K: kuidas saab kardaaniristi kätte

K: kuidas saab kardaaniristi kätte

Käigukasti, vedrustuse, pidurite ja veermikuga seonduv
Vasta
-
--sven--
Suletud kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

K: kuidas saab kardaaniristi kätte

Postitus Postitas --sven-- »

Kuidas saab kardaaniristid kätte?
t
tarmo65
Suletud kasutaja
Postitusi: 47
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas tarmo65 »

Mul oli ka vahepeal kardaaniristi lahti vaja saada, et tugilaagrit vahetada. Kuid oma kogemistast võin öelda, et ega sa ise sega lahti ei saagi, seda võetaks masina peal lahti. Ja kui juhuslikult saadki lahti, siis sama risti sa enam kokku ei pane.:(
r
Raxo
Foorumi kasutaja
Postitusi: 853
Liitunud: 19 Juul 2002 18:45
Asukoht: Rakvere
Autod: 2101 '72 | Chevy '00 | Hornet '01 | Scania '97
Kontakt:

Postitus Postitas Raxo »

Saab vana lahti ja uue kokku ka.

Kokku panemiseks on muidu selline spetsiaalne rakis...kuid saab ka teistmoodi.
-
--sven--
Suletud kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas --sven-- »

to Raxo: ehk oskad seletada kuidas vana lahti saada..sõber seletas kuidas uut panna aga vana ära võtmise kohta ei midagi.
Tänud
Kasutaja avatar
zajetz
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1085
Liitunud: 14 Nov 2002 15:31
Asukoht: Tallinn, Nõmme(Pääsküla)
Autod: 4x 2101x ; 626 ; Auris hybrid

Postitus Postitas zajetz »

vana saab väga lihtsalt lahti. igas otsa süvendis on splint.mille pead eemaldama. siis oltsid sellise toru või asja (mina kasutasin padrunit), mis lähex täpselt sinna sisse ja jõu pind jääks ainult äärtesse (muidu lööd selle kupli puruks). Kardaan peab olema muidugi tugeva pinna peal, et ees ära ei liigux.kui oled ühest otsast sisse selle risti löönud siis teisepoolt peab see kuppel natuke välja tulema ,ning tõmbad kupli mahasiis saad siis saad keerata kardaaniristi selisesse asendisse et ta tule ühest kardaani poolest välja. ja siis teise poolega sama ooper. Muidugi on targem alati uus kardaani rist panna kui seda hiuljem vahetama hakata.
Ma loodan et saate aru.
kui muidu ei saa siis võin sul selle töö ära ka teha :D
-
--sven--
Suletud kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas --sven-- »

tänan pakkumast aga ma ikka tahan selle ise ära teha:)
a
ats007
Suletud kasutaja
Postitusi: 22
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas ats007 »

Mind õpetati nii, et võtad kõigepealt splindi eest ära ja siis hakkad haamriga kardaani hargi ühele küljele (kupli kõrvale) koputama. Koputad niikaua, kuni kuppel käes. Teise poolega sama lugu. Mina sain nad küll nii üsna lihtsalt kätte.
Tagasi pannes tuleks jah mingit toru meetodit kasutada.

Endal kah see töö ees ootamas. Sai uus (vana) auto ostetud, aga kohalt minekul on kõlks sees.
Kasutaja avatar
GTA
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1316
Liitunud: 03 Dets 2003 21:37

Postitus Postitas GTA »

pisut OT küll aga: soovitan teil uue kardaaniristi osta sellise, millel on määrdenippel küljes. vene "eluaegse" määrdega kardaaniristid kipuvad muidu ikkagi kuivale jääma ja enneaegselt õhtule minema, määrdenipliga lükkad seda tavotti aga vahele ja sõidad muretult ;)
Meskimeni seadus - Kunagi pole aega teha midagi korralikult aga alati on aega ümber teha
VAZ 2105 - "kopika" värskem teised, millele vaid ühe pika joonlauaga varustatud disainerite meeskond püüdis anda veidi nooruslikuma välisilme
m
mess
Ladaklubi Liige
Postitusi: 847
Liitunud: 22 Apr 2002 11:45
Asukoht: Tartu
Autod: '95 Audi A6
Kontakt:

Postitus Postitas mess »

Kõige lihtsam variant Antsu pakutud et hakkad ühte kardaani poolt taguma vasaraga, siis inertsiga lööb kaane välja. Umbes nagu kirve varre kinni löömise efekt, et justkul "valest" otsast peab lööma. Samas selliselt tehes lendavad enamasti kaane sees olevad pulgad minema, nii et sama risti tagasi panna pisut jama. Seepärast tasuks 100 EEK investeerida ja uus rist ka panna. Kui määrdenipliga risti saad (või lased teha) siis kord aastas pritsiga all käia ja ristid kestavad tunduvalt kauem, kui tavalised.

NB! enne lahti võtmist märgista kindlasti kardaan ära, et sama pidi kokku paned, muidu võib laulma hakata.
Kas kerenumbri ümber saab auto ehitada?
-
--sven--
Suletud kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas --sven-- »

Rist käes..minu poolest võib teema lukku panna!
l
leif
Foorumi kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 14 Aug 2010 22:24
Asukoht: Tallinn
Autod: Audi A8

Postitus Postitas leif »

Rist võib tõesti käes olla. :cool::cool: Kuid kui kardaani nüüd valesti kokku paned hakkab see niimoodi värsitama, et jube. Pane samas asendis ka tagasi. Isegi on erinevaid riste. Osad väiksemad ristid osad suuremad. Hea oleks kui mõlemad vahetad ja ühesugused. Muidu pead ehk tasakaalustamisele viima kardaani
-
--sven--
Suletud kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas --sven-- »

Ma märkisin enne ikka kardaanile peale ja panin samamoodi kokku nagu ma lahti võtsin(ka käigukastui juures nuudid ja difri juures augud nii nagu enne oli)
Vasta