Kus paigaldatakse naaste rehvisse?

Kus paigaldatakse naaste rehvisse?

Kust saab mis-iganes-asja? Kes teeb mis-iganes-tööd?
Vasta
n
n2utsu
Suletud kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Kus paigaldatakse naaste rehvisse?

Postitus Postitas n2utsu »

Mul on olemas rehvid kuhu on võimalik panna naastud sisse. Keegi oskab äkki öelda kus seda teha saab, võimalikult Võru lähedalt.
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Rehvitöökojas. Suruõhupüstoliga. Raha tahavad palju ,mitte väga ,aga naelutatult osta on odavam.
Kui viitsid haamerdada ja haiget ei karda saada ,siis tee tornitaoline nikerdis ,kuhu puurid otsa naastupea kujulise süvendi. Venitad rehvi näiteks kruustangidele peale (või teed talla mis rehvi sisse mahub) ja muudkui peksad. Vaata ,et mööda ei löö!
Tõsijutt ,ka nii on tehtud. :cool:
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Algselt postitas: logman
Tõsijutt ,ka nii on tehtud. :cool:
Tõsijutt jah.
Mina olen teinud kahele autole niimoodu talikummid.
Auk tuleb ka ette puurida. Naela pea natuke õliseks (meenus, kasutasin rohelise seebi lahust). Iga naela pihta tuleb lüüa 3-5 korda umbes kilose vasaraga (umbes 500 pauku kummi kohta). Iga kummi kohta saab ikka paar napsakat vastu kätt ka. Peale kahte kummi on käsi paistes.
Mõni aega tagasi võeti naela sissepaneku eest koos naela hinnaga 1kroon. Pane niipalju kui süda lustib. Või peksa ise.
Praegu ei hakkaks küll neid enam peksma. See oli nõuka ajal, kui sellist tööd tegin. Naeltele juhtusin peale juhuslikult ühes Murmanski ligidal asuvas külapoes(suured paketiauto naelad, kui tänapäevaga võrrelda). Hind oli odav ja võtsin kohe hulgem. Neid siis igalepoole peksingi. Vene ajal "imeasjad"said alla omale Mosse ja hiljem Niva.
PS! Naelkumm tuleb algul hellalt "sisse sõita".
C
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Lisaks siia juurde veel ,et kui on tarvis rehve rängemaks sõiduks ,kui lihtsalt kulgemiseks ,siis õli asemel kasutatakse Loctite vastavat liimi ,kumm-metall siis. Võis olla mark "406" ,pead ei anna. Taoliselt naelutatakse rehve jääraja jaoks ,et saaks tänavasõiduklassis võistelda ,pakibussi nael-sõiduauto rehv.
Liim on mega hoidja ,nael tuleb koos kummitükiga välja ,kui kõvasti asfaldil rapsida ,jäärajal kannatab mitu võistlust.
Püstoliga naelutajad ei taha liimist midagi kuulda ,sest see kipub püstoli otsa ummistama ja siis on jama kui palju.
n
n2utsu
Suletud kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas n2utsu »

Mul ongi tegelikult just neid rehve vaja jääraja sõiduks.
Ma proovin esialgu panna naaste siis õliasemel liimiga sisse.
g
GhostRider
Foorumi kasutaja
Postitusi: 404
Liitunud: 17 Aug 2005 20:37

Postitus Postitas GhostRider »

kus neid naaste muidu müüakse? oleks vaja siis sõiduauto naastudest suuremaid. ka jäärajale.
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Naastud saad sealt ,kus neid kummidesse pannakse - rehvitöökojast.
Poes pole viimasel ajal näinud.
Vasta