Milline on sinu tulevikuvisioon Ladaklubist...

Milline on sinu tulevikuvisioon Ladaklubist...

Jutud vabal teemal / huvitavad pildid ja viruaaltuuning
Kasutaja avatar
PuZuP
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1734
Liitunud: 08 Aug 2002 23:52
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Autod: 2106 '79
Kontakt:

Milline on sinu tulevikuvisioon Ladaklubist...

Postitus Postitas PuZuP »

Olge head ja avaldage arvamust, kuidas näete teie, liikmed, kasutajad, asjaosalised, Ladaklubi tulevikku. Kuhu suunas areneda, mida rajada jne...

Paluks mõttetusi mitte postitada - see teema pole selleks!!!

Kõike paremat soovides PuZuP
...parem kaotada üks minut oma elust, kui kaotada oma elu ühe minutiga...Pilt
m
mess
Ladaklubi Liige
Postitusi: 847
Liitunud: 22 Apr 2002 11:45
Asukoht: Tartu
Autod: '95 Audi A6
Kontakt:

Postitus Postitas mess »

Olen omapoolset visiooni ilmselt juba tutvustanud nii foorumis, kui paljudel üritustel. Praegune on kujunenud olukord, kus klubi arengus on olnud pikk seisak. Üritusi justkui toimub rohkem, kui kunagi varem, kuid alati läbi suure häda ning vilsetsuse. Samuti pole ürituste toimumisel suuremat arengut märgata.

Samas on oluline märkida, et on välja kujunenud "tuumik" kes alati üritustest osa võtavad ja ka vahepeal omavahel tihedamalt suhtlevad. Näiteks piisas eile kahetunnisest etteteatamisest foorumist, et kavatseme Kerdiga korraks Tartus kokku saada ning paar sõna juttu puhuda, mille peale vuras ka Tallinnast 2 masinat kohale. Oleks selliseid inimesi vaid rohkem...

Probleem on aga tekkinud kohta, kus seda ilmselt mõni aeg tagasi veel ei osatud oodatagi. Nimelt foorum on kasvanud liialt suureks, liikmeid on juba üle 1 100, teemasid üle 2 400 ja postitusi üle 26 000. Mõistagi tähendab see, et enamus liikmeid pole enam "hingega" asja juures ja mõtetut juttu on äärmiselt palju. Ma ei tahaks ütelda, et probleem on ainult uute liikmetega, ka uute näol on huvitavaid inimesi juurde tulnud, või nendes, kes vähe postitusi teevad - tean vähemalt ühte liiget, keda võib 99% igal üritusel kohata, kuid kes on kogu oma veidi enam kui pooleteise aastase liikmeksoleku jooksul teinud vaid ühe postituse. Vastupidiseid näiteid võime ilmselt hulgemini tuua.

Et foorum ja chat on hetkel sisuliselt ainsad ja ligipääsetavamad "kogunemiskohad" Ladaklubis, siis nende taseme ja maine langus - läbustumine - hakkab kahjuks halba mõju avaldama ka "tuumikule," kes hakkavad selles suures ekskremendis lootust kaotama ning tahavad kõrvale astuda. Esimesed linnukesed ongi juba läinud!

Selleks, et olukorda päästa ning Ladaklubi edasi arendada, tuleb hakata nii kurb kui see ka pole sikkusid lammastest eristama. Ma ütleksin, et esimene samm selles suunas on tehtud - foorumi liikmemaks, mille mõju on küll suhteliselt väike, kuid teeb siiski teatud vahe sisse "inimesele tänavalt" ja aktiivsemale osalejale. Samas seda vahet tuleb selgelt suurendada.

Minu nägemus on, et:
Esmalt tuleks käima lükata korralik Ladaklubi kodulehekülg, mis aitaks foorumit juba tunduvalt puhastada.
Teiseks tuleb nii foorumis, kui chatis viia sisse eraldi nn. "omade" ja "võõraste" jututoad.
Kolmandaks: ürituste korraldamine tuleb jätta võimekate liikmete õlule, kellele tuleb teiste poolt võimaldada ta täiendavaid vahendeid, et üritused areneksid ning tase tõuseks.
Neljandaks: "tuumikust" peaks välja kasvama reaalne juhtkond, kes koosneb aktiivsematest liikmetest, kellel on aega, tahtmist ja võimalusi asjaga pidevalt tegeleda.

