tuled vilguvad

tuled vilguvad

Audio, elektrisüsteem, turva
d
doris
Postitusi: 588
Liitunud: 18 Nov 2003 14:51
Asukoht: Nõmme
Autod: 2105, 21083
Kontakt:

tuled vilguvad

Postitus Postitas doris »

Autol millegipärast tuled vilguvad kui sõidan. Arvasime et viga on pinge regulatoris ja vahetasime välja selle, aga ikakgi tuled vilguvad õrnalt.
Roolin nii kuis jaksan
o
olaaf
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 4924
Liitunud: 12 Juun 2002 09:16
Asukoht: nõmme
Autod: 2105 s1300, 1119

Postitus Postitas olaaf »

eks need tuled kipuvad vilkuma jah tühikäigul.. tuleb see nähtus tõesti pingeregulaatorist.. ja kui uue regulaatori panek ei aidanud, siis meil tegu lihtsalt väga tähelepaneliku juhiga (doris).
täiesti ära vilkumist tühikäigul ei saagi, kuid sõites ei tohi vilkumist olla.. kui ka sõites on tugev vilkumine siis viga ikkagi pingeregulaatoris - uus ei tähenda kahjuks veel töökorras :(

üheks lahenduseks on kasutada vanema tüübi pingeregulaatoreid (hall karp) nendega esineb vilkumist harvem ja töökindlus suurem :)
Männiku laiali Garage
"90 percent of carb problems are ignition related.."
p
punnsilm
Suletud kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas punnsilm »

mul ka tuled ei põle õieti. koha peal ja pooltuledega kõik korras aga täied kaovad sõites ära vahepeal põlevad vahelpeal mitte
v
Valdz
Aasta Projekt
Postitusi: 612
Liitunud: 04 Mai 2002 17:33
Asukoht: Jüri
Autod: 1971 BA3-2101
Kontakt:

Postitus Postitas Valdz »

Esialgne postitaja punnsilm
mul ka tuled ei põle õieti. koha peal ja pooltuledega kõik korras aga täied kaovad sõites ära vahepeal põlevad vahelpeal mitte
Mul oli ka kunagi sama jama, et täistuled kadusid ära ja tulid tagasi, võtsin ja vahetasin kõik kaitsmed uute vastu ja siiamaani pole probleeme olnud. Nii et võite ka sinna vaadata.
Kasutaja avatar
Kytt
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 2075
Liitunud: 29 Okt 2002 11:32
Asukoht: Tallinn
Autod: 2x2102,21013 & Toyota

Postitus Postitas Kytt »

TO doris:
mul oli vahepeal sama probleem, puhastasin kaitsmed ja kaitsmepesad ära, pingutasin geneka rihma ja vahetasin relee ning viga kadus. põhiline on et puhastad kaitsmepesad ära, mul olid siukse oxiidikihi all at irmus

TO punnsilm
kui need kaugtuled sul mitte ei vilgu vaid kaovad ära vahetevahel, siis kontrolli lüliteid ja kange(klemme ja yhendusi). mu vanal kopikal oli nii et kaugtuledelt lähituledele ei saand lylitada - lähitulede asemel tuli pilkane pimedus(mitte igakord), aga omamoodi extreem oli se kyll kui öösel kuskil kurvis auto vastu tuli, ja mul lähitulede asemel pimedus tekkis:P
Kasutaja avatar
Ronn
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 570
Liitunud: 22 Jaan 2003 22:41
Asukoht: Tallinn
Autod: 21043 - 2.0L
Kontakt:

Postitus Postitas Ronn »

To doris: Kas sul autos subakas ja võim on? Kui on siis võib asi selles olla, et voolu lihtsalt ei jätku tuledele. Sõbral oli sama viga (Bemmil). Pani lisaaku vahele ja nüüd töötab ilusti.
z
zikz
Foorumi kasutaja
Postitusi: 346
Liitunud: 08 Veebr 2003 22:12
Asukoht: Tallinn
Autod: citroen,fiat,renault

Postitus Postitas zikz »

mul võttis ka suppa tuled vilkuma:D
d
doris
Postitusi: 588
Liitunud: 18 Nov 2003 14:51
Asukoht: Nõmme
Autod: 2105, 21083
Kontakt:

Postitus Postitas doris »

