Varuosade tellimine Venemaalt

Varuosade tellimine Venemaalt

Kust saab mis-iganes-asja? Kes teeb mis-iganes-tööd?
Vasta
n
Nivakas
Foorumi kasutaja
Postitusi: 117
Liitunud: 02 Nov 2014 11:28
Asukoht: Viljandi
Autod: Niva 2121; VAZ 21047

Varuosade tellimine Venemaalt

Postitus Postitas Nivakas »

Kas on keegi tellinud oma Ladale varuosi otse Venemaalt? Vaadates nende e-poodide hindu, siis võiks see täitsa tasuv olla. Oleneb muidugi transpordi hinnast.
Kasutaja avatar
viaccess
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1927
Liitunud: 19 Apr 2003 20:01
Asukoht: Valga
Autod: 2101, Izh Jupiter 5, Vis 23464
Kontakt:

Postitus Postitas viaccess »

Postikulu kirves, väikepakk umbes 20-25 euri.
Kui paki maksumus ületab 20 eurot siis saab väga põnevat kirjavahetust Eesti tolliga ja hinnale lisandub ka käibemaks/tollimaks.
Jupid Venemaalt!
n
Nivakas
Foorumi kasutaja
Postitusi: 117
Liitunud: 02 Nov 2014 11:28
Asukoht: Viljandi
Autod: Niva 2121; VAZ 21047

Postitus Postitas Nivakas »

Vat see tolli- ja käibeka teema ei tulnud kohe meeldegi. Hiina pakkidele vaadatakse tõenäoliselt tänu nende rohkusele läbi sõrmede. Aga Venest saabuvad võivad tõesti embargode jms tõttu erilise kontrolli läbida.
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Mõistlikum on teha turisti viisa ja ise oma autoga kohapeal ära käia.
Saad lisaks soovitud tavaarile ka silmaringi laiendada.
Ma muidugi ei tea, kuidas on seis Eesti tollitöötajate brüsselile kuulekusega, aga Norra omad peale lõhkeainete ja narkotsi muu vastu huvi ei tundnud. Norra pole €liidus kah.
Lada poodides jäigi mul kolamata. Unustasin lihtsalt, sest oli neli pikka päeva muudki teha :).
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Postitus Postitas SexSix »

Norral on erikokkulepped EUga.
Kasutaja avatar
VäikeMägilane
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1464
Liitunud: 06 Sept 2002 20:12
Asukoht: Mägi-Eesti
Autod: 2107, Niva, VFTS
Kontakt:

Postitus Postitas VäikeMägilane »

lisaks EE tollile võib vahest imeasju juhtuda ka RU putkades, nt. ei lubatud RU tollis mind läbi suvise aknaklaasipesu vedeliku potskadega, kuigi tsekid olemas - ca. pooletunnisele ootamisele öeldi, et tuleb tagasi viia. enne seda olin juba tunni järjekorras oodand. Tagasi tulles ootasin jälle 40min kui minu autu ette võeti, lisaks 2 A4 vahejuhtumi jaoks, mis minuga juhtus, kes ma olen jms. lõpuks peale 3h "pausi" sain siis EE pulkade vahele, kellele ei meeldind, et mul kasutatud k.kast autos on, sest see kohe kindlasti ei kuulu antud sõidukile ja vanarauda ei tohtivat üle piiri tuua - jälle 1h "pausi", kokku siis sain ca 4h passida ja seigelda 25eurot maksvate asjade eest... no komments
Festina lente!
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

 
SexSix kirjutas:Norral on erikokkulepped EUga.
Enamus sinu piiril veedetud aega läheb ikkagi selle nahka, kui ment konkreetne töötaja seal ajude poolest on.
Kui on valida Norra, Soome või Eesti ametniku vahel, valin Norra. Eesti oma jääb igal juhul viimaseks.
Aga mägilasel nüüd silmaring jälle laiem :D.
Ma Raja-Joosepilt üle läksin, siis ka vene passikontrollis olev prappor peedistas kõva tunni jagu, mis tuli lihtsalt välja kannatada. Tolliametnikud olid seevastu lõbusad poisid.
Kasutaja avatar
SexSix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 2501
Liitunud: 22 Juul 2007 17:18
Asukoht: Viljandimaa
Autod: 013

Postitus Postitas SexSix »

Nüüd jõuame välja elukvaliteedini, psühholoogiani ja, et igal piiril omad "seadused":D Äkki oli rahakupüür passi vahelt puudu:D
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Võimalik. Igatahes miskid viis minutit uuris ta mu viisal olevat hologrammi oma mikroskoobi all.
Lõpuks helistas miskise vanemleitu kohale ja lükkas oma kassaluugi koomale, et tšuhnaa ei kuuleks, millest jutt. Ikka kuulsin :lol . Hologrammi kujundus oli uudne tema jaoks :P.
Äkki otsis sealt raha kah?
n
Nivakas
Foorumi kasutaja
Postitusi: 117
Liitunud: 02 Nov 2014 11:28
Asukoht: Viljandi
Autod: Niva 2121; VAZ 21047

Postitus Postitas Nivakas »