Selleks, et eelpool mainitud nelja punkti täita, tuleb hakata hoolikamalt jälgima uute liikmete vastuvõttu ja seniste tegevust. Liikmete vastutust tuleb tõsta, seda nii liikmemaksude, kui muude nõudmiste sisseviimisega. Ideaalis võiks ühendus registreerida ennast MTÜna ning tegutseda ametlikult. See ühest küljest lihtsustaks paljuski tegevust, samas annaks midagi käegakatsutavamat ka kõigile liikmetele - Ladaklubi poleks enam mingi umbmääraselt hõljuv kogukond vaid reaalselt piiritletud liikmeskonna ning tegevussuundadega klubi. Samas MTÜ teemadel on samuti palju juttu olnud ning heade ja halbade külgede üle diskuteeritud.

MTÜ loomine ei peaks olema eesmärk omaette, sest teatud piirini on võimalik jätkata ka mingites muudes vormides, oluline on, et ei antaks ohjasid käest ja lastaks tegusamatel inimestel laiali joosta. Sopp hõljub ja hõljub, kuid vajub lõpuks ikka põhja!
Kas kerenumbri ümber saab auto ehitada?
z
Ziil
Foorumi kasutaja
Postitusi: 115
Liitunud: 30 Juul 2003 09:52
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ziil »

Mess räägib väga õiget juttu. Üle tuleks vaadata ka see liikmete süsteem. Ladaklubil on hetkel palju liikmeid. Maksad 15 raha ära ja oled liige. Tegelikult peaks olema miskine teine viis liikmeks saamisel. Olgu siis selleks üritustel käimine või muu taoline. Jõuamegi selleni, et MTÜ oleks äärmiselt vajalik.

Tegelikult ei saa ka teha miskit sundust kõikidel üritustel osalemiseks. Võtame näiteks minu olukorra selle Tartu kokkusaamise kohapealt. Oleks tulnud küll aga ei näinud mõtet vuramisel Eesti teise otsa ja sealt tagasi. Olen hetkel ja ka tulevikus õpilase/üliõpilase staatuses mistõttu on suured bensiiniarved vastuvõetamatud.

Tuleks moodustada miskisugused Lada Klubi kohalikud piirkonnad kus liikmed ise koordineeriks oma kokkusaamisi. Tallinnas ja ka viimasel ajal muudes kohtades on see süsteem õnneks juba käivitunud.

Lisaks on neid kohtumisi vahel liigagi palju ja samas jälle vähe. Oleks normaalne kui oleks näiteks miskine kuupäev igas kuus, kus miskisuguses kõrtsis või baaris või kus iganes kokku saadaks. Seal saaks plaanipäraselt arutada Lada Klubi probleeme ja muid sääraseid teemasid.

Võiks sisse viia ka miskisuguse aastamakse mille eest siis maksnutele miskisuguseid ühishüvesid korraldada. See mõiste on ülimalt lai...Alates miskitest klubi sümboolikaga nännist lõpetades jumal teab millega mis kasulik on.

Aga enamik eespool olevatest mõtetest jääb MTÜ loomise taha. MTÜ juhatus saaks igakuistel kokkusaamistel ka liikmeid vastu võtta. Liikmeprobleem sellega laheneks. Ka rahaküsimine liikmetelt lihtsustuks, sest enam ei tekiks ühele ausale ja toredale inimesele raha maksmist. Kui meil oleks MTÜ siis saaks ka Ladacampide korraldamise MTÜ ülesandeks teha. Võib ju ka sellele inimesele kelle kohustuseks on igasugu lubade ja paberimajandusega tegeleb, hüvitada telefoni- ja kütusearved.

