rooliotste paika saamine

rooliotste paika saamine

Käigukasti, vedrustuse, pidurite ja veermikuga seonduv
Vasta
l
lada4life
Foorumi kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 10 Juun 2012 22:25
Asukoht: põlva
Autod: 21011,

rooliotste paika saamine

Postitus Postitas lada4life »

Tere, mure siis järgmine, võtsin autol välimise ja sisemise rooliotsa koos selle vahetükiga ära. Tegin jäljed kõik peale aga kuna sisemine rooliots oli nii kinni roostetanud et seda pidi ikka päris korralikult lahti murdma siis jäljed kadusid. Nüüd ei oska enam paika panna, keegi targem võiks öelda keermete arvud mille järgi paika panna.
a
ando
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1166
Liitunud: 07 Dets 2005 22:12
Asukoht: Tartu
Autod: 2101, 2102, 2108, Niva; Skif

Postitus Postitas ando »

Silla paneb paika sillastend, keermete lugemisest on vähe kasu. Paned esialgu silma järgi jooksu paika, et rattad päris kokku või lahku ei vaataks.
Jõud taga, peab minema.
Kasutaja avatar
botzor
Foorumi kasutaja
Postitusi: 168
Liitunud: 15 Sept 2011 18:44
Asukoht: Järva
Autod: 01 1.3, Golf 1.9TDi

Postitus Postitas botzor »

Mõõdulindiga olen kuulnud, et saab ka.
Kasutaja avatar
reiner
Ladaklubi Liige
Postitusi: 2371
Liitunud: 12 Dets 2005 17:55
Asukoht: Keila
Autod: 4 x Lada

Postitus Postitas reiner »

Ma olen suure(pika) nihikuga algselt paika pannud. Aga mõõdulindiga saab ka. Kui üks pool on koos, siis sellelt võtad mõõdu ja teed teise poole sama pika. Erinevatel autodel on erinevad pikkused.
Hiljem saad kokkujooksu mõõdulindiga enam-vähem paika, aga täppistöö teeb ikkagi sillastend.
Lower your standards and you'll never be disappointed!
Kasutaja avatar
Sander
Foorumi kasutaja
Postitusi: 379
Liitunud: 28 Apr 2011 19:09
Asukoht: Tallinn
Autod: VAZ 2101, VAZ 21011
Kontakt:

Postitus Postitas Sander »

Ennem sillastendi minekut kindlasti kontrolli üle kõik puksid. Õõtsapuksid peavad korras olema, mõni koht isegi ei vaevu paika panema kui õõtsapuksid läbi või kusagil mingi muu probleem.
www.autokleebised.ee - Läbi minu saab kleepse soodsamalt ja võite saada ka oma kujundatud kleepse jne.
a
Arvos
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1109
Liitunud: 31 Jaan 2010 22:57
Asukoht: Tallinn, Saue
Autod: 2105, Volvo V70, Mazda 6 BMW 740Individual, mõned Transitid, mõned JAWA-d ja MF70-d ja ZIL-131

Postitus Postitas Arvos »

 
Sander kirjutas:Õõtsapuksid peavad korras olema, mõni koht isegi ei vaevu paika panema kui õõtsapuksid läbi või kusagil mingi muu probleem.
Ei saagi panna kui kusagilt midagi vedel on. Üldjuhul siiski jääb sild paika kui vahetada mõni tükk ja täpselt samamoodi tagasi panna. Kui suurem lammutamine, siis muidugi ei pääse. Olen kordi maksnud mõttetult stendi eest lihtsalt sellepärast, et konstateeritakse fakti, et kõik on paigas. Viimane kord paar kuud tagasi samamoodi läks 40.- puhtalt vastu maad. Vahetusse läksid sarniirid, välimised rooliotsad, sisemised vardad. Polnud küll Vaz aga vahet pole. Minu südamerahustuseks keerati gramm aga poleks tarviski olnud. Enne tükkide vahetust näris esimesi rehve sisemisi ääri nagu saia.
Rohkem ma stendi ei roni enne kui tõesti rehvide järgi midagi näha või muidu tunda pole.
Üks VAZ peab autopargi hulgas alati olema.
o
osaw
Foorumi kasutaja
Postitusi: 62
Liitunud: 23 Dets 2010 00:18
Asukoht: Türi
Autod: 21033

Postitus Postitas osaw »

Pilt
edit// Raamat jätkab:
(kontrol)lida, et reguleermuhvi lõhe langeks kokku kinnitusklambrite lõhedega;
-Pingutada kinnitusklambrid.
Esirataste seadenurkade täpseks kontrollimiseks ja reguleerimisekstuleks siiski sõita hooldusjaama.
l
lada4life
Foorumi kasutaja
Postitusi: 31
Liitunud: 10 Juun 2012 22:25
Asukoht: põlva
Autod: 21011,

