kolmnurkakende kinnitused

kolmnurkakende kinnitused

Välimusega ja salongiga seonduvad teemad
Vasta
k
kaur
Foorumi kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 06 Veebr 2003 14:34
Asukoht: Tartu
Autod: 2106 '80

kolmnurkakende kinnitused

Postitus Postitas kaur »

Üks see klõpatsi-raip kukus heast peast akna küljest ära ja oleks vaja tagasi panna.

Millist liimi kasutada, et see võimalikult kindlalt paigale jääks?
Kasutaja avatar
Kytt
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 2075
Liitunud: 29 Okt 2002 11:32
Asukoht: Tallinn
Autod: 2x2102,21013 & Toyota

Postitus Postitas Kytt »

ära neid jublakaid tagasi liimima kyll hakka, sa ju teed niiviisi varastele super-hyper teene. nende kolmnurkakende kaudu on ju kõige lihtsam autosse sisse murda-kuumutad tsäksiga natuke seda liimitud pinda väljapoolt ja see aknasulgur kukub ise akna kyljest ära(been there, done that). osta parem kadaka turult või romulast või naabrimehe käest või otsi ise garaashinurgast need nö. asendusklambrid ja installi need kylge(siks muutub kohe 50% vargakindlamaks).

kui ikkagi liimida tahad, siis proovi kõikvõimalike superliimidega(superatak, moment jms), lase ära kuivada ja siis suru jõuga vastu peeglipoolset aknanurka-kui akna lukusti minema lendab, proovi mõne teise liimiga ja kui sa niiviisi 4-5 korda oled katsetanud ja ykski liim ei pea, oled sa arvatavasti kulutanud rohkem aega ja raha, kui sul oleks läinud nende teiste aknasulgurite ostmiseks(been there, done that;) )
k
kaur
Foorumi kasutaja
Postitusi: 43
Liitunud: 06 Veebr 2003 14:34
Asukoht: Tartu
Autod: 2106 '80

Postitus Postitas kaur »

Olen katsetanud EPO-t ja SuperAttack-i. Ei pidanud.

Need klambrid on mul ka olemas (õieti praegu järel ainult üks). Need on sellised, et paned klambri akna külge ja siis selle nagadest käib läbi selline keel, mille küljes on keermega polt. Polti keerates surud keele vastu aknaposti. Väga segane jutt, tean küll.
Neid klambreid on aga küllalt ebamugav kasutada. Akna sõidu ajal avamine on ebameeldiv ja suisa ohtlik, kuna nõuab kõvasti opereerimist, sest see klamber ei taha pärast keele eemaldamist enam kohal püsida. Üks lendaski üleeile Kaubamaja ees minema. Lisaks on nad üpris inetud.

Võib-olla on olemas ka mingi muu süsteemiga kinnitusi. Kellel on, andku teada kust hankisite!
Kasutaja avatar
PuZuP
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1734
Liitunud: 08 Aug 2002 23:52
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Autod: 2106 '79
Kontakt:

Postitus Postitas PuZuP »

Neid kolmnurkakende kinnitusi ei ole mõtet kinni proovida liimida...täiesti mõttetu....tehases on nad sinna pandud spetsiaalselt kuumutamis-liimimis-kuratteabmis tehnika abil...igatahes kuumutamistehnika on kindel...kõige lihtsam on osta uus aken...Volga poes maksis see paar aastat tagasi 290.-
Ja kui koha peal ei ole, siis tellivad...
Iseküsimus on muidugi see aknakinnituse neet, mida mina ei ole kuskil müügil näinud...alati saab ju alternatiive leida, kuid see neet ise oleks kõige kindlam...kes kuskil seda müügil näeb andku palun mullegi teada...
Jõudu jebimisel...
...parem kaotada üks minut oma elust, kui kaotada oma elu ühe minutiga...Pilt
z
Ziil
Foorumi kasutaja
Postitusi: 115
Liitunud: 30 Juul 2003 09:52
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Ziil »

Minulgi see jama, et nood lukud on akendest eemaldunud. Hetkel miskid kinni kruvitavad lukud... Üks küljeaken ka juba olemas (sellel veel lukk küljes). Samuti olen neist neetidest huvitatud....
h
hullmaks
Foorumi kasutaja
Postitusi: 112
Liitunud: 08 Jaan 2004 14:31
Asukoht: Tallinn, mustamäe
Autod: vaz2105
Kontakt:

