LisaHP-d õhust

LisaHP-d õhust

Mootoriga ja sisse/väljalaskega seonduvad teemad
p
pppp
Suletud kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

LisaHP-d õhust

Postitus Postitas pppp »

A muidu on K&N õhufiltrid ka Ladadele olemas :)
http://www.ah-tuning.de/shop/daten/knsp ... 17000.html



[Edited on 26-3-2002 by pppp]
Kasutaja avatar
Kert
Foorumi kasutaja
Postitusi: 118
Liitunud: 14 Mär 2002 07:50
Asukoht: Tallinn
Autod: 21013

K&N

Postitus Postitas Kert »

Kas neid eestis ka müüakse?
Kui mina a“la 2-3 kuud tagasi otsisin kõikvõimalikes tuuning firmadest seda filtrit öeldi et ei ole.
t
Taavi
Foorumi kasutaja
Postitusi: 67
Liitunud: 13 Mär 2002 11:25
Asukoht: Tallinn
Autod: e39 523, e30 335

Postitus Postitas Taavi »


Kas neid eestis ka müüakse?
Kui mina a“la 2-3 kuud tagasi otsisin kõikvõimalikes tuuning firmadest seda filtrit öeldi et ei ole.



PM-s jah, ma juba kunagi "iidsetel aegadel"(siiskui alles lasteaias käisin :) ) chekkisin PM lehekülje pialt et näe mis...
14.077@159.20
r
ruudi
Foorumi kasutaja
Postitusi: 134
Liitunud: 14 Mär 2002 15:50
Asukoht: Viljandi
Autod: Lada05

k & n

Postitus Postitas ruudi »

Mis mõttega sa selle filtri sinna paned see plekib ju mingi tonni ringis. Arvad et tuleb kohe 10 heppa juurde või :o) Või on sul plaanis terve õhufiltri korpus ära vahetada ja koonusfilter panna ? Või on sul oopis 2 Dellorto või Weber'i 40 dcoe karpat peal ?
p
pppp
Suletud kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas pppp »

Lisaks igaks juhuks veel, et sellel minu toodud lingil pakuti mitte koonus- vaid replacement filtreid.
v
vvc
Suletud kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas vvc »

Alustuseks lõigake originaal korpusel ümbertringi lahti nii, et filter paistaks ringiratast juba see annab üsna suure efekti kn'i peale pole küll mõtet raha raisata lada filter maksab 20 krooni kn 1000 väike arvutus selle raha eest saaks 50 tavalist lada filtrit kui ka kord kuus filtrit vahetada saab päris mita aastat sõita.
Kasutaja avatar
Kert
Foorumi kasutaja
Postitusi: 118
Liitunud: 14 Mär 2002 07:50
Asukoht: Tallinn
Autod: 21013

Postitus Postitas Kert »

Kas ümberringi lahtilõigatud korpusega karpa jäässe ei lähe?? Saab sellega aint suvel sõita?
v
vvc
Suletud kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas vvc »

Nii palju kui mina rallikaga sõitnud olen siis pole läinud. Ilmselt tänaval sõiduks oleks jah talveks ikka korpusega puhasti jälle panna aga suvel rokib lahtine täiega.
m
Marcos
Foorumi kasutaja
Postitusi: 20
Liitunud: 25 Mär 2008 01:39
Asukoht: Tartu
Autod: Ma olen parandamatu samarate fänn. Hetkel oman 4 samarat ja ühte 112. Soovin leida ka ühte ilusat ja väga korraliku 2107.
Kontakt:

Postitus Postitas Marcos »

Tegelt põle ka korpust vaja lahti lõikuda, osta lada orika filtri asemel 20...30 mm kõrgem filter pärast paigaldust jääb korpuse ja kaane vahele piisavalt lai pilu et hingamine paremaks muutuks. Jääb ära lõikumine ja teise korpuse soetamine.
Juurde aga annab küll! Kiirenduse peal ikke hoopis teine minek ja tühikäigul pöörded kukuvad 100...200 madalamale ja on stabiilsemad.
t
Taavi
Foorumi kasutaja
Postitusi: 67
Liitunud: 13 Mär 2002 11:25
Asukoht: Tallinn
Autod: e39 523, e30 335

Postitus Postitas Taavi »

Kallis see korpus umbes maksab?
Julgeks pakkuda et suurt midagi
14.077@159.20
s
Siim
Foorumi kasutaja
Postitusi: 179
Liitunud: 12 Mär 2002 09:54
Asukoht: Tartu
Autod: 1980 2101

Postitus Postitas Siim »

Poes jah tiba üle saja (käisin uurimas). Romulas, julgen arvata, saaks asja tükimaad odavamalt kätte - 50 kanti ehk. Homme kavatsen korpust lõhkuma minna. Täna ostsin veel uue õhufiltri kah (35 raha). Tuleb välja, et õhufiltrid Zigullidel kõik ühekõrged. Missuguse auto oma (kui kallis? kust saab?) see 2-3 cm võrra kõrgem on? Äkki on kellegil ettepanekuid kuidas korpust kõige paremini lõhkuda - ehk on isegi võialik selline lõhkumine, et talveks lihtsasti asja taastada saab?Kas ümberringi korpuse mahalõikumist annaks vältida ka seeläbi, et korpuse avatud otsa külge surada mingi toru, mis kapoti alt otse välja tuule kätte tuleks või tuleb nõnda toimides rohkem prahti filtrisse, võrreledes täies ulatuses avatud filtriga? :puzzled

