Teadmatus salongist,mis läks sujuvalt üle ka kere erinevuste kohta.

Teadmatus salongist,mis läks sujuvalt üle ka kere erinevuste kohta.

Välimusega ja salongiga seonduvad teemad
Vasta
m
moosmoosik
Foorumi kasutaja
Postitusi: 636
Liitunud: 25 Okt 2003 16:00
Asukoht: Tallinn/Mustamäe
Autod: ei ainsatki ladat enam !

Teadmatus salongist,mis läks sujuvalt üle ka kere erinevuste kohta.

Postitus Postitas moosmoosik »

küllap seda teemat on juba arutatud aga mina olen sellest kuidagi eemale jäänud. asi nimelt selles et ostsin endale soomest toodud 90a. 21043-e . niisiis minu teada peaks sellel olema sees ikka 05 sisu. aga ei ole. hoopis 07 oma (armatuur näiteks). istmed on kõrged aga mitte nii robustsed nagu "vanakooli" 07-tel. kuidas seletada-nagu uuema ja moodsama välimusega.
ja veel mootor. 21043 peaks ju olema peal rihmaga 1.5 moto.
aga on hoopis 1.5 ketiga (03-e oma).
olen ikka juhm,palun seletage !
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Rihmaga on AINULT 1,3 mootor.
Kõik ülejäänu on tehases komplekteerimise küsimus. Neil ju laos igasugu juppe. Nagu edasimüüa soovib, nii ka komplekteeritakse. Eriti kehtis see valuutas maksjate kohta.
Mäletan vene ajal jutte väga suurest valuutapuudusest tehases. Vaja oli ju osta palju lääne pinke, et üldse masinat toota. Selle nimel oldi, valuuta eest, autoid ära andma VÄGA väikse hinna eest.
C
m
moosmoosik
Foorumi kasutaja
Postitusi: 636
Liitunud: 25 Okt 2003 16:00
Asukoht: Tallinn/Mustamäe
Autod: ei ainsatki ladat enam !

Postitus Postitas moosmoosik »

kle aga kas see jutt peab ka paika et soome läksid täiesti plangud autod s.t. põhimõtteliselt paljas kere ja vb veermik all. soomes lisati siis salong (näiteks 07 oma) ja mootor !?
ma ei tea kust ma seda kuulnud olen :D
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Seda ei ole kuulnud ja ei usu ka (04 kohta). Minuteada pandi lääne jaoks soomes kokku 08/09.
Tean ainult, et kunagi läksid Volga Gaz24jad läände ilma mootori ja istmeteta. Seal paigaldati mootorid (peugeot diisel) ja istmed.
C
m
moosmoosik
Foorumi kasutaja
Postitusi: 636
Liitunud: 25 Okt 2003 16:00
Asukoht: Tallinn/Mustamäe
Autod: ei ainsatki ladat enam !

Postitus Postitas moosmoosik »

Algselt postitas: motamees
Tean ainult, et kunagi läksid Volga Gaz24jad läände ilma mootori ja istmeteta. Seal paigaldati mootorid (peugeot diisel) ja istmed.
kas see ei käinud nivade kohta?

ütlen ausalt et kui eksin,tunnistan ka viga.


aga veel 04-de kohta. olen näinud ka seda et 04-l on ees 07 iluvõre ja ka 07 kapott (võre ülemine äär on vist kapoti küljes). kuidas selliste variantidega on: kas ise tehtud või millegi "erimudel" ?
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Niva kohta see ilmselt ei käi. Siis oleks rohkem diiselmootoritega nivasid ka meil liikumas.
Volgasid diisliga ikka väga palju.
Ilmselt 07 iluvõrega 04-si tehti ikkagi tehases. Ka mulle selline eksemplar silma jäänud. Ja me ei ole mitte naabrid. Muidugi on selline asi võimalik ka ise teha. Selleks tuleb vahetada ka kapott. See juba piisavalt kallis lõbu, et seda igaüks tegema hakkaks.Pilt
C
m
moosmoosik
Foorumi kasutaja
Postitusi: 636
Liitunud: 25 Okt 2003 16:00
Asukoht: Tallinn/Mustamäe
Autod: ei ainsatki ladat enam !

Postitus Postitas moosmoosik »

vot vot seda ma mõtlesingi. aga ei tea kas sellel on mingi teine mudelinimetus kah? et siis 2104..... ?
a
Ardi Soovik
Foorumi kasutaja
Postitusi: 839
Liitunud: 16 Mär 2002 00:20
Asukoht: Raplamaa
Autod: LADAd ca 60tk+1
Kontakt:

Postitus Postitas Ardi Soovik »

