Käed puhtaks

Käed puhtaks

Praktilised nõuanded, kuidas koduste vahenditega ja odavalt midagi ehitada
a
amfiibinimene
Foorumi kasutaja
Postitusi: 108
Liitunud: 05 Sept 2002 19:20
Asukoht: Keila
Autod: 21011 80

Käed puhtaks

Postitus Postitas amfiibinimene »

Auto kallal nokitsedes satun nii hoogu et lõpetades käed alati küünarnukkideni õli, tolmu, pigi, tavoti ja muu mustusega koos ja alati töö lõppedes probleem kuidas käed puhtaks saada et igapäevaautoga koju saaks sõita.
Tänaseni kasutand bensiini eri variante ja lahusteid aga sellist head rahuldavat tulemust pole veel saand. Täna siis proovisin pigileotusvahendit mis on minu arust ikka oma hinda väärt - lased korra sus-sus peale tõmbad kaltsuga korra üle ja käed sellises konditsioonis et julgeb isegi autoga sõitma minna.

Soovitan teistelegi ja kuulaks teiste kogemusi käte puhastamisel peale remonti.
w
Walter
Ladaklubi Liige
Postitusi: 502
Liitunud: 03 Veebr 2006 18:39
Asukoht: Tallinn, Kohila
Autod: 2x2105,Y60,Paskaak.

Postitus Postitas Walter »

Kui muud pole siis pesubulber vägev kraam eriti nende siniste ja roheliste kraanulitega :lol:)
MännikuLaiali.
f
fanatt
Foorumi kasutaja
Postitusi: 309
Liitunud: 22 Jaan 2006 20:10
Asukoht: saaremaa
Autod: VAZ 2101, 21063, Mitsubishi ECLIPSE

Postitus Postitas fanatt »

Ise kasutan würth-i hand cleaner-it väga viimasepeal asi võtab igasuguse pasa maha (isegi värvi kui väga kuivanud pole) ning ei kahjusta käsi. Kui seda käepärast pole aitab väga hästi cif (tavaline kraanikausi puhastaja). Bensiinid ja lahustid jätavad käed hirmus kuivaks ning lõhenenud nahale kole kibedad.
pidur = kiiruse surm
o
olaaf
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 4924
Liitunud: 12 Juun 2002 09:16
Asukoht: nõmme
Autod: 2105 s1300, 1119

Postitus Postitas olaaf »

pigieemaldit ei soovita küll kasutada - äärmiselt mürgine kraam mis imendub verre ka läbi naha!!

kasutage parem fanatt'i esimest pakutud varianti - seda würth kätepuhastusvahendit või mõnda muud mis tervisele kahjulik pole...
Männiku laiali Garage
"90 percent of carb problems are ignition related.."
Kasutaja avatar
ToM
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1066
Liitunud: 26 Juun 2007 00:24
Asukoht: Kohila/Tallinn
Autod: 2107, 2101

Postitus Postitas ToM »

Ise kasutan ka spetsiaalset kätepuhastusvahendit, eesti oma, müügil oli toidupoes. Nimi oli küll väga originaalne- "Õliste käte pesuvahend":D Käsi puhastab üsna normaalselt, peab ainult natuke hõõruma, potska on ka selline mugav, pumbaga.
m'kay
Kasutaja avatar
Jonx
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1451
Liitunud: 06 Nov 2003 21:53
Asukoht: Kärdla
Autod: 2101
Kontakt:

Postitus Postitas Jonx »

Minul kodus ajab asja ära bonux, töötab hästi aga paneb katkised kohad mõnusalt kipitama.