Loodan, et need mõtteid teid liigselt ei hirmutanud. Tegeleks ise ka klubi aitamisega aktiivsemalt kui kooli lõpetamisega nii kiire poleks...
Kasutaja avatar
Jonx
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1451
Liitunud: 06 Nov 2003 21:53
Asukoht: Kärdla
Autod: 2101
Kontakt:

Postitus Postitas Jonx »

Mina teex ka ladaklubi aktiivsematel liikmetel ja vähem aktiivsematel vahet.. Liikmex saamine võix olla natuke raskem, kui on see praegu, nt liikmex võix saada alles siis kui sul on täis u 300 postitust, või oled käinud kohal nt 5 ladaklubi kokkutulekul.. Samas aga see keeruline systeem, ei meelitax klubisse uusi liikmeid...

Foorum on kasvanud jah liiga suurex kus tuleks teha puhastus. Kui Kõik alla 10 postituse vennad kustudada, siis jääx järgi... Kiire otsingu tulemusena jääx klubisse alles 384 kasutajat. Samas on ka see variant diskrimineeriv teiste suhtes..

Piirkondlik ladaklubi kokkusaamine on väga teretulnud nähtus, aga võix teha ka yle eestilise kokkusaamise, mis toimux nt igakolme kuu tagant erinevates eesti paikades ja kes tahavad liikmed olla need tulevad kohale. Kui nt puudud kahelt yrituselt aastas siis kaotad liikme staatuse ja oled tava kasutaja/kodanik

Liikemex vastuvõtmine võix toimuda hääletamise teel, kas poolt või vastu ja hääletajad olex senised liikmed... Siis olex nagu kontroll uute liikmete üle..

Ladaklubi peax olema ikkagi mtü ja ametlik.... Siis olex lihtsam kordineerida yrituste läbiviimist, sponsorid toetax rahaga ja kõigil liikmetel on kindel ja turvaline seljatagus...
Autoorienteerumine, Linnaseiklused, Seikluskoolitused, Suvepäevad - http://www.seiklusministeerium.ee
Kasutaja avatar
Landy
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1053
Liitunud: 03 Mär 2003 22:56
Asukoht: Tallinn
Autod: Oli kunagi Niva 2121
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Milleks leiutada jalgratast! Võtke õppust teiste autoklubide kogemustest.
Tähtis pole mitte niivõrd liikmeskonna kvantitatiivne, kui kvalitatiivne pool.
Olen sel teemal siin foorumis palju kordi sõna võtnud ja kel huvi, otsigu mu varasemaid postitusi!

Mis puutub aktiivsetesse liikmetesse, siis väga positiivselt üllatas mind Ladaklubi Niva sektsiooni liikmete aktiivne osavõtt esimest üritusest.
6 autot on esimese korra kohta väga hea tulemus. (Lisaks jäi tehniliste probleemide tõttu tulemata 3-4 kindlat osavõtta soovijat). Kokku on meid siin ju ainult 28 hinge, neist Tallinnas/Harjumaal 13. Seega pea pooled siinkandi meestest olid kohal.
Ülejäänud LADA mehed- tehke järgi!
Uuri ka Land Roveri klubi tegemisi!
Kristjan (+372)5010599
-----------------------------------------------------------
Oli kord Niva - http://www.landy.ee/niva/
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1391
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel »

Vana ja kordi korrutatud jutt MTÜ-st kerkib siis jällegi päevakorda.
Minu arust tuleks mõista, mis asi on klubi. Foorum ei ole minu arvates klubi, vaid elektrooniline suhtlemisvahend, mis on klubi osa. Foorumi kasutajate järgi ei peaks jaotama inimesi liikmeteks ja mitteliikmeteks. Pikemas perspektiivis oleks foorum osa klubi veebilehest, mis on KÕIGILE avatud ning foorumis sõnavõtmine ei tee kellestki klubiliiget.

