Probleemid SIDURIGA (vahetus, vea sümptomid jne.)

Probleemid SIDURIGA (vahetus, vea sümptomid jne.)

Käigukasti, vedrustuse, pidurite ja veermikuga seonduv
Vasta
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Laager kindlasti parem. Kundedel on ka selliseid vigu olnud- mootor sureb ristmikul välja. Vaatan/kontrollin kõik üle töötab kenasti. Läksin proovisõidule sureb välja. Lõpuks selgus et mootor tühikäigul ei jaksa grafiitseibi takistust üle elada. Ristmikul ju alati sidur all. Panin tühikäigu veitsa suuremaks ja OK.
C
k
kopec
Foorumi kasutaja
Postitusi: 314
Liitunud: 17 Mai 2003 21:32
Asukoht: Kui kodus,siis Rakvere!
Autod: japs

Postitus Postitas kopec »

sidurikahvli vabakäik peab kirjanduse andmetel olema 5-6 mm.endal tegin sidurikarteri alaossa kaanega ava,sealt hea näha,mis toimub.korra läks ka sidurikahvel pooleks.saigi sealtkaudu vahetatud.muidu oleks pidanud kasti veel maha võtma ja jama oleks olnud rohkem.
Ära osta omale autot,mida sa lükata ei jaksa!-Al Bundy
b
burner
Suletud kasutaja
Postitusi: 84
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

probleem siduriga

Postitus Postitas burner »

Nimelt siis probleem selline, et siduri peasilindel lakkas töötamast. panin uue. aga nüüd selline asi, et õli ei taha kuidagi alla jõuda. kas sellel alumisel silindril(mis kahvlit lükkab) peab olema selline kuuliga "nippel", kust see õhku sisse ei lase, aga välja laseb(õhutamisel). milles on probleem? ehk keegi oskab aidata?
l
Laada
Foorumi kasutaja
Postitusi: 260
Liitunud: 08 Juul 2003 10:18
Asukoht: Tallinn
Autod: Nokia, Nolada.

Postitus Postitas Laada »

Töösilindril on õhutusnippel nagu ikka. Kõige tõhusam oleks õhutada samamoodi kui pidureidki, kuid sidurist olen saanud siiamaani ka lihtsalt vaheldumisi pumbates ja niplit lahti päästes õhu välja.
b
burner
Suletud kasutaja
Postitusi: 84
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas burner »

laada, äkki räägiksid asjast täpsemini. tegelikult ei usu ka, et sellest erilist abi on, sest arvan, et see nippel peab seal töökorras olema. kui keegi seest vajutab ja kapti alt kuulata, siis kuuleb küll, kuidas õhu välja lükkab, aga kui pedaali üles lased, siis tõmbab õhu sisse tagasi. mul oli neid nippleid 3 tükki. proovisin, aga ei midagi
l
Laada
Foorumi kasutaja
Postitusi: 260
Liitunud: 08 Juul 2003 10:18
Asukoht: Tallinn
Autod: Nokia, Nolada.

Postitus Postitas Laada »

Algselt postitas: burner
laada, äkki räägiksid asjast täpsemini. tegelikult ei usu ka, et sellest erilist abi on, sest arvan, et see nippel peab seal töökorras olema. kui keegi seest vajutab ja kapti alt kuulata, siis kuuleb küll, kuidas õhu välja lükkab, aga kui pedaali üles lased, siis tõmbab õhu sisse tagasi. mul oli neid nippleid 3 tükki. proovisin, aga ei midagi
Nippel laseb pedaali üles tõstes loomulikult õhu sisse tagasi. Õhu peaks tegelikult välja laskma siis kui pedaal all on. Ma ei tea kui kapriisselt ladal see õhk sidurist välja tuleb kuid oma masinal sain küll üksi väga edukalt hakkama. Pumpasin mingi aja sidurit, (kuna pedaal algul ise üles ei tule siis tuleb käsitsi üles tõmmata) siis keerasin korraks nipli lahti jne mõned korrad. Üldiselt minu kogemuste põhjal ronib sidurisüsteemist enamasti õhk päris edukalt ka ise välja. St, et kui sidur natuke juba toimib siis on vähemalt minul piisanud ainult pedaali pumpamisest.
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Algselt postitas: burner
kuuleb küll, kuidas õhu välja lükkab, aga kui pedaali üles lased, siis tõmbab õhu sisse tagasi.
Enne pedaali lahtilaskmist tuleb nippel kinni keerata. Vajutades jälle lahti ja kohe kinni.
Siduri süsteem ei ole õhutamise suhtes kapriisne.
C
b
burner
Suletud kasutaja
Postitusi: 84
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas burner »

no, ma sõbraga nii tegingi, nagu motamees ütles. ei saa lihtsalt õli alla. tee mis tahad. ja muidugi puhastasin ma ennem kõik voolikud ja torud ära!
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Siis on sul siduripedaal valesti reguleeritud.Peasilindri kolb peab niipalju tagasi minema et avaneb seal sees väike pealevoolu/tagasivoolu auk. Siduripedaali ja peasilindri vahel peab olema väike lõtk.
C
l
Laurimetall
Foorumi kasutaja
Postitusi: 488
Liitunud: 26 Mär 2004 22:34
Asukoht: Tartu(Ihaste)
Autod: Vaz 21061

