Silindri surve

Silindri surve

Mootoriga ja sisse/väljalaskega seonduvad teemad
t
tuhajuhe
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 859
Liitunud: 11 Mai 2002 21:41
Asukoht: türi
Autod: Auto puudub

Postitus Postitas tuhajuhe »

Motamehel täitsa õigus,mina olen ka raamatute lugemist propageerinud.Kui ikka raamatuid rohkem loetakse siis saaks nii mõnigi sealt oma probleemile parema vastuse.Ning nii mõnedki tarkused tuleks ka lisaks.
56506878
m
mess
Ladaklubi Liige
Postitusi: 847
Liitunud: 22 Apr 2002 11:45
Asukoht: Tartu
Autod: '95 Audi A6
Kontakt:

Postitus Postitas mess »

Nõustun kahe eelpoolkõnelejaga.

Mota kas see on see sapaka pildiga raamat või?
Mul too olemas, täitsa asjalik.

PS. Kui raamatutele jutt läks, siis soovitan kõigil aegajalt vaadata tänavanurkadel vanade raamatutega kauplevate tegelaste lettidele. Seal on teinekord vene masinate remondiraamatuid 2 ja 3 EEK'u tükk. :) Teine koht on turg, aga seal kipub rohkem venekeelne kirjandus olema.
Kas kerenumbri ümber saab auto ehitada?
l
Laada
Foorumi kasutaja
Postitusi: 260
Liitunud: 08 Juul 2003 10:18
Asukoht: Tallinn
Autod: Nokia, Nolada.

Postitus Postitas Laada »

Üldiselt olen eelpoolkõnelenutega nõus, kuid tuleb silmas pidada, et ka tehnika on omajagu arenenud. (muidugi ladade puhul seda probleemi ei ole) Olen ka ise suht palju autoremondiga tegelenud ja oskan öelda, et on üsna palju nüannsse mida tuleb silmas pidada. Näiteks 90'ndate algul hinnati autoturul mootori seisukorda ka põhiliselt õlikorgi mahavõtmisega. Ja mis tuli välja- kõik audid jumala läbi! Kuid paljud mootorid ei olegi ette nähtud ilma õlikorgi või vardata töötamiseks. Või näiteks jahutusvedeliku temperatuur ei pea üldse olema 90kraadi, mõnel masinal näiteks normaalne üle 100. Karburaatoreid ei kasutata autodel juba ammu ja kontaktivahe reguleerimise võimalust ka naljalt enam ei kohta. Ja esiklaasi enam pesunööriga ei vaheta. Jne.

Muidugi on kasulik end harida ning eks see sisepõlemismootori tööpõhimõte ja põhitõed on ikka samad, kuid üsna paljud asjad autode juures on ikka pöördumatult muutunud.
Vasta