Ma küsiksin, et kuidas teised liikmed näevad klubi tulevikus? Mida klubi kujutab 5 või 8 aasta pärast? Paljud liikmed näevad ennast veel siis Lada omanikena?
Tõenäoliselt paljudele on Lada lihtsalt odavaks liiklemisvahendiks, põllurallitamiseks jne., mis esimesel võimalusel vahetatakse mingi teise sõiduki vastu. Kindlasti on ka neid, kes tulevikus oma Cadillaci kõrval omavad hobiautona või uunikumina Ladat.
Seega küsimus, kas klubi on üldse pikaajaliselt vaja? Võib olla mõne aasta pärast pole lihtsalt enam Ladasidki, vaid nad on Emexi kaudu juba Hyundaidena tagasi tulnud.

Mina näeksin klubi tulevikku, et Lada oleks stiili või hobiauto. Võib olla kõlab see täna veel imelikuna, kuid näiteid on olemas. Saksamaal on kultusauto staatusesse tõusnud Trabant. Trabant on osa elus ja hobist, mis tulevikus võiks Eestis olla Lada. Eestis tervikuna pole Lada mingi uudis, kuid vaadake korraks Tallinna tänavapilti, siis on Lada (eriti korralik lada) küllaltki haruldane.

Klubi muutmine ametlikuks aitaks paremini korda luua, saaks ära määrata klubi sümboolika ja muu sellise kasutamine, mis on oluline kasvõi maine hoidmisel.

Landy soovitus kvaliteedist on sobilik aluseks võtta.
Kasutaja avatar
Jonx
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1451
Liitunud: 06 Nov 2003 21:53
Asukoht: Kärdla
Autod: 2101
Kontakt:

Minu visioon ladaklubist

Postitus Postitas Jonx »

Algselt postitas: Mel
Vana ja kordi korrutatud jutt MTÜ-st kerkib siis jällegi päevakorda.
Minu arust tuleks mõista, mis asi on klubi. Foorum ei ole minu arvates klubi, vaid elektrooniline suhtlemisvahend, mis on klubi osa. Foorumi kasutajate järgi ei peaks jaotama inimesi liikmeteks ja mitteliikmeteks. Pikemas perspektiivis oleks foorum osa klubi veebilehest, mis on KÕIGILE avatud ning foorumis sõnavõtmine ei tee kellestki klubiliiget.
Su jutus on iva... Klubi pole foorum, vaid ikka tõsiselt existeeriv ja olemasolev üksus... Ja foorum on yx klubi osa.. Ladaklubist tuleb teha ametlik klubi, nagu on korvpalli, jalgpalli, orienteerumis jne klubid... Pole mõtet keerutada ja heietada, et mis saab või mis mitte. Tuleb tegutseda.. Olen valmis ise kaasa aitama mitte tulundus yhingu - Ladaklubi loomisel....

Olen viimasel ajal tähelepannud sellist tendensi et foorumis on juttu liiga palju ja teod yldse puuduvad. Kaldun arvama et kui foorumit yldse polex siis saax asjad palju kiiremini aetud.. Nt võib tuua summercamp 2004 teema, kus igapäev postitati, aga asi edasi ei liikunud kuid.... <- kas see viib siis edasi???? Vastax et ei vii.... Foorumis on antud vabadus ja igayx postitab, mille tulemusena puudub üksmeel... Nt võib tuua jälle bergi tehtud küsitluse et millal summercamp peax toimuma. Jälle mingi paar nädalat mõttetuid postitusi ja selgusele jõuti alles pärast rasket arutelu.... See ei ole minu arust vajalik.... Kord peax löödama majja!!!! Tuleb öelda kindel päev ja seal asi toimub, iseasi kas keegi kohale tuleb... Aga vähemalt kord on majas ja kõigile on selge, mis kus millal toimub.... Tuleb olla karmim ja mitte järeleanda neile kes igaasja yle kiruvad, et see päev ei sobi ja teine päev ei sobi, kuna siis nad tööl või vanaema juures...

Tulex teha teema et summercamp toimub see ja see päev ning teema lukku. Pole vaja mingi 4 lk postitusi teemal a.la tuleks kindlasti, aga kahjux auto rikkis või bensiiini hind nii kõrge... Ladaklubi on liiga foorumi sisene, tähendab ta ongi praegu foorum.... See asi tuleks muuta, võimalikult ruttu..

