külm kollektor

külm kollektor

Mootoriga ja sisse/väljalaskega seonduvad teemad
Vasta
k
krl
Foorumi kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 19 Sept 2008 15:38
Asukoht: Tallinn
Autod: Vaz 2106
Kontakt:

külm kollektor

Postitus Postitas krl »

kle kas keegi tiab kuis tha kollektorit külmaks.:puzzled
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Pane sügavkülma. Seal lihade vahel temperatuur miinus 18. Peaks ju piisama. Kui sul külmikut pole siis on natuke raske see asi.:puzzled
C
l
Laada
Foorumi kasutaja
Postitusi: 260
Liitunud: 08 Juul 2003 10:18
Asukoht: Tallinn
Autod: Nokia, Nolada.

Postitus Postitas Laada »

Vanasti olid ka süsihapegaasiga kustutid, sellisega saab päris hästi jahutada. Meie jahutasime vanasti garaazis suvel palavaga limonaadi. Ju siis kollektori jaoks ka kõlbab? Või tegelikult kui talvisel ajal mootorit tööle ei pane siis peaks ka ju kollektor külm olema? Või on vaja kaudses mõttes "külmaks" teha? Siis peaks ju sepavasar või rellakas sobima?!:puzzled
k
krl
Foorumi kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 19 Sept 2008 15:38
Asukoht: Tallinn
Autod: Vaz 2106
Kontakt:

Postitus Postitas krl »

kle ma mõtlesi ikke nac teistmoodi see nigu mingi tuuningunipp või sinnapoole
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Me mõlemad saime aru et sa teistmoodi mõtlesid. Aga nii tuleb ka ennast väljendada. Kui sa nüüd õieti väljenduma hakkasid enam vähem siis käib asi hoopis teistmoodi.
Kollektori jahutamisest ei oleks tulu sest õhk liigub seal nii kiiresti. Külm kollektor ei jõua seda õhku seal jahutada. Selleks ikka õhu vahejahutusradiaatorid (intercooler). Radiaatoreid aga kasutatakse turbode puhul. Seal läheb õhk ülearu kuumaks.
C
k
krl
Foorumi kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 19 Sept 2008 15:38
Asukoht: Tallinn
Autod: Vaz 2106
Kontakt:

Postitus Postitas krl »

ma ose päris täpslelt ei tea , kuid ma olen kuulnud et ladal on sisselaskekollektor kylmaks tehtud ,ehk on keegi must targem ja oskaks õpetada
s
slikk
Suletud kasutaja
Postitusi: 72
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas slikk »

sa veakuskilt mujalt sinna see jahutusvedeliku voolik, sest originaal tuleb torust, mis läheb soojendusradikasse, kus on aga soe vesi. mõtle ja areta ise.
ja mida see üldse annab?
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Esialgne postitaja krl
ma ose päris täpslelt ei tea , kuid ma olen kuulnud et ladal on sisselaskekollektor kylmaks tehtud ,ehk on keegi must targem ja oskaks õpetada
Keegi kuskil turul rääkis - Ega siis igat asja saa kulla pähe võtta mis kollane.
C
l
Laada
Foorumi kasutaja
Postitusi: 260
Liitunud: 08 Juul 2003 10:18
Asukoht: Tallinn
Autod: Nokia, Nolada.

Postitus Postitas Laada »

Mina näiteks ei mõista mida selle "külma kollektori" all siis mõeldakse?
Kui mõttes on see, et jahedamat õhku mahuks rohkem silindrisse siis võib juba natukene hakata taipama mida silmas peetakse.
a
asjamees
Foorumi kasutaja
Postitusi: 180
Liitunud: 11 Jaan 2003 21:39
Asukoht: Tallinn
Autod: Auto puudub

Postitus Postitas asjamees »

carratingus oli ka ühel autol kirjas külm kollektor ,, aga mis selles siis nii head on ???
-
--sven--
Suletud kasutaja
Postitusi: 40
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas --sven-- »

ka minu masinal oli kylm kollektor...no täpsemalt et vesi ei käinud läbi kollektori...natuke minek ka paranes(kylm bens põleb paremini)...ning kaasnes ka pööris pensupaagis...
s
silver7
Foorumi kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 31 Okt 2009 09:56
Asukoht: Põltsamaa
Autod: saab 9000CD 2,3T.Audi 90,
Kontakt:

Postitus Postitas silver7 »

väljalaskekollektorit isoleeritakse et ei jahtuks,kaetakse keraamikaga samal eesmärgil.Peaeesmärk ikka, et saavutada silindrite parem täituvus.
l
Laada
Foorumi kasutaja
Postitusi: 260
Liitunud: 08 Juul 2003 10:18
Asukoht: Tallinn
Autod: Nokia, Nolada.

Postitus Postitas Laada »

Esialgne postitaja silver7
väljalaskekollektorit isoleeritakse et ei jahtuks,kaetakse keraamikaga samal eesmärgil.Peaeesmärk ikka, et saavutada silindrite parem täituvus.
Väljalaskekollektorit isoleeritakse seepärast, et suurte temperatuuride erinevuse tõttu pragusid ei tuleks ja kõveraks ei tõmbaks. Silindrite täituvusega ei ole seal küll mingit pistmist.



ka minu masinal oli kylm kollektor...no täpsemalt et vesi ei käinud läbi kollektori...natuke minek ka paranes(kylm bens põleb paremini)
See vesi sealt niisama läbi ei käi. Ju siis teda targem ikka soojendada on kui konstruktorid nii välja on mõelnud. Mingit tuntavat või mõõdetavat vahet seal paremuse poole kindlasti olla ei saanud.




