Woofri kastid

Woofri kastid

Kust saab mis-iganes-asja? Kes teeb mis-iganes-tööd?
o
Oizo
Foorumi kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 31 Mär 2008 09:32
Asukoht: Tallinn
Autod: 21013

Woofri kastid

Postitus Postitas Oizo »

Kas keegi teab, kust saab mingeid woofri kasti jooniseid või
mõnda linki, kus on mõni vastav kalkulaator, et mingeid mõõtusid välja
häkkida. Muidu üks kõll lihtsalt vedeleb ja tahaks normilt tümistama panna.

:rolleyes
BOOST is everything
v
Valdz
Aasta Projekt
Postitusi: 612
Liitunud: 04 Mai 2002 17:33
Asukoht: Jüri
Autod: 1971 BA3-2101
Kontakt:

Postitus Postitas Valdz »

tsekka www.audes.ee ingliskeelset varianti seal on mõned joonised...

Mul kuskil sahtlipõhjas vedelevad veel kuskil veneaegsed valemid, JUBE keeruline värk ja ega need programmid kergemad pole.

[Edited on 15/8/2002 by Valdz]
n
Nimetu
Foorumi kasutaja
Postitusi: 91
Liitunud: 24 Mär 2002 22:40
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Nimetu »

Üldiselt on supika kasti arvutamine natuke raskem, kui lihtsalt mingi valemi kasutamine.
Esiteks on igale kõlarile isesuurune ja isetyypi kast vaja ehitada(inverteriga-, kinnine- või bandbass kast). Kasti arvutamisel on vaja kõlari thiele-small parameetreid(Vas, Fs, Qts). Samas tuleb vaadata ka auto suurust ja keretyypi(sedaan, universaal jne.). Olenevalt auto kerest tead, kuhu poole tuleks kõlar suunata, et saaks optimaalse tulemuse.
Tavaliselt peaks kõlariga kaasa tulevates paberites T-S mõõtmed kaasas olema. Vahest on isegi kaasa antud kõlari kasti mõõtmed.
m
maxtor
Suletud kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas maxtor »

v
Valdz
Aasta Projekt
Postitusi: 612
Liitunud: 04 Mai 2002 17:33
Asukoht: Jüri
Autod: 1971 BA3-2101
Kontakt:

Postitus Postitas Valdz »

Originaali postitas Nimetu
Üldiselt on supika kasti arvutamine natuke raskem, kui lihtsalt mingi valemi kasutamine.
Sa ei ole neid valemeid näinud, neid oli u.5 lk. Ma skännin need järgmine nädal sisse ja panen netti üles.
n
Nimetu
Foorumi kasutaja
Postitusi: 91
Liitunud: 24 Mär 2002 22:40
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Nimetu »

Aga et kiiresti head tulemust saada, võib kasutada mingisugust kasti arvutamise programmi. Need annavad üpris hea tulemuse, kui tegemist ei ole liiga keerulise kastiga (bandbass).
Mõndade programmide nimed: WinISD, BassBox Pro, JBL SpeakerShop, ProBox 2000(DLS kõlaritele).
v
Valdz
Aasta Projekt
Postitusi: 612
Liitunud: 04 Mai 2002 17:33
Asukoht: Jüri
Autod: 1971 BA3-2101
Kontakt:

Postitus Postitas Valdz »

Jama selles, et valjukatele pole andmeid tavaliselt saada. Ma ise ostsin ka alles tutikad 25GDN-6 2tk ja kaks kesksagedust (10GI-1), niisugused karbid (ilma membraanita). Kokku 150.-:spin

Ma sain passid ka kaasa, kust ma need andmed teada saan?

"Olenevalt auto kerest tead, kuhu poole tuleks kõlar suunata, et saaks optimaalse tulemuse."

Mul on 05.s tahaks need taha akna peale orgunnida. Kas tasub kolmnurk kast teha või need sinna sisse (alumine osa pagassis) toppida?

[Edited on 18/8/2002 by Valdz]
n
Nimetu
Foorumi kasutaja
Postitusi: 91
Liitunud: 24 Mär 2002 22:40
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Nimetu »

Passis peaks olema ikka sellised mõõtmed, nagu: Vas, Ts, Qts.
Aga kui neid ei ole, siis on äkki soovitatav kasti tüüp ja selle ruumala.