Töö juures kasutan würth toodangut ja ei kurda samuti.
Autoorienteerumine, Linnaseiklused, Seikluskoolitused, Suvepäevad - http://www.seiklusministeerium.ee
g
grimes
Foorumi kasutaja
Postitusi: 910
Liitunud: 14 Jaan 2005 15:15
Asukoht: Tallinn
Autod: Lada 2105 83a. Ford scorpio 4x4 2.8
Kontakt:

Postitus Postitas grimes »

Ise vahepeal kui käed suht õlised ja suur mustus, tahm ,õli jne... siis natuke pesupulbrit ja feirit. Ja jube hästi saab puhtaks nii käed...
Vahepeal isa ostis ka mingit muud sellist seebi moodi asja... topsiku sees. Punast värvi ja kh mingid väikesed kraanolid olid sees. Ei tea mis selle nimi oli. Aga võttis kh hästi maha.
a
Arno
Foorumi kasutaja
Postitusi: 35
Liitunud: 19 Sept 2003 11:43
Asukoht: Saku
Autod: 03

Postitus Postitas Arno »

kõigepealt pesen suurema mustuse seebiga maha, siis võtan 3 paari muste sokke ja pesen need käsitsi pesupulbriga puhtaks, ja suures usinuses panen alles lõpetades tähele kui puhtaks käed on saanud.
Töö tegi ahvist inimese. Inimene ostis ?iguli
Kasutaja avatar
Hulkur
Foorumi kasutaja
Postitusi: 697
Liitunud: 14 Juun 2006 11:43
Asukoht: V-Maarja Vald
Autod: Uaz,Gaz ja Lada + Lugematul hulgal läänekaid.
Kontakt:

Postitus Postitas Hulkur »

Pesupulber KATI. Käed saavad igatahes alati puhtaks:D
j
jukii
Foorumi kasutaja
Postitusi: 368
Liitunud: 05 Nov 2006 22:39
Asukoht: viljandi
Autod: 2101, 2107

Postitus Postitas jukii »

nõudepesuvahend fairy on väga tõhus, võtab õli kergesti maha.
i
Indy
Foorumi kasutaja
Postitusi: 659
Liitunud: 07 Aug 2005 01:54
Asukoht: Põhja-Tallinna linnaosa
Autod: VAZ 21011 -`80 (projekt), Nissan Primera 2,0 TD
Kontakt:

Postitus Postitas Indy »

On olemas ka selline keemia :DPilt
a
arvejomm
Foorumi kasutaja
Postitusi: 117
Liitunud: 01 Dets 2005 08:34
Asukoht: Kilulinn->Lelle->Rakvere
Autod: Traktor tüüpi Mondeo

Postitus Postitas arvejomm »

Min kasutan näiteks esmase saasta mahavõtmiseks puhast mootoriõli. Edasi on juba suht suva millega viimase väikse mustuse maha võtad.
Kes mu juttu ei usu see proovigu ise järgi. Olen kasutanud õlisid "?iguli" & "kamaz" märgatavat vahe neil ei ole.
a
AaClub
Foorumi kasutaja
Postitusi: 189
Liitunud: 13 Nov 2003 22:54
Asukoht: Tallinn Liiva
Kontakt:

Postitus Postitas AaClub »

http://www.gerd.ee/?13 "MOTIP " OÜ

Soovitan soojalt kasutada spetsiaal puhastusvahendeid ise olen mega rahul saepuru baasil puhastusvahendiga ! Kusjuures ei ummista kanalisatsiooni torustiku vaid puhastab ka selle! Väike anum (650ml.)pidas kodustes tingimustes kasutades vastu umbes 6 kuud!!! :o
Olen omalajal ka kasutanud lihtsalt mootoriõli et suurem mustus eemaldada ja siis loomulikult tavalise seebiga käed üle teinud, saab ka ilusti puhtaks aint suht keeruline pesta nii et ei reostaks keskonda. :kuri

KÄTEPESUVAHENDID
604038 Kätekaitsekreem "nähtamatu kinnas" tuubis 200 ml 43,00 2,75
604175 Kätepuhastusvahend eriti määrdunud kätele 3 L 520,00 33,23
604267 Saepuru baasil kätepesuvahend 650 ML 62,00 3,96
604281 Saepuru baasil kätepesuvahend, ämbris 10 L 397,00 25,37
482582 Kätepuhastusvahend NORMAL 4,5 L 280,00 17,90

Sellel saidil ka muid väga kasulike keemiaid mida autoremondi juures soovitan soojalt kasutada. Mina kasutan: Vasemääret, Tsinkaerosooli, Kivikaitsed ülevärvitavad, Keevituspritsmetekaitse, Vasemääre, Silikoon aerosool, Piduripuhastus(enim kautust leidev asi), Valge määre tefloniga, Klaasipesuvaht, Stardiabi, Universaalmääre WD 40, Veljevärv hõbe. Nimistu on veel pikem aga ei ole mõtet neid siin üles loetleda. :D

