Gabariidid

Gabariidid

Audio, elektrisüsteem, turva
Vasta
f
ffbi
Suletud kasutaja
Postitusi: 64
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Gabariidid

Postitus Postitas ffbi »

Et mull siuke mure. Ma tahaksin teada kas kellelgil on laadal gabariidid teist värvi näiteks punased ja kas need töötavad ka sõidu ajal ning kas ültse tohivad olla
m
Marcuz
Foorumi kasutaja
Postitusi: 286
Liitunud: 05 Okt 2002 14:15
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Autod: Avensis 2.0i
Kontakt:

Postitus Postitas Marcuz »

Väike valikuvõimalus on tooni üle, kuid üldiselt peab esituli olema ikkagi kollane. Jah, gabariidid ehk parktuled töötavad koos lähi- ja kaugtuledega.
Hüvasti Punane Nool :\'( ..jäänud on mälestus hea...
f
ffbi
Suletud kasutaja
Postitusi: 64
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas ffbi »

OK
l
laizk
Suletud kasutaja
Postitusi: 173
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas laizk »

miks peab esituli kollane olema?
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Algselt postitas: Marcuz
Väike valikuvõimalus on tooni üle, kuid üldiselt peab esituli olema ikkagi kollane. Jah, gabariidid ehk parktuled töötavad koos lähi- ja kaugtuledega.

No liiklusseaduses on nüüd küll esimesed gabariidid valged ja AINULT. Kollane käib ikka suunakate kohta ja punased ja AINULT on tagumised gab.-d ning pidurituled.
m
Marcuz
Foorumi kasutaja
Postitusi: 286
Liitunud: 05 Okt 2002 14:15
Asukoht: Tallinn/Harjumaa
Autod: Avensis 2.0i
Kontakt:

Postitus Postitas Marcuz »

Algselt postitas: logman
esimesed gabariidid valged ja AINULT
ARK kodulehelt:

Küsimus:
25.09.2004 11:08:10 Madis
Tere! Kui auto pargib ja mootor ei tööta, kas siis võivad põleda ees sinised parktuled?

Vastus:
27.09.2004 14:19:55 ARK
Halva nähtavuse korral või pimedal ajal valgustamata teel seisval mootorsõidukil ja selle haagisel peavad põlema ääre-ja numbrituled. M,N ja O kategooria sõiduki ääretule laternad peavad olema valmistaja juhendi kohased ja vastama E-reegli nr 7 nõuetele. Ääretulede (parktuled) värvus peab olema valge või valikkollane.

Ma lugesin kunagi arki lehelt seda vastust ja see valikkollane jäi kummitama. Otsisin ja leidsin nüüd septembri postituste alt selle üles. Üldiselt ikkagi on tuli valge jah sorts.:)
Hüvasti Punane Nool :\'( ..jäänud on mälestus hea...
f
ffbi
Suletud kasutaja
Postitusi: 64
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas ffbi »

Ok . Ma küsisin ka ühe politsei käest et kas tohib . Ja ta ütles et mingil juhul ei tohi olla. Ning küsisn siis et kui ma eraldi lüliti alla paneksin kabariidid ei sooritanud ta ka seda. Aga no seega ei tohi muud värvi olla kui et ees valged ja taga punased kabariidid.
d
demon555
Foorumi kasutaja
Postitusi: 88
Liitunud: 08 Nov 2002 11:10
Asukoht: Tallinn
Autod: Golf 3, Z
Kontakt:

Postitus Postitas demon555 »

nu mu mossel olid sinised....nu nüüd pole enam niii sinised....kabariidid.
lugu selline..tegin vales kohas vasakpöörde..ment võttis rajalt maha....ok..hoiatus..
aga jutu iva: mendi autusse istudes ment nägi kabariite...ütles aint: mees, ilusad gabariidid sul ja kõik :rolleyes

mis mossevennast ikka peedistada...kaugelt näha, et raha pole:(
f
ffbi
Suletud kasutaja
Postitusi: 64
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas ffbi »

Aga siiski sedasue järgi teistvärvi gabariite olla ei tohi. Ning parem karta kui kahetseda.
Vasta