keti vahel midagi?

keti vahel midagi?

Mootoriga ja sisse/väljalaskega seonduvad teemad
Vasta
a
Allar21
Foorumi kasutaja
Postitusi: 200
Liitunud: 05 Mai 2004 22:09
Asukoht: Saaremaa/Salme
Autod: Mazda 626
Kontakt:

keti vahel midagi?

Postitus Postitas Allar21 »

ma hakkasin täna mootorit hullemalt lahti lammutama ja leidsin et seal keti vahel on mingi kollast värvi jupp mis oli ära murdund selle jublaka küljest mis vastu ketti käib ma ei tea mis selle nimi on:puzzled
a
Allar21
Foorumi kasutaja
Postitusi: 200
Liitunud: 05 Mai 2004 22:09
Asukoht: Saaremaa/Salme
Autod: Mazda 626
Kontakt:

Postitus Postitas Allar21 »

kas see võib mootori liikumist takistada?
Kasutaja avatar
robi
Ladaklubi Liige
Postitusi: 494
Liitunud: 10 Sept 2003 21:43
Asukoht: Tallinn
Autod: 2107 1992
Kontakt:

Postitus Postitas robi »

Vist räägid ketivaibutist, mõned on plekist, mõned valgest plastmassist. Kui ta katki on, siis kett hakkab plagisema vastu plokki ja plokkipea sena, süüde läheb ka paigast ja nukkvõll ei ava klappe ka õigel ajal, aga sõita saab, kuid ei tasu pikalt. Vahetada on imelihtne ja kui mõni plastitükk alla kukkuski, siis pole hullu, kui jäi kuhugi hammasratta ja keti vahele, siis pead veidi väntvõlli edasi tagasi keerama. Seda saada teha ühtepidi käsivändaga, kui edasi-tagasi vaja , siis küünlad maha, käik sisse ja nügi autot. Võibolla kukub tükk hammasratta vahelt välja, või läheb lihtsalt puruks. Plastmass versus metall, ei juhtu ketiga midagi. Ma sõitsin ringi vahepeal, polt ja kaks seibi karteris, midagi ei juhtunud, istusid rahulikult põhjas.
Kui leevendit vahetad, siis kaks polti lahti ja uus asemele, kaks polti kinni. Pinguti pead muidugi enne kinni suruma ja fikseerima, pärast jälle pingule laskma.
jõudu tööle
z
zazs
Suletud kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas zazs »

võibolla see keti tald siis kett läeb lõdvaks ja hakkab harjumatut plaginat tegema. sis pead talla ära vahetama muidu saab ketti ajut6iselt pingutada kui leiad yleskõrval istuja pool mootori klapikambri kaane all asuva ja võimalikult ligidale karlsonile, põhimõteliselt seal kus kett on, paikneb 13-kune polt keerad selle tiba lahti ja keerad karlsoni tavalises käimise suunas päri päeva vict eest vaadates ja siis keerad tolle poldi kinni see peaks ketti pingutama mõneks ajaks vähemalt.
Vasta