K:Mida kanda salongi põhjale???

K:Mida kanda salongi põhjale???

Välimusega ja salongiga seonduvad teemad
Vasta
v
Vazmjorka
Foorumi kasutaja
Postitusi: 222
Liitunud: 05 Mär 2017 19:03
Autod: Lada Samara 2109 (снегурочка) ja Vaz 2106 (Vazmjorka)

K:Mida kanda salongi põhjale???

Postitus Postitas Vazmjorka »

Head uut minu poolt kõigile!

Täna nokitsesin jälle oma auto kallal ja tegelesin salongist pigimattide eemaldamisega. Nüüd siit tekkis küsimus, et kui põhi kõik puhastatud ja roostesed kohad välja lõigatud ja asendatud uute tükkidega, et millega põhi üle teha. Olen lugenud erinevaid teemasid ja igal pool erinevalt tehtud. Mõni on üle teinud happekrundiga, epoga, krundiga jne. Mõni pannud mitu kihti erinevaid asju. Nüüd juhe koos ja ei teagi kuidas teha? Ja kas hiljem kannatab sinna peale näiteks ka pigimatte panna uusi?Ja kas põhi tuleks lasta haljaks või mitte? Ühesõnaga kuidas saada suurepärane tulemus mis peaks vastu ikka aastakümneid ja oleks sobilik nn pühapäeva masinale? Ehk siis kiht-kihilt võhikule asjad selgeks teha. Musta nri kandidaati ei tule sellest nii et originaali taga ei aja :D

Samamoodi huvitaks ka kuidas teha auto välimine põhi? Mastiksist puhtaks ja kas kanda kohe mastiks peale või lasta sinna ka veel midagi? :?: :?
20200101_153011.jpg
20200101_153011.jpg (82.81 KiB) Vaadatud 7766 korda
.... ________
.. /_________\ BA3 2106-2103 ;)
. (OOIIIIIIOO)
. U...............U
Kasutaja avatar
hevi
Foorumi kasutaja
Postitusi: 113
Liitunud: 03 Mai 2010 21:07
Asukoht: Pärnu/Tartu
Autod: vaz 21063`85, zaz 968A`77, azlk 408`67 + igapäeva autod.

Re: K:Mida kanda salongi põhjale???

Postitus Postitas hevi »

Vazmjorka kirjutas:Head uut minu poolt kõigile!
...Nüüd juhe koos ja ei teagi kuidas teha? Ja kas hiljem kannatab sinna peale näiteks ka pigimatte panna uusi?Ja kas põhi tuleks lasta haljaks või mitte? Ühesõnaga kuidas saada suurepärane tulemus mis peaks vastu ikka aastakümneid ja oleks sobilik nn pühapäeva masinale?...

Samamoodi huvitaks ka kuidas teha auto välimine põhi? Mastiksist puhtaks ja kas kanda kohe mastiks peale või lasta sinna ka veel midagi?
Head uut!
Mina teeksin 20 aastat kestva keretöö nii, et pind puhta plekini haljaks ning seejärel happe + täitevkrunt või epokrunt plekile. Viimase krundi peale kivikaitse ning kivikaitse enda peale omakorda pinnavärv. Põhja alumisele poolele võib seejärel ka mastiksi lisada, aga suvisel pühapäevaautol pole see vast nii oluline. Samas kui kindel plaan hakata pidevalt kruusateid uhama siis oleks ka mastiks omal kohal.
k
kollanejänku
Foorumi kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 04 Mär 2018 18:11
Autod: VAZ 2103

Re: K:Mida kanda salongi põhjale???

Postitus Postitas kollanejänku »

Mina lasin enda autol salongi põhja haljaks liivaga, ja siis roostesed kohad Buvanoliga üle, järgmine päev pesin Buvanoli maha, siis karestasin 80se liivapaberiga ja lasin happekrundi peale, peale happekrunti kerge udu täitekrunti (ei teadnud, kas epo ja happekrunt võivad kokku minna), siis epokrunt, ning siis pinnavärv. Peale igat vahepealset kihti karestasin karukeelega. Hetkel on möödas umbes aasta, ja roostet pole kuskil. Ma arvan, et kui ma ise oma tööd kunagi üle teen, teen samamoodi, aga pinnavärvi asemel paneks alusvärvi, ja sinna siis laki peale, mida rohkem kihte, seda uhkem :D Kivikaitsel võib kah muidugi jumet olla, selle paneks siis enne värvi ja lakki. Pole küll mingistki otsast prof värvija, kuid oma kogemuse juures arvan, et korralikult tehes jääb ikka pikalt näitusauto moodi välja nägema. Pigimatti paneks siis peale kui kõik kihid kindlasti läbi kuivanud on, peaks saama panna küll, kuid sellega endal kogemused puuduvad. Muidugi teeks siis peale sellist ka teisel pool roostesed kohad liivapritsi või lihvketaste/traatharjadega üle, ja siis paneks jälle Buvanoli ja pärast peseks jäägi maha, siis hapekas, epo, addinoli roostevastane õli, ise mastiksit ei kasutaks,kuna siis ei näe selle alla, et kas edasi ussitab. Õli korra-kaks aastas juurde pannes peaks väga edukalt kestma. Põhjaaluse kohta tegi siin foorumis motamees kunagi uurimistöö, ehk sind huvitab see.
Viimati muutis kollanejänku, 03 Jaan 2020 12:42, muudetud 1 kord kokku.
v
Vazmjorka
Foorumi kasutaja
Postitusi: 222
Liitunud: 05 Mär 2017 19:03
Autod: Lada Samara 2109 (снегурочка) ja Vaz 2106 (Vazmjorka)