Postitus Postitas Laurimetall »

Pump võib kah läbi olla. Üks sõber pani oma 02 le toiduõli sidurisse. Ma ei tea ,mis seal juhtus ,kuid peale külmasid ilmasid sidur ei töödanud. Peale uurimist ei õnnestunud kuidagi õli liikuma saada tulemus see ,et vahetasime siduri pumba ära.
r
rockenroll
Suletud kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Sidur va vigur

Postitus Postitas rockenroll »

Mul selline probleem et kui mootor töötab siis ei ole võimalik käiku hästi vahetada, nimelt sidur ei lahuta, aga kui auto seisab siis vaheta käike nii palju kui süda lustib. :regan
l
Laurix
Foorumi kasutaja
Postitusi: 133
Liitunud: 27 Mai 2002 15:09
Asukoht: Harjumaa
Autod: M400/1 Omega2.4
Kontakt:

Postitus Postitas Laurix »

kui auto seisab, siis vahetad ka ilma sidurita käike niipalju kui tahad, kui sidur korralikult ei lahuta ja pedaal normilt toimib, siis probleem ketta või korviga!
põlluralli rules
e
effekt
Foorumi kasutaja
Postitusi: 225
Liitunud: 26 Aug 2003 12:39
Asukoht: kristiine
Autod: 523i sedaan
Kontakt:

Postitus Postitas effekt »

ma arvan rohkem, et viga siduri töösilindris. kui ketas läbi on siis peaks saama ikka käike vahetada. ostsime just rakverest niva (paar nädalat tagasi) ja seal oli ka, et mootori töötades käik ei läinud sisse. sõitsime linna piirile ja ostsime uue töösilindri (120.- eeki) 15 minutit auto all ja sõitsimegi omal jalal minema.
jahil
Kasutaja avatar
GTA
Foorumi kasutaja
Postitusi: 1316
Liitunud: 03 Dets 2003 21:37

Postitus Postitas GTA »

kontrolli põhja alt, kas siduri reguleerimismutter on põhja reguleeritud. kui on siis võib olla ka et sidur on viimase vindi peale kulunud ja ükskord lendab selle ragistamise peale rõõmsalt laiali:(
Meskimeni seadus - Kunagi pole aega teha midagi korralikult aga alati on aega ümber teha
VAZ 2105 - "kopika" värskem teised, millele vaid ühe pika joonlauaga varustatud disainerite meeskond püüdis anda veidi nooruslikuma välisilme
l
Laurimetall
Foorumi kasutaja
Postitusi: 488
Liitunud: 26 Mär 2004 22:34
Asukoht: Tartu(Ihaste)
Autod: Vaz 21061

Postitus Postitas Laurimetall »

vaata ,kas sidur on korralikult õhutatud,siis vaata ,kas see reguleeritav pulk siduri kahvli ja silindri vahel on ikka olemas . peab olema mitte kinni ja hästi natuke loksuma ,kui see on korras ,siis asi sidurikorvis arvatavasti
b
burner
Suletud kasutaja
Postitusi: 84
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Küsimus siduri valdkonnast.

Postitus Postitas burner »

Kuidas saada aru, et sidurikettad vms on kulunud? ja kas see ka halba teeb, kui siduri lamell väikese nurga all on(läks mootorit maha võttes)?
l
Laada
Foorumi kasutaja
Postitusi: 260
Liitunud: 08 Juul 2003 10:18
Asukoht: Tallinn
Autod: Nokia, Nolada.

Postitus Postitas Laada »

Tavasõiduautol on reeglina üks siduriketas. Kui see on liigselt kulunud siis hakkab sidur libisema. Testida on kõige lihtsam neljanda (viienda/kuuenda) käiguga sõites sidur alla vajutada ja järsku lahti lasta. Korras siduriga haagib järsku. Lisaks kettale võib ka korv väsida. Kahjustatud lamell ei ole mitte hea, kuid kui vedrus pragusid pole ja sidur normaalselt töötab ei ole põhjust muretsemiseks.
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Siduriketta seisukorda saab hinnata ka kahvli reguleermutri asukoha järgi. Kui enam eriti sidurit maha keerata (reguleerpoldi keerme osa pikalt väljas tahapoole) ei anna hakkab ketta ressurss lõppema.
C
k
kopec
Foorumi kasutaja
Postitusi: 314
Liitunud: 17 Mai 2003 21:32
Asukoht: Kui kodus,siis Rakvere!
Autod: japs

Postitus Postitas kopec »

sidurikahvli vabakäik peab olema kahvli otsast mõõdetuna 5-6 mm
Ära osta omale autot,mida sa lükata ei jaksa!-Al Bundy
s
sass85
Foorumi kasutaja
Postitusi: 88
Liitunud: 19 Mai 2004 19:00
Asukoht: tallinn
Kontakt:

K: sidur

Postitus Postitas sass85 »

mis jurakas se seal sidurikorvi kyljes on ,mul jäi se käigukasti maha võttes võlli taha kinni ja vist painutas ära.
on se halb?
ma mõtlen seda rõngast mis on kolme jalaga seal siduri korvi kyljes....
mossel seda nagu polnud lihtsalt survelaaged ja sidurikorv,milleks se hea on............:P
Vasta