Hea näite võib tuua põrnikate klubist. Neil pole olnud oma foorumit. Öeldi lihtsalt lehtedes et kokkutulek nt vormsil ja põrnikad yle eesti vurasid kokku.... Aga põrnikaid on 10 kordi vähem kui vaz-e.... Milles asi, mix käib meie kokkutulekutel ainult 10-15 autot?

Eelnenud jutust saabki tuua yhe suure miinuse. Ladaklubi kokkutulekust teavad ainult need, kes siin foorumis mässavad, aga summercampi toimumine peax aga olema kajastatud meedias. Suuremates lehtedes oleks kuulutus et kõik ladaomanikud 11 juuli haapsallu Lada summercampile. Ja kus siis olex osavõtjaid... Kaldun arvama et vähemalt 50 autot olex kohal...

Praegu ei liigu info ja foorum on kui infosulg, kitsa ringi ja laiema elanikkonna vahel. Teen ettepaneku ladaklubit reklaamida lehtedes... Sest palju inimesi yldse teab ladaklubist? Eesti elanikkonnast vb 0,01 %, aga palju teati põrnikate klubist, vähemalt 50 % raffastikust. Ladaklubi vajab tuntust.. Võix nt esineda pealtnägijas ja kutsuda raffast ylesse liituma klubiga ja võtma osa üritustest.. Aga et seda teha peab ladaklubi olema MTÜ!!!!!!

Tuli pikk jutt aga ex praegusex aitab, aga olen alati valmis asju arutama ja nõu andma ning tutvustama oma seisukohti...
Autoorienteerumine, Linnaseiklused, Seikluskoolitused, Suvepäevad - http://www.seiklusministeerium.ee
Kasutaja avatar
Landy
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1053
Liitunud: 03 Mär 2003 22:56
Asukoht: Tallinn
Autod: Oli kunagi Niva 2121
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Mult küsiti privaatselt, et kus mu eelnevad mõtteavaldused väljas on?
Valitud mõtted on siin:
http://www.ladaklubi.ee/foorum/viewthre ... 3#pid15245
Uuri ka Land Roveri klubi tegemisi!
Kristjan (+372)5010599
-----------------------------------------------------------
Oli kord Niva - http://www.landy.ee/niva/
z
Zero
Foorumi kasutaja
Postitusi: 351
Liitunud: 09 Aug 2003 21:37
Asukoht: Viimsi
Autod: E46

Postitus Postitas Zero »

Algselt postitas: Jonx666

Hea näite võib tuua põrnikate klubist. Neil pole olnud oma foorumit.
See on küll OT aga ikkagi,vaidleks Jonxile vastu.
Ka põrnikaklubil on oma foorum.

http://www.beetle.ee/foorum/
Kasutaja avatar
Landy
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1053
Liitunud: 03 Mär 2003 22:56
Asukoht: Tallinn
Autod: Oli kunagi Niva 2121
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Algselt postitas: Zero
Algselt postitas: Jonx666
Hea näite võib tuua põrnikate klubist. Neil pole olnud oma foorumit.
See on küll OT aga ikkagi,vaidleks Jonxile vastu.
Ka põrnikaklubil on oma foorum.
http://www.beetle.ee/foorum/
OT: oled sa kuulnud , midagi aegadest (minevik, olevik tulevik) Foorum tekkis põrnikaltele alles selle aasta alul.
Neil polenud asutamise hetkel kodulehtegi.
P.S.
Kaks vanimt ja staazikmat margiklubi Eestis on Põrnika Klubi (1994) ja Porsche Klubi (1996) . Land Rover'i Klubi alles 1998 asutatud.
Uuri ka Land Roveri klubi tegemisi!
Kristjan (+372)5010599
-----------------------------------------------------------
Oli kord Niva - http://www.landy.ee/niva/
p
pvr
Suletud kasutaja
Postitusi: 68
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas pvr »

* auto-motospordi edendamine

* võistlusautode ehitamine, tuunimine ja disain

* vanade autode restaureerimine

* auto-motospordi võistluste ja muude ürituste korraldamine

* nõukogude autode, eelkõige Ladade säilitamine ja propageerimine

* kontaktide loomine ja koostöö tegemine autoklubidega teistes riikides.