Postitus Postitas hullmaks »

mul peaks kusagil vedelema kasutatud kolmnurgad koos raamiga. vist olid lukud ka küljes. kui on huvi võin lähipäevadel karaasist kaeda. asun tallinnas. ja liime on ka igatsuguseid, olen näiteks näinud kuidas kummirõngas lõigati pooleks ja siis liimiti jälle kokku, venitati teda päris jõhkralt aga pooleks ei läinud. momendi, epo,5 kroonise superatakiga kolmnurgalukustit vast kinni ei saa aga kui raatsid osta liimi, mis võib maksta paarsada eeku, siis pole võimatu, et sellega pidama jääb. p.s. seda liimi kulub vaid tilk niet teda peaks jätkuma ka muudeks liimimisteks või sõbrale laenamiseks;)
-
b
Boxer
Foorumi kasutaja
Postitusi: 125
Liitunud: 31 Aug 2003 20:23
Asukoht: Harju mk, Harku v, MUraste küla, Muraka 55
Autod: Vaz 2103 - 1974
Kontakt:

Postitus Postitas Boxer »

neid kolmnurkakende originaal kinnitusi ma ka ei soovita eriti, paned kuuma suitsuotsa väljastpoolt vastu seda klõbaka liimimiskohta ja värk kukub küljest ära. Jätsin üxkord auto mingi 7ks minutiks poe ette kui tagasi tulin oli nurga aken lahti, ukselukku oli ka muugitud ja see klõbakas oli läinud. seega panin ka need keeltega kinnitused, nii et nende orikatega on väga kerge autosse sisse saada. :puzzled
Kasutaja avatar
Jonx
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1451
Liitunud: 06 Nov 2003 21:53
Asukoht: Kärdla
Autod: 2101
Kontakt:

Postitus Postitas Jonx »

Mul ka need keelega kinnitused ja olen rahul... Ainuke mure, et suure hoo pealt ei saa akent avada, lihtsalt lendavad minema... Aga mix teha kolmnurk akent lahti, kui saab ka suure akna alla kerida.. Igatahes soovitan neid keelega kinnitusi...
Autoorienteerumine, Linnaseiklused, Seikluskoolitused, Suvepäevad - http://www.seiklusministeerium.ee
a
Anonymous
Foorumi kasutaja

Postitus Postitas Anonymous »

Tänapäeval on olemas "täitsa pandav" nn. klaasi liim (liimitud klaasidest oled kuulnud) mis võtab kõike mis kõva või klaasist, enne läheb klaas puruks ,kui see liim lahti.
r
Raxo
Foorumi kasutaja
Postitusi: 853
Liitunud: 19 Juul 2002 18:45
Asukoht: Rakvere
Autod: 2101 '72 | Chevy '00 | Hornet '01 | Scania '97
Kontakt:

Postitus Postitas Raxo »

Küsimus enam-vähem samast valdkonnast...kolmnurkakende kohta siis.

Kas on võimalik panna tagumised kolmnurkaknad ka ette?

Kuna ma niikuinii neid kunagi lahti ei tee ning 05 akendega on palju tööd, siis mõtlesin sellist lahendust.
m
mess
Ladaklubi Liige
Postitusi: 847
Liitunud: 22 Apr 2002 11:45
Asukoht: Tartu
Autod: '95 Audi A6
Kontakt:

Postitus Postitas mess »

Ma arvan, et tagumiste kolmnurkade ette aretamine on hullem töö, kui 05 klaaside panek.

05 klaaside panek pole tegelikult üldse midagi ulmelist. Kui kõik asjad olemas ja pisut mõtelda, siis käib kähku. Mina kulutasin ühe akna panemiseks kaks päeva, kuna ei olnud kedagi kes juhendas ja nõu annaks. Kui olin asjale juba pihta saanud, siis muidugi taipasin ka õiged nõuandjad üles otsida. Teise akna panekuks läks ca 2 tundi.
Kas kerenumbri ümber saab auto ehitada?
r
Raxo
Foorumi kasutaja
Postitusi: 853
Liitunud: 19 Juul 2002 18:45
Asukoht: Rakvere
Autod: 2101 '72 | Chevy '00 | Hornet '01 | Scania '97
Kontakt:

Postitus Postitas Raxo »

Küll vale teema, kuid ehk seletad siin sellest natuke.

Ringi tuleb tõsta see soon, kus aken istub (ilma keevitamiseta sai?)....kui palju nende trossidega mässata tuleb?
m
mess
Ladaklubi Liige
Postitusi: 847
Liitunud: 22 Apr 2002 11:45
Asukoht: Tartu
Autod: '95 Audi A6
Kontakt:

Postitus Postitas mess »

Panin kirjelduse õigesse teemasse!
Kas kerenumbri ümber saab auto ehitada?
Vasta