[Edited on 16-5-2002 by Siim]
t
Taavi
Foorumi kasutaja
Postitusi: 67
Liitunud: 13 Mär 2002 11:25
Asukoht: Tallinn
Autod: e39 523, e30 335

Postitus Postitas Taavi »

Kas ümberringi korpuse mahalõikumist annaks vältida ka seeläbi, et korpuse avatud otsa külge surada mingi toru, mis kapoti alt otse välja tuule kätte tuleks või tuleb nõnda toimides rohkem prahti filtrisse, võrreledes täies ulatuses avatud filtriga? :puzzled
Paistab et Siimul on plaanis oma aparadile scoop kapoti peale ehitada. RämeVaz-l ka oli/on see asjandus ju.
Aga vaevalt et sodi oluliselt rohkem tuleb,kui tulebki,siis selleks filter ongi?!
14.077@159.20
s
Siim
Foorumi kasutaja
Postitusi: 179
Liitunud: 12 Mär 2002 09:54
Asukoht: Tartu
Autod: 1980 2101

Postitus Postitas Siim »

Njah - uurisin täna seda õhufiltri korpust. Saagimine ja lõhkumine i ole just kõige mugavam. Seetõttu ilmselt pistan avatud otsa (seal, kus see õhuvõtuava on) peldikutoru, mille toon omakorda kusagilt esiotsa välja (iluvõre taha) Nõnda peaks päris korralik tuuleiil õhufiltrini jõudama.

[Edited on 3-4-2002 by Siim]
p
pppp
Suletud kasutaja
Postitusi: 12
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas pppp »

Ram-air Ungari moodi:
Pilt
http://www.ladaclub.hu/muszaki/musz_levego_bevezet.html
:spin

[Edited on 4-4-2002 by pppp]

[Edited on 4-4-2002 by pppp]
v
vvc
Suletud kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas vvc »

Issand selle korpuse ääre mahalõikamine on täiesti käki tegu kui relakas olemas on. 5 minti ja asi tahe. Kapoti peale õhukoguja panemine on küll rohkem ilu küsimus kui praktiline, sest lada õhu tarve on nii väike, et seda õhku tuleb läbi jahutus radika küllaldaselt sinna kapoti alla.
s
Siim
Foorumi kasutaja
Postitusi: 179
Liitunud: 12 Mär 2002 09:54
Asukoht: Tartu
Autod: 1980 2101

Postitus Postitas Siim »

Et sedaps on siis lood. Peldikutoru oleks muidu ma teisaldatava teinud ja mitte mingeid scoope ei oleks kah tulnud, luhtsalt kuidagi iluvõre tagant teine välja. Lisna ja odav plaan, mitte selline Ungari variant. Selles mõttes oleks vast toru variant etem, et kui ilm kehvapoolne siis saab selle kähku vahelt ära võtta ja mootor töötab ikka normaalselt (seda lahtilõigatud korpust tuleks siis kuidagi katma hakata)
v
vvc
Suletud kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas vvc »

ok sain aega ja klõpsasin oma filtrist pildi.
Pole küll mootori peal sest mootorit pole hetkel autopeal, aga aimu milline ta on peaks ikkagi saama.
Vaata siit:

http://port.haapsalu.ee/vvc/buska/pildi ... ct0008.jpg
n
Nimetu
Foorumi kasutaja
Postitusi: 91
Liitunud: 24 Mär 2002 22:40
Asukoht: Harjumaa

Postitus Postitas Nimetu »

Kas see on tavaline õhufilter?
v
vvc
Suletud kasutaja
Postitusi: 28
Liitunud: 01 Jaan 2002 02:00

Postitus Postitas vvc »

Tähendab jah, et mitte ei pildistand filtrit vaid õhu puhastit, et kudas ma talt need ääred ära olen lõiganud, filter sees on täiesti tavaline mida kadakal 20 eek tükk müüdakse.
Kasutaja avatar
Kert
Foorumi kasutaja
Postitusi: 118
Liitunud: 14 Mär 2002 07:50
Asukoht: Tallinn
Autod: 21013

Postitus Postitas Kert »

Mina lõikasin enda varu korpusel ääred ära panin peale ja minek on hoopis teine.Foori tagant kiirendades kuuled kuidas mootor õhku ahmib ja jõust pakatab ning ei ole enam sellist puterdamist et nagu hing jääks kinni.Soovitan soojalt ääred maha lõigata.Aega kulus rellakaga toimetamiseks kõigest 5minsa.Mina arvan et jõudu tuli selle lihtsa toiminguga juurde a“la 5-10 heppa.
Suletud