Kaitsme pesi ei ole jõudnud veel puhastada, aga teen ära selle ja vaatan, kas annab tulemust. Muidu on olemas ka see vanem pingeregualaator(hallkarp). Mul oli see jama ka, et kaugtuled ei põlenud sest kaitsme pesa oli must:) Aga nüüd korras kaugtuled(aga ikkagi vilguvad).
Roolin nii kuis jaksan
g
ghost
Suletud kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas ghost »

Hm, se tulede vilkumine on ladade puhul kummaline efekt kyll. Kunagi ammusel ladal toimus see nii, et tuled pulseerisid ikka päris silmanähtavalt tühikäigul ja koos sellega kogu elektrivärk, näiteks vendikas, armatuurivalgustus jne. Kuna mul pingeregulaatoreid oli paar tükki tagavaraks, siis vahetasin neid üksteise järel välja, ja tulemus ei paranenud.:( Tollel ladal muidugi kõikus ka mootori tühikäik aeglaselt päris suures piires, ei viitsind väga jantima hakata parandamisega, sõitmist see ei seganud. No ja 05-l siis alguses see nn. tulede vilkumine puudus täiesti, kuid ükskord tuli ka sellele ootamatult kõikumine juurde, lausa mootori hääles on kuulda tühikäigul, kuidas pöörded üles alla kõiguvad tulede vilkumise taktis. Ja pingeregulaatori vahetus asja ei parandanud. Mul jäänud tunne, et asi ei pruugi olla võimalik, et ainult pingeregulaatoris, vaid võib olla tasub juuri otsida ka generaatorisüsteemis, mis lihtsalt ühel hetkel vene kombe kohaselt tsüklisse satub :) Igatahse kui kuskilt genekas nüüd näppu jääb siis vahetan selle välja ja vaatan kas läheb paremaks. Geneka parandamine jne. Lada puhul vist ei tasu end ära, eriti kui tegu on veel päevinäinud seadmega...
2
2107
Suletud kasutaja
Postitusi: 165
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas 2107 »

Mul ka oli nii, et vilkusid igas re¾iimis ja miski ei aidanud. Ühel heal päeval lõppes laadimine üldse ja siis sai ka vea kätte. Rootori mähises oli katkestus kontaktrõnga all.
g
ghost
Suletud kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas ghost »

Kisub vägisi sinnapoole jah, et viga otsiv kullipilk sinna geneka kanti hoopis tuleb suunata. Sest tõesti, ka minu massinal tuli koos selle nn.tulede vilkumisega juurde veel selline nähtus, et kui tuled on ära kustutatud ning mootor tühikäigul täiesti normaalse pöördega töötab, siis laadimise märgulamp välgub aeg ajalt, kusjuures mootori pöörde aeglustumist neil hetkedel on vaid vaevalt tunda. Kui tuled põlevad, siis on ka laadimise märgulamp ilusti kuss. Kuid siis jälle tuled vilguvad :cool:
Enne seda kui nn. voolukõikumine hakkas, märgulamp ei välgatanud üheski asendis.
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Viga võib olla kontrollvoolu ahelas. Seal võib kuskil olla halb pistikühendus (oksüdeerunud).
Vii prooviks otse aku pealt lühike juhe releesse ja sealt otse genesse. Relee too aku juurde.
Viga võib ka olla elektron relees (viivitus sees)
C
d
doris
Postitusi: 588
Liitunud: 18 Nov 2003 14:51
Asukoht: Nõmme
Autod: 2105, 21083
Kontakt:

Postitus Postitas doris »

Sõitsin nüüd autoga ja tuli selline asi välja:
1.Tühikäigul tuled vilkusid ja sõites vilkusid ka tuled
2. Kui autoga sõitsin ja panin kojamehed tööle siis soenduse mootor hakkas kohe aeglasemalt käima
Roolin nii kuis jaksan
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Kas sa gene rihma pingsust oled kontrollinud? (Must Kytt küll jutu sees mainis aga äkki jäi kahe silma vahele)
C
d
doris
Postitusi: 588
Liitunud: 18 Nov 2003 14:51
Asukoht: Nõmme
Autod: 2105, 21083
Kontakt:

Postitus Postitas doris »

Isa väitis, et oli üle kontrollinud rihma, aga eks ma võin igaksjuhuks vaadata seda. Muidugi pidi ka sellina asi võimalik olema, et poest olen tõesti katkise pingeregulaatori saanud. Mul on ka üks hall karp(vene oma) olemas proovin ka seda, vaatab, mis teeb siis.
Roolin nii kuis jaksan
o
olaaf
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 4924
Liitunud: 12 Juun 2002 09:16
Asukoht: nõmme
Autod: 2105 s1300, 1119