* Lada tüüpi autodele ürituste korraldamine ja esitlemine vastavatel üritustel Eestis ja teistes riikides

* NSV Liidus ja Vene Föderatsioonis toodetud autode eelkõike Ladade omanike ja nendest huvitatud inimeste ühendamine ja esindamine avalikuse ees


noh seee on siis minu tagasihoidlik arvamus... selleks aga... on vaja koostada põhikiri... kui mitte kohe laksust MTÜ põhikiri... siis võiks olla ühingu vms põhikiri milles oleks loetletud ladaklubi eesmärgid, ladaklubi liikmete õigused kohustused, liikmelisus, juhtimine, majandustegevus. ja siis tuleks suur suur küsimus... Kes tahavad olla ladaklubi liikmed, kes selleks tahavad saada ja kes lõpuks saavad...?

Minu alandlik arvamus
l
Laurimetall
Foorumi kasutaja
Postitusi: 488
Liitunud: 26 Mär 2004 22:34
Asukoht: Tartu(Ihaste)
Autod: Vaz 21061

Postitus Postitas Laurimetall »

Mina küll klubi liige pole Acid soovitas talvel siia tulla ,kuna on hakanud meeldima ,siis olen siin nüüd päris tihti. Kokkutulekute tahaks ütelda ,et raha pole võtta ,et 500 eegu eest sõitu teha aga kui pappi hakkab tulema ,siis korra kavatsen ikka tulla. foorumi kohta ütleks ,et täisesti tore asi aga selle ,et on liig palju liikmeid saab parandada,kui vaadata postituste arvu ja külastamise vahesid ,sest paljud pöörduvad oma esimese küsimusega ,et (näitex sõitsin mootori kokku ) ,et mida teha? Siin pole midagi teha ja arvatavasti see jääbki nii viimaseks postituseks ,siis unustatakse paroole ja tehakse lihtsalt uusi kasutajaid . Tahan ütleda ,et on inimesi ,kes ültse auto kapoti alusest midagi ei tea ja huvituvad ainult sõidust ning siis reostavad foorumit asjadega ,mis on teadjale mehele selged .Siin kohal tuleks mainida ,et vana siguli pole iga inimese auto ,kui käsi õliseks kardetakse teha ,pole mõtet sigulit ültse muretseda ,või kui pole inimest ,kes sellega tegeleks.
r
robikbobic
Suletud kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas robikbobic »

Vastaks siis lühidalt ka siia.
Eespool läbikäinud ütlust, et kustutada postitajad, kel on vaid mõni postitus, pole minuarust hea mõte. Taolist asja taheti kunagi Starpumba arvutikasuajate foorumis teha, kuid arutluste käigus jõuti otsusele seda mitte teostada. Ja ega see vale otsus polnudki... Sama asi käib ju selle foorumi kohta: inimesed, kes on postitanud hulga aja eest postituse konkreetsel eesmärgil infot saada, avastavad järsku et nende konto on kustutatud puhtalt passiivsuse pärast, ei tule siia foorumisse võibolla üldse tagasi, olgugi tal mistahes mure. Kuid võiks hoopis seda teed minna, mida ennist nimetatud foorum teeb (andestage palun paratamatu reklaami eest): Nimelt korrastada DISTSIPLIINI. Seda on teil kahjuks vähesel määral - aga ärge võtke seda solvanguna! (On muidugi täiesti arusaadav, et selle foorumi teemakäsitlused on vabamad, ikka heas mõttes ;))
Üldiselt jah, ega midagi pole eriti rohkem lisada - kui et hoidke kord majas. Sellega saavutate te parema tulemuse märkamatult, kui et otsida raiuval viisil meetodeid foorumit muuta (Nt. alla 10 postituse = IP BAN)... Ebavajalikud kasutajad eristuvad vajalikest kasutajatest, vähemalt mul on selle kohta kogemusi - palju sõltub n-ö. esimesest kohtumisest/foorumi aurast!
Igaljuhul edu kõigile!:cool:
z
Ziil
Foorumi kasutaja
Postitusi: 115
Liitunud: 30 Juul 2003 09:52
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ziil »

