undamine 40-70km/h

undamine 40-70km/h

Käigukasti, vedrustuse, pidurite ja veermikuga seonduv
Vasta
l
laizk
Suletud kasutaja
Postitusi: 173
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

undamine 40-70km/h

Postitus Postitas laizk »

masinaks 2109 ja undab jubedalt selles kiiruse vahemikus. ei oma tähtsust, mis käiguga sõidad (olen proovinud 2-5 käiguga). pumpasin kumme, et äkki asi selles, aga ei ole. kohe kui kiirus on 70 kandis ja seal üle, lõpeb ka undamine. kuna linnas on kiirus teadupärast 50, siis jama suur, sest pea lõpuks valutab juba:regan

kus võiks viga olla või on küsimus lihtsalt mingis mootori ja kere vahele tekkivas resonantsis, mis hakkavad teineteist võimendama?
Kasutaja avatar
GTA
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1316
Liitunud: 03 Dets 2003 21:37

Postitus Postitas GTA »

ma ei ole küll 09 hingeeluga nii tuttav, aga oma 05-l põhjustas sellist laadi undamist ja vibratsiooni teatud kiirustel olenemata käigust diferentsiaal. võibolla sellels asi ei ole aga tasub üle kontrollida;)
Meskimeni seadus - Kunagi pole aega teha midagi korralikult aga alati on aega ümber teha
VAZ 2105 - "kopika" värskem teised, millele vaid ühe pika joonlauaga varustatud disainerite meeskond püüdis anda veidi nooruslikuma välisilme
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Pakuks veaks esirattalaagri.
C
l
laizk
Suletud kasutaja
Postitusi: 173
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas laizk »

äkki tõesti esiratta laager... aga miks 70ga siis üle läheb:puzzled

mõtlema hakates, siis kuskil 120 peal hakkab rool käes metsikult võbelema...
o
originaal
Suletud kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas originaal »

vaata kas rattaloks on sees..
e
effekt
Foorumi kasutaja
Postitusi: 225
Liitunud: 26 Aug 2003 12:39
Asukoht: kristiine
Autod: 523i sedaan
Kontakt:

Postitus Postitas effekt »

ei pruugi olla rattaloksu sees. laager võib ka ilma loksuta õhtal olla.
jahil
r
Rocky
Foorumi kasutaja
Postitusi: 220
Liitunud: 06 Apr 2002 17:04
Asukoht: Otepää
Autod: 2103

Postitus Postitas Rocky »

Kas keerates kuskile poole vibra suureneb? Mul endal andis laager mõnisada meetrit enne päris kokkujooksmist keeramisel märku!
l
laizk
Suletud kasutaja
Postitusi: 173
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas laizk »

kuna vibra tuleb 120 km/h peal, siis suht raske veel pööramist proovida... see peaks ikka väga suur plats olema... maanteel naljalt vingerdama ei kipu;)

loksu ei tohiks olla... vähemalt minu teada...

palju see laager maksab ja kui keeruline seda vahetada on? tervise huvides tulusam ilmselt esimestel ratastel ära vahetada...
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Enne vahetamist tuleks ikka kontrollida, kas on vjadust. Ülestõstetud ratas hooga pööramisel teeb häält (võrdle teisega). Rattalaagri hääl on tavaliselt selline, kui hirmus ropu talvemustriga kummiga sõites mööda siledat asfaltbetooni. Loksu sellisel laagril ei pruugi olla. Kokku ka tavaliselt laagrid nii kergelt ei jookse.
C
Vasta