Esiklaasi paigaldamine

Esiklaasi paigaldamine

Välimusega ja salongiga seonduvad teemad
Suletud
Kasutaja avatar
Jonx
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1451
Liitunud: 06 Nov 2003 21:53
Asukoht: Kärdla
Autod: 2101
Kontakt:

Esiklaasi paigaldamine

Postitus Postitas Jonx »

Nimelt sai siis soetatud uus esiklaas ja soovix siis teada et kuidas teda kõige kiiremalt mugavamalt ja ohutumalt ette saada. Olex vaja teada, et milline on töö järjekord. Ise teexin nii:

1. Panen selle kiilu või riba aknatihendi sisse.
2. Panen esiklaasi tihendi sisse.
3. Panen esiklaasi ette.

Nii aga kuidas ma saan selle klaasi ette nii et see katki ei lähex. On räägitud kapron nööriga panemisest, aga ma ei tea sellest midagi. Äkki keegi seletax ka seda?
Autoorienteerumine, Linnaseiklused, Seikluskoolitused, Suvepäevad - http://www.seiklusministeerium.ee
b
burner
Suletud kasutaja
Postitusi: 84
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas burner »

Akna paned nii: tee tihendi vahed jms kõik ilusti puhtaks. Siis võta paraja pikkusega nöör , nii et akna tuur ja veel paarkend cm-i üle ka( nööri paksus peab olema kuskil 0,4/0,5 cm i). siis pane aknale tihend ümber ja see tihendi soon, mis plekile peale jääb, see tee tavotiga kokku ja topi se nöör sinna sisse.( selle tööga peavad abilised ka olema) siis tõsta aken ette ja sõbrad/abilised suruvad parajalt peale, ja tõmba nöör ära ja tihend jookseb ise peale. seletan seda nööri värki veel: tihendi välimise sooni sisse tuleb see panna, otsad too kas alt või ülevalt välja, üksteise juurest. loodan, et said aru.
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Vits ikka enne külge ja siis alles klaas ette. Pärast seda väga raske panna. Vits osta poest uus ja pane see paariks päevaks sirguma (müüakse poes rullis). Kui vitsa paned ära teda venita. Pigem katsu kokku lükata kummi soone sisse. Muidu pärast tõmbab (nagunii tõmbab) kole palju kokku ja suur vahe jääb liitekohta. Tükk tuleb ilmselt otsast ära lõigata liitekohast. See jäta kusagile tagavaraks. Saad pärast vahele panna, kui on kokku tõmmanud.
C
Kasutaja avatar
Jonx
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1451
Liitunud: 06 Nov 2003 21:53
Asukoht: Kärdla
Autod: 2101
Kontakt:

Postitus Postitas Jonx »

Klaas ees ja ikka ennem klaas tihendisse, siis kiil vahele ja siis nöör tihendi vahele ning klaas autole ette ja yx tõmbab seest ja teine lükkab väljast ja klaas mõne hetkega ees..

Selle teema võib nyyd lukku panna sest probleemid on lahenenud
Autoorienteerumine, Linnaseiklused, Seikluskoolitused, Suvepäevad - http://www.seiklusministeerium.ee
t
tamps19
Suletud kasutaja
Postitusi: 38
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas tamps19 »

teine peab esialgu klaasi alla poole suruma kui sa alt tõmbad ja siis hiljem äärest suruma sisse poole
a
ats007
Suletud kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas ats007 »

Klaasile tihend ümber, plekisoonde jämedam nöör. Hakkad ülevalt keskelt pihta (mina vähemalt hakkasin), sikutad nööri tasapisi välja, et plekk soonde läheks, abiline (see oli minu osa) väljast vaikselt surub. Kiilu panin pärast külge.
Kui enne pole seda teinud, siis on see minu arust üsnagi riskantne ettevõtmine. Ega see klaas küll eriti palju maksa, aga raha seegi! Otsi appi mõni selline, kes on seda ka enne teinud.
Suletud