Mis seals ikka. Loll õpib oma vigadest. Seega teen katse ära. Leidsin e-poe, mis tarnib kaupa üle maailma. Hinnad on muidugi rubla kurssi arvestades väga ahvatlevad, nt karburaator 56€, meie 120-150€ vastu jne.
Tulemused saavad siia kirja pandud.
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Äkki räägid meile ka sellest poest?
r
Rauno06
Foorumi kasutaja
Postitusi: 46
Liitunud: 30 Jaan 2015 22:17
Asukoht: Kilingi-Nõmme

Postitus Postitas Rauno06 »

ma tellisin talvel ja kõik tulid kohale ilma et oleks sissegi vaadatud pakki, paki sisu oli kah selline nagu tellitud sai, kvaliteedi üle kah ei virise. ;)
n
Nivakas
Foorumi kasutaja
Postitusi: 117
Liitunud: 02 Nov 2014 11:28
Asukoht: Viljandi
Autod: Niva 2121; VAZ 21047

Postitus Postitas Nivakas »

Pood on aadressil: http://www.niva-lada4x4.ru/. Nagu nimigi ütleb, spetsialiseerunud Niva juppidele. Aga sealt leiab kindlasti ka teistele LADA-dele midagi.
Küsimustele vastatakse küll kiirelt, ööpäevaringselt.
n
Nivakas
Foorumi kasutaja
Postitusi: 117
Liitunud: 02 Nov 2014 11:28
Asukoht: Viljandi
Autod: Niva 2121; VAZ 21047

Tellimise blogi

Postitus Postitas Nivakas »

Niisiis tänase päevaga kaks saadetist kohal. Esimene saabus väga kiiresti- tellimuse eest tasusin Western Unioni kaudu 27.06. Kaup pandi teele kahe saadetisena 30.06. Esimene saabus 06.07. kulleriga koju, kuna seal oli palju suuremõõdulisi asju (radikavõre, sisemised plastikpolstrid jne).
Teine saadetis pandi teele samuti 30.06. kuid millegipärast jõudis Eestisse alles 10.07. ja omakorda ootas veel Viljandi postkontoris kaks päeva. Ju siis oli Hiina pakkide müüri taga :bouncing. Kolmandal päeval sain pakiteate.
Ei mingeid tolli- ega käibemakse ei lisandunud.
Aga transport on kallis. See vist sõltub eelkõige saadetise mõõtudest ja siis veel kaalust. Kokkuvõtteks võib öelda, et tellitud sai 9670 rubla eest, millele lisandus 7615 rubla transpordi eest ja u 15€ WE ülekande eest. See viimane on soodsam, kui välismakse panga kaudu, 27.50€.
Aga nagu ikka idanaabri asjaajamistest- puudu on vahekasti tihendikomplekt. Iseenesest see küll maksab 45 rubla, ehk 64 eurosenti, aga ikkagi peaks neile kirjakese saatma ja vaatame mis nad siis kostavad.
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Ehk siis laias laastus 137.-€ kauba maksumus. Transale lisakulu ümardatuna 108.-€ ja 15.-€ selle eest, et raha venelasteni jõuaks.
Kokku 260.- € eest soovitud nodi sinu ukse taga. Kasutatud Eesti Panga (veider mõtteline asutus :D ) 13. juuli päevakurssi ja sendid ümardatud ülespoole täiseurodeks.
Targem jällegi.
n
Nivakas
Foorumi kasutaja
Postitusi: 117
Liitunud: 02 Nov 2014 11:28
Asukoht: Viljandi
Autod: Niva 2121; VAZ 21047

Postitus Postitas Nivakas »

Olen nüüd paar päev poega suhelnud puuduva vahekasti tihendite komplekti teemal. Minu üllatuseks on nad saadetava kauba pakkimisel teinud igast esemest pildi koos kuupäeva ja kellaajaga. Ju siis on samalaadseid probleeme ennegi olnud.
Ja ega polegi võimatu, et mõni tollitöötaja selle ca 60 eurosenti maksva tihendikomplekti salakauba sildi all kõrvale pani:regan
j
jtt
Foorumi kasutaja
Postitusi: 38
Liitunud: 19 Okt 2016 11:47
Asukoht: Tallinn
Autod: 011 '75

Postitus Postitas jtt »

Sai kah Venemaalt kola tellitud, rohkem sportlikust huvist kui reaalsest saamahimust :), veidi oli ka oluline see et sai tellida mõtetuid vidinaid mis midagi ei maksa aga siit, eestist, väga saada pole, näiteks salongi plastdetailid, pagazniku valgusti jms träna. Aga tellisin ka rauda, vedrud näiteks, laagrid jms.
- pärast mõningast jagelemist (ca nädal) e-poega said nad funkama krediitkaardiga maksmise võimaluse, seega raha ülekande tasu jäi ära, teenustasu 0 eur.
- 22.11 tegin tellimuse, täna, 07.12 ootas pakk postkontoris
- Tellimus maksis 3524 rubla, 2500 transport eestisse (53,20+37,75= 90,95EUR kurss vastavalt reaalsele kulule mis SEB kasseeris).

Näiteks siis Пружина задняя (tagavedrude paar) maksis e-poes 1168,50 rubla komplekt, reaalselt mulle kätte tuli 30,15 EURi. Ei ole teab mis odav aga vähemalt sai asi järgi proovitud :)
Vasta