Piinav küsimus Lada käigukastide kohta!?

Piinav küsimus Lada käigukastide kohta!?

Jutud vabal teemal / huvitavad pildid ja viruaaltuuning
Suletud
b
burner
Suletud kasutaja
Postitusi: 84
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Piinav küsimus Lada käigukastide kohta!?

Postitus Postitas burner »

Tekkis selline küsimus: Kui 5-e käigulised käigukastid olid Lada tehase toodang, siis miks neid Ladadele alla ei pandud? mulle tundub see natukese kahtlasena ja pole vastust sellele küsimusele saanud.
Kasutaja avatar
GTA
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1316
Liitunud: 03 Dets 2003 21:37

Postitus Postitas GTA »

no minuteada pandi küll, aga alles kuskilt üheksakümnendate algusest, seda osadele 05tele ja nullseitsmetele. samaratele pandi neid 5seid käimareid juba varem paika. osadel ladadel on pagassiluugi servas silt "5 speed". see oli mõeldud eksportmudelitele, ntx soome läksid sellised.


ma pole selles ajaloos täpselt kindel aga kodust peab üles otsima ühe "za ruljommi" artikli, kus oli 5-sest käigukastist ladale juttu. pealkiri oli veel kui ma ei eksi siis "pjatõi korovka na lade":)
Meskimeni seadus - Kunagi pole aega teha midagi korralikult aga alati on aega ümber teha
VAZ 2105 - "kopika" värskem teised, millele vaid ühe pika joonlauaga varustatud disainerite meeskond püüdis anda veidi nooruslikuma välisilme
b
burner
Suletud kasutaja
Postitusi: 84
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas burner »

Njaa. Sellejuhul tehtid neid siis niivõrd vähe ja ise pole küll näinud selle taguembleemiga "5 speed" ladasid. Kahjuks olen ma Samaraid väga väga vähe näinud. Ainult paar korda.
Kasutaja avatar
Moss
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1069
Liitunud: 25 Mär 2003 15:06
Asukoht: Siuntio, Soome
Autod: erinevad illegaalid
Kontakt:

Postitus Postitas Moss »

Mina olen näinud (sõitnud) Samaraga, millel 5-speed kiri oli peal. Mingi Soomest toodud eksportvariant oli vist.
a
Ardi Soovik
Foorumi kasutaja
Postitusi: 839
Liitunud: 16 Mär 2002 00:20
Asukoht: Raplamaa
Autod: LADAd ca 60tk+1
Kontakt:

Postitus Postitas Ardi Soovik »

Vene ajal läks praktiliselt kogu 5k.kastide toodang expordiks,põhiliselt autode küljes,aga ka eraldi,kuna selle eest saadi ju kõva raha e.valuutat.Mul on olemas üsna mitu 07 tagaluuki kirjaga 5 speed.Esimesed 5k.kastide tagumine korpus oli selline,et 4k.kasti käigukastipadi istus ilusti otsa(sellised kastid ei sobi hästi Nivale).Kuid juba 80-date lõpus tulevatel kastidel oli taguots juba sama,nagu praegu tehasest tulevatel.Praegustel käigukastidel on oma padi ja Nivadel ka lisaks oma 5k.kasti.padja tala.
Müüa küttepuid,osutan veoteenust 3t kandevõimega kalluriga.
Osutan palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Suletud