Muidu sedaan kerega autol soovitatakse kast ehitada suunaga istmete poole(istmete ja kasti vahele peab jääma vähemalt 4 cm) või siis läbi aknalaua. See aknalaua variant on tegelt väga hea, sest siis tuleb rohkem muusikat salongi ja vähem kostab välja. Aknalaua alumise küjle külge ehita kast ja kõlarid suuna läbi aknalaua salongi. Kui kõlar tahab inverter kasti, siis paned veel toru ka läbi aknalaua. Arvatavasti pead aknalauale saepuruplaadist ühe kihi juurde ehitama, sest muidu hakkab aknalaud vibreerima ja see rikub heli ära.
v
Valdz
Aasta Projekt
Postitusi: 612
Liitunud: 04 Mai 2002 17:33
Asukoht: Jüri
Autod: 1971 BA3-2101
Kontakt:

Postitus Postitas Valdz »

Praegu läksid 25GD-d läbi aknalaua, pleki külge poltidega kinni. Ma ei tea kas kasti teen üldse, sest kuidas selle korralikult alt kinni saab ja kas sest niipalju kasu üldse on?

Esiuste sisse hakkasin ka aretama. Sinna tulevad: allapoole need kummiäärega vene valjukad (kummiäärega), mis on mingitest raadiotehnika kõllidest (Niisugused risttahukad) ja ülespoole vene kõrged. Keskel armatuuris on juba üks valjukas olemas (5GD).

Eelarve
2 tk tahaaknale = 100.-
2 tk need raadiotehnika kõllid = 100.-
1 tk keskele = sain tasuta
2 tk kõrged 15.-

Kokku 215.- ja heli tuleb väga hea.

Ja kui rämedat tümakat ka veel tahan ostan ühe 15" pagassi.


Nüüd probleem: kust saada niisugust juhet mis kannataks ukse ja kere vahele panna?
m
mess
Ladaklubi Liige
Postitusi: 847
Liitunud: 22 Apr 2002 11:45
Asukoht: Tartu
Autod: '95 Audi A6
Kontakt:

Postitus Postitas mess »

Uuri nendest firmadest mis tegelevad stereosüsteemide paigaldamisega. Kui nad sulle anda ei raatsi, äkki vähemalt soovitavad midagi.
Kas kerenumbri ümber saab auto ehitada?
n
Nimetu
Foorumi kasutaja
Postitusi: 91
Liitunud: 24 Mär 2002 22:40
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Nimetu »

Ära pane ukse sisse kõlareid. Tee klaaskiust kastid kickpanelitesse, sest siis saab kõlareid paremini suunata ja samas ei jää niiväga paista. Mina tegin nii ja olen tulemusega üpris rahul.

Aga kui tahad kindlasti ukse sisse panna, siis kõlarikaabliks soovitan firma KLOTZ. Neil on mingid Twinax high flexible kõlarikaablid millel on hea tugev ümbris ja kvaliteet on ka norm.
Mina ostsin Tallinnast Sound&Light'ist, mis asub vist raua tänaval.
n
Nimetu
Foorumi kasutaja
Postitusi: 91
Liitunud: 24 Mär 2002 22:40
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Nimetu »

Pilt minu kickpanelitest:
Pilt

Kõlar on ise küll saast, aga kõlari suunamine kuulaja kõrvade poole andis kvaliteedis kenasti tunda.
v
Valdz
Aasta Projekt
Postitusi: 612
Liitunud: 04 Mai 2002 17:33
Asukoht: Jüri
Autod: 1971 BA3-2101
Kontakt:

Postitus Postitas Valdz »

Mis see juhe maksis?

Ma ikka panen ukse sisse, heli on muidugi sitem, aga ühe ukse lõhkusin juba ära ja panin alla valjuka sisse. Heli on üllatavalt hea ja tuleb veel parem kui mõlemad uksed koos kõrgetega ära teen ja korraliku maki ostan.

Siit küsimus - Mis makk osta, hind u.700.-? Ise jäi pilk Pioneer KEH1400-1700. Tahaks mingit 4x45W või midagi.

Mis need Blaupunkti kassetikad (Nt. Audi originaal jne.) välja annavad?
n
Nimetu
Foorumi kasutaja
Postitusi: 91
Liitunud: 24 Mär 2002 22:40
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Nimetu »

Kaabli hinda täpselt ei mäleta, aga eks ta mingi 25 40 EEK/ meeter oli.

Kassetikate kohta ei oska midagi öelda.
Endal on daewoo CD-mängija ja seelle sain uuena ~2000 krooniga.

Aga muidu eks see piuneer ja blaupunkt ole mõlemad täiesti arvestatavad firmad.