07 iluvõrega 04-sid tehasest tulnuna pole kuulnud.Küll müüdi läände ekspordiks 04-sid 7 sisuga.Varasemal ajal ka 06-si alumiiniumstangedega.
043 mudel tähendbki seda,et mootor on 1,5(ketiga loomulikult).
Diiselmootoreid (1,9 peugeot) paigaldas mitte tehas vaid firma Ladaexport ja seda vist Poolas.
Volgadele Peugeoti diisleid paigaldati Belgias ja sinna läksid nad tõepoolest mootoriteta.
Müüa küttepuid,osutan veoteenust 3t kandevõimega kalluriga.
Osutan palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3999
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Algselt postitas: Ardi Soovik
....Diiselmootoreid (1,9 peugeot) paigaldas mitte tehas vaid firma Ladaexport ja seda vist Poolas.....
Samarate kohta mainiks ära ,et Prantsusmaal tegeles kah üks ärimees tehasest odava kokkuostuga.
Kas ka komplekteeritult ,see isiklikult teadmata ,aga kui veel keskas käisin ,siis sellest asjast on meeles pilt ja jutt mingist ajalehest (võis vabalt olla "NoorteHääl"),kus siis kokku ostetud 08 -tele konnasööjad Peugeot' diiselmootoreid vahele pistnud ja topelttuled (nagu 06) ette aretanud ning seejärel kohapeal müüki paisanud.
Kasutaja avatar
GTA
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1316
Liitunud: 03 Dets 2003 21:37

Postitus Postitas GTA »

prantsusmaal tegeles ladade importimisega põhiliselt SA Poch. samaratele pandi ette topelttuled (joodlaternad), teistsugune iluvõre, alla kruviti 13" kergmetallveljed, külgedele mustad kummist iluliistud punase triibuga ja sisse teistsugused istmed, või siis originaalid uute katetega, mis ka punaste triipudega olid. maksis vist mingine 14000 franki:puzzled kusjuures saksa mingine kerefirma, eller vist oli nimi, ehitas väikeseerias samara põhjal kabriolette...

kusjuures 07 võre ja kapotiga 04-ja olen näinud isegi 90.date alguse za ruljomis, artikkel rääkis sealjuures uutest täiustatud mudelitest 5-käigulise kastiga:rolleyes arvan et tegemist oli tehaseauoga...
Meskimeni seadus - Kunagi pole aega teha midagi korralikult aga alati on aega ümber teha
VAZ 2105 - "kopika" värskem teised, millele vaid ühe pika joonlauaga varustatud disainerite meeskond püüdis anda veidi nooruslikuma välisilme
m
moosmoosik
Foorumi kasutaja
Postitusi: 636
Liitunud: 25 Okt 2003 16:00
Asukoht: Tallinn/Mustamäe
Autod: ei ainsatki ladat enam !

Postitus Postitas moosmoosik »

aga minu ostetud 043 on 91a. ilma selle 07 võreta aga samuti 5-käiguline.
kas siis uuematel 04-l pandi see iluvõre 07 oma?
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1391
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel »

Ka mina olen näinud Za Ruljomi, kus oli juttu 04-st, mis 07 esiotsaga, samuti tänaval kohanud. Tõenäoliselt tehas tegi neid ikka mõnda aega.
Arvatavasti 97-ndal aastal sai käidud tollases Lada Keskuses koos auto ostjaga ja siis pakuti seal müügiks 04, mis oli välimuselt tavaline 04, aga salongi sisu oli 07 oma ja mootor 1,7 sissepritse.
Minul aga tekkis huvi, kas oli olemas tehasest 02, millel 03 esimene ots? Viimasel ajal pole enam sellist isendit kohanud, kuid veel mõnda aega tagasi liikus paar sellist isendit ringi:puzzled

Ja siis on olemas veel sellise esiotsaga 011;) mille kohta on ka pakutud, et tehas teinud õige huvitava variandi


Pilt
r
Reno
Foorumi kasutaja
Postitusi: 92
Liitunud: 24 Mär 2011 16:52
Asukoht: TARTU

Postitus Postitas Reno »

Nädalavahetusel kohtasin ise ühte 2102'te millele oli ka püütud 2103'me välimust anda (tulede osas). Auto ei näinud just kõige parem välja. Aga idee tundus huvitav.


Pilt
a
an12dukas
Foorumi kasutaja
Postitusi: 138
Liitunud: 16 Aug 2005 17:46
Asukoht: Antsla
Autod: 21083

antslas kah

Postitus Postitas an12dukas »

Meil siin antsla kandis ka ligub üks selline isend millel 07 iluvõre
m
metallmees
Foorumi kasutaja
Postitusi: 27
Liitunud: 22 Sept 2004 09:25
Asukoht: setomaa
Autod: audi 100cd vaz 21011 pikap
Kontakt:

Postitus Postitas metallmees »

seda et autosid soome viidi ainult alusvankritena, seda kuulen esimest korda, aga MTZ tüüpi traktoreid viidi omal ajal sinna kindlasti aint alusvanker(mooter,sillad, kastid)ja hüdraulika, plekid ja turbod korjati juba seal peale...

ja 07 iluvõre ja kapotiga pjätjorkat olen näinud tsolgol(kohake põlvamaa ja võrumaa vahel)aga see oli ise aretatud
elu areneb.....elu areneb.... V.Tamme
Vasta