Vedrud pikemaks?

Vedrud pikemaks?

Käigukasti, vedrustuse, pidurite ja veermikuga seonduv
j
jeejee
Foorumi kasutaja
Postitusi: 371
Liitunud: 14 Jaan 2003 21:06
Asukoht: Tallinn
Autod: 21051

Vedrud pikemaks?

Postitus Postitas jeejee »

Tahaks tagumist ots veic tõsta, aga ei tea kuidas. olen kuulnud, et tehakse vedrusid pikemaks või pannakse mingid sapaka vedrud?
f
fibo
Suletud kasutaja
Postitusi: 93
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas fibo »

SAPPARI VEDRUD VÖID SISSE PANNA KÜLL KUID NAD HAKKAVAD IMELIKKE HELISID SULL TEGEMA KAKS VEDRU KÄIVAD OMA VAHEL KOKKU JA AUTO MUUTUB HULLULT JÄIGAKS OMAL OLID TAGAHA PANDUD PIDI KERE LAJALI RAPUTAMA TÕHJA AUTOGA
KUID KUI KOOREM PEAL MINGI 200KG EI SAANUD ARUGI ET AUTO OLEKS MADALAKS LÄINUD

KÖIKE HEAD
w
wax
Foorumi kasutaja
Postitusi: 193
Liitunud: 13 Mär 2002 10:16
Asukoht: Tallinn/Võru
Autod: Ladasid enam pole
Kontakt:

Postitus Postitas wax »

Naised saunas rääkisid et W123 mersu vedrud sobivat taha - olevat kas just kõrgem, aga jäigem kindlasti.


Aga mulle võiks keegi seletada kuidas esiosa kõrgemaks saada. :rolleyes
m
mess
Ladaklubi Liige
Postitusi: 847
Liitunud: 22 Apr 2002 11:45
Asukoht: Tartu
Autod: '95 Audi A6
Kontakt:

Postitus Postitas mess »

Oleneb, mis masin sul on muidugi aga sedaanidel on kõige lihtsam variant panna 02 või 04 vedrud, need pisut kõrgemad ja jäigemad
Kas kerenumbri ümber saab auto ehitada?
v
VFTS.
Foorumi kasutaja
Postitusi: 70
Liitunud: 28 Dets 2002 12:10
Asukoht: tallinn
Autod: Auto puudub

Postitus Postitas VFTS. »

pane 02 vedrud
s
skahar
Suletud kasutaja
Postitusi: 348
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas skahar »

Originaali postitas VFTS.
pane 02 vedrud
endal on vedrukopsikuid tõstetud 30mm, keevituse näol...
w
wax
Foorumi kasutaja
Postitusi: 193
Liitunud: 13 Mär 2002 10:16
Asukoht: Tallinn/Võru
Autod: Ladasid enam pole
Kontakt:

Postitus Postitas wax »

02/04 vedrud sobivad jah taha, kuna on jäigemad.

Kui soovin esiosa jäigemaks ja kõrgemaks, pole 02/04 vedrudega midagi peale hakata, kuna esimesed on samad mis teistel ladadel. Või pole?
m
mess
Ladaklubi Liige
Postitusi: 847
Liitunud: 22 Apr 2002 11:45
Asukoht: Tartu
Autod: '95 Audi A6
Kontakt:

Postitus Postitas mess »

Tegelikult pidi vedrudega see värk olema, et mitte ei ole eraldi 02, 01, 05 jne vedrusid, vaid nad pidid vastavalt jäikusele värvide järgi olema. Vähemalt vanasti tagumised olid olnud. Esimeste kohta ma ei tea rääkida.

Kui nüüd keegi küsib, et mis värvi kõige jäigemad on siis ärge näkku lööge ma tõesti ei tea. Mulle lihtsalt üks tuttav rääkis, kes elu aeg ladasid teinud.

Praegu on muidugi see, et igasugu koperatiivi saffi on kõik kohad täis ja nood ei küsi ei värvist ega jäikusest midagi :(
Kas kerenumbri ümber saab auto ehitada?
l
Lauri
Foorumi kasutaja
Postitusi: 69
Liitunud: 09 Juun 2010 00:01
Asukoht: Tartu Viljandi vahel
Autod: Samara 16V

Postitus Postitas Lauri »

On eraldi 02 tag vedrud.Esimesed on koigil samad ja tagumised on 02 ja 04 samad.02(pikema)tagavedru jäigem variant on helepruuniga märgitud.Esimesed jäigemad vedrud on kollasega märgitud.Kuid kahjuks ei mäleta ma mis värvi on sedaankerega lada tagumised jäigemad:puzzledMis vedrusid rallikale soovitate???
m
marco123
Suletud kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas marco123 »