Postitus Postitas lada4life »

Suured tänud heade soovituste eest!, eks kunagi kui auto valmis saab siis viib sillastendi, aga keegi sillastendi kohta Põlvas oskab soovitada ??
a
andre.palang
Foorumi kasutaja
Postitusi: 66
Liitunud: 03 Okt 2011 13:17
Asukoht: kadrina
Autod: Vaz 21074; primera p10

Postitus Postitas andre.palang »

Enne sillastendi külastamist soovitan sul ka teise poole rooliotste keermed terasharjaga roostest korralikult puhtaks teha ja määrdega korralikult kokku teha. Kulub sillastendiks vähem aega ning ei pea maksma remonttööde eest. :)
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1391
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel »

Arvos, kui Tallinnas käid reguleerimas, siis soovitan Mart Peret. Mees arvestab raha vastavalt tehtud tööle - ainult kontrolli eest võtab osalise summa, sama lugu ka sillas leitava lõtku tuvastamisel. Viimati kulus taoliselt ainult 5€.
a
Arvos
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1109
Liitunud: 31 Jaan 2010 22:57
Asukoht: Tallinn, Saue
Autod: 2105, Volvo V70, Mazda 6 BMW 740Individual, mõned Transitid, mõned JAWA-d ja MF70-d ja ZIL-131

Postitus Postitas Arvos »

 
Mel kirjutas:Arvos, kui Tallinnas käid reguleerimas, siis soovitan Mart Peret. Mees arvestab raha vastavalt tehtud tööle - ainult kontrolli eest võtab osalise summa, sama lugu ka sillas leitava lõtku tuvastamisel. Viimati kulus taoliselt ainult 5€.
Väga hea. Sellest saan ma juba aru.
Üks VAZ peab autopargi hulgas alati olema.
Kasutaja avatar
robi
Ladaklubi Liige
Postitusi: 494
Liitunud: 10 Sept 2003 21:43
Asukoht: Tallinn
Autod: 2107 1992
Kontakt:

Postitus Postitas robi »

Mina Marti ei soovita, kuigi mees töötab mulle lähedal, ei lähe ma ka viimases hädas sinna. Ma ei taha inimesi segada kui mul on soov mingit teenust saada ja ma olen selle eest nõus maksma, aga sisuliselt nii sa ennast Mardi juures tunned. Nagu tuppa teinud kass või kõiges süüdi olev inimene. Seda, et pärast regulli olid minu BMW e32'l rattad otse ja rool viltu ma talle küll öelda ei tahtnud.
Julgen soovitada Tallinnas Tervise tänaval olevat rehvitöökoda, kus sillaregullijaga tuleb küll aeg eelnevalt kokku leppida (vene keeles), kuid klient on seal oodatud ja austatud.
k
krister
Foorumi kasutaja
Postitusi: 249
Liitunud: 09 Aug 2004 12:53
Asukoht: Tallinn, Lilleküla
Autod: 2101 '80

Postitus Postitas krister »

 
robi kirjutas:Mina Marti ei soovita...
Ma just käisin hiljuti selle mehe juures 900-se Volvo esisilda reguleerimas. Ma väga ei juurelnud, et kas ma töömeest segan või mitte, kuigi jah, töö käis vaikides. Võib-olla väga sõbralik siis ei olnud.

Jäi minulgi tookord rool viltu ette, kuid vahetasin ühe servast väga kulunud kummi ära ja nüüd on rool otse ja ka auto sõidab otse ning püsib mõnusasti teel.
20€
m
Mel
Ladaklubi Liige
Postitusi: 1391
Liitunud: 15 Juun 2002 11:54
Asukoht: Tallinn
Autod: 3x fwd, 5x rwd

Postitus Postitas Mel »

Erilist jutuajamist pole tõesti. Samas viltu jooksva Niva probleeme lahendades oli ta väga osavõtlik. Seni mu autod 5-6 korda seal käinud ja kõik kenasti otse olnud.

Teine koht, kus mul positiivsed kogemused, on Mustamäe Hiteh. Seal sätiti kenasti paika mu MG, seda alates esimese abiraami ja kere asendi paika reguleerimisest kuni taga- ja esisilla kokkujooksu ja kallete reguleerimiseni. Seal sai ka meeldiva suhtluse osaliseks ning kuigi tööle kulus enam kui tund kahe mehega, võeti ikka nn standard reguleerimise tasu.
Vasta