Postitus Postitas olaaf »

kui juba juhtmetega jamama lähed siis mõõda akul pinge ära.. tundub, et koormusel ei saa tarbijad piisavalt kätte..
Männiku laiali Garage
"90 percent of carb problems are ignition related.."
g
ghost
Suletud kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas ghost »

Heh doris, ega lada juures vict muud moodi pääsegi kui kogu aeg midagi näppima ja seadma pead, hea kui selleks endal tahtmine,aeg ja ruum ning hallid vene aegsed karbikesed,releed ja nõuandev inime kohe käepärast võtta :)

Tegelt on lada lihtne nagu jalgratas, kuid kui ise ei ole just mingi hullem autoehitaja ja pigem linnasõiduriistaks ja töövahendiks kasutada ladat ... siis minul kül tekib sageli kiusatus osad vead mis ilmnevad, liigitada selliste hulka, mis rahumeeli võivad omasoodu auto küljes olla. Ilma et ma neid kohe likvideerima tormaks. Tulede vilkumine on üks selline, mis lada juures näib tüüpish olevat ja suuremat samas sõitmist ei sega. Kuid kui sa siiski sellele tulede vilkumisele jälile saad, nii et probleem further no exists, siis oleks siit meeldiv siin lugeda, milles sinu ladal asi seisnes. Minule torkab silma enda lada armatuuril see vilkuv akulaadimislambike, millest eespoolses postituses ka rääkisin, kui bensupaak juhtub ka tühi olema, siis moodustavad need märgutuled üheskoos laheda vilkuva juudijõulupuu :P Kui aga lähituled sisse lülitada, siis kaob laadimislambi vilkumine kohe ära. Hmm.. Motamees rääkis siin kontrollvoolu ahelast, kui mul nüüd ehitused mahti annavad ja homne ülevaatus ka tehtud saab, siis hakkan tester peos siiski seda viga otsima, kuskil peab selle vilkuva punase lambikese põhjus peituma. Huvitav, mul tuleb meelde, et too laadimismärgulambiku plinkimine ja ka tulede vilkumine tekkis siis, kui üks tuttav midagi mu autol parandada üritas ning süüte luku kallal pusides kogemata selle juhtmed ära lühistas...ja sealt paras särakas välja käis :kuri
d
doris
Postitusi: 588
Liitunud: 18 Nov 2003 14:51
Asukoht: Nõmme
Autod: 2105, 21083
Kontakt:

Postitus Postitas doris »

Ma pain peale 05 pinge regulaatori ja vilkumine vähenes. Vahepeal ei vilgu üldse ja teinekord jälle vilgub naca.
Kadus õnneks ära see, et kui soendus töötas ja see pulsseris ennem-enam ei tee nii. :)
Roolin nii kuis jaksan
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1391
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel »

2. Kui autoga sõitsin ja panin kojamehed tööle siis soenduse mootor hakkas kohe aeglasemalt käima
See minu meelest täiesti loomulik. Lihtsalt voolutarve läheb palju suuremaks. Tühikäigul või madalatel pööretel ei jõua genekas piisavalt voolu anda.

Üldse see soendusemootor võtab liiga palju voolu Ladadel. Tühikäigul, pannes maksimum võimsusega tööle tõmbab tuled kohe tumedamaks. Sellest pidi ka see tulema, et mingi firma (kahjuks ei mäleta, mis firma) halogeenid põlesid väga kiiresti läbi, ei kannata voolu kõikumisi.

Ghosti jutt päris õige. Paar-kolm väikest viga ei riku Lada puhul sõidumõnu. Ise tead, mis on viga või kuidas auto käitub. Kuid inimene, kes satub harva sellise auto rooli ei saa just hästi hakkama. ;)
g
ghost
Suletud kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas ghost »

Ja üllatus-üllatus doris... uskumatu, aga täna hommikul siis õnnestus mul avastada et "living next door to alice" :P :P :P ... Nimelt kui see beez 695 AFP spoila ja suure Pioneer kirjaga tagaaknal on sinu käsutuses olev eksemplar, siis vaata mõni autovahe edasi, vilgutan sulle sealt iga päev rõõmsalt natuke tulesid :-) Muide saingi täna ülevaatuselt läbi, kere ja tuletööd kandsid vilja.
Vasta