:cool:Võite ju panna ka kummipuxid vahele...mina ise panin nii ja tõstis täpselt nii nagu vaja...:cool:
p
pikkpoiss
Suletud kasutaja
Postitusi: 81
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas pikkpoiss »

mina panin alla 02 vedrud ja veel koige jäigemad toodi kogematta venemaalt pepu on päris korralikult taevas.ainult et amorte peksab igas aukus lõppu olex pidanud panema niva amordid neil pikem käik aga kui sai lastud need tuua siis las olla loodan et vedrud vajuvad natu ää ja asi paraneb.
Aa väike Off-Topic küs ka äkki keegi tallinast aitaks teha hinna võrdluse ja uuriks palju läeb seal kandis maksmakomplekt asju(koik(8*) piduri klotsid,2*lüh rooliotsa ja 2*pikka rooliotsa ,kardaanirist,02taguvedrud,tagumised amordid,käsipiduritross,2*ül.sarniiri ja 2*al. sarniiri,8* amordi puks loodan et keegi teeb selle uurimistöö ää.
z
zikz
Foorumi kasutaja
Postitusi: 346
Liitunud: 08 Veebr 2003 22:12
Asukoht: Tallinn
Autod: citroen,fiat,renault

Postitus Postitas zikz »

aga kas sõita kehvem ple kui perse kõrgem? olen nagu kuulnud sellist asja
2
2107
Suletud kasutaja
Postitusi: 165
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas 2107 »

Sedaan Lada tagavedrud on tähistatud nii: nõrgemad- roheline, tugevamad- kollane. Universaalil:nõrgem- sinine, tugevam- helepruun.
To zikz:sul on õigus- kõrge autoga on fantastiliselt kehvad sõiduomadused.
s
serbin
Foorumi kasutaja
Postitusi: 194
Liitunud: 23 Sept 2002 09:25
Asukoht: haapsalu
Autod: krossi 01

Postitus Postitas serbin »

mu 06-el on taga kaks siksi vedru üksteise sisse keeratud, alt ja ülevalt üks ring kinni keevitatud..... keskelt keevitada ei tohi muidu lähevad pooleks asi on päris jäik... ja pepu on tsipa kõrgem kui esimeneots

AMORDID: mul tuttav tegi enda gti golfil nii et puuris amortidele augud sisse, lasi vana õli seest välja ja pani paksema õli sisse ning keevitas uuesti kinni. plaanin enda siksil ka nii teha. aga mis teie sellest arvate?
v
VFTS.
Foorumi kasutaja
Postitusi: 70
Liitunud: 28 Dets 2002 12:10
Asukoht: tallinn
Autod: Auto puudub

Postitus Postitas VFTS. »

ehee...kus juures ma tegin siksi vedrudega nii et seal sees on mingid seibid et panin sinna ühe juurde ja siis olid jube jäik asi..aga jama selles et õli hakkas välja tulema aga ei tia milles asi on parem osta õiged mingid jäigad vedrud see ei pruugi sul toimima hakata;)
j
jeejee
Foorumi kasutaja
Postitusi: 371
Liitunud: 14 Jaan 2003 21:06
Asukoht: Tallinn
Autod: 21051

Postitus Postitas jeejee »

No amortide koha pealt ei oska midagi öelda aga ma panin siis taha ära täiesti tutikad 02/04 vedrud (müüja ütles, et mingi vahepealne tugevus aga vedrud olid helepruuniga märgistatud). ütleksin, et sain täpselt niipalju kõrgemaks kui ma tahtsin. :spin
t
tamps19
Suletud kasutaja
Postitusi: 38
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas tamps19 »

mina ei soovita teha autot kõrgemaks, kuna juhitavus ja teelpüsimine kaob tunduvalt. pigem laske madalamaks ja jäigemaks. minagi kunagi tõstsin perse oma lollusest ülesse ja natukese aja pärast mekkisin ka puu ära, kuna juhitavus oli libedaga nulli ligidane.:(
p
pikkpoiss
Suletud kasutaja
Postitusi: 81
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas pikkpoiss »

mul uudis muide need 02 vedrud mis ma panin lõhkusi mu uued amordid ää kuna amordi käik oli väiksem kui seda vedru tahtis
m
muidumees
Suletud kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas muidumees »

jaga siin täielikult eelkirjutajate arvamust,madala ja parajalt jäiga autoga tunduvalt parem sõita,mul enda autol on veel madalad laiad kummid ka all,olen täitsa rahul juhitavusega.panin ka kunagi 02 vedrud taha,võtsin paari päevapärast ära,lihtsalt sõita oli peaaegu võimatu,muidugi on varjant,et saagida 02 vedrudel paar ringi maha,jäävad lühemad ja jäigemad:cool:
w
wax
Foorumi kasutaja
Postitusi: 193
Liitunud: 13 Mär 2002 10:16
Asukoht: Tallinn/Võru
Autod: Ladasid enam pole
Kontakt:

Postitus Postitas wax »

Kõik autod ei sõida vaid maanteel ja linnas :) Minu oma pole 2 aastat asfaldile saanudki. Enamuse ajast põllul, vahel ka kruusal. Seepärast tahangi kõrget autot :)






Lõplikku tõde pole olemas.
Vasta