Kindlustusest

Kindlustusest

Jutud vabal teemal / huvitavad pildid ja viruaaltuuning
Vasta
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1391
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel »

Selgus huvitav asi, et kui auto on ajutiselt registrist kustutatud (omanik ise saab teha), aga autol pole olnud 2 aastat ülevaatust ja kindlustust, siis Maanteeamet ikkagi peatab sõiduki või selle haagise registrikande. Mul läks sedasi 2 autot praegu "sahtlisse".

Täpsustuseks, et registrikande peatamisega ei kustutata sõidukit registrist, vaid selle registrikanne peatatakse. Sisuliselt tähendab see seda, et sõiduki andmetele andmebaasis lisatakse juurde märge – registrikanne peatatud. Kõik andmed jäävad Maanteeameti andmebaasi alles, kuid sellist sõidukit ei lülitata automaatsesse liikluskindlustuse süsteemi.

Registrikanne taastub koheselt, kui sõiduk läbib uuesti tehnoülevaatuse. Täiendavaid kulutusi sellega ei kaasne (v.a ülevaatuse maksumus). Ülevaatusel on vaja ette näidata registreerimise tunnistus.

Seega mu järeldus on, et ajutine kustutamine aitab kuni 2 aastat, siis pannakse auto andmed ikkagi sahtlisse. Samas Maanteeameti registrikande peatamine isegi mugavam, ei pea ise muretsema, millal ajutise kustutamise aeg täis saab.
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Postitus Postitas SexSix »

Kirjega: Sõiduk kantakse registrisse peale tehnoülevaatuse läbimist ja kindlustuslepingu sõlmimist. Saab teha kindlustust.

Aga kirjega: Sõiduk on rekistrist ajutiselt kustutatud kuni... Ei saa teha kindlustust.
Kasutaja avatar
VäikeMägilane
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1471
Liitunud: 06 Sept 2002 20:12
Asukoht: Mägi-Eesti
Autod: 2107, Niva, VFTS
Kontakt:

Postitus Postitas VäikeMägilane »

Eiole veel väga süvenend aga millal siis see automaat-kindlustus mulle pähe lüüakse?
Nimelt oli kuulda, et kui masin ei ole ajutiselt registrist kustutet ja puudub kehtiv poliis, siis mingi aeg pannakse LKFi poolt ikkagi sund-kindlustus masinale? või kuidas sellega lood on, kui ma masinad ajutiselt maha võtsin?

Ja kui see maksim 2a. saab täis ja ma unustan seda pikendada, mis siis juhtub mu masinaga ja kindlustusega?
Festina lente!
p
Priidic
Ladaklubi Liige
Postitusi: 614
Liitunud: 14 Mär 2002 00:25
Asukoht: Tallinn
Autod: Samara Baltic

Postitus Postitas Priidic »

 
VäikeMägilane kirjutas: Ja kui see maksim 2a. saab täis ja ma unustan seda pikendada, mis siis juhtub mu masinaga ja kindlustusega?
E-mnt amet ütleb mulle nii:

"Olete oma sõiduki ajutiselt registrist kustutanud allpool märgitud perioodiks. Ajutise kustutamise lõpu kuupäeva möödumisel on sõiduk automaatselt registris ja selleks eraldi midagi tegema ei pea.

Kui soovite ajutise registrist kustutamise perioodi muuta, vajutage „Muudan“, valige uus kuupäev ja vajutage „OK“. NB! Sõiduk ei tohi olla ajutiselt kustutatud kauem kui kaks aastat, perioodi lõpp võib olla praegu hiljemalt07.10.2016."


Kui ise enne 2a möödumist ei pikenda, siis on ta registris tagasi ja mis registris, peab olema kindlustatud?
9x mõtle, 1x postita!!! :cool:
r
RLV
Foorumi kasutaja
Postitusi: 106
Liitunud: 28 Nov 2009 00:05
Asukoht: Lääne-Virumaa

Postitus Postitas RLV »

Kindlustusmaaklerid räägivad, et siis kui 2a läbi, pead minema hoopis uuesti arvele võtma...?
Kasutaja avatar
VäikeMägilane
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1471
Liitunud: 06 Sept 2002 20:12
Asukoht: Mägi-Eesti
Autod: 2107, Niva, VFTS
Kontakt:

Postitus Postitas VäikeMägilane »

 
RLV kirjutas:Kindlustusmaaklerid räägivad, et siis kui 2a läbi, pead minema hoopis uuesti arvele võtma...?
Ah nii kohe? Olid jutud, et aind automaante kindlustus tuleb mingi eri tariifiga, kuid kui uuesti registreerima siis on asi ikka täis pauk. Kuid ehk saad oma juttu kinnitada? või tuleb ikka uksi minema kulutama?

tyri küll, kellelgi ikka väga sügeleb kusagil. Viimase viie aasta jooksul on see kindlustuse jms. jamps käind, nagu tants ümber aurukatla.
Festina lente!
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Postitus Postitas SexSix »

Autod millel ei ole olnud poliisi ega ülevaatust rohkem kui kaks aastat läksid ja lähvad edaspidi ARKi poolt arvelt maha. Saab võtta uuesti arvele, tasuta. Sundkindlustus tuleb peale aastast kindlustuseta olemist, kui auto arvel. Ise saad võtta ajutiselt arvelt maha kuni kaheks aastaks (saad pikendada kahe aasta jooksul kuni kahe järgmise aastani). Siis kindlustust pole vaja.
r
RLV
Foorumi kasutaja
Postitusi: 106
Liitunud: 28 Nov 2009 00:05
Asukoht: Lääne-Virumaa

Postitus Postitas RLV »

Seda mulle ei öeldud, et saab pikendada veel kaheks aastaks(kokku 4a), Minu näite põhjal, kui on auto mida ma ei plaani nt 10a jooksul liiklusesse tuua ega kindlustada ja pole omanud eelneva kahe aasta jooksul ei kindlustust ega ülevaatust, siis öeldi et tuleb uuesti arvele võtta. Aga ega maakler seadus ole, kui keegi teab, et on teisiti, siis andke teada. Või väänavad mulle 4a pärast sundkindlustuse?
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Postitus Postitas SexSix »

RLV.

Loe eelmise postituse esimest lauset, täiendasin seda.
a
Arvos
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1109
Liitunud: 31 Jaan 2010 22:57
Asukoht: Tallinn, Saue
Autod: 2105, Volvo V70, Mazda 6 BMW 740Individual, mõned Transitid, mõned JAWA-d ja MF70-d ja ZIL-131

Postitus Postitas Arvos »

Võtsin seisvad autod arvelt maha. Ei maksnud midagi ja ka uuesti arvelevõtt ei maksa. Käisin kohal. Sain asjast nii aru, et kahe aasta mõõdudes tekivad masinad arvele tagasi kui enne perioodi lõppu ajutiselt uueks perioodiks maha ei võta.
Niipalju veel, et kaks sõidukit olid arestitud kunagi ammu. See ei takistanud ajutist kustutamist. Ilmselt lõplikult arvelt maha võtta neid siiski ei saaks.
Vastasukse taga istuv kindlustuse moor ei teadnud asjast 28.09 suurt midagi. Lappas uued klauslid välja ja sealt lugesime koos, et poliisi lõppemisest võib olla mõõdas kuni aasta. Pärast seda väänatakse kolmekordne selga. Seega ei tülita keegi kui kindlustusest on alla aasta mõõdas. VAZ-i üldse ei näidanud baas. Sellel on vana tehn. pass ning seega on see vanas baasis. LKF vaatab aga kasutusel oleva baasi alusel. Seega on ka vaz-iga muretu.
RLV, kardan, et sinu 4a. küsimusele ei oska matsust ükski ametnik kindlalt vastata. Üldiselt on paras segadus ja keegi asjapulkadest ei tea veel mitte midagi.
Üks VAZ peab autopargi hulgas alati olema.
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Postitus Postitas SexSix »

Kuni kaks aastat peale ülevaatust ja kindlustust pead ise ajutiselt arvelt maha võtma, niikui kaks aastat embakumba viimasest kindlustusest või ülevaatusest möödas siis ARK ise peatab registrikande.

Aasta peale viimase kindlustuse lõppu ei juhtu midagi. Aga teine aasta on juba võimalus kindlustusel nagi selga lüüa. Sellepärast tuleb ise ajutiselt arvelt maha võtta, sest ARK peatab registrikande alles siis kui kindlustuse ja ülevaatusest on möödas kaks aastat.
a
Arvos
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1109
Liitunud: 31 Jaan 2010 22:57
Asukoht: Tallinn, Saue
Autod: 2105, Volvo V70, Mazda 6 BMW 740Individual, mõned Transitid, mõned JAWA-d ja MF70-d ja ZIL-131

Postitus Postitas Arvos »

Õige loogika. Selle põhjal saab arvestada, et maksad selle teise aasta eest kokku kolme aasta kindlustuse.
Üks VAZ peab autopargi hulgas alati olema.
Kasutaja avatar
VäikeMägilane
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1471
Liitunud: 06 Sept 2002 20:12
Asukoht: Mägi-Eesti
Autod: 2107, Niva, VFTS
Kontakt:

Postitus Postitas VäikeMägilane »

vsjo jasno - tänud!
Festina lente!
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1391
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel »

Tegelikult ikka jõuti lõpuks suht valutu lahenduseni, mingi automaks või pidev sundkindlustus (nt nagu UKs) oleks ikka eriline röövimine olnud.

Muide Ladasid läks registrist maha 10500 ja aktiivsesse registrisse jäi seega alles umbes 9500 Ladat. Vanade andmete pealt spekuleeridues peaks jaotus olema umbes selline, et 11x seeriat, Samarat ja Nivat igat tuhtakond ja ülejäänud on tagaveolised.
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Postitus Postitas SexSix »

Mina siis nelja tagaveolisega ajutiselt arvelt maas+üks veokas.
a
Arvos
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1109
Liitunud: 31 Jaan 2010 22:57
Asukoht: Tallinn, Saue
Autod: 2105, Volvo V70, Mazda 6 BMW 740Individual, mõned Transitid, mõned JAWA-d ja MF70-d ja ZIL-131

Postitus Postitas Arvos »

Nonii Daragije Druzja. Aaastaring on jälle täis saanud ning kindlustusmaffia on jälle saatnud oma soovid pappi koorida. Ühest garaazis seisvast varumasinast on saanud pea kolmekordne kirves. Eelmise aastase perioodi eest küsiti 46 raha, nüüd saatsid kindlustuskaarnad aastase peiroodi eest oma arve 121 eur. Sõiduauto 59-st on saanud 96 eur.-. Tegu Inges kindlustusega. Mind ei koti millise piirkonna järgi nad seda arvestavad omast arust. Piirkonnaks on garaaz kus auto enamus sellest aastast seisab. Eelmisel perioodil oli kasutusel vaid kolme nädala vältel tööpäevadel.
Helistasin siis nimetatud asutusse ja ütlesin poliisid üles enne kui need kehtima oleksid hakanud. Soovisin ka aru pärida kolossaalse hinnatõusu kohta ning mingeid liine pidi ulatati mulle telefoni külge mingi juhataja. Tegelane oli suisa ülbust täis ja ütles, et see on iga firma hinnapoliitika kui palju tema raha küsib. Selle peale uurisin, et siis pole ju rohkem meil millestki vestelda kui tema ei taha mulle selgitada, miks ma pean mitmekordset hinda maksma selle eest kui tahan lihtsalt erinevate sõidukitega sõita. Lisati juurde, et see on minu kui kliendi valik millise seltsiga ma lepingu sõlmin. Teatasin selle peale, et antud poliitika peale kohe kindlasti ei ole need nemad, kellega edaspidi kindlustusasju ajan ning meie kõne lõppes sellega. Tehku oma hindasid ja poliitikaid ilma minu rahata edaspidi.
Lõin käega ja võtsin veidi aega edasiste otsuste tegemiseks. Kuna aga nädalavahetusel oli sõidukat siiski ootamatult vaja ja kindlustus lõppenud, siis võrdlesin hindu ning tegin läbi iizi kindlustusmaakleri kõige odavama pakkumise peale kindlustuse. Peab ütlema, et läbi iizi.ee oli kõik väga lihtne ja meeldiv. Öösel umbes kella 1 paiku täitsin väljad ja maksin ära soovitud arve numbri peale. Odavaima pakkumise tegi Gjensidige, summa oli 83 eur sentidega. Põhimõtteliselt võtsin kõige odavama kuna see on pealesunnitud asi ning vaja mul seda ei lähe. Seejärel jäin veerand tunniks ootele ning vaatasin mnt-st kas on midagi muutunud lõppenud kindlustuse osas. Ei muutunud seal midagi. iizi lehel oli kirjas tel. nr. ning infoks tel numbri kohta, et nädalavahetusel toimib number alates kella 10.00.-st. Pidin hommikul helistama hakkama kell 10 ja uurima süsteemi kohta, kuid enne kümmet saabus sms, et kindlustuspoliis on sõlmitud. Seega sai selgeks, et sealtpoolt peab siiski inimese käsi tegema selle viimase kliki.
Teiste autodega ma ei tea mida nüüd teha. Üks võimalus siiski on saada normaalne hind kuid see vajab veidi asjaga tegelemist. Esialgu jätsin nii nagu on. Kui ootamatult tekib vajadus nende järele, saab iga kell selle poliisi sõlmida, kasutades sedasama maaklerit. Ning vahepealne seisuaeg on sedakorda tasuta.
Kokkuvõttes: Toetudes eelnevatele kogemustele ja katsetele soovitan kasutada iizi.ee. Ei soovita kasutada kindlustusseltse Salva, Ergo ja Inges. Neis kolmes on kamp põmmpäiseid kes idika visadusega arvavad, et sa oled lammas ja lased end nii ehk naa koorida.
Üks VAZ peab autopargi hulgas alati olema.
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1391
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel »

Iizis võtab protsess vahel tõesti veidi aega ning tõenäoliselt peabki inimene tegema viimase kinnituse.
Ei tea, kuidas teiste kindlustusmaakleritega on, kuid IFi iseteeninduses on kindlustus kehtima hakanud kohe makse kinnitamise hetkest. Seega, miks asjatult hoida autol aastast kindlustust peal. Kindlustusleping kehtib aasta, seega on auto nö aktiivselt registris. Sellisel juhul isegi erakorralisel autosõidu vajaduse tekkides saab viie minutiga kindlustuse tehtud ja see hakkab kohe kehtima. Mobiil-ID-d kasutades võid põhimõtteliselt auto sooja panna ja samal ajal rooli taga istudes kindlustuse ära teha. Lühemad perioodid kui 1 kuu on ebaproportsionaalselt kallid siiski.
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Postitus Postitas SexSix »

Sai Leedust toodud uus mänguasi ja uurin kindlustuse hinda...ja leidsin huvitava väljendi..."peamine kasutuspiirkond":D
a
Arvos
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1109
Liitunud: 31 Jaan 2010 22:57
Asukoht: Tallinn, Saue
Autod: 2105, Volvo V70, Mazda 6 BMW 740Individual, mõned Transitid, mõned JAWA-d ja MF70-d ja ZIL-131

Postitus Postitas Arvos »

Väga oluline väljend muide. Lõuna-Eestis, vist Rõuges põles maha maja. Maja oli kindlustatud ERGO-s. Maksti ainult 20 % hüvitisest välja kuna omanik oli kirja pannud, et elab alaliselt antud majas. Juhtus aga olema põlemise hetkel paar päeva kodust eemal. Niisiis ei tohi sel juhul kodust üldse lahkuda. Vot nii.

Liikluskindlustusest aga niipalju, et käes jälle ühe sõiduki kindlustusmakse aeg. Odavaim pakkumine on 125.-, kalleim 530.- Pole paha, mis?
Üks VAZ peab autopargi hulgas alati olema.
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Autoabi Eestis ja piiritaga.

Postitus Postitas SexSix »

Vasta