Rooliotsi koos hoidev puks(lõhikuga)

Rooliotsi koos hoidev puks(lõhikuga)

Käigukasti, vedrustuse, pidurite ja veermikuga seonduv
Vasta
j
joonaskala
Foorumi kasutaja
Postitusi: 137
Liitunud: 20 Sept 2011 21:56
Asukoht: Rapla
Autod: Lada VFTS(2.0 ford), BMW E28
Kontakt:

Rooliotsi koos hoidev puks(lõhikuga)

Postitus Postitas joonaskala »

Tere,

Tean et rallimehed kes käändmike lühendavad, teevad selle puksi ümber, ehk siis tugevast raudtoru jupi peale, mille sees siis keermed, ja stopperdatakse mõlemalt poolt mutritega, mitte siis klambritega mis originaal puksi hoiavad.

Endal siis käändmikud sai lühendatud, aga originaal puks jääb tõesti lühikeseks, aga küsimus siis. Kuidas selline puks saadakse või kust?
Puksil vaja ju pool ühtepidi keeret ja pool siis vastupidi keeret sisse + siis 2 mutrit. Suhteliselt tiheda keermega on need rooliotsad ka..

Äkki keegi oskab öelda kust võiks selliseid asju saada?

Parimatega,
Joonas
o
olaaf
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 4924
Liitunud: 12 Juun 2002 09:16
Asukoht: nõmme
Autod: 2105 s1300, 1119

Postitus Postitas olaaf »

keermed on m16x1 ja tõesti vasaku käe keermepulga pidin tellima välismaalt ja ootama tükk aega.
eestis oli m16x1 vasak keermepulk kaugelt üle 100€ hinnalipikuga.

omale tellisin need jupid ja maksma läksid 110€ kui ma ei eksi - tehti eriterasest, said karastatud, kerged ja tugevad.
lisaks keskosale on sul vaja mutreid ka millega mõlemalt poolt rooliotsa keere ära pingutada..

kehvema keermega rooliotsi enam kasutada ei saa, kuna jääb vähe kandma (osad veneaegsed varuosad on väga kehva kvaliteediga.
originaal junniga pole kehvast keermest probleemi, kuna lõhik lubab tihedalt ümber tõmmata.

odav lahendus oleks kaks tehase junni kokku keevitada nii, et keskele rooliotsast jupi paned..
Männiku laiali Garage
"90 percent of carb problems are ignition related.."
Kasutaja avatar
Kytt
Ladaklubi Juhatus
Postitusi: 2074
Liitunud: 29 Okt 2002 11:32
Asukoht: Tallinn
Autod: 2x2102,21013 & Toyota

Postitus Postitas Kytt »

Ma olen selle originaal "junniga" sõitnud juba päris mitu head aastat ning siiamaani pole probleeme olnud.
Vasta