08 mootor.

08 mootor.

Teemad, mis puudutavad uuemaid esiveolisi Ladasid - 08/09; 110/111/112 ja teised.
Vasta
r
Roughneck
Foorumi kasutaja
Postitusi: 85
Liitunud: 02 Juul 2006 20:55
Asukoht: Karinu
Autod: Lada 08

08 mootor.

Postitus Postitas Roughneck »

Kuna pole kunagi ühelgi autol mootorit maha võtnud, siis tekkis küsimus, et on see ültse kerge ? Iseenesest pean silmas just 08-t. Kuna mul on hammasratta pinguti tikkpoldiga plokist keere välja väänatud. siis on minuarust 2 võimalust. Üks on see et võtan mootori pealt maha aga see on päris korralik töö ma arvan. Aga mulle räägiti, et saab tungrauaga mootorit alt tõsta üks 10-15 cm, mida mul just vaja oleks, et saada plokki uus keere sisse keerata.
Aga no ma ei tea mida teha. Äkki keegi oskab/tahab oma tarkust ja nõuandeid jagada ?

Ettetänades Mart ;)

[Muudetud: 1-6-2007 Priidic]
Kasutaja avatar
posta84
Foorumi kasutaja
Postitusi: 230
Liitunud: 16 Sept 2004 16:45
Autod: SAMARA

Postitus Postitas posta84 »

Kui saan õieti aru, et rihma pingutus rulliku tikkpoldi keere plokis on läbi.---Lase eest mootoripadi lahti (võibolla ka käigukasti tagumine padi, summuti püksid)ja tõsta tungrauaga see mootori pool nii palju üless, et saaksid keermelõikajaga uue mõõtmega keerme lõigata. Sellisel juhul pead uue tikkpoldi ka treima, kuna polt läheb jämedam aga rulliku ava jääb sama. Edu ehitamisel;)
Mul pole midagi, sul pole sedagi!
r
Roughneck
Foorumi kasutaja
Postitusi: 85
Liitunud: 02 Juul 2006 20:55
Asukoht: Karinu
Autod: Lada 08

Postitus Postitas Roughneck »

Saad õieti aru küll jh. Aga kas ma lasen lahti siis selle padja, mis on auto esiotsa küljes kinni ja siis selle poole käigukastioma, kus mul vaja tõsta ?
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

On aru saada ,et mees pole autot altpoolt vaadanud. Käi masina all ära ja loe veelkord posta84 postitust.
Kasutaja avatar
posta84
Foorumi kasutaja
Postitusi: 230
Liitunud: 16 Sept 2004 16:45
Autod: SAMARA

Postitus Postitas posta84 »

Algselt postitas: Roughneck
Saad õieti aru küll jh. Aga kas ma lasen lahti siis selle padja, mis on auto esiotsa küljes kinni ja siis selle poole käigukastioma, kus mul vaja tõsta ?
Jah, see sama padi lase lahti, mis on kinnitatud auto esiosa külge. Tõsta rihma poolselt küljelt ikka(õlitungrauaga mugavaim)
Mul pole midagi, sul pole sedagi!
k
kopec
Foorumi kasutaja
Postitusi: 314
Liitunud: 17 Mai 2003 21:32
Asukoht: Kui kodus,siis Rakvere!
Autod: japs

Postitus Postitas kopec »

jah,pükste mahavõtmiseks varu korralik padrunikomplekt koos kardaani ja erinevate pikendustega
Ära osta omale autot,mida sa lükata ei jaksa!-Al Bundy
r
Roughneck
Foorumi kasutaja
Postitusi: 85
Liitunud: 02 Juul 2006 20:55
Asukoht: Karinu
Autod: Lada 08

Postitus Postitas Roughneck »

Püksid on mul lahti juba. Neid on kerge lahti teha. Ja auto all olen käinud aga igaksjuhuks kontrollisin üle, kuna ma pole autol eriti mootorikallal käinud.
t
toni
Suletud kasutaja
Postitusi: 36
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas toni »

Kõige lihtsam: võta üks tugevamat sorti laud ja pane üle mootori toetama esitiibade peal. Siis võta koormarihm ja pane see ümber mootori. Nüüd las püksid lahti, siis esimene padi ning tagumine käigukasti oma põhja küljest, saad niipalju ülesse tõsta mootorit, et pääsed ligi. Mahavõtmine on ka iseenesest lihtne, kuid tööd tiba rohkem...
r
Roughneck
Foorumi kasutaja
Postitusi: 85
Liitunud: 02 Juul 2006 20:55
Asukoht: Karinu
Autod: Lada 08

Postitus Postitas Roughneck »

Tänud. See on tehtud.
Vasta