Kusjuures ma ei tee siin reklaami, mina sellest kasu ei saa kui te sama firma tooteid kasutate! Lihtsalt puht heasüdamlik soovitus kuna ise väga paljusid erineva firmade tooteid katsetanud ja see mulle kõige meelepärasem kujunenud hinna ja kvaliteedi suhtes. :lol
k
karel
Foorumi kasutaja
Postitusi: 148
Liitunud: 17 Sept 2004 12:44
Asukoht: Tartu või Setumaa
Autod: krossi 01

Postitus Postitas karel »

Üks hea soovitus oleks ka kindaid kanda:D, peenmehhaanikat nendega muidugi ei tee, aga suuremaid asju küll. Õhukesest nahast kindad on ka suhteliselt õli, tavoti jne. kindlad. Algul vajab muidugi harjumist, aga kui käte esteetiline väljanägemine ka natuke oluline on, siis tasuvad igal juhul ära.
a
arvejomm
Foorumi kasutaja
Postitusi: 117
Liitunud: 01 Dets 2005 08:34
Asukoht: Kilulinn->Lelle->Rakvere
Autod: Traktor tüüpi Mondeo

Postitus Postitas arvejomm »

Ah jaa enne veel unustasin. Enne tööle hakkamist soovitan küünte alla seepi kraapida. siis jäävad peale pesu ka küünealused ilusad puhtad
Kasutaja avatar
zajetz
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1085
Liitunud: 14 Nov 2002 15:31
Asukoht: Tallinn, Nõmme(Pääsküla)
Autod: 4x 2101x ; 626 ; Auris hybrid

Postitus Postitas zajetz »

nitrolahusti on parim :D
t
tiit
Foorumi kasutaja
Postitusi: 622
Liitunud: 06 Nov 2003 09:52
Asukoht: hiiumaa
Autod: 21083 1995
Kontakt:

Postitus Postitas tiit »

Mina kasutan MANUPilt
m
moosmoosik
Foorumi kasutaja
Postitusi: 636
Liitunud: 25 Okt 2003 16:00
Asukoht: Tallinn/Mustamäe
Autod: ei ainsatki ladat enam !

Postitus Postitas moosmoosik »

mul on kasutada spets kätepesu vahendit õliste käppade vastu. on apelsini lõhnaga,sisaldab mingeid graanuleid ning kätekreemi. pesta tuleb külma veega sest siis jäävad käed peale pesu ka pehmeks selle kreemi toimel. nime otseloomulikult ei mäleta.

GO oranzi sildiga "Õliste käte pesuvahend" ei kõlba mitte kusagile sest lihtsalt ei puhasta käsi ära. sellisel juhul on paremad tõesti fairy (õli ja rasv) ning pesupulber (graanulid mis hõõruvad paksema mustuse maha) .
mis puutub zajetz-sse ja tema nitrolahustisse siis ei ole kohta kus see mees seda ei kasutaks.
nitro viga kätele on tohutu naharikkumise võime. kuivatab tohutult. peale nitrot peaks käed seebiga üle pesema vms
m
MzV
Foorumi kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 11 Okt 2006 21:43
Asukoht: Tallinn
Autod: vaz 01 1.6l

Postitus Postitas MzV »

njah, aga minule on alati abiks olnud seep ja muld :D minu arust üli hästi puhastab, arusaadav et halvemini kui spets vahendid,
j
JX
Foorumi kasutaja
Postitusi: 301
Liitunud: 20 Aug 2007 17:28
Asukoht: võru- tallinn
Autod: 21023, 2101 jx edition, bmw 525e ja volvo v70 t5
Kontakt:

Postitus Postitas JX »

mina kasutan enne töö alustamist kätte spets kreemi mis lihtsustab mustuse maha pesemist tavalise fairy või seebiga...kreem on silikoonõli baasil ja jätab pärast pesu käed pehmeks ja puhtaks...
Auto audio on nagu seks, ei loe kui pikk sul on vaid peab olema hea...
Vasta