2106 Iluliistud ei jää tüüblitega auto külge kinni.

2106 Iluliistud ei jää tüüblitega auto külge kinni.

Välimusega ja salongiga seonduvad teemad
Vasta
s
Slampa
Foorumi kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 06 Juul 2016 15:27
Asukoht: Muhu Hellamaa küla
Autod: lada 2106

2106 Iluliistud ei jää tüüblitega auto külge kinni.

Postitus Postitas Slampa »

Tere,
Mul on selline mure, et need iluliistud ei taha kuidagi moodi kinnituda auto külge. Olen proovinud igasuguste tüüblitega aga ükski ei hoia neid kinni nii nagu peaks. Küsimus siis teile selline, et kas saate anda mulle nõu, et kuidas neid liistusi sinna kinnitada. Autoks on vaz 2106.


edit Priidic: muutsin pealkirja
Kasutaja avatar
logman
Ladaklubi Liige
Postitusi: 3998
Liitunud: 29 Nov 2004 23:46
Asukoht: Mulgi ja Sakala vahel vibreerin
Autod: 1,3 "vasmjorka", 1,2 "kopeika", 1,4d vollwaagen
Kontakt:

Postitus Postitas logman »

Vajad "eluaegseid düübleid"?
Kui ma veel koolipoiss olin, siis vanaisa lasi oma auto jaoks valmistada posu selliseid vidinaid.
Lõikad sobiva paksusega plekist umbes kolme cm pikkused ribad. Riba laius peab olema selline, et mahuks liistu sisse. Puurid riba keskele 6mm diameetriga ava. Ostad peotäie M6 täiskeermega polte ja sama palju mutreid. Lõikad poltidel pead maha ja pistad "pulgad" äsjapuuritud avadesse. Teiselt poolt keevitad need peata poldid kinni. Valmis.
Sama targalt võid keermelatti kasutada.
Enne liistude paigaldamist soovitan valmistatud "düüblid" viimistleda kindlasti roostevastaseid aineid omava kruntvärviga.
Liistude ja auto kere kokkupuutepind töödelda Terosoni või üskõik mis firma multivahaga. Liigse aine saab lapiga ära pühkida.
Vanasti selliseid häid asju olemas polnud ja mõne aastaga läksid düüblite augud ussitama.

http://www.motokay-scp.de/images/produk ... 248356.jpg
Asjalik toode, mis mõeldud värvitud pindadele just sellistesse kohtadesse, kus kaks "asja" kokku saavad. Peeglite-, iluliistude-, stangede kinnituste- jne... alla, et kui sinna niiskus vahele jääb, siis tema seal oma elu elama ei hakkaks.

Pilt
e
Edel
Foorumi kasutaja
Postitusi: 453
Liitunud: 28 Dets 2007 22:28
Asukoht: Lehola
Autod: VAZ-21061`84, Moskvits-2140`81, Audi A4 1.8 `99
Kontakt:

Postitus Postitas Edel »

Kui roostetamise pärast muretsed, siis tasub ehk 1-2tk panna nende isetehtutega (vähem võimalikke roostekoldeid), ülejäänutele võib originaaltüüblid jätta. Vähemalt ei lenda liist küljest minema, kui ukse kinni lööd...
Minul on Ziguli, aga mis on sinul?
-
-Berg-
Foorumi kasutaja
Postitusi: 48
Liitunud: 05 Apr 2015 18:25
Asukoht: Pärnumaa
Autod: ZAZ 965, IZ 412

Postitus Postitas -Berg- »

Tere! Kas liist ei jää düübli külge või düübel tuleb koos liistuga kerelt?
s
Slampa
Foorumi kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 06 Juul 2016 15:27
Asukoht: Muhu Hellamaa küla
Autod: lada 2106

Postitus Postitas Slampa »

Vabandust hilise vastuse eest, sain juba need liistud külge. Asi oli selles et panin need valesti. Kõigepealt tuli tüüblid aukudesse lükata ja siis need liistud pidi mingi nõksuga kinni lükkama. Tänud teie vastuste eest!
s
Slampa
Foorumi kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 06 Juul 2016 15:27
Asukoht: Muhu Hellamaa küla
Autod: lada 2106

Postitus Postitas Slampa »

Aga siis on mul selline küsimus veel, et mul on esi stange väikseid rooste täppe täis. Kuidas neist lahti saada?
e
Edel
Foorumi kasutaja
Postitusi: 453
Liitunud: 28 Dets 2007 22:28
Asukoht: Lehola
Autod: VAZ-21061`84, Moskvits-2140`81, Audi A4 1.8 `99
Kontakt:

Postitus Postitas Edel »

Täitsa lahti neist ei saagi. Nitrolahustiga saab roostejäljed kroomilt mõneks ajaks maha, aga üldiselt aitab uus (roostevaba) stange.
Minul on Ziguli, aga mis on sinul?
Vasta