Algselt postitas: Laurimetall
Tahan ütleda ,et on inimesi ,kes ültse auto kapoti alusest midagi ei tea ja huvituvad ainult sõidust ning siis reostavad foorumit asjadega ,mis on teadjale mehele selged .Siin kohal tuleks mainida ,et vana siguli pole iga inimese auto ,kui käsi õliseks kardetakse teha ,pole mõtet sigulit ültse muretseda ,või kui pole inimest ,kes sellega tegeleks.
Sinu idee järgi ei tohiks minagi foorumis sõna võtta. Ma pole eriline spetsialist Ladade kohapealt. Kuid kasutan oma Ladat igapäevaselt. Minu arvates ei ole üksi küsimus loll kui see on korrektselt esitatud ja targemate poolt vastatav. Sinu idee järgi tuleks igale lapsele ka kolakas anda kui too mõne lolli küsimuse küsib.

Lada klubi on minu jaoks siiski suur informatsiooni pank kust vajalikke teadmisi ammutada. Tore on ka üritustel käia ja uusi tuttavaid ammutada. Loodan, et Laurimetalli arusaam pole siin valitsev.
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Mina sain seda asja aru teistmoodi.
Ka mulle eriti ei meeldi sellised küsimused - kuidas mootorit forseerida või kuidas teha mingit lowriderit. Ja ei meeldi juhul, kui see küsia autost ei tea ööd ega päeva ja KINDLASTI ei ole võimeline seda teostama. Kõigepealt tuleb ikka elementaarne selgeks teha ja siis alles edasi minna. Iga asi omal ajal.
Nii, et "küsida võib kõike". Küsimuse lollusindeks oleneb küsia tasemest.
C
l
laizk
Suletud kasutaja
Postitusi: 173
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas laizk »

Tõesti loodan minagi, et siin palju Lauri sugusi pole!
Ise pole selline lapsest saati auto all istuja. Peres pole ka ühtegi auto inimest.
Nüüd on load taskus ja klassikaliselt ka lada maja ees... kellel siis raha uue masina ostmiseks või iga pisiasja pärast kallisse hooldusesse minekuks on? On väga tänuväärne, et teadjad/teadjamad/katsetajad saavad omavahel rääkida ja abi küsida. Ma ei usu, et ma olen ainuke, kellel on tahet hoida auto sõidu/heakorras, kuid teadmiste tase algselt 0. Mida ma siis tegema peaksin? Müüma Lada maha ja käima seni jala, kuni saan 200 000 kokku, et osta uus auto???

Tulevik: kokkusaamisi võiks rohkem olla. Samuti võiks kuidagi organiseerida rohkem sellist õppetegevust. Näiteks on palju küsimusi, kuidas panna toonkilet jne... äkki saaks korraldada midagi sellist, et öeldakse päev ja siis paar oskajat tuleb kokku ning näitab kõigile teistele huvitatutele, kuidas seda pannakse. Ma saan aru, et radikaalne idee, aga... no eks siis sõimake, kui ei meeldi:ylbe
l
Laurimetall
Foorumi kasutaja
Postitusi: 488
Liitunud: 26 Mär 2004 22:34
Asukoht: Tartu(Ihaste)
Autod: Vaz 21061

Postitus Postitas Laurimetall »

Ma ei rõhuta ,et need ,kes midagi autodest ei tea ei peaks siia foorumisse jalga tõstma ,kuid eeldades ,et enamus kasutajaid omavad zigulit on minumeelest normaalne ,kui inimene huvitub oma auto käekäigust ja selle võimalikult heas korras hoidmisest. Enamus juhtudel eeldab see ikka ise oma käte õliseks tegemist. Vene autodel on suur eelis ,enamus tööriistu on paljudel kodus olemas va tõmmitsad ja mõned dünamomeetrilised võtmed.
Nii ,et kasutage juhust ja miks ei võiks selleks just lada olla. foorumis Küsimuste esitamine pole kellegile keelatud ,kuid uued liikmed võiksid end kurssi viia juba tehtud teemadega ,mitte hakata eelmisel lehel vastatud teemat kordama. juba ainuüksi foorumis tuhlates saab väga palju targemaks lada koha pealt
s
sass85
Foorumi kasutaja
Postitusi: 88
Liitunud: 19 Mai 2004 19:00
Asukoht: tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas sass85 »

