevdatud ( kui mitte turvapuur siis kere kindlasti). Tava raam ja plekk sellisena ikka ei säili arvestades seda milliseks plekihunnikuks teine sõiduk muutus.

EDIT doris: kere oli jah tugevdatud kuna tegu oli treening autoga, aga turvapuuri ei olnud (type r on iseenesest juba sportlikum auto ja tehtud müõningad tugevdused juba tehases)
Kasutaja avatar
reiner
Ladaklubi Liige
Postitusi: 2371
Liitunud: 12 Dets 2005 17:55
Asukoht: Keila
Autod: 4 x Lada

Postitus Postitas reiner »

Algselt postitas: MUST KYTT
(kirjutatud jutu stiil annab aluse seda arvata)
Ei noh, aitäh:D
Võta nüüd tema (jukii) kirjutatud tekst ja minu, võrdle uuesti. :rolleyes
Aga jah, mina ei ürita selle teemaga selgeks teha, et nüüd kõigil vaja tänavasõidu autoks rallikat. Ma lihtsalt üritan selgeks teha, et tohib, aga minu silmis pole asjal suurt mõtet.
Loodetavasti ARK vastab mu kirjale kiiremas korras ja saab selle teemaga ühele poole.
Lower your standards and you'll never be disappointed!
Kasutaja avatar
Kytt
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 2075
Liitunud: 29 Okt 2002 11:32
Asukoht: Tallinn
Autod: 2x2102,21013 & Toyota

Postitus Postitas Kytt »

niikaua kuni pole tõestatud, et tänaval lustisõit(siia mitte lugeda ühelt kiiruskatselt teisele sõitu ja treeningsõitu) on lubatud, tuleb seda käsitleda kui keelatud tegevust.
Sest kohtudes korrakaitsjaga tuleb meeles pidada üht sõbraga juhtunud tõsiasja, et:
1)politseil on alati õigus
2) politseil on õigus ka siis kui sa arvad tal õigus mitte olevat
3) politseil on õigus ka siis kui sa tead, et tal õigus ei ole,
4) politseil on õigus ka siis kui sa tead, et tal õigus ei ole, aga sa ei suuda seda tõestada
5) politseil on reeglina õigus ka siis kui sa tead et tal õigus ei ole ja sa suudad seda tõestada, aga alati leidub midagi mille kallal norida ja lolliks tehtud politseinik norib üpris kindlaste
6) politseil on õigus niikaua kuni kohtus vastupidist tõestatakse


seega mitte meie ei pea sulle midagi tõestama vaid sina kui teemaalgataja ja su väike vihane sõber tõestage meile, et me eksisime


edit: reineri viimase posti vastuseks niipalju, et ma lugesin rally.ee tekste ja selle teema omi, kohati tundus lausa copy-paste. aga kui autorid erinevad, siis vabandan, ei tahtnud kedagi solvata.


edit2: ehk ütleb me foorumis tegutsev seadusesilm, mis tema kui mundrikandja sellisest autost tavaliikluses arvaks
Suletud