Remondime soojendusradikat?

Remondime soojendusradikat?

Praktilised nõuanded, kuidas koduste vahenditega ja odavalt midagi ehitada
Vasta
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Remondime soojendusradikat?

Postitus Postitas logman »

Samara soojendusradikas lekib.
Välja näeb see radikas siis selline ,et otsad on plastikust ja kinnitatud radikale kõveraks pressitud klambritega või maakeeli "naksidega"..... Noh nagu enamusel lääne masinatelgi.
Sai see värk maha võetud ja nüüd plaanis need naksid lahti painutada ning otsavannid hermeetikuga uuesti liimida.
Võtan selle jama ette ,sest suur tahtmine teada saada taolise kokkuhoiu (u. 500.-) mõttekusest.

On ehk kellelgi kogemusi jagada samal teemal sarnase radikaga?:puzzled

[Muudetud: 23/2/2010 zajetz]
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Kunagi olen üritanud midagi (jahutusradikal) teha. Üldiselt ei taha see õnnestuda. Jahutussüsteemis on ju ligemale 1atm. survet sees. See teeb otsakaane lükkejõuks päris suure summa. Ilmselt tuleks siis otsakaaned pärast traadiga/klambriga kokku tõmmata.
Minu tehtud asi töötas ilma radika survekorgita. Nagu korralik kork peale panna, nii hakkas lekkima.
Ka ei võtnud meie radika paikajad (profid) asja ette.
Olen näinud taolistel radikatel ribide paikamist. Seal on ju ümmargused jahutustorud. Need olid lihtsalt maha lõigataud (väiksed otsad olid jäänud) ja klambriga pandud voolikud peale. Nii oli paigatud 4-5 jahutustoru. See muidugi ainult siis, kui mingi asi torusi lõhkunud.

PS:Arvutasin praegu :yllatunud - see teeb umbes 132kg lükkejõudu jahutusradika (2104) otsa kohta.
C
p
põletaja
Foorumi kasutaja
Postitusi: 363
Liitunud: 20 Jaan 2003 12:52
Asukoht: järvamaa
Autod: 2105 vs 21213

Postitus Postitas põletaja »

Olen lappinud Honda Accordi radika vanni niimoodi küljest ära võttes, sai samamoodi tagasi pandud ja jäi ilusti pidama
ostsid siis sõida
Vasta