Re: K:Mida kanda salongi põhjale???

Postitus Postitas Vazmjorka »

Suured tänud Teile vastamise eest, ejs seda teed pidi ma ka lähen nagu kirjutasite.

Aga siit veel küsimus, palju seda kõike
umbkaudu sinna kulub (liitrites?) ja pealekandmine käib ikka kompressori ja värvipüstoli abil mitte pintseldades?
.... ________
.. /_________\ BA3 2106-2103 ;)
. (OOIIIIIIOO)
. U...............U
k
kollanejänku
Foorumi kasutaja
Postitusi: 26
Liitunud: 04 Mär 2018 18:11
Autod: VAZ 2103

Re: K:Mida kanda salongi põhjale???

Postitus Postitas kollanejänku »

Kui ma nüüd õigesti mäletan siis mul läks äkki peaaegu 2 liitrit epokrunti, et teha ära pagasnik ning salong, salongis tegin siis lae ja kõik piilarid ka, ning pagasnikus pagasniku sisemise külje. Muude asjade kulu ei ole enam kahjuks meeles. :roll: Peale kandsin tõepoolest kompressori ja värvipüstoliga. :D See ka veel, et peale lihvimisi/liivapritsimist käi kõik enne kruntimist üle silikooni eemaldiga, et kõik õli jms jäägid saaks eemaldatud, muidu võib olla probleeme nakkumisega. Enne kui värvimisi/kruntimisi tegema hakkad, jälgi, et ei oleks tolmu selles ruumis kus sa värvid ning kompressor võiks olla teises ruumis. Arvesta sellega, et pead kõik, mis samas ruumis on, ära katma, muidu jääb igale poole kerge värviudu peale, ise tegin selle vea. Värvitöödeks temp vähemalt 20 kraadi, ning põrand ja kõik muud pinnad tee piinlikult puhtaks, mõned viskavad isegi kiled seintesse, et staatiline elekter tolmu püüjaks, ise seda ei teinud. Põrandat soovitatakse kah kergelt märjaks teha paar tundi enne värvimist, kuid siis pead jälgima, et ruum liiga niiskeks ei läheks. Kompressorile kindlasti vaja vahele surveregulaatorit koos vee ja õhu filtriga, sellised on müügil, kus kõik asjad üheskoos. Püstoli rõhk pannakse paika püstolit kasutades, need asjad peaks manuaalides ka kirjas olema. Üldiselt, esimene kord ei tule kunagi ideaalne, kuid värv on selline hea lihtne asi, mis peab tegelikult ainult metalli kaitsma, saab alati üle teha :D Enda auto teen millalgi üle, kuna värvimiseks polnud sobivat ruumi ja värvisin ühe kraadi juures, ei soovita seda suurimale vaenlasele ka mitte. Kui on veel küsimusi siis võid saata privaatsõnumi, ehk oskan vastata.
Kasutaja avatar
Kytt
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 2074
Liitunud: 29 Okt 2002 11:32
Asukoht: Tallinn
Autod: 2x2102,21013 & Toyota

Re: K:Mida kanda salongi põhjale???

Postitus Postitas Kytt »

Kuna auto põrand niikuinii näha ei jää, siis ma ei mõista miks on vaja kulutada tunde kõige kinni katmiseks vaid selleks et püstoliga värvida. Põrand värvi pintsliga ja pigem kuluta kinni katmata jätmisest võidetud aeg hoolikamale roostekollete eemaldusele.
Mina tegin nii:
http://www.ladaklubi.ee/foorum/viewtopi ... 290#p62290
v
Vazmjorka
Foorumi kasutaja
Postitusi: 222
Liitunud: 05 Mär 2017 19:03
Autod: Lada Samara 2109 (снегурочка) ja Vaz 2106 (Vazmjorka)

Re: K:Mida kanda salongi põhjale???