[Edited on 23-8-2002 by Nimetu]
k
kassu
Suletud kasutaja
Postitusi: 33
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas kassu »

http://snippets.org/ldsg/boxes.php3#ELF

erinevad subwooferi kastide liigid:)
r
ruudi
Foorumi kasutaja
Postitusi: 134
Liitunud: 14 Mär 2002 15:50
Asukoht: Viljandi
Autod: Lada05

Postitus Postitas ruudi »

Originally posted by Valdz
Praegu läksid 25GD-d läbi aknalaua, pleki külge poltidega kinni. Ma ei tea kas kasti teen üldse, sest kuidas selle korralikult alt kinni saab ja kas sest niipalju kasu üldse on?
Nüüd probleem: kust saada niisugust juhet mis kannataks ukse ja kere vahele panna?
Kuidas need sul seal taga aknalaual mängima hakkasid oled proovinud ka ? Minumeelest on need 25gd-d mõeldud kinnise kasti jaoks kas pole ? Ma endale teen küll kinnised kastid taha ega sinna eriti normaalse suurusega kasti teha ei anna kitsaks jääb, keskel on see tugevdus ka mis tagaistme seljatuge toetab seda ei saa ka ju ära likvideerida. Nii et kastide suurus tuleb umbes nagu radiotehnika s-30 -d olid :rolleyes. Ja see ei oleks ka ea variant kui panna üks suur kast sinna tagaistme seljatoe taha tümistama ikka päris palju peaks ära sumbuma ja välja hakkab ka kostma (mida me ei tahaks onju).
Mis selle juhtmega on siis ? pane tavaline kõlarijuhe aga pane nii ,et seda väänatakse võimalikult vähe kui uks liigub kinni lahti.


Ruudi
v
Valdz
Aasta Projekt
Postitusi: 612
Liitunud: 04 Mai 2002 17:33
Asukoht: Jüri
Autod: 1971 BA3-2101
Kontakt:

Postitus Postitas Valdz »

Sorry pole foorumis paar kuud ringi vaadanud, nii et kirjutan nüüd.


Alles eelmine nädalavahetus sain siis oma soundi (Kõik valjukad) õigetesse kohtadesse. Need seal taga mütsuvad täitsa hästi. Selle 25GD-N6ed on head sellepärast et nad on rohkem kesksagedusvaljukad, mis siiski annavad head tümpsu. Minu eesmärk ei olnud ehitada mingit ilget tümpsu vaid, et heli oleks hea ja igal pool. See ustesisse panemine võttis umbes uks/päevas. Ees on küll väga hea heli (ümberringi). Need kõrged mis sai uste ülemisse otsa annavad päris palju juurde.

Nüüd peaks korraliku maki kuskilt vaatama, praegu mingi kahe keeratava nupuga variant, mis ragiseb ja ei taha hästi raadiot stereos välja võtta.

Küsimus veel laiale ringile, kuidas saaks raadio raginat vähemaks?

Tean et toitesüsteemi ette käivad mingid filtrid, mis maksavad 100 eegu kanti. Kuulsin et neist suurt kasu pole. Olen vahetanud ära kondeka, mis ka nagu mingit erilist effekti ei andnud.


EDIT: NB! Kui keegi endale ehitama hakkab siis kontrolligu kindlasti valjukate faasid üle (Ise testisin toiteblokkiga), muidu hakkavad valjukad üksteist kustutama ja bass kaob ära.
r
rs racing
Suletud kasutaja
Postitusi: 162
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas rs racing »

minu vanal makil käis toitejuhtme vahele mingi filter ja geneka raginat see igatahes läi ei lasknud - tea kas sai nüüd õieti, ma neis asjus suht loll :P
f
fibo
Suletud kasutaja
Postitusi: 93
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas fibo »

ENDAL OLID 01 TAGA AKNAL KAKS SÄÄSTUKAST OSTETUD OVAALI JA MÜRTSUSID KÜLL KUIGI VAHEST TULI RAADIOST SELLINE LUGU KUHU OLEKS VAJA LÄINUD KA SUPIKAT KUID AJAS ILM KA LÄBI MAK OLI SONY 4*50W
Kasutaja avatar
berg
Foorumi kasutaja
Postitusi: 751
Liitunud: 31 Mär 2002 13:31
Asukoht: pealinnas
Autod: 210V8 - A6 - Chevy Van - Plymouth Valiant - Isuzu Trooper
Kontakt:

Postitus Postitas berg »

Ise täna ostsin endale kah lõpuks supaka!
Sellele on keegi väga lampi kasti ehitanud, aga ma hakkan ehitama sellele kasti, trapetsi kujuga:

Pilt
Supakas ise selline:

Pilt
CSG AUTOHOOLDUS www.csg.ee Autohooldus, keretööd ja modifitseerimine. 58 100 793
Suletud