kunagi käis sugulane porcheklubi omadega läbi,ni siis ma tölllerdasin ka kaasa.tyypidel oli ja on oma garaaazid koos kõigevajalikuga alates käppadega tõstukist kuni mehaanikuni välja.
tyypidel on ehitatud oma racer porche 924 cup tarvis minda nad klubisiseselt sõidavad teiste klubiliikmetega kes on siis ka oma racerid ehitanud,sama tegime ka meie.porche cup oli ning on ka väga lahe yritus kus kõik fanatid kokku tulid rinraja sõitu vaatama ning tuttavatele sõppradele kaasa elama.
vot se on minu ideaal uhest auto klubist,kus saaks õhtuti jutturääkida ning autosi kokku lappida ning täiustada,se kõik vajab algkapitali.
kindlasti on kogu selles teemas teil siin mingid põhinagad kes asja ajaks.
alustaks kas või sellest et otsiks mingid ruumid mida rentida karjapeale .
liikmetele liikmemaks vot ja siis on näha kes on hingega asja juures.
iga yks paneks oma panuse tööristadesse jne.
ajapikku ehk tekib huvilisi raha ning miks ka mitte teha midagi porche 924cup sarnast.
Kasutaja avatar
Landy
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1053
Liitunud: 03 Mär 2003 22:56
Asukoht: Tallinn
Autod: Oli kunagi Niva 2121
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Teadmiseks:
10.11.2004, loodi lõuks ometi MTÜ "Eesti Pobiklubi"

http://forum.automoto.ee/showthread.php ... &pid=67629
Uuri ka Land Roveri klubi tegemisi!
Kristjan (+372)5010599
-----------------------------------------------------------
Oli kord Niva - http://www.landy.ee/niva/
Kasutaja avatar
Kytt
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 2075
Liitunud: 29 Okt 2002 11:32
Asukoht: Tallinn
Autod: 2x2102,21013 & Toyota

Postitus Postitas Kytt »

Algselt postitas: FFBI
Et kui võetakse laadklubisse liikmeid võiks need inimesed olla juba 18 aastased. Et võiks ju mingi vanuse piir olla.
tutvu LK põhikirjaga, see küll mõne arvuti jaoks loetamatus formaadis, aga ehk näed seda (likmeksastujate sooviavalduste teemas esimese postituse sisse peidetud on see, kui veel leidnud pole)

Algselt postitas: Jaco
Kirjutaks ladaklubi foorumi kohta....et miks kustutatakse minu teemad...kui teen nt uue........Pole kordagi saanud siis korralikult midagi kirjutada miski ei sobi....Ausalt õelda nii ei saa ju aru mida üritate siin luua.... Midagi halba pole ma küll kellegi kohta kirjutanud......

Ebamugav on kirjutada nt enda teemast kellegi teise teema alla....Sealt ei loe ju seda keegi ja asjad lähevad palju keerulisemaks......
Üks kirjutab ühest asjast ja ootab vastuseid....Aga teine kirjutab üldse muust....
Ja eks ma loodan et seda ei kustutata....:puzzled
see teemade kustutamine on liig-agarate modede töö, kes näpuga järge ajavad reeglites, samas kui su teema suht ajuvaba või miljon korda leierdatud on, siis saan ma ka aru et neid kustutatakse. Üks suurimaid rumalusi oli näiteks piduriteema ja veel paari kokkupanek, nüüd otsi nagu idikas neilt 20-lt lehelt omale sobivat vastust, aga mis teha, eks lihtkasutajad on jäänud vaid "hüüdjaks hääleks kõrbes" (eks ootam,e ära Wintercambi, seal lubati asja arutama hakata)
Vasta