Postitus Postitas Vazmjorka »

Taaskord küsin targematelt.

Nimelt olen autol väljast põhja vanast mastiksist enam-vähem puhtaks teinud. Mõni nurga tagune on veel teha.

Niisiis aga, tellisin ära juba happekrundi. Purgil kirjas et 8h möödudes katta pealisvärviga. Nüüd küsimus, et pealisvärviks peaks olema mis?

Nagu aru olen saanud ja neti avarustest lugenud olen tuleb teha nii: Happekrunt-värv-põhjamastiks.
Ise mõtlen et kas peale happekrunti enam krunti pole vaja?
Ja mis värv see peaks olema? Netist ei osanud otsida ka väga ja olen kohe hädas. Peaks see olema mingi 2k alküüdvärv või midagi muud?Alküüd ei tundu just nagu õige asi olevat, või ma eksin?
Oleks väga tänulik kui viitsiksite võhikule asju jällegi selgemaks teha ja hea oleks ka näiteks interneti lingid, kust saaks õigeid värve.
.... ________
.. /_________\ BA3 2106-2103 ;)
. (OOIIIIIIOO)
. U...............U
m
Mossemees98
Foorumi kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 04 Mär 2018 09:41
Asukoht: Tallinn(Lasnamäe)
Autod: AZLK 2140 '80/IŽ 2715 '86/Ford Sierra '88

Re: K:Mida kanda salongi põhjale???

Postitus Postitas Mossemees98 »

Vazmjorka kirjutas:Taaskord küsin targematelt.

Nimelt olen autol väljast põhja vanast mastiksist enam-vähem puhtaks teinud. Mõni nurga tagune on veel teha.

Niisiis aga, tellisin ära juba happekrundi. Purgil kirjas et 8h möödudes katta pealisvärviga. Nüüd küsimus, et pealisvärviks peaks olema mis?

Nagu aru olen saanud ja neti avarustest lugenud olen tuleb teha nii: Happekrunt-värv-põhjamastiks.
Ise mõtlen et kas peale happekrunti enam krunti pole vaja?
Ja mis värv see peaks olema? Netist ei osanud otsida ka väga ja olen kohe hädas. Peaks see olema mingi 2k alküüdvärv või midagi muud?Alküüd ei tundu just nagu õige asi olevat, või ma eksin?
Oleks väga tänulik kui viitsiksite võhikule asju jällegi selgemaks teha ja hea oleks ka näiteks interneti lingid, kust saaks õigeid värve.
Happekrundile läheb ainult täitevkrunt peale. Happekrunt-täitev-krunt-värv-mastiks oleks hea. Värv mastiksi all annaks lisakaitset ehk kui põhi saab kivi vms nii et mastiks maas, siis niiskus ei pääseks aluspinnani ja ei hakka värvi alt roostetama. Tavaline pinnakas peaks sobima
Kasutaja avatar
student
Foorumi kasutaja
Postitusi: 68
Liitunud: 24 Sept 2014 21:10
Asukoht: Tartu
Autod: jaapanlased

Re: K:Mida kanda salongi põhjale???

Postitus Postitas student »

Olen eelkõnelejaga nõus, et milleks panna happegrundile veel lisaks epogrunt?! Ja põhjal kasutaks peale gruntimist hammerite metallivärvi, mille tõmbaks peale pintsilga, lisaks see on väga vastupidav igasugusele ilmale jne. Ja sinna siis hiljem bituumen matt vms peale.
I Mosse 408E (topelttuledega, ootab paremaid aegu, -müüdud) II Mosse 408, -emex. Lada 21063- leidis oma puu,-Emex. Ülejäänud jaapanlased. Teen ka vaikselt naha ja polsterdustöid. PS või mail romm.koma@gmail.com
Kasutaja avatar
hevi
Foorumi kasutaja
Postitusi: 113
Liitunud: 03 Mai 2010 21:07
Asukoht: Pärnu/Tartu
Autod: vaz 21063`85, zaz 968A`77, azlk 408`67 + igapäeva autod.

Re: K:Mida kanda salongi põhjale???

Postitus Postitas hevi »

student kirjutas:Olen eelkõnelejaga nõus, et milleks panna happegrundile veel lisaks epogrunt?! Ja põhjal kasutaks peale gruntimist hammerite metallivärvi, mille tõmbaks peale pintsilga, lisaks see on väga vastupidav igasugusele ilmale jne. Ja sinna siis hiljem bituumen matt vms peale.
Mina isiklikult jätaks 1-komponentse Hammerite värvi aiapostide jaoks nagu ta ka mõeldud on.
Auto põhjale ikka 2-komponentne akrüül- või polüuretaanvärv. Soovi korral võib seda samuti pintseldada.
Vasta