Garaazi küte.

Garaazi küte.

Praktilised nõuanded, kuidas koduste vahenditega ja odavalt midagi ehitada
Vasta
g
GhostRider
Foorumi kasutaja
Postitusi: 404
Liitunud: 17 Aug 2005 20:37

Garaazi küte.

Postitus Postitas GhostRider »

Talv tulekul ja garaazis hakkab külm.
Tuli siis mõte teha mingi kütesüsteem.

Tahaks hakkata vana mootoriõli põletama, kuna õlikatel on olemas(seisab niisama) ja õli on saada ka suhteliselt poolmuidu.

Äkki keegi oskab teoreetiliselt seletada kuidas ma saaksin tavalises õlikatlas põletada vana mootoriõli, kas peab temp. tõstma (gaasiga, mõne spetsiaalse õliga) alustuseks või tulebn survet suurendada/vähendada.

Keegi võiks oma teadmisi jagada.;)
Kasutaja avatar
Suska
Foorumi kasutaja
Postitusi: 340
Liitunud: 25 Juul 2006 10:59
Asukoht: Eesti
Autod: 2103

Postitus Postitas Suska »

Pole küll sellega otseselt seotud, kuid ka meil oli siin oma 15 aastat tagasi kodus õlikatel.
Ehitus oli just valmis saanud ja siis katel mõtles, et hakkab õli igale poole ajama. Oli maja ühes osas tulekahju, aga see kustutati ära ja kaugemalt tulnud tuletõrje autod saadeti poole tee pealt tagasi.
Nüüd oleme juba pikka aega puude peal. Kuidagi ebakindel värk minuarust, kuigi ma arvan et puudega oleks võinud sama asi juhtuda. Nüüd vajab katel vahetamist, vanaks jäänd. Oleme kaalunud igasuguseid asju. Kuid jääme vist ikka puude peale edasi, kuigi õli on ka mõeldud. ;)
m
martvl
Foorumi kasutaja
Postitusi: 238
Liitunud: 15 Dets 2005 16:41
Asukoht: Karinu küla;Rakvere
Autod: Vaz 21051,Gaz 21R vw golf 2,Kawasaki ninja

Postitus Postitas martvl »

meil garaazis diisli ahi ;)
üks õige Ladafänn ehitab ka külmaga oma autot :D
Kasutaja avatar
PuZuP
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1734
Liitunud: 08 Aug 2002 23:52
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Autod: 2106 '79
Kontakt:

Postitus Postitas PuZuP »

Ma arvan, et nüüd on küll TondiSõitja õlipõletamise probleemid lahendatud, kui Ta martvl-i postitusest luges, et viimasel on garaa?is diisli ahi...
GhostRider peaks nüüd siis järvamaale õli põletama tulema, et Tal kodus soe hakkaks?

Teemasse: Ma arvan, et kõige asjalikum oleks Sul minna kuhugi nende katelde müügi, paigalduse ja hooldusega tegelevasse firmasse ning uurida mida tuleks teha...võibolla ehitavad nad ka ise katlaid ringi vastavalt vajadusele...
...parem kaotada üks minut oma elust, kui kaotada oma elu ühe minutiga...Pilt
Kasutaja avatar
reiner
Ladaklubi Liige
Postitusi: 2371
Liitunud: 12 Dets 2005 17:55
Asukoht: Keila
Autod: 4 x Lada

Postitus Postitas reiner »

Mul tuttaval on ka töökojas õliküttega ahi, kuna vanade mootoriõlidega(k.a. käigukasti-, tagasillaõlid jne.) ei ole midagi targemat teha. Ja kui tuttavaid ka piisavalt on siis saab selle vajaliku koguse aastaga ilusti kokku, et talve üle elada. Kui ma õigesti mäletan siis tal on mingi spets õlipihusti selle jaoks ja kuna ta kasutab vanu õlisid siis peab ka mingi filter vahel olema, et pihusti umbe ei läheks..
Lower your standards and you'll never be disappointed!
Vasta