Jama akuga

Jama akuga

Audio, elektrisüsteem, turva
Vasta
p
pazz
Suletud kasutaja
Postitusi: 57
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Jama akuga

Postitus Postitas pazz »

Nii asi on järgmine et mul mingi jama elekriga. Nimelt kui auto seisab nädal aega siis aku läheb ise tühjax:mad: Aku on uus “mingi diisli VARTA ja veel teine mis on Exide oma ja mõlemad jooxevad tühjax nädalaga. VARTA oma käis poes kontrollis ka ja sealt öeldi et aku korras:flaming Kui keegi oskab aidata, siis inf olex teretulnud
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Katsu hankida omale tester millega saaks mõõta ampreid(kui sul seda veel pole). Kõigepealt aku juhe maha ja vaata kas sul on mingi tarbija taga. Kui sealt näed ampermeetri pealt et on vooluleke siis asu kaitsmete kallale. Ükshaaval kaitsmed välja ja ampermeeter peale. Sealt näed ära kus ahelas on leke siis kergem otsida. Kella kaitsme alt peab väike leke olema. Kui midagi muud ei leia siis võta prooviks kella kaitse välja ja oota nädal. Äkki on kelleal mingil põhjusel suurem tarbimine kui norm. Kui on peal signa siis pead ka seda katsetama.
C
p
pazz
Suletud kasutaja
Postitusi: 57
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas pazz »

Nuh ma lähen kolmapäev maale ja teen kindlax. Aa mul tuli siukene asi meelde et mul oli escordil sama jama ja mul on jahutus ventikas pandud lüliti alla ning vool otse akult ja escordil sama süsteem, kas äkki siin võib mingi seos olla???Infi eest Ette tänades:cool:
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

no ventikat peab ju kuulma kui see taha jääb. See mingi salatuli kuskil. Lääne masinatel veel geneka dioodid lähevad läbi. Siis lekib ka. Ladal ei ole kohanud sellist viga.
C
m
mess
Ladaklubi Liige
Postitusi: 847
Liitunud: 22 Apr 2002 11:45
Asukoht: Tartu
Autod: '95 Audi A6
Kontakt:

Postitus Postitas mess »

Esialgne postitaja pazz
Nii asi on järgmine et mul mingi jama elekriga. Nimelt kui auto seisab nädal aega siis aku läheb ise tühjax:mad: Aku on uus “mingi diisli VARTA ...
See ei puutu küll aku tühjenemisse, aga dislade akud peaks nagu 24V olema, siks aga 12V elektrisüsteem
Kas kerenumbri ümber saab auto ehitada?
e
effekt
Foorumi kasutaja
Postitusi: 225
Liitunud: 26 Aug 2003 12:39
Asukoht: kristiine
Autod: 523i sedaan
Kontakt:

Postitus Postitas effekt »

See ei puutu küll aku tühjenemisse, aga dislade akud peaks nagu 24V olema, siks aga 12V elektrisüsteem

mis jutt see on? ega siin veoki akust ei räägita. tavalisel diislil on ikka 12v, ainult ampreid tsipa rohkem. ~2 korda.:P
jahil
j
jeejee
Foorumi kasutaja
Postitusi: 371
Liitunud: 14 Jaan 2003 21:06
Asukoht: Tallinn
Autod: 21051

Postitus Postitas jeejee »

mul ka sama mure, aga point selles, et aku tõmbab ööpäevaga tühjaks :( ja mitte kogu aeg, vahest on täis nädalaid ja vahest kohe nii tühi, et isegi märgutuled ainult hõõguvad :kuri kaitsmete värki proovisin ja ei leidnud mingit nii suurt voolu leket. :yllatunud
a
Ardi Soovik
Foorumi kasutaja
Postitusi: 839
Liitunud: 16 Mär 2002 00:20
Asukoht: Raplamaa
Autod: LADAd ca 60tk+1
Kontakt:

Postitus Postitas Ardi Soovik »

Tavaline leke toimub ikka läbi geneka.Eriti tundlikud on ,,tabletiga,, e 05/07 genekad.
Läbivool on üldjuhul läbi dioodide vahel ka läbi mähise.Lihtsaim lahendus oleks panna mõni tugevam (50A) diood geneka ja aku vahelisele juhtmele vahele.Või remontida/vahetada genekas.
Müüa küttepuid,osutan veoteenust 3t kandevõimega kalluriga.
Osutan palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
v
Valdz
Aasta Projekt
Postitusi: 612
Liitunud: 04 Mai 2002 17:33
Asukoht: Jüri
Autod: 1971 BA3-2101
Kontakt:

Postitus Postitas Valdz »

Kui peal alarm, siis see tõmbab ka aku paari nädalaga tühjaks. Isa mul ostis uue auto, seisis paar nädalat garaazis ja siis oli vaja minna kuhugi. Keeras võtit ja startrer ei teinud midagi selle peale.
a
Arno
Foorumi kasutaja
Postitusi: 35
Liitunud: 19 Sept 2003 11:43
Asukoht: Saku
Autod: 03

Postitus Postitas Arno »

mul oli ka lekke vool (autoks 07) ja viga oli kuskil geneka harjades vahetasin terve harjasüsteemi koos tabletiga välja ja lekkevool kadus ära
Töö tegi ahvist inimese. Inimene ostis ?iguli
2
2107
Suletud kasutaja
Postitusi: 165
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas 2107 »

Kasutage massilülitit ja probleem kaob.
PS. Diislitel on 2X12 V akut, mitte üks 24 V!
v
Valdz
Aasta Projekt
Postitusi: 612
Liitunud: 04 Mai 2002 17:33
Asukoht: Jüri
Autod: 1971 BA3-2101
Kontakt:

Postitus Postitas Valdz »

Mul ka massilüliti peal, igati hea asi kui pikemaks garaazi seisma jätad. Aga ma ei saa koguaeg kasutada, sest alarm peal. Isegi kui viid alarmi ja pasuna juhtmed aku miinusesse, siis ukse lahtioleku lülitid ikka ei tööta = alarm kasutu.


Tee nii nagu motamees alguses ütles "+" otsa lahti ja paned testri aku + klemmi ja juhtme vahele. Siis kohe näha mitu (milli)amprit kokku tarbitakse.
Kasutaja avatar
berg
Foorumi kasutaja
Postitusi: 751
Liitunud: 31 Mär 2002 13:31
Asukoht: pealinnas
Autod: 210V8 - A6 - Chevy Van - Plymouth Valiant - Isuzu Trooper
Kontakt:

Postitus Postitas berg »

mul kunagi oli mingine philipsi makk... sel oli mingi loll komme aku tühjaks teha... äkki leiad sellest abi? aga ma ei saa aru kuidas diislitel alati 24 v peab olema??? isa venna diisel galantil üks aku ja 12v :puzzled:puzzled:puzzled
CSG AUTOHOOLDUS www.csg.ee Autohooldus, keretööd ja modifitseerimine. 58 100 793
s
sigle
Suletud kasutaja
Postitusi: 159
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas sigle »

Pole diislitel alati 24v. on ka lihtsalt 12v kahe akuga, mis on rööbiti ühendatud(nt toyota hiace). Samas on ka masinaid, mille elektrisüsteem muidu 12v, aga starter 24v(nt Chevy Blazer; Kamazi mootoriga zil, täpsemat marki ei tea;kombain NIVA)
l
Laurix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 133
Liitunud: 27 Mai 2002 15:09
Asukoht: Harjumaa
Autod: M400/1 Omega2.4
Kontakt:

Postitus Postitas Laurix »

aga sõiduatod diislid on ju 12v pealt...:P:lol ajate siin lapsi närvi:kuri
põlluralli rules
p
pazz
Suletud kasutaja
Postitusi: 57
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas pazz »

mudugi on diisel akusid 12V mul ju autu peal on, diisli omadel on lihtsalt ampertunde rohkem kui tavalistel
Vasta