Äkki keegi valgustab misasi see "külm kollektor" siis ikkagi on? Mina pole enne kuulnud ja tõesti tahaks teada kas selline termin tegelikus elus ka eksisteerib?!
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Esialgne postitaja motamees
Kollektori jahutamisest ei oleks tulu sest õhk liigub seal nii kiiresti. Külm kollektor ei jõua seda õhku seal jahutada.
Propagandal on kõva jõud. Kui ikka mitmed "asjatundjad" räägivad et see külm kollektor väga hea asi siis seda ka järgi teha üritatakse. Ja kui juba tehtud siis keegi seda ei taha tunnistada (kasvõi alateadlikult) et alt läks. Siis räägitakse oma "kogemustest" kui heaks asi läks. Heauskne kuulaja teeb jälle järgi ja räägib oma "headest kogemustest" külma kollektoriga.
Kui nüüd natuke asjasse tehniliselt süveneda siis on külma kollektori kasu nullilähedane. Õhk seal sees liigub ikka väga kiiresti (milleks muidu kollektoreid lihvitakse ja õhupuhasteid avatuks tehakse) ja selle 10cm pikkuse toru sees ei ole õhul võimalik jahtuda.
Pigem võib see külm hoopis kahju teha. Asjaolude kokkulangevusel võib hoopis õhuniiskus kollektori seinal jäätuma hakata ja siis augu hoopis kinni panna lõpuks. Sellepärast ka tosool sealt seest läbi lastakse. Talvel sellest ka vähe. Siis tuleb hoopis õhku võtta kollektori pealt läbi spets toru.
Kes nüüd väidab et vene konstruktorid lollid ja me siin targemad juba siis arvestagu ka sellega et enamusel lääne autodel ka see soojavõtu toru peal. Seal see mugavuse (ja ka hädavajaduse et talvel masinad ei tõrguks) pärast automaatika peal.
Kui keegi tahab kiita "külma kollektorit" siis ootaks ka põhjendusi ja argumente. Kuidas ta ikkagi seda jõudu juurde annab? Mismoodi ta toimib tehniliselt? Turujutud ei vii kusagile.
C
e
effekt
Foorumi kasutaja
Postitusi: 225
Liitunud: 26 Aug 2003 12:39
Asukoht: kristiine
Autod: 523i sedaan
Kontakt:

Postitus Postitas effekt »

mina kujutasin asja ette nii, et võetakse külm õhk (tavaliselt naerugaas) ja suunatakse kollektorisse, aga kui seda ennem karpat teha siis peaks düüsid kohe jäässe minema ja sellest poleks abi, aga kui peale karpat lisa õhk sinna viia, siis tekkib hapinku üleküllus ja arvatavasti ei ole ka see hea. ei kujuta ette, et kuidas oleks parem seda teha. võimalik, et tuleks teha trossi süsteem (kui eletroonikat ei jaga) salongist ette radiaatori kõrvale, aga siis peaks kuidagi isoleerima selle jahutusvedeliku kollektorist ära...... hetkeks (kasu ainult seega külma mootoriga). täpsemalt näeksin ma seda asja nii, et kollektor on külm ja siis tõmbad kiirenduse ajal salongist trossist, mis avab eest, otseõhuvõtu kanali ja kuna eest puhub külm tuul, mis läheb karburaatorisse, siis peaksgi olema külm kollektor, kui palju sellest kasu on see on juba teine asi, kuna alati ei saa seda teha, kuna meil on piisavalt vihmaseid ilmasid ja lootma jäädes nüüd, et tuleb jahe ilm, siis kui kiirendada tahaks on ka jama.

aga ma proovin ka kindlasti kunagi selle ära. loodan, et väga segane juttt ei olnud.
jahil
f
FlammablE
Foorumi kasutaja
Postitusi: 45
Liitunud: 27 Mär 2007 00:07
Asukoht: Tallinn-Tartu
Autod: Auto puudub

Postitus Postitas FlammablE »

Külma kollektori all äkki lihtsalt mõeldud isoleeritud väljalaskekollektorit. Kas siis spets teibiga kaetud või mingi muu möksiga. Effektiks on see, et mootoriruumis temperatuur madalam oluliselt.
k
kaharm
Suletud kasutaja
Postitusi: 4
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas kaharm »

Mida suurem on temperatuur seda paremini pensiin aurustub. Mida paremini on pensiin aurustunud seda paremini ta pöleb,sellepärast ongi vene instruktorid tosooli läbi sisselaskekollektori viinud.:sein
s
slikk
Suletud kasutaja
Postitusi: 72
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas slikk »

To Krl. Sa puuri sisselaksekollektorisse augud ja pane nendesse aukudesse torud, kust Nitro sisse läheb:D saad 2asja korraga 1-jahutab kollektori maha(gaasid ju külmad) ja teine: saad hea kiirenduse autole:P:D
Kasutaja avatar
motamees
Ladaklubi Auliige
Postitusi: 2860
Liitunud: 22 Juul 2003 23:43
Asukoht: Saar
Autod: MetsaNiva

Postitus Postitas motamees »

Algselt postitas: slikk
To Krl. Sa puuri sisselaksekollektorisse augud ja pane nendesse aukudesse torud, kust Nitro sisse läheb:D saad 2asja korraga 1-jahutab kollektori maha(gaasid ju külmad) ja teine: saad hea kiirenduse autole:P:D
Täiesti mõttetu mula. Nagu see nitro panemine oleks kui kempsus käia.
C
Vasta