Vidina otstarve ja nimetus

Vidina otstarve ja nimetus

Jutud vabal teemal / huvitavad pildid ja viruaaltuuning
Vasta
Kasutaja avatar
Kytt
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 2075
Liitunud: 29 Okt 2002 11:32
Asukoht: Tallinn
Autod: 2x2102,21013 & Toyota

Vidina otstarve ja nimetus

Postitus Postitas Kytt »

Kiskusin karpa maha ja vastu vaatas mulle selline vidin:Pilt
Kasutaja avatar
Kytt
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 2075
Liitunud: 29 Okt 2002 11:32
Asukoht: Tallinn
Autod: 2x2102,21013 & Toyota

Postitus Postitas Kytt »

milleks selline traadi sasipundar seal hea on?Pilt
Kasutaja avatar
Kytt
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 2075
Liitunud: 29 Okt 2002 11:32
Asukoht: Tallinn
Autod: 2x2102,21013 & Toyota

Postitus Postitas Kytt »

seest väljavõetune näeb välja selline:

ps. vabandan kehva kvaliteediga mobiilifotode pärastPilt
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Palju önne!
Järjekordne kooperatiivi leiutis piiramaks kyttekulu asemel sisselaset. Hoia alles tulevastele pölvedele näitamiseks.
i
Indy
Foorumi kasutaja
Postitusi: 659
Liitunud: 07 Aug 2005 01:54
Asukoht: Põhja-Tallinna linnaosa
Autod: VAZ 21011 -`80 (projekt), Nissan Primera 2,0 TD
Kontakt:

Postitus Postitas Indy »

:D...Vastuse ütles logman ära...
Aga mind huvitab,kuidas see aparaat edasi liikus ja kas mootor töötas ökonoomsemalt?
Ainuke hea asi,et ükski seib ega mutter ei pääse sisselaskekollektorisse...:P
Kasutaja avatar
Kytt
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 2075
Liitunud: 29 Okt 2002 11:32
Asukoht: Tallinn
Autod: 2x2102,21013 & Toyota

Postitus Postitas Kytt »

no edasi see masin ei liikunud üldse, samas võis see tingitud olla ka suht kohvi 1,2 mootorist ;)
kuna ma selle autoga ülivähe sõitnud, siis oskan kütusekulu kohta öelda vaid nii palju, et eelmist wintercampi korraldades tuli keskmiseks kuluks kuskil 9l/100km(sealhulgas on ka päris mitu tundi töötava mootoriga kohapeal seismist). igatahes oli kulu tunduvalt madalam kui ma oleksin osanud arvata.



eino aga hirmus öko on see auto kyll, viimati valasin paaki kytust juurde juulis, täna sõitma minnes oli veel suts alla poole paagi järgi :D
r
raitsraisk
Suletud kasutaja
Postitusi: 66
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas raitsraisk »

aga kas tegemist ei ole äkki leegipüüduriga?
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1391
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel »

:D:D Maeivõi
Sai ka kunagi tuttava auto lahti võetud ja täpselt sarnane asi tuli vastu. Me veel vihastasime, et eelmine omanik eriti lolli nalja tahtnud meiega teha. Aga näed selline sasi karpa all on siis päris toodangi olnud. On ikka leiutisi tehtud:(
Kasutaja avatar
arvi100
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 875
Liitunud: 07 Sept 2004 09:52
Asukoht: Jõgeva
Autod: Vaz 2101'73 - Lada 1300 SL'85

Postitus Postitas arvi100 »

Heh,18 aasta vanune mõistatus on lõpuks leidnud vastuse.Ma sain selle
viguri kaasa oma esimese Ziguliga.Õemehega tükk aega mõtlesime kuhu ta
käib.Öko tuuning missugune...:lol
Masin on kasin - Grigori Šaakašvili
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Neid tehti ka ise pesukäsnadest. Vanasti oli eriti mustade nõude/pottide pesemiseks poes müügil selline terastraadist "pesulapp".
Koperatiivi reklaam väitis, et see vähendab küttekulu mingi 15%. Seda siis bensiini/küttesegu parema pihustamise arvelt.
Olid ka mingid turbiinid karba vahele panemiseks. Turbiinivariandi ise oma mossel ära proovinud. Läks hiljem kõige kaduva teed see turbiin.
C
r
Raxo
Foorumi kasutaja
Postitusi: 853
Liitunud: 19 Juul 2002 18:45
Asukoht: Rakvere
Autod: 2101 '72 | Chevy '00 | Hornet '01 | Scania '97
Kontakt:

Postitus Postitas Raxo »

Tundub, et asi on leiutatud kuu alguses, kui viinavõtmine poole peal oli :D
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Iseenesest väga kaine peaga välja mõeldud. Enamus ärisid on ju kasumi peal väljas. Kasumit tootis see aga kindlasti ja kõvasti.
Vene ajal läks kõik hästi peale, mis oli autodega seotud. Auto oli ju siis prestiizne. Järelikult ka kõik sellega seonduv.
C
g
grimes
Foorumi kasutaja
Postitusi: 910
Liitunud: 14 Jaan 2005 15:15
Asukoht: Tallinn
Autod: Lada 2105 83a. Ford scorpio 4x4 2.8
Kontakt:

Postitus Postitas grimes »

Aga kas veneajal ei olnud siis bensiin odav. Et kõik nii ökonoomseks üritati saada. :rolleyes
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

"Odav" on alati suhteline mõiste.
Kui palk oli 200 rubla ja A-76 maksis 30kop. liiter ,siis ju polnud ta midagi nii odav.
Teeme lihtsa matemaatilise tehte ja vaatame ,mis juhtub:
200rub. kuu sissetulek, 30kop. liiter annab 10l bensiini hinnaks 3rbl. Jagame 200/3=66,666...
10000eeki kuu sissetulek, 15eeki liiter annab 10l bensiini hinnaks 140eeki. Jagame 10000/150=66,666....
Mis kostate? Peaaegu sama tulemus kui võtta asja absoluutselt ,kuid kõik siin ilmas (või peaaegu kõik) on ikkagi suhteline ja erinevaid ajastuid omavahel üksühele võrrelda on lühinägelik ,et mitte öelda vale.
Vene ajal oli elu ise odavam. Kuid ka see on suhteline avaldus ,sest paljusid asju polnud lihtsalt olemas. Eksisteerisid sellised sõnad ja nähtused nagu "defitsiit" ,"altleti" ja "järjekord",riiklik SORVVO ja selle organisatsiooni poolt avastatud hangeldajaid nimetati spekulantideks. Olid ikka ajad....!
Näiteks 2108 maksis poes 8300rbl. Uue ostmiseks oli tarvis ostuluba ,mida oodati aastaid ja paljudel jäigi saamata ,sest sotsialism lõppes ennem. Mõne kuu vanune samaar maksis turul käest-kätte '88-'89 juba 20000rbl. Odav?
i
Indy
Foorumi kasutaja
Postitusi: 659
Liitunud: 07 Aug 2005 01:54
Asukoht: Põhja-Tallinna linnaosa
Autod: VAZ 21011 -`80 (projekt), Nissan Primera 2,0 TD
Kontakt:

Postitus Postitas Indy »

Algselt postitas: logman
"Odav" on alati suhteline mõiste.
Kui palk oli 200 rubla ja A-76 maksis 30kop. liiter ,siis ju polnud ta midagi nii odav.
Teeme lihtsa matemaatilise tehte ja vaatame ,mis juhtub:
200rub. kuu sissetulek, 30kop. liiter annab 10l bensiini hinnaks 3rbl. Jagame 200/3=66,666...
10000eeki kuu sissetulek, 15eeki liiter annab 10l bensiini hinnaks 140eeki. Jagame 10000/150=66,666....
Mis kostate? Peaaegu sama tulemus kui võtta asja absoluutselt ,kuid kõik siin ilmas (või peaaegu kõik) on ikkagi suhteline ja erinevaid ajastuid omavahel üksühele võrrelda on lühinägelik ,et mitte öelda vale.
Vene ajal oli elu ise odavam. Kuid ka see on suhteline avaldus ,sest paljusid asju polnud lihtsalt olemas. Eksisteerisid sellised sõnad ja nähtused nagu "defitsiit" ,"altleti" ja "järjekord",riiklik SORVVO ja selle organisatsiooni poolt avastatud hangeldajaid nimetati spekulantideks. Olid ikka ajad....!
Näiteks 2108 maksis poes 8300rbl. Uue ostmiseks oli tarvis ostuluba ,mida oodati aastaid ja paljudel jäigi saamata ,sest sotsialism lõppes ennem. Mõne kuu vanune samaar maksis turul käest-kätte '88-'89 juba 20000rbl. Odav?
Selgituseks...
Nooremad ei teagi,mis imeloom SORVVO oli-sotsialistliku omandi röövimise vastase võitluse organisatsioon...:D
Muide sel ajal lõppes tihtipeale äri kogu vara konfiskeerimisega + päikese vaatamisega trellide tagant.
Et 66,666 liitrit bensiini :P...Kui oli häid tuttavaid autojuhte siis sai bensiini ka 200 liitrit 30 rubla eest...
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Algselt postitas: Indy
Nooremad ei teagi,mis imeloom SORVVO oli-sotsialistliku omandi röövimise vastase võitluse organisatsioon...:D
Väike parandus.
SORVVO ei olnud organisatsioon vaid OSAKOND. Kuulus ta minuarust KGB alla. Mis tol ajal üldse KGB alla ei kuulunud.
Mina tean veel aegu, kui bensiin maksis 7 kopka liiter. Ja ikka/alati on "rekkajuhid" kütust müünud poole hinnaga. Minu ema (ökonomist) teenis tol ajal mingi 80 rubla kuus. Isa teenis 120 (oskonnajuhataja) rubla kuus. Mina aga olin kõrgepalgaline ja teenisin 200 ja rohkem rubla. Isekallutaja peal oli palk just niipalju, kui teha jõudsid. Bensiini oli niipalju, et oleks võinud ennast segaseks sõita, kui oma auto oleks olnud. Iseasi, kuipalju veel oma autoga sõita soovid, kui päeva jooksul oled 600km maha sõitnud. Ja nii iga tööpäev, kuu, aasta...

Oli juhuseid, kus lasin terve paagitäie (120L) bensiini maha. Mujale lihtsalt polnud panna. Tanklaneju enam (peale kahte korda) ei nõustunud paagitäit bena niisama kirja panema (nagu oleksin võtnud. Tol ajal oli ülejääk suurem kuritegu, kui puudujääk).
Peale 120L bena 10mm august väljavoolamist jäi maapinnale umbes 10cm kõrgune lumekuusk (suvel). Seda kuuske vist enam kunagi ei näe.:P
C
a
arvejomm
Foorumi kasutaja
Postitusi: 117
Liitunud: 01 Dets 2005 08:34
Asukoht: Kilulinn->Lelle->Rakvere
Autod: Traktor tüüpi Mondeo

Postitus Postitas arvejomm »

Jah Omalgi kodus isa fotoalbumis pilt kus terve metsaveo kolonn seisis metsateel ja kõigil olid mõlemalt poolt paakidest voolikud väljas, ja küte muudkui voolas ja voolas;)
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Algselt postitas: arvejomm
Jah Omalgi kodus isa fotoalbumis pilt
Kas oleks võimalik see siia üles panna?
C
Kasutaja avatar
Suska
Foorumi kasutaja
Postitusi: 340
Liitunud: 25 Juul 2006 10:59
Asukoht: Eesti
Autod: 2103

Postitus Postitas Suska »

Mind ükskord jäi kummitama küsimus, aga ma ei küsinud. Kui mulle selline asi vastu vaatab kas ma peaksin selle siis tagasi panema? Viskan selle traadivõru välja ja panen vedru ikka tagasi? Või jätan täiesti tühjaks.
s
Sigmar
Foorumi kasutaja
Postitusi: 60
Liitunud: 14 Jaan 2005 11:03
Asukoht: Tartu
Autod: Ford Sierra “91
Kontakt:

Postitus Postitas Sigmar »

Algselt postitas: Suska
Mind ükskord jäi kummitama küsimus, aga ma ei küsinud. Kui mulle selline asi vastu vaatab kas ma peaksin selle siis tagasi panema? Viskan selle traadivõru välja ja panen vedru ikka tagasi? Või jätan täiesti tühjaks.
Parem oleks, kui sa jätad selle